ໂທ: +86-139-1579-1813 Email: ແມນດີ. w@zcsteelpipe.com
API 5CT P110 Casing Pipe — ຂໍ້​ຈໍາ​ກັດ​, ຊັ້ນ​ຮຽນ​ແລະ​ຄູ່​ມື​ການ​ນໍາ​ໃຊ້​
ເຈົ້າຢູ່ນີ້: ບ້ານ » ບລັອກ » ຂ່າວຜະລິດຕະພັນ » API 5CT P110 Casing Pipe — ຂໍ້ມູນຈໍາເພາະ, ເກຣດ ແລະຄູ່ມືການນຳໃຊ້

API 5CT P110 Casing Pipe — ຂໍ້​ຈໍາ​ກັດ​, ຊັ້ນ​ຮຽນ​ແລະ​ຄູ່​ມື​ການ​ນໍາ​ໃຊ້​

Views: 0     Author: Site Editor ເວລາເຜີຍແຜ່: 2026-03-12 ຕົ້ນກໍາເນີດ: ເວັບໄຊ

ສອບຖາມ

ປຸ່ມການແບ່ງປັນ facebook
ປຸ່ມການແບ່ງປັນ twitter
ປຸ່ມ​ແບ່ງ​ປັນ​ເສັ້ນ​
ປຸ່ມການແບ່ງປັນ wechat
linkedin ປຸ່ມການແບ່ງປັນ
ປຸ່ມການແບ່ງປັນ pinterest
ປຸ່ມການແບ່ງປັນ whatsapp
ແບ່ງປັນປຸ່ມແບ່ງປັນນີ້

API 5CT P110 ແມ່ນເກຣດກະເປົ໋າທີ່ມີຄວາມເຂັ້ມແຂງສູງຂອງ workhorse ສໍາລັບທໍ່ນ້ໍາເລິກ, ຄວາມກົດດັນສູງແລະອາຍແກັສ. ຢູ່ທີ່ 110,000 psi (758 MPa) ຜົນຜະລິດຕໍາ່ສຸດທີ່, ມັນສະຫນອງການລົ່ມສະຫລາຍແລະການຕໍ່ຕ້ານການລະເບີດທີ່ຊັ້ນຕື້ນບໍ່ສາມາດເຮັດໄດ້ - ເຮັດໃຫ້ມັນເປັນທາງເລືອກມາດຕະຖານສໍາລັບຂະຫນາດກາງແລະທໍ່ການຜະລິດໃນນ້ໍາດີທີ່ L80 ຫຼື T95 ຫຼຸດລົງໃນຄວາມກົດດັນ. ການກໍານົດຂອບເຂດການຄ້າຂອງມັນແມ່ນຄວາມເຂັ້ມແຂງນັ້ນ: ຜົນຜະລິດສູງຂອງ P110 ຂັດຂວາງມັນຈາກການບໍລິການສົ້ມພາຍໃຕ້ NACE MR0175, ຊຶ່ງຫມາຍຄວາມວ່າການໄດ້ຮັບການຄັດເລືອກຊັ້ນຮຽນທີ່ຖືກຕ້ອງຕັ້ງແຕ່ເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນສໍາຄັນຕໍ່ຄວາມຊື່ສັດທີ່ດີ.

ZC Steel Pipe ຜະລິດແລະສົ່ງອອກທໍ່ API 5CT P110 ແລະທໍ່ທໍ່ກັບ PSL1 ແລະ PSL2, ໃນຕົວແປມາດຕະຖານແລະການລົ້ມລົງສູງ, ມີເອກະສານ MTC ເຕັມແລະສະຫນັບສະຫນູນການກວດສອບພາກສ່ວນທີສາມ. ຄູ່ມືນີ້ກວມເອົາສະເພາະດ້ານກົນຈັກແລະເຄມີຂອງ P110, ວິທີທີ່ມັນປຽບທຽບກັບ T95 ແລະ L80 ສໍາລັບການຄັດເລືອກຊັ້ນ, ຕົວແປທີ່ແຕກຫັກສູງ, ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກ HPHT, ແລະສິ່ງທີ່ຈະຊອກຫາຢູ່ໃນ MTR.

ເນື້ອໃນ

  1. API 5CT P110 ແມ່ນຫຍັງ?

  2. ຄຸນສົມບັດກົນຈັກ ແລະເຄມີ

  3. P110 vs T95 vs L80 — ການປຽບທຽບຊັ້ນຮຽນ

  4. P110 ແລະບໍລິການສົ້ມ

  5. ຕົວແປ P110 ຍຸບສູງ (HC).

  6. PSL1 vs PSL2 ສໍາລັບ P110

  7. ແອັບພລິເຄຊັນ HPHT

  8. ການເຊື່ອມຕໍ່ສໍາລັບ P110 Casing

  9. ສິ່ງທີ່ຕ້ອງກວດສອບໃນ P110 MTR

  10. FAQ

1. API 5CT P110 ແມ່ນຫຍັງ?

API 5CT P110 ແມ່ນຊັ້ນທໍ່ແລະທໍ່ທີ່ຖືກກໍານົດໄວ້ໃນ API Specification 5CT / ISO 11960. ຄໍານໍາຫນ້າ 'P' ບໍ່ມີຄວາມຫມາຍທາງໂລຫະໂດຍກົງ - ມັນເປັນພຽງແຕ່ການກໍານົດ API ສໍາລັບລະດັບຜົນຜະລິດນີ້. '110' ຫມາຍເຖິງຊັ້ນຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດຕໍາ່ສຸດທີ່ 110,000 psi.

API 5CT P110 — CORE IDENTITY ຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດຕໍ່າສຸດ: 758 MPa (110,000 psi) · ຄວາມແຂງແຮງຂອງຜົນຜະລິດສູງສຸດ: 965 MPa (140,000 psi) · ຄວາມທົນທານຕໍ່ແຮງດຶງຕໍ່າສຸດ: 862 MPa (125,000 psi) · ຄວາມແຂງແກ່ນຂອງ API5: None ທີ່ກໍານົດໄວ້ໃນການປິ່ນປົວອຸນຫະພູມ: (ບັງຄັບ) · ບໍລິການສົ້ມ: ບໍ່ເໝາະສົມພາຍໃຕ້ມາດຕະຖານ NACE MR0175 · ມາດຕະຖານ: API 5CT / ISO 11960

ສາມລັກສະນະກໍານົດຕໍາແຫນ່ງຂອງ P110 ໃນຂັ້ນໄດຊັ້ນ OCTG:

  • ຜົນຜະລິດຕໍາ່ສຸດທີ່ສູງ (758 MPa):  ສະຫນອງຄວາມຕ້ານທານການລົ່ມສະຫລາຍທີ່ເຫນືອກວ່າແລະຄວາມສາມາດໃນການລະເບີດສໍາລັບນ້ໍາເລິກ, ຄວາມກົດດັນສູງ - ເຫດຜົນຕົ້ນຕໍວິສະວະກອນລະບຸວ່າມັນເກີນ L80 ຫຼື T95.

  • ບໍ່ມີເພດານຄວາມແຂງ:  ບໍ່ເຫມືອນກັບ L80 (23 HRC ສູງສຸດ) ແລະ T95 (25.4 HRC ສູງສຸດ), P110 ບໍ່ມີຂອບເຂດຈໍາກັດຄວາມແຂງຂອງ API - ເຊິ່ງເຮັດໃຫ້ຄວາມເຂັ້ມແຂງສູງແຕ່ເອົາຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້ຂອງ NACE MR0175

  • Mandatory Q&T:  Quench ແລະ temper ການປິ່ນປົວແມ່ນຈໍາເປັນເພື່ອບັນລຸແລະຄວບຄຸມແຖບຜົນຜະລິດ 758-965 MPa; ບໍ່ມີການປິ່ນປົວຄວາມຮ້ອນທາງເລືອກແມ່ນອະນຸຍາດ

ເບິ່ງ: ທໍ່ OCTG ແມ່ນຫຍັງ? → | ຄວາມເຂົ້າໃຈເກຣດເຫຼັກສໍາລັບ Casing ແລະ Tubing →

2. ຄຸນສົມບັດກົນຈັກ & ເຄມີ

2.1 ຄຸນສົມບັດກົນຈັກ (API 5CT)

ຊັບສິນ ມູນຄ່າ
ຄວາມເຂັ້ມແຂງຂອງຜົນຜະລິດຕ່ໍາສຸດ 758 MPa (110,000 psi)
ຄວາມເຂັ້ມແຂງຂອງຜົນຜະລິດສູງສຸດ 965 MPa (140,000 psi)
ຄວາມແຮງ tensile ຕໍາ່ສຸດທີ່ 862 MPa (125,000 psi)
ຂີດຈຳກັດຄວາມແຂງ ບໍ່ໄດ້ລະບຸໄວ້ໃນ API 5CT
ການປິ່ນປົວຄວາມຮ້ອນ ດັບ ແລະ ອາລົມ (ບັງຄັບ)
ການຍືດຕົວຕ່ຳສຸດ (2' ວັດ) ≥ 0.5% ຕໍ່ສູດ API 5CT
ຜົນກະທົບ Charpy (PSL2) ຕໍ່ API 5CT ຕາຕະລາງ C.36 / SR2 ຖ້າລະບຸ

2.2 ອົງປະກອບທາງເຄມີ (API 5CT — ປົກກະຕິ P110)

ອົງປະກອບ ສູງສຸດ % ໝາຍເຫດ
ຄາບອນ (C) 0.35 C ຕ່ໍາທີ່ຕ້ອງການໂດຍບາງ IOC specs ສໍາລັບ weldability
ແມນການີສ (Mn) 1.90 Mn ສູງຂຶ້ນໃນບາງໂຮງງານເຄມີສໍາລັບການແຂງ
ຊິລິໂຄນ (Si) 0.45 Deoxidiser
ຟອສຟໍຣັດ (P) 0.030 ຂອບເຂດຈໍາກັດທີ່ເຄັ່ງຄັດ (0.020) ເລື້ອຍໆຢູ່ໃນຂໍ້ກໍາຫນົດຂອງບໍລິສັດ
ຊູນຟູຣິກ (S) 0.030 ຂອບເຂດຈໍາກັດທີ່ເຄັ່ງຄັດ (0.010) ເລື້ອຍໆຢູ່ໃນ specs ຂອງບໍລິສັດ
ທຽບເທົ່າຄາບອນ (CE) ແຕກຕ່າງກັນໄປຕາມ spec ເລື້ອຍໆ ≤ 0.43 ໃນສະເພາະໂຄງການ

ໝາຍເຫດ: API 5CT ບໍ່ໄດ້ລະບຸເຄມີເຕັມທີ່ສຳລັບ P110 — ພຽງແຕ່ C, Mn, Si, P, ແລະ S ສູງສຸດເທົ່ານັ້ນ. ຂໍ້ມູນຈໍາເພາະຂອງໂຄງການສາກົນຈໍານວນຫຼາຍເພີ່ມຂໍ້ກໍານົດສໍາລັບ Cr, Mo, Ni, V, ແລະ CE ເກີນຂອບເຂດຈໍາກັດ API.

2.3 ຂະໜາດມາດຕະຖານ

OD (ນິ້ວ) OD (ມມ) ລະດັບນໍ້າໜັກທົ່ວໄປ (lb/ft) ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທົ່ວໄປ
4½' 114.3 ເວລາ 9.50 – 15.10 ທໍ່, ທໍ່ການຜະລິດຂະຫນາດນ້ອຍ
5' 127.0 ເວລາ 11.50 – 18.00 ໂມງ ທໍ່ການຜະລິດ, ຂຸມເລິກ
5½' 139.7 ເວລາ 14.00 – 23.00 ໂມງ ທໍ່ການຜະລິດ - ຂະຫນາດ P110 ທົ່ວໄປທີ່ສຸດ
7' 177.8 ເວລາ 17.00 – 38.00 ໂມງ ລະ​ດັບ​ກາງ​ແລະ​ການ​ຜະ​ລິດ casing​
7⅝' 193.7 24.00 – 45.30 ໂມງ ທໍ່ກາງ, ຂຸມເລິກ
9⅝' 244.5 ເວລາ 32.30 – 58.40 ທໍ່ກາງ
10¾' 273.1 32.75 – 65.70 ແຜ່ນພື້ນຜິວແລະຊັ້ນກາງ
13⅜' 339.7 48.00 – 72.00 ໂມງ ທໍ່ພື້ນຜິວ, ຂຸມເຈາະຂະຫນາດໃຫຍ່



3. P110 vs T95 vs L80 — ການປຽບທຽບຊັ້ນຮຽນ

ສາມເກຣດ OCTG ທີ່ປຽບທຽບກັນທົ່ວໄປທີ່ສຸດໃນຂອບເຂດ 80–110 ksi ແມ່ນ L80, T95, ແລະ P110. ການຄັດເລືອກລະຫວ່າງພວກມັນແມ່ນຂັບເຄື່ອນໂດຍຕົວແປທີ່ເປັນເອກະລາດສອງຕົວ: ຄວາມເຂັ້ມແຂງຂອງຜົນຜະລິດທີ່ຕ້ອງການ (ກໍານົດໂດຍການຕົກລົງ / ລະເບີດ) ແລະສະພາບແວດລ້ອມ H₂S (ກໍານົດໂດຍເຄມີຂອງອ່າງເກັບນ).

ຊັບສິນ L80-1 T95 P110
ຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດຕໍ່າສຸດ 552 MPa (80 ksi) 655 MPa (95 ksi) 758 MPa (110 ksi)
ຄວາມເຂັ້ມແຂງຂອງຜົນຜະລິດສູງສຸດ 655 MPa (95 ksi) 758 MPa (110 ksi) 965 MPa (140 ksi)
ຄວາມແຂງສູງສຸດ 23 HRC 25.4 HRC ບໍ່ໄດ້ລະບຸ
ການປິ່ນປົວຄວາມຮ້ອນ Q&T ບັງຄັບ Q&T ບັງຄັບ Q&T ບັງຄັບ
ບໍລິການສົ້ມ (H₂S) ແມ່ນແລ້ວ - ສົ້ມອ່ອນໆ ແມ່ນແລ້ວ - ສົ້ມປານກາງ ບໍ່ເຫມາະສົມ
ສອດຄ່ອງກັບ NACE MR0175 ແມ່ນແລ້ວ ແມ່ນແລ້ວ (ມີຄຸນສົມບັດ) ບໍ່
ຍຸບຄວາມຕ້ານທານ ພື້ນຖານ ດີກວ່າ L80 ດີທີ່ສຸດຂອງສາມ
ຄ່າໃຊ້ຈ່າຍທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ ຕໍ່າສຸດ ກາງ ສູງ​ກວ່າ — ນິ​ຍົມ​ຜົນ​ຜະ​ລິດ​
ຄວາມເລິກປົກກະຕິ < 3,500 ມ 2,500–5,000 ມ 3,000 m+ / HPHT

ເລືອກ L80 ເມື່ອ…

ປະກອບມີ:   H₂S (ບໍລິການສົ້ມ)
ຄວາມເລິກ:   ຕື້ນຫາປານກາງ
ການໂຫຼດຍຸບ:   ພາຍໃນຄວາມອາດສາມາດ 80 ksi
ບູລິມະສິດ:   ການປະຕິບັດຕາມ NACE + ຄ່າໃຊ້ຈ່າຍ

ເລືອກ T95 ເມື່ອ…

ດີປະກອບມີ:   H₂S ປານກາງ + ຄວາມກົດດັນທີ່ສູງຂຶ້ນ
ຄວາມເລິກ:   ປານກາງຫາເລິກ
ການໂຫຼດຫຍໍ້:   ເກີນຄວາມຈຸ L80
ບຸລິມະສິດ:   ການບໍລິການສົ້ມ + ຄວາມເຂັ້ມແຂງຫຼາຍ

ເລືອກ P110 ເມື່ອ…

ບັນຈຸມີ:   ບໍ່ມີ H₂S ທີ່ສໍາຄັນ (ຫວານ)
ຄວາມເລິກ:   ເລິກເຖິງເລິກສຸດ
ການໂຫຼດຍຸບ:   ຕ້ອງການຄວາມອາດສາມາດ 110 ksi
ບູລິມະສິດ:   ຄວາມເຂັ້ມແຂງສູງສຸດ

ການ​ປຽບ​ທຽບ​ຢ່າງ​ເຕັມ​ທີ່​: P110 vs L80: Casing Design Yield Traps and Failure Thresholds →

4. P110 ແລະ Sour Service

P110 ບໍ່ໄດ້ຖືກອະນຸຍາດໃຫ້ຢູ່ໃນຂຸມບໍລິການສົ້ມພາຍໃຕ້ NACE MR0175 / ISO 15156. ນີ້ແມ່ນ ໜຶ່ງ ໃນກົດລະບຽບການຄັດເລືອກຊັ້ນຮຽນທີ່ ສຳ ຄັນທີ່ສຸດໃນ OCTG — ແລະເປັນ ໜຶ່ງ ໃນແຫຼ່ງທີ່ພົບເລື້ອຍທີ່ສຸດຂອງຄວາມລົ້ມເຫຼວຂອງຄວາມສົມບູນເມື່ອຖືກມອງຂ້າມຫຼືເຮັດວຽກອ້ອມຂ້າງ.

ຈຸດວິສະວະກໍາທີ່ສໍາຄັນ — P110 ຖືກຫ້າມໃນການບໍລິການ H₂S NACE MR0175 / ISO 15156-2 ຈໍາກັດທໍ່ເຫລໍກຄາບອນແລະໂລຫະປະສົມຕ່ໍາໃນບໍລິການສົ້ມກັບຄວາມແຂງສູງສຸດຂອງ 22 HRC (250 HV10). P110, ດ້ວຍຜົນຜະລິດຕໍ່າສຸດ 758 MPa ແລະບໍ່ມີເພດານຄວາມແຂງ, ປົກກະຕິຈະຜະລິດຄ່າຄວາມແຂງດີເກີນຂອບເຂດນີ້. ເຫຼັກກ້າທີ່ມີຄວາມເຂັ້ມແຂງສູງເກີນຂອບເຂດຈໍາກັດຂອງ NACE ແມ່ນມີຄວາມອ່ອນໄຫວຕໍ່ກັບການແຕກຫັກຂອງຄວາມກົດດັນ sulfide (SSC) — ກົນໄກການກະດູກຫັກທີ່ແຕກຫັກທີ່ສາມາດເຮັດໃຫ້ຄວາມລົ້ມເຫຼວຢ່າງໄວວາ, ໄພພິບັດໃນສະພາບແວດລ້ອມ H₂S ໂດຍບໍ່ມີການເຕືອນໄພ ductile. ຢ່າປ່ຽນ P110 ສໍາລັບ T95 ຫຼື C110 ໃນນໍ້າສົ້ມໂດຍບໍ່ຄໍານຶງເຖິງຄວາມກົດດັນຂອງຄ່າໃຊ້ຈ່າຍຫຼືຄວາມພ້ອມ.

ເສັ້ນທາງການເລື່ອນຊັ້ນທີ່ຖືກຕ້ອງສຳລັບນ້ຳສ້າງທີ່ມີທັງຄວາມດັນສູງ ແລະ H₂S ແມ່ນ:

  • ສົ້ມອ່ອນ, ຄວາມກົດດັນປານກາງ:  L80-1 PSL2 + SR16 (HIC)

  • ສົ້ມປານກາງ, ຄວາມກົດດັນສູງ:  T95 PSL2 ມີຄຸນສົມບັດ NACE

  • ສົ້ມຮຸນແຮງ, ຄວາມດັນສູງ:  C110 ຫຼື Q125 — ທັງສອງອອກແບບສະເພາະສໍາລັບຊອງບໍລິການສົ້ມທີ່ມີຄວາມກົດດັນສູງທີ່ P110 ແລະ T95 ບໍ່ສາມາດປົກຄຸມໄດ້.

ທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ: L80 vs N80 vs T95: ຊັ້ນໃດສໍາລັບ Sour Service Wells? → | API 5CT vs NACE MR0175: The Hardness Trap ອະທິບາຍ →

5. P110 High Collapse (HC) variants

ການຕໍ່ຕ້ານການລົ່ມສະຫລາຍມາດຕະຖານ P110 ຖືກຄິດໄລ່ໂດຍໃຊ້ສູດ API 5C3, ເຊິ່ງສົມມຸດຄວາມທົນທານຂອງມິຕິທີ່ຮ້າຍແຮງທີ່ສຸດສໍາລັບຄວາມຫນາຂອງຝາແລະຮູບໄຂ່. ໃນທາງປະຕິບັດ, ທໍ່ P110 ທີ່ຜະລິດໄດ້ດີຈະມີຄວາມຕ້ານທານການລົ້ມລົງຕົວຈິງສູງກວ່າສູດ API ຄາດຄະເນ - ແຕ່ຄວາມທົນທານຂອງ API ມາດຕະຖານປ້ອງກັນບໍ່ໃຫ້ວິສະວະກອນໃຊ້ຄວາມສາມາດພິເສດໃນການອອກແບບທໍ່ຂອງພວກເຂົາ.

P110 High Collapse (P110 HC) ກ່າວເຖິງນີ້ໂດຍກົງ: ມັນຖືກຜະລິດເພື່ອຄວາມທົນທານຂອງມິຕິທີ່ເຄັ່ງຄັດ, ໂດຍສະເພາະແມ່ນຄວາມຫນາຂອງກໍາແພງ eccentricity (ໂດຍປົກກະຕິ ≤ 10% vs ມາດຕະຖານ 12.5%) ແລະຮູບໄຂ່ (ປົກກະຕິ ≤ 0.5% vs 1.0% ສໍາລັບທໍ່ມາດຕະຖານ). ຄວາມມືດທີ່ແໜ້ນໜາເຫຼົ່ານີ້ເຮັດໃຫ້ອັດຕາພັງຂອງການອອກແບບເພີ່ມຂຶ້ນ 15-30% ເກີນມາດຕະຖານ P110 ທີ່ມີຂະໜາດ ແລະນ້ຳໜັກດຽວກັນ — ໂດຍບໍ່ມີການເພີ່ມຄວາມໜາຂອງຝາ ຫຼືປ່ຽນຊັ້ນຮຽນ.

Engineering Insight — ເມື່ອ HC ຄຸ້ມຄ່າ ຄ່ານິຍົມ P110 HC premium (ປົກກະຕິ 8–15% ເກີນມາດຕະຖານ P110) ຈ່າຍອອກຢ່າງໄວວາໃນການອອກແບບທໍ່ນໍ້າເລິກ ແລະ HPHT. ທາງເລືອກ - ການກ້າວໄປສູ່ມາດຕະຖານກໍາແພງຫີນທີ່ຫນັກກວ່າ P110 ເພື່ອບັນລຸລະດັບການລົ້ມລົງດຽວກັນ - ຄ່າໃຊ້ຈ່າຍຂອງນ້ໍາຫນັກວັດສະດຸເພີ່ມຂຶ້ນ, ເພີ່ມການໂຫຼດແລະເພີ່ມປະລິມານພື້ນທີ່ດີທີ່ຕ້ອງຖືກຊີມັງ. ສໍາລັບພາກສ່ວນທີ່ມີຄວາມສໍາຄັນຕ່ໍາກວ່າ ~ 3,000 m TVD, ຊັ້ນ HC ມັກຈະເປັນການແກ້ໄຂທີ່ປະຫຍັດກວ່າໃນລະດັບລະບົບ. ເບິ່ງ:  P110 HC: ເປັນຫຍັງ 0.5% Ovality Controls matters more than Yield Strength →
ບັນທຶກການຈັດຊື້ — HC ບໍ່ໄດ້ມາດຕະຖານໃນທົ່ວໂຮງງານ

ບໍ່ມີຂໍ້ກໍານົດ API ດຽວສໍາລັບ 'ການຍຸບສູງ' — ແຕ່ລະໂຮງງານ ແລະແຕ່ລະບໍລິສັດ spec ກໍານົດຄວາມທົນທານຂອງ HC ແຕກຕ່າງກັນເລັກນ້ອຍ. ເມື່ອຊື້ P110 HC, ຂໍໃຫ້ຕາຕະລາງຄວາມທົນທານຂອງ HC ສະເພາະຂອງໂຮງງານ, ກວດສອບມັນກັບຕົວແບບການລົ້ມລົງຂອງຊອບແວການອອກແບບ casing ຂອງທ່ານ, ແລະຢືນຢັນວ່າຜູ້ກວດກາພາກສ່ວນທີສາມກໍາລັງກວດເບິ່ງຮູບໄຂ່ແລະ WT eccentricity ກັບ HC spec, ບໍ່ແມ່ນມາດຕະຖານ API ຄວາມທົນທານ. ຄໍາສັ່ງ P110 HC ທີ່ໄດ້ຮັບຕໍ່ກັບຄວາມທົນທານຕໍ່ມິຕິລະດັບ API ມາດຕະຖານບໍ່ໃຫ້ການປັບປຸງການລົ້ມລົງ.

ເພື່ອກວດເບິ່ງການຈັດອັນດັບການລົ້ມລົງຂອງ P110 ຢູ່ທີ່ຄວາມເລິກການຕັ້ງຄ່າຂອງທ່ານ, ດໍາເນີນການຜ່ານຂອງພວກເຮົາ ເຄື່ອງຄິດເລກຄວາມດັນ.

6. PSL1 vs PSL2 ສໍາລັບ P110

ຄວາມຕ້ອງການ P110 PSL1 P110 PSL2
NDE ຂອງຮ່າງກາຍທໍ່ ບໍ່ບັງຄັບ ບັງຄັບ - ຄວາມຍາວເຕັມ UT ຫຼື EMI
NDE ຂອງປາຍທໍ່ ບໍ່ບັງຄັບ ບັງຄັບ - UT ຂອງພື້ນທີ່ສິ້ນສຸດ
ຄວາມທົນທານຂອງມິຕິລະດັບ API ມາດຕະຖານ Tighter — OD, WT, ຊື່
ການຕິດຕາມ ຕົວເລກຄວາມຮ້ອນ ຄວາມຮ້ອນເຕັມ + ທໍ່ເລກ
ຜົນກະທົບ Charpy ບໍ່ບັງຄັບ ບັງຄັບຕໍ່ຕາຕະລາງ C.36
ການນໍາໃຊ້ປົກກະຕິ ນ້ຳຫວານຄວາມເລິກປານກາງ ໂຄງການ Deep, HPHT, IOC

ສໍາລັບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທີ່ເລິກເຊິ່ງແລະ HPHT - ເຊິ່ງເປັນຕົວແທນສ່ວນໃຫຍ່ຂອງການນໍາໃຊ້ P110 - PSL2 ແມ່ນຕໍາ່ສຸດທີ່ປະຕິບັດໄດ້. ຂໍ້ມູນຈໍາເພາະຂອງໂຄງການ IOC ສ່ວນໃຫຍ່ຕ້ອງການ PSL2 ສໍາລັບ P110 ທັງຫມົດ, ແລະຈໍານວນຫຼາຍເພີ່ມຄວາມຕ້ອງການເພີ່ມເຕີມສໍາລັບການທົດສອບ Charpy ໃນອຸນຫະພູມຕ່ໍາ (SR2) ແລະການສໍາຫຼວດຄວາມແຂງເພີ່ມເຕີມ.

7. ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກ HPHT

ຮູຂຸມຂົນທີ່ມີອຸນຫະພູມສູງ (HPHT) — ໂດຍທົ່ວໄປແລ້ວແມ່ນກໍານົດເປັນຄວາມກົດດັນຂອງ wellhead ຂ້າງເທິງ 690 bar (10,000 psi) ແລະອຸນຫະພູມ bottomhole ສູງກວ່າ 150°C (302°F) — ເປັນຕົວແທນຂອງສະພາບແວດລ້ອມຄໍາຮ້ອງສະຫມັກຕົ້ນຕໍສໍາລັບ P110. ໃນນໍ້າສ້າງເຫຼົ່ານີ້, ການລົ້ມລົງແລະການລະເບີດສາມາດເກີນຄວາມອາດສາມາດຂອງ OCTG ຊັ້ນຕ່ໍາທັງຫມົດ, ແລະ P110 ມັກຈະເປັນຊັ້ນຕໍາ່ສຸດທີ່ສາມາດບັນລຸປັດໃຈຄວາມປອດໄພຂອງການອອກແບບທີ່ຕ້ອງການ.

ການພິຈາລະນາທີ່ສໍາຄັນໃນເວລາທີ່ກໍານົດ P110 ສໍາລັບນ້ໍາ HPHT:

  • ການຫຼຸດລະດັບຄວາມຮ້ອນ:  ຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດ P110 ຫຼຸດລົງໃນອຸນຫະພູມສູງ — ໂດຍທົ່ວໄປແລ້ວຈະຫຼຸດລົງ 5-8% ທີ່ອຸນຫະພູມ 150 ອົງສາ C ທຽບກັບສະພາບແວດລ້ອມ. ການອອກແບບ casing HPHT ຈະຕ້ອງໃຊ້ປັດໄຈ de-rating ອຸນຫະພູມກັບຜົນຜະລິດນາມ, ເຊິ່ງສາມາດຍູ້ການອອກແບບກັບຄືນໄປບ່ອນທີ່ຕ້ອງການຊັ້ນ HC ຫຼືກໍາແພງຫີນທີ່ຫນັກກວ່າ.

  • ການໂຫຼດຮອບວຽນຄວາມຮ້ອນ:  HPHT ຂຸດຂຸມທີ່ມີຄວາມແຕກຕ່າງຂອງອຸນຫະພູມຂະຫນາດໃຫຍ່ໃນລະຫວ່າງການຜະລິດທຽບກັບເຄື່ອງປິດສ້າງການໂຫຼດຄວາມຮ້ອນຕາມແກນທີ່ສໍາຄັນໃນສາຍທໍ່ - ການເຊື່ອມຕໍ່ຕ້ອງໄດ້ຮັບການປະເມີນສໍາລັບການລວມແກນ, ບິດ, ແລະຄວາມກົດດັນ, ບໍ່ພຽງແຕ່ລະເບີດແລະການລົ້ມລົງ.

  • ຄວາມສົມບູນຂອງຊີມັງ:  ຄວາມອາດສາມາດຍຸບຕົວສູງໃນ P110 ແມ່ນຮັບຮູ້ຢ່າງເຕັມສ່ວນກັບຊີມັງທີ່ມີຄວາມສາມາດທາງຫລັງຂອງທໍ່ - P110 ທີ່ບໍ່ຮອງຮັບໃນຊ່ອງຫວ່າງຊີມັງຍາວຍັງສາມາດລົ້ມລົງໄດ້ຖ້າ void ກົງກັບຄວາມເລິກຂອງການລົ້ມລົງສູງສຸດ.

ທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ: ຂໍ້ຈໍາກັດ API 5C5 CAL IV ແລະຮູບແບບຄວາມລົ້ມເຫຼວຂອງພາກສະຫນາມໃນການເຊື່ອມຕໍ່ HPHT OCTG → | 5 ປັດໃຈສໍາຄັນສໍາລັບການກໍານົດການເຊື່ອມຕໍ່ແບບພິເສດແລະການລົ່ມຕົວສູງ →

8. ການເຊື່ອມຕໍ່ສໍາລັບ P110 Casing

ປະເພດການເຊື່ອມຕໍ່ ທີ່ເຫມາະສົມສໍາລັບ P110 ການນໍາໃຊ້ທົ່ວໄປ ບັນທຶກ
ກະທູ້ສັ້ນ (STC) ບໍ່ແນະນໍາ ບໍ່ປົກກະຕິສໍາລັບ P110 ປະສິດທິພາບ tensile ຕ່ໍາເກີນໄປສໍາລັບສາຍ P110 ເລິກ
ກະທູ້ຍາວ (LTC) ຈຳກັດ ຝາປິດເທົ່ານັ້ນ ບໍ່ພຽງພໍສໍາລັບ HPHT ຫຼືຄໍາຮ້ອງສະຫມັກເລິກ
Buttress Thread (BTC) ປານກາງ ທໍ່ກາງ, ຄວາມເລິກປານກາງ ຍອມຮັບໄດ້ສໍາລັບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທີ່ບໍ່ແມ່ນ HPHT P110
ການເຊື່ອມຕໍ່ແບບພຣີມຽມ ຕ້ອງການສໍາລັບ HPHT ນໍ້າເລິກ, HPHT, ຄວາມຕ້ອງການອາຍແກັສແຫນ້ນ ການປະທັບຕາຂອງໂລຫະກັບໂລຫະ; ຄະແນນຢ່າງເຕັມສ່ວນກັບ P110 ຄວາມເຂັ້ມແຂງຂອງຮ່າງກາຍ

ສໍາລັບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກ HPHT P110, ການເຊື່ອມຕໍ່ແບບພິເສດບໍ່ແມ່ນທາງເລືອກ - ພວກມັນເປັນຄວາມຕ້ອງການຂອງການອອກແບບ. ກະທູ້ API ມາດຕະຖານບໍ່ສາມາດຮັກສາຄວາມສົມບູນຂອງອາຍແກັສພາຍໃຕ້ການລວມກັນຂອງຄວາມຮ້ອນ, ແກນ, ແລະຄວາມກົດດັນໃນຮອບວຽນ HPHT ສໍາເລັດ. ການເຊື່ອມຕໍ່ພຣີມຽມທີ່ແໜ້ນດ້ວຍອາຍແກັສ ZC-2 ຂອງ ZC Steel Pipe ຖືກຈັດອັນດັບໃຫ້ເຕັມຮູບແບບ P110 body yield ແລະ ມີຄຸນສົມບັດພາຍໃຕ້ API 5C5 CAL III/IV.

ທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ: ປະເພດການເຊື່ອມຕໍ່ສໍາລັບ Casing ແລະ Tubing → | ການເຊື່ອມຕໍ່ແບບພິເສດທຽບກັບ BTC ມາດຕະຖານ: ເວລາໃດທີ່ການລົງທຶນມີມູນຄ່າມັນ? → | ຄວາມເຂົ້າໃຈ Buttress Thread Casing (BTC) →

9. ສິ່ງທີ່ຕ້ອງກວດສອບໃນ P110 MTR

ບົດລາຍງານການທົດສອບໂຮງງານ (MTR) ແມ່ນເອກະສານຕົ້ນຕໍສໍາລັບການຢັ້ງຢືນການປະຕິບັດຕາມ P110. ສໍາລັບຄໍາສັ່ງ P110 PSL2 ມາດຕະຖານ, ຕໍ່ໄປນີ້ຄວນຈະຖືກກວດສອບກ່ອນທີ່ຈະຍອມຮັບການສົ່ງຕໍ່ໃດໆ:

ລາຍການ MTR ສິ່ງທີ່ຕ້ອງກວດສອບ ວ່າເປັນຫຍັງມັນສໍາຄັນ
ຄວາມເຂັ້ມແຂງຂອງຜົນຜະລິດ 758–965 MPa (110–140 ksi) — ທັງນາທີ ແລະສູງສຸດ ຜົນຜະລິດເກີນ (ສູງກວ່າ 965 MPa) ແມ່ນຄວາມບໍ່ສອດຄ່ອງ; ທໍ່ແມ່ນ brittle ເກີນໄປ
ຄວາມແຮງ tensile ≥ 862 MPa (125 ksi) ຢືນຢັນຂະບວນການ Q&T ທີ່ຜະລິດໂຄງສ້າງຈຸລະພາກທີ່ຖືກຕ້ອງ
ຄວາມແຂງ (ຖ້າທົດສອບ) ບັນທຶກມູນຄ່າຕົວຈິງ — ບໍ່ມີຂອບເຂດຈໍາກັດ API, ແຕ່ໃຫ້ສັງເກດຄ່າທີ່ສູງຜິດປົກກະຕິ ຄວາມແຂງສູງເກີນໄປ (> 32 HRC) ສັນຍານ over-quench; ຄວາມສ່ຽງ brittle
ບັນທຶກການປິ່ນປົວຄວາມຮ້ອນ ຢືນຢັນ Q&T — ປະຕິເສດການບັນທຶກແບບປົກກະຕິ ຫຼື N&T P110 ຕ້ອງການ Q&T; HT ອື່ນໆບໍ່ສາມາດບັນລຸແຖບຜົນຜະລິດຢ່າງຫນ້າເຊື່ອຖື
ອົງປະກອບທາງເຄມີ C ≤ 0.35%, S ≤ 0.030%, P ≤ 0.030% ຕໍາ່ສຸດທີ່; ກວດເບິ່ງຂອບເຂດຈໍາກັດ CE ສະເພາະໂຄງການ S ແລະ P ສູງເພີ່ມຄວາມອ່ອນໄຫວຕໍ່ກັບຄວາມເສຍຫາຍຂອງ hydrogen ແລະກະດູກຫັກ brittle
ບັນທຶກ NDE (PSL2) ການສະແກນຮ່າງກາຍ UT ຫຼື EMI ເຕັມຄວາມຍາວ + ພື້ນທີ່ສິ້ນສຸດ UT ຢືນຢັນ PSL2 NDE ແມ່ນບັງຄັບ — ການບໍ່ມີຕົວແປວ່າທໍ່ແມ່ນ PSL1 ໂດຍບໍ່ຄໍານຶງເຖິງປ້າຍຊື່
ຜົນກະທົບ Charpy (PSL2) ຄ່າ, ອຸນຫະພູມ, ແລະຂະຫນາດຕົວຢ່າງທຽບກັບຂໍ້ກໍາຫນົດໂຄງການຂອງທ່ານ ຢືນ​ຢັນ​ຄວາມ​ແຂງ​ຢູ່​ໃນ​ອຸນ​ຫະ​ພູມ​ປະ​ຕິ​ບັດ​ການ — ທີ່​ສໍາ​ຄັນ​ສໍາ​ລັບ​ສະ​ພາບ​ແວດ​ລ້ອມ​ເຢັນ​
ບົດລາຍງານມິຕິ OD, WT, ຄວາມຊື່ສັດຕໍ່ API 5CT; ສໍາລັບ HC: WT eccentricity ແລະຮູບໄຂ່ ລະດັບການຍຸບຂອງ HC ແມ່ນຖືກຕ້ອງພຽງແຕ່ຖ້າຄວາມທົນທານໃນມິຕິຂອງ HC ຖືກບັນລຸໄດ້
ຫມາຍເຫດການຈັດຊື້ — ຜົນຜະລິດເກີນ P110 ແມ່ນບັນຫາທີ່ແທ້ຈິງ ຂອງຜົນຜະລິດສູງສຸດຂອງ P110 ຂອງ 965 MPa (140 ksi) ແມ່ນຂໍ້ຈໍາກັດທີ່ຍາກ, ບໍ່ແມ່ນຄໍາແນະນໍາ. ວັດສະດຸທີ່ເກີນຜົນຜະລິດ 140 ksi ແມ່ນບໍ່ສອດຄ່ອງທາງດ້ານເຕັກນິກແລະຕ້ອງໄດ້ຮັບການປະຕິເສດ - ບໍ່ແມ່ນຍ້ອນວ່າມັນ 'ແຂງແຮງເກີນໄປ' ໃນຄວາມຫມາຍທີ່ບໍ່ມີເຫດຜົນ, ແຕ່ເນື່ອງຈາກວ່າໃນລະດັບຜົນຜະລິດເຫຼົ່ານັ້ນຄວາມທົນທານຂອງກະດູກຫັກແລະຄວາມຕ້ານທານ SSC ຫຼຸດລົງຢ່າງຫຼວງຫຼາຍ. ຜົນຜະລິດເກີນ P110 ແມ່ນຮູບແບບຄວາມລົ້ມເຫຼວທີ່ບັນທຶກໄວ້ໃນສາຍທໍ່ຢາງເລິກ, ໂດຍສະເພາະໃນການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ຄວາມເຂັ້ມຂຸ້ນຂອງຄວາມກົດດັນສູງສຸດ. ສະເຫມີກວດເບິ່ງຂອບເຂດຈໍາກັດຜົນຜະລິດເທິງ MTR, ບໍ່ພຽງແຕ່ຕໍາ່ສຸດທີ່. ເບິ່ງ:  ການປະຕິບັດຕາມ P110: ຄວາມແຂງຂອງ API 5CT, ການປິ່ນປົວຄວາມຮ້ອນ ແລະການກວດສອບ MTR →

10. ຄໍາຖາມທີ່ພົບເລື້ອຍ

ທໍ່ທໍ່ API 5CT P110 ແມ່ນຫຍັງ?

API 5CT P110 ແມ່ນຊັ້ນທໍ່ແລະທໍ່ທີ່ມີຄວາມເຂັ້ມແຂງສູງທີ່ມີຄວາມເຂັ້ມແຂງຜົນຜະລິດຕ່ໍາສຸດຂອງ 758 MPa (110,000 psi) ແລະຜົນຜະລິດສູງສຸດຂອງ 965 MPa (140,000 psi). ຜະລິດສະເພາະໂດຍ quench ແລະ temper ການປິ່ນປົວ, ມັນເປັນທາງເລືອກມາດຕະຖານສໍາລັບນ້ໍາຫວານທີ່ມີຄວາມກົດດັນສູງເລິກ, ບ່ອນທີ່ຊັ້ນຕ່ໍາບໍ່ສາມາດສະຫນອງຄວາມທົນທານຕໍ່ການແຕກຫຼືລະເບີດພຽງພໍ. P110 ບໍ່ມີຂີດຈຳກັດຄວາມແຂງທີ່ລະບຸໂດຍ API ແລະບໍ່ເໝາະສົມກັບບໍລິການ H₂S ສົ້ມ.

ສາມາດໃຊ້ P110 ໃນບໍລິການສົ້ມ (ນ້ຳສ້າງ H₂S) ໄດ້ບໍ?

No. P110 ບໍ່ເຫມາະສົມສໍາລັບການບໍລິການສົ້ມພາຍໃຕ້ NACE MR0175 / ISO 15156. ຄວາມເຂັ້ມແຂງຜົນຜະລິດສູງຂອງມັນຜະລິດຄ່າຄວາມແຂງທີ່ເກີນຂອບເຂດຈໍາກັດ NACE ສໍາລັບທໍ່ເຫລໍກຄາບອນ, ເຮັດໃຫ້ມັນມີຄວາມອ່ອນໄຫວຕໍ່ກັບການແຕກແຍກຄວາມກົດດັນ sulphide (SSC) ໃນສະພາບແວດລ້ອມ H₂S. ສຳລັບນ້ຳສ້າງທີ່ຕ້ອງການທັງຄວາມຕ້ານທານຄວາມກົດດັນສູງ ແລະ ຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້ຂອງ H₂S, T95 (ສົ້ມປານກາງ) ຫຼື C110/Q125 (ສົ້ມຮຸນແຮງ, ຄວາມດັນສູງ) ຄວນລະບຸແທນ.

ຄວາມແຕກຕ່າງລະຫວ່າງ P110 ແລະ T95 ແມ່ນຫຍັງ?

T95 ມີຜົນຜະລິດຕ່ໍາຕ່ໍາ (655 MPa / 95 ksi) ທີ່ມີຜົນຜະລິດສູງສຸດທີ່ຄວບຄຸມແລະກໍານົດຂອບເຂດຄວາມແຂງຂອງ HRC 25.4, ເຮັດໃຫ້ມັນເຂົ້າກັນໄດ້ກັບ NACE MR0175 ສໍາລັບການບໍລິການສົ້ມປານກາງ. P110 ມີຜົນຜະລິດຕໍາ່ສຸດທີ່ສູງກວ່າ (758 MPa / 110 ksi) ໂດຍບໍ່ມີຂໍ້ຈໍາກັດຄວາມແຂງ - ໃຫ້ການຍຸບແລະປະສິດທິພາບການລະເບີດທີ່ເຫນືອກວ່າໃນນ້ໍາຫວານເລິກ, ແຕ່ຖືກຕັດສິດຈາກການບໍລິການ H₂S. ທາງເລືອກແມ່ນຂັບເຄື່ອນໂດຍການມີ H₂S ແລະການບັນຈຸຄວາມກົດດັນທີ່ຕ້ອງການ.

P110 High Collapse (HC) casing ແມ່ນຫຍັງ?

P110 HC ແມ່ນຜະລິດເພື່ອຄວາມທົນທານຂອງມິຕິທີ່ເຄັ່ງຄັດ - ໂດຍສະເພາະຄວາມຫນາຂອງກໍາແພງ (≤ 10%) ແລະຮູບໄຂ່ຂອງທໍ່ (≤ 0.5%) - ທີ່ອະນຸຍາດໃຫ້ວິສະວະກອນນໍາໃຊ້ການຈັດອັນດັບການອອກແບບທີ່ສູງກວ່າມາດຕະຖານ API 5C3 ທີ່ອະນຸຍາດໃຫ້ສໍາລັບຂະຫນາດທໍ່ແລະນ້ໍາຫນັກດຽວກັນ. P110 HC ແມ່ນຖືກກໍານົດໄວ້ສໍາລັບນ້ໍາເລິກແລະ HPHT ທີ່ດີທີ່ການໂຫຼດ collapse ຄວບຄຸມການອອກແບບ casing. ການອອກແບບ HC ບໍ່ໄດ້ມາດຕະຖານໃນທົ່ວໂຮງງານ — ສະເຫມີກວດສອບຄວາມທົນທານສະເພາະຕໍ່ກັບຮູບແບບການອອກແບບ casing ຂອງທ່ານ.

ການເຊື່ອມຕໍ່ອັນໃດທີ່ໃຊ້ກັບປ໋ອງ P110?

P110 casing ສາມາດໃຊ້ໄດ້ກັບ BTC, LTC, STC, ແລະການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ນິຍົມ. ສໍາລັບ HPHT ແລະຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທີ່ມີນ້ໍາເລິກ - ກໍລະນີການນໍາໃຊ້ຕົ້ນຕໍສໍາລັບ P110 - ການເຊື່ອມຕໍ່ປະທັບຕາຈາກໂລຫະລະດັບພິເສດແມ່ນຕ້ອງການ. ກະທູ້ API ມາດຕະຖານບໍ່ສາມາດຮັກສາຄວາມສົມບູນຂອງອາຍແກັສໄວ້ໄດ້ພາຍໃຕ້ຄວາມກົດດັນລວມ, ແກນ, ແລະວົງຈອນຄວາມຮ້ອນໃນສະພາບແວດລ້ອມເຫຼົ່ານີ້. BTC ແມ່ນຍອມຮັບໄດ້ສໍາລັບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທີ່ມີຄວາມເລິກປານກາງ, ບໍ່ແມ່ນ HPHT P110.

ທໍ່ P110 ມີຂະຫນາດໃດ?

ທໍ່ P110 ມີຢູ່ໃນທຸກຂະຫນາດ API 5CT ມາດຕະຖານຈາກ 4½' (114.3 mm) ຫາ 20' (508 mm) OD. ຂະຫນາດທົ່ວໄປທີ່ສຸດສໍາລັບການຜະລິດແລະສາຍ casing ລະດັບປານກາງແມ່ນ 5½', 7', 9⅝', ແລະ 13⅜'. ຄວາມຫນາຂອງກໍາແພງແມ່ນຕັ້ງແຕ່ປະມານ 5.21 ມມເຖິງຫຼາຍກວ່າ 20 ມມ, ຂຶ້ນກັບຂະຫນາດແລະນ້ໍາຫນັກຕົວຕໍ່ຕີນ.

ແຫຼ່ງ API 5CT P110 Casing Pipe ຈາກ ZC Steel Pipe

ZC Steel Pipe ຜະລິດແລະສົ່ງອອກທໍ່ API 5CT P110 ແລະທໍ່ທໍ່ກັບ PSL1 ແລະ PSL2, ໃນຮູບແບບມາດຕະຖານແລະການລົ້ມລົງສູງ. ພວກເຮົາສະຫນອງໂຄງການ OCTG ໃນທົ່ວອາຟຣິກາ, ຕາເວັນອອກກາງ, ແລະອາເມລິກາໃຕ້ດ້ວຍເອກະສານ MTC ເຕັມ, ການກວດສອບພາກສ່ວນທີສາມ, ແລະສະຫນັບສະຫນູນດ້ານວິຊາການກ່ຽວກັບຊັ້ນຮຽນແລະການຄັດເລືອກການເຊື່ອມຕໍ່.

ສາມາດໃຊ້ໄດ້ກັບ BTC, LTC, ແລະການເຊື່ອມຕໍ່ແບບພິເສດລວມທັງການເຊື່ອມຕໍ່ພຣີມຽມ ZC-2 gas-tight, ໃຫ້ຄະແນນເຕັມ P110 body yield ແລະມີຄຸນສົມບັດພາຍໃຕ້ API 5C5. ຄວາມຫນາຂອງກໍາແພງທີ່ກໍາຫນົດເອງ, ຊຸດຄວາມທົນທານຂອງ HC, ແລະຄວາມຕ້ອງການເພີ່ມເຕີມ (SR2 Charpy, SR13 ການສໍາຫຼວດຄວາມແຂງ) ມີຢູ່ໃນຄໍາສັ່ງທີ່ຈະເຮັດ.

 ແມນດີ. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ ຂໍໃບສະເໜີລາຄາ


ຕິດຕໍ່ໄດ້

ລິ້ງດ່ວນ

ສະຫນັບສະຫນູນ

ປະເພດຜະລິດຕະພັນ

ຕິດຕໍ່ພວກເຮົາ

ຕື່ມ: ເລກທີ 42, ກຸ່ມ 8, ບ້ານ Huangke, ຖະໜົນ Sunzhuang, ເມືອງ Hai'an
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
ຝາກຂໍ້ຄວາມ
ຕິດຕໍ່ພວກເຮົາ
ສະຫງວນລິຂະສິດ © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. ສະຫງວນລິຂະສິດທັງໝົດ. ສະໜັບສະໜູນໂດຍ leadong.com