Vaatamised: 0 Autor: saidi toimetaja Avaldamisaeg: 2026-03-12 Päritolu: Sait
API 5CT P110 on tööhobuse ülitugeva korpuse klass sügavate kõrgsurve nafta- ja gaasipuuraukude jaoks. 110 000 psi (758 MPa) minimaalse tootlikkuse juures tagab see kokkuvarisemis- ja purunemiskindluse, mida madalamad klassid ei suuda – muutes selle standardvalikuks vahe- ja tootmiskorpuse jaoks kaevudes, kus L80 või T95 ei suuda survet piirata. Selle määravaks kompromissiks on see tugevus: P110 kõrge tootlikkus diskvalifitseerib selle NACE MR0175 alusel hapu teenusest, mis tähendab, et kaevu terviklikkuse jaoks on algusest peale õige klassi valik.
ZC Steel Pipe toodab ja ekspordib API 5CT P110 korpust ja torusid PSL1-le ja PSL2-le standardsetes ja suure kokkuvarisemisega variantides koos täieliku MTC dokumentatsiooni ja kolmanda osapoole kontrollitoega. See juhend hõlmab P110 mehaanilisi ja keemilisi spetsifikatsioone, selle võrdlust T95 ja L80-ga klassi valikul, suure kokkuvarisemisega variante, HPHT rakendusi ja seda, mida MTR-i puhul otsida.
Mis on API 5CT P110?
Mehaanilised ja keemilised omadused
P110 vs T95 vs L80 – klasside võrdlus
P110 ja Sour Service
P110 Suure kokkuvarisemise (HC) variandid
PSL1 vs PSL2 P110 jaoks
HPHT rakendused
Ühendused P110 korpuse jaoks
Mida kontrollida P110 MTR-is
KKK
API 5CT P110 on korpuse ja torude klass, mis on määratletud API spetsifikatsioonis 5CT / ISO 11960. Prefiksil 'P' ei ole otsest metallurgilist tähendust – see on lihtsalt selle saagise taseme API tähistus. '110' viitab minimaalsele voolavuspiirile 110 000 psi.
Kolm omadust määravad P110 asukoha OCTG-redelil:
Kõrge minimaalne saagis (758 MPa): tagab sügavate kõrgsurvekaevude jaoks suurepärase kokkuvarisemiskindluse ja purunemisvõime – peamine põhjus, miks insenerid määravad selle üle L80 või T95
Kareduslagi puudub: erinevalt L80-st (max 23 HRC) ja T95-st (max 25,4 HRC) pole P110-l API-spetsiifiline kõvaduspiirang – mis võimaldab kõrget tugevust, kuid eemaldab NACE MR0175 ühilduvuse.
Kohustuslikud küsimused ja vastused: 758–965 MPa saagisvahemiku saavutamiseks ja kontrollimiseks on vaja jahutamist ja kuumtöötlust; alternatiivne kuumtöötlus ei ole lubatud
Vaata ka: Mis on OCTG-toru klassid? → | Korpuse ja torude teraseklasside mõistmine →
| Vara | väärtus |
|---|---|
| Minimaalne voolavuspiir | 758 MPa (110 000 psi) |
| Maksimaalne voolavuspiir | 965 MPa (140 000 psi) |
| Minimaalne tõmbetugevus | 862 MPa (125 000 psi) |
| Kõvaduse piirang | API 5CT-s pole täpsustatud |
| Kuumtöötlus | Kustutamine ja karastamine (kohustuslik) |
| Minimaalne pikenemine (2' mõõtu) | ≥ 0,5% API 5CT valemi kohta |
| Charpy löök (PSL2) | API 5CT tabeli C.36 / SR2 järgi, kui see on määratud |
| Element | Max % | Märkused |
|---|---|---|
| Süsinik (C) | 0.35 | Madalam C, mida eelistavad mõned IOC-i keevitatavuse näitajad |
| Mangaan (Mn) | 1.90 | Kõrgem Mn mõnes veskikeemias kõvastuvuse tagamiseks |
| Räni (Si) | 0.45 | Deoksüdeerija |
| Fosfor (P) | 0.030 | Rangemad piirid (0,020) sageli ettevõtte spetsifikatsioonides |
| Väävel (S) | 0.030 | Rangemad piirid (0,010) sageli ettevõtte spetsifikatsioonides |
| Süsinikuekvivalent (CE) | Erineb spetsifikatsioonide järgi | Projekti spetsifikatsioonides sageli ≤ 0,43 |
Märkus. API 5CT ei määra P110 jaoks täielikku keemiat – ainult C, Mn, Si, P ja S maksimumid. Paljud rahvusvahelised projekti spetsifikatsioonid lisavad nõuded Cr-, Mo-, Ni-, V- ja CE-piirangutele, mis ületavad API miinimumi.
| OD (tolli) | OD (mm) | Üldine kaaluvahemik (naelad/jalga) | Tüüpiline rakendus |
|---|---|---|---|
| 4½' | 114.3 | 9.50 – 15.10 | Torud, väiketoodangu korpus |
| 5' | 127.0 | 11.50 – 18.00 | Tootmiskest, sügavad kaevud |
| 5½' | 139.7 | 14.00 – 23.00 | Tootmiskorpus – levinuim suurus P110 |
| 7' | 177.8 | 17.00 – 38.00 | Vahe- ja tootmiskest |
| 7⅝' | 193.7 | 24.00 – 45.30 | Vahekest, sügavad kaevud |
| 9⅝' | 244.5 | 32.30 – 58.40 | Vahekest |
| 10¾' | 273.1 | 32,75 – 65,70 | Pind- ja vahekest |
| 13⅜' | 339.7 | 48.00 – 72.00 | Pinnapealne mantel, suured puurkaevud |
Kolm kõige sagedamini võrreldavat OCTG-klassi 80–110 ksi vahemikus on L80, T95 ja P110. Nende vahelist valikut juhivad kaks sõltumatut muutujat: nõutav voolavuspiir (määratakse kokkuvarisemise/lõhkemiskoormusega) ja H₂S keskkond (määratakse reservuaari keemia järgi).
| Kinnistu | L80-1 | T95 | P110 |
|---|---|---|---|
| Minimaalne voolavuspiir | 552 MPa (80 ksi) | 655 MPa (95 ksi) | 758 MPa (110 ksi) |
| Maksimaalne voolavuspiir | 655 MPa (95 ksi) | 758 MPa (110 ksi) | 965 MPa (140 ksi) |
| Max kõvadus | 23 HRC | 25,4 HRC | Määratlemata |
| Kuumtöötlus | Q&T kohustuslik | Q&T kohustuslik | Q&T kohustuslik |
| Hapu teenus (H₂S) | Jah – mahe hapukas | Jah — mõõdukas hapukas | Ei sobi |
| NACE MR0175 nõuetele vastav | Jah | Jah (koos kvalifikatsiooniga) | Ei |
| Varisemiskindlus | Lähtejoon | Parem kui L80 | Parim kolmest |
| Suhteline kulu | Madalaim | Kesk | Kõrgem – saagilisa |
| Tüüpiline kaevu sügavus | < 3500 m | 2500–5000 m | 3000 m+ / HPHT |
Täielik võrdlus: P110 vs L80: korpuse konstruktsiooni tootluslõksud ja tõrkeläved →
P110 ei ole NACE MR0175 / ISO 15156 alusel lubatud haputeeninduskaevudes. See on OCTG-s üks olulisemaid kvaliteediklassi valikureegleid – ja üks levinumaid puurkaevude terviklikkuse tõrgete allikaid, kui seda eiratakse või ümber töötatakse.
Nii kõrge rõhu kui ka H₂S-ga kaevude õige astme eskalatsioonitee on:
Kerge hapu, mõõduka rõhuga: L80-1 PSL2 + SR16 (HIC)
Mõõdukalt hapukas, kõrge rõhuga: T95 PSL2 NACE kvalifikatsiooniga
Tugev hapu, kõrge rõhk: C110 või Q125 – mõlemad on loodud spetsiaalselt kõrgsurvehapu teenindusümbriku jaoks, mida ei P110 ega T95 ei suuda katta
Seotud: L80 vs N80 vs T95: milline klass Sour Service Wellsi jaoks? → | API 5CT vs NACE MR0175: kõvaduse lõksu selgitus →
Standardne P110 kokkuvarisemiskindlus arvutatakse API 5C3 valemi abil, mis eeldab seina paksuse ja ovaalsuse halvimal juhul mõõtmete tolerantse. Praktikas on hästi valmistatud P110 toru tegelik kokkuvarisemiskindlus oluliselt suurem, kui API valem ennustab, kuid standardsed API tolerantsid takistavad inseneridel seda lisavõimsust korpuse konstruktsioonis kasutamast.
P110 High Collapse (P110 HC) tegeleb sellega otse: see toodetakse väiksemate mõõtmete tolerantside, eriti seina paksuse ekstsentrilisuse (tavaliselt ≤ 10% vs standardse 12,5%) ja ovaalsusega (tavaliselt ≤ 0,5% vs 1,0% standardtoru puhul). Need rangemad hämarused võimaldavad disaini kokkuvarisemist suurendada 15–30% võrreldes sama suuruse ja kaaluga standardse P110-ga – ilma seina paksust suurendamata või klassi muutmata.
'High Collapse' jaoks pole ühtset API spetsifikatsiooni – iga veski ja iga ettevõtte spetsifikatsioon määratleb HC tolerantsid veidi erinevalt. P110 HC ostmisel küsige alati veski spetsiifilist HC tolerantsitabelit, kontrollige seda oma korpuse projekteerimise tarkvara kokkuvarisemismudeli suhtes ja veenduge, et kolmanda osapoole inspektor kontrollib ovaalsust ja WT ekstsentrilisust HC spetsifikatsioonide, mitte API standardse tolerantsi järgi. Standardsete API mõõtmete tolerantside vastu saadud P110 HC tellimus ei paranda kokkuvarisemist.
P110 kokkuvarisemise reitingu kontrollimiseks seadistussügavusel käivitage see meie kaudu kokkuvarisemisrõhu kalkulaator.
| Nõue | P110 PSL1 | P110 PSL2 |
|---|---|---|
| Toru korpuse NDE | Ei ole kohustuslik | Kohustuslik — täispikk TÜ või EMI |
| Toruotste NDE | Ei ole kohustuslik | Kohustuslik — lõpualade TÜ |
| Mõõtmete tolerantsid | Standardne API | Tihedamad — OD, WT, sirgus |
| Jälgitavus | Kuumuse number | Täisküte + toru number |
| Charpy mõju | Ei ole kohustuslik | Kohustuslik vastavalt tabelile C.36 |
| Tüüpiline kasutus | Mõõduka sügavusega magusad kaevud | Deep, HPHT, IOC projektid |
Sügavate ja HPHT rakenduste jaoks, mis moodustavad suurema osa P110 kasutusest, on PSL2 praktiline miinimum. Enamik IOC projekti spetsifikatsioone nõuavad PSL2 kõigi P110 jaoks ja paljud lisavad täiendavaid nõudeid Charpy testimiseks madalal temperatuuril (SR2) ja täiendavaid kõvadusuuringuid.
Kõrgsurve kõrgtemperatuurilised (HPHT) kaevud – üldiselt määratletakse kui kaevupea rõhk üle 690 baari (10 000 psi) ja põhjaaugu temperatuur üle 150 °C (302 °F) – on P110 esmane kasutuskeskkond. Nendes kaevudes võivad varisemis- ja purunemiskoormused ületada kõigi madalama klassi OCTG-de võimsust ja P110 on sageli minimaalne klass, mis suudab saavutada nõutavad ohutustegurid.
Peamised kaalutlused HPHT kaevude P110 määramisel:
Termiline degradatsioon: P110 voolavuspiir väheneb kõrgemal temperatuuril – tavaliselt 5–8% vähenemine temperatuuril 150 °C võrreldes ümbritseva keskkonnaga. HPHT korpuse konstruktsioonid peavad kandma nominaalsaagisele temperatuuri alandavat koefitsienti, mis võib konstruktsiooni tagasi lükata HC klasside või raskema seina nõudmise suunas
Termilised tsüklilised koormused: suurte temperatuuride erinevustega HPHT kaevud tootmise ja sulgemise ajal tekitavad korpuse stringis märkimisväärse aksiaalse soojuskoormuse – ühendus peab vastama kombineeritud teljesuunalisele, painde- ja rõhukoormusele, mitte ainult purunemisele ja kokkuvarisemisele.
Tsemendi terviklikkus: P110 suur kokkuvarisemisvõime saavutatakse täielikult ainult siis, kui toru taga on pädev tsement – toestamata P110 pikas tsemenditühjas võib siiski puruneda, kui tühimik langeb kokku maksimaalse kokkuvarisemiskoormuse sügavusega.
Seotud: API 5C5 CAL IV piirangud ja väljatõrgete režiimid HPHT OCTG ühendustes → | 5 kriitilist tegurit esmaklassiliste ühenduste ja suure kokkuvarisemisega korpuse määramisel →
| Ühenduse tüüp | Sobivus P110 jaoks | Tüüpilised rakenduse | märkused |
|---|---|---|---|
| Lühike niit (STC) | Ei soovita | Pole P110 jaoks tüüpiline | Tõmbeefektiivsus on sügavate P110 nööride jaoks liiga madal |
| Long Thread (LTC) | Piiratud | Ainult pinnapealne korpus | Ebapiisav HPHT või sügavate rakenduste jaoks |
| tuginiit (BTC) | Mõõdukas | Vahekest, mõõduka sügavusega | Vastuvõetav muude kui HPHT P110 rakenduste jaoks |
| Premium ühendus | Nõutav HPHT jaoks | Sügavad kaevud, HPHT, gaasitiheduse nõuded | Metall-metalli tihend; täielikult hinnatud P110 kehatugevusele |
HPHT P110 rakenduste puhul pole esmaklassilised ühendused valikulised – need on disaininõue. Standardsed API keermed ei suuda säilitada gaasitihedat terviklikkust kombineeritud termilise, aksiaalse ja rõhutsüklilise koormuse korral sügavates HPHT-komplektides. ZC Steel Pipe'i gaasikindel esmaklassiline ühendus ZC-2 vastab täielikule P110 kere tootlikkusele ja vastab API 5C5 CAL III/IV nõuetele.
Seotud: Korpuse ja torude ühendustüübid → | Premium-ühendused vs standardne BTC: millal on investeering seda väärt? → | Toetuskeerme korpuse (BTC) mõistmine →
Veski katsearuanne (MTR) on peamine dokument P110 vastavuse kontrollimiseks. Tavalise P110 PSL2 tellimuse puhul tuleks enne mis tahes saadetise vastuvõtmist kontrollida järgmist.
| MTR-i üksus | Mida kontrollida, | miks see on oluline |
|---|---|---|
| Tootmisjõud | 758–965 MPa (110–140 ksi) — nii min kui ka max | Ületootlus (üle 965 MPa) on mittevastavus; toru on liiga rabe |
| Tõmbetugevus | ≥ 862 MPa (125 ksi) | Kinnitab Q&T protsessi õige mikrostruktuuri |
| Kõvadus (kui testitud) | Salvestage tegelikud väärtused – API piirang puudub, kuid pange tähele ebatavaliselt kõrgeid väärtusi | Liiga kõrge kõvadusega (>32 HRC) signaalid ülekustutavad; habras risk |
| Kuumtöötlemise rekord | Kinnitage Q&T – normaliseerimis- või N&T-kirjete tagasilükkamine | P110 nõuab Q&T; muud HT ei suuda tootlusvahemikku usaldusväärselt saavutada |
| Keemiline koostis | C ≤ 0,35%, S ≤ 0,030%, P ≤ 0,030% miinimum; kontrollige projektipõhist CE-limiiti | Kõrge S ja P suurendavad vastuvõtlikkust vesinikukahjustustele ja rabedatele murdudele |
| NDE-kirjed (PSL2) | Täispikk TÜ või EMI keha skaneerimine + lõpp-ala TÜ kinnitatud | PSL2 NDE on kohustuslik – puudumine tähendab, et toru on PSL1 olenemata sildist |
| Charpy löök (PSL2) | Väärtused, temperatuur ja proovi suurus võrreldes teie projekti spetsifikatsiooniga | Kinnitab vastupidavust töötemperatuuril – see on külmas keskkonnas kriitiline |
| Mõõtmete aruanne | OD, WT, sirgus API 5CT kohta; HC puhul: WT ekstsentrilisus ja ovaalsus | HC kokkuvarisemise hinnang kehtib ainult siis, kui HC mõõtmete tolerantsid on tegelikult täidetud |
API 5CT P110 on ülitugev korpus ja torud, mille minimaalne voolavuspiir on 758 MPa (110 000 psi) ja maksimaalne tootlikkus 965 MPa (140 000 psi). Toodetud eranditult jahutus- ja karastuskuumtöötlemise teel, on see standardvalik sügavate, kõrgsurvega maguskaevude jaoks, kus madalamad klassid ei suuda tagada piisavat kokkuvarisemis- või purunemiskindlust. P110-l puudub API-spetsiifiline kõvaduse piirang ja see ei sobi H₂S-i haputeenuse jaoks.
Nr P110 ei sobi NACE MR0175 / ISO 15156 järgi haputeeninduseks. Selle kõrge voolavuspiir annab kõvaduse väärtused, mis ületavad süsinikterasest torude NACE piirmäära, muutes selle H₂S keskkonnas vastuvõtlikuks sulfiidpinge pragunemisele (SSC). Kaevude puhul, mis nõuavad nii kõrge rõhukindlust kui ka H₂S-ühilduvust, tuleks selle asemel määrata T95 (mõõdukas hapukas) või C110/Q125 (tugev hapu, kõrge rõhk).
T95-l on madalam minimaalne tootlikkus (655 MPa / 95 ksi), kontrollitud maksimaalne saagis ja kohustuslik 25,4 HRC kõvaduspiir, mis muudab selle ühilduvaks NACE MR0175-ga mõõduka hapu teenuse jaoks. P110 minimaalne saagis on kõrgem (758 MPa / 110 ksi) ilma kõvaduse piiranguta – see tagab suurepärase kokkuvarisemise ja lõhkemise sügavates magepuurkaevudes, kuid diskvalifitseerib selle H₂S teenusest. Valik on tingitud H₂S olemasolust ja nõutavast rõhu piiramisest.
P110 HC toodetakse väiksemate mõõtmete tolerantsidega – eriti seinapaksuse ekstsentrilisusega (≤ 10%) ja toru ovaalsusega (≤ 0,5%) –, mis võimaldavad inseneridel kasutada kõrgemat kokkuvarisemiskonstruktsiooni reitingut, kui standardne API 5C3 valem lubab sama toru suuruse ja kaalu puhul. P110 HC on ette nähtud süvavee- ja HPHT-kaevude jaoks, kus varisemiskoormus määrab korpuse konstruktsiooni. HC tähistus ei ole veskites standardiseeritud – kontrollige alati konkreetseid tolerantse oma korpuse konstruktsioonimudeli suhtes.
P110 korpus on saadaval BTC, LTC, STC ja lisatasu ühendustega. HPHT ja süvakaevude rakenduste jaoks – P110 esmane kasutusjuht – on vaja kvaliteetseid metall-metalli tihendiühendusi. Standardsed API keermed ei suuda nendes keskkondades kombineeritud rõhu-, aksiaal- ja termilise tsüklikoormuse korral usaldusväärselt säilitada gaasitihedat terviklikkust. BTC on vastuvõetav mõõduka sügavusega mitte-HPHT P110 rakenduste jaoks.
P110 korpus on saadaval kõigis standardsetes API 5CT suurustes alates 4½' (114,3 mm) kuni 20' (508 mm) OD. Tootmis- ja vahekestade stringide levinumad suurused on 5½', 7', 9⅝' ja 13⅜'. Seina paksus jääb vahemikku ligikaudu 5,21 mm kuni üle 20 mm, olenevalt suurusest ja nimikaalust jala kohta.
ZC Steel Pipe toodab ja ekspordib API 5CT P110 korpust ja torusid PSL1-le ja PSL2-le standardsetes ja suure kokkuvarisemisega variantides. Pakume OCTG-projekte kogu Aafrikas, Lähis-Idas ja Lõuna-Ameerikas täieliku MTC-dokumentatsiooni, kolmanda osapoole kontrolli ja tehnilise toega klasside ja ühenduste valikul.
Saadaval BTC, LTC ja esmaklassiliste ühendustega, sealhulgas gaasikindel lisatasuühendus ZC-2, mis on täisvõimsusega P110 ja kvalifitseeritud API 5C5 järgi. Kohandatud seinapaksused, HC tolerantsipaketid ja täiendavad nõuded (SR2 Charpy, SR13 kõvaduse uuring) on saadaval tellimuse alusel.
mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813