Тел.: +86-139-1579-1813 Електронна пошта: Менді. w@zcsteelpipe.com
Обсадна труба API 5CT P110 — Технічні характеристики, марки та посібник із застосування
Ви тут: додому » Блоги » Новини продукції » Обсадна труба API 5CT P110 — Технічні характеристики, марки та посібник із застосування

Обсадна труба API 5CT P110 — Технічні характеристики, марки та посібник із застосування

Перегляди: 0     Автор: Редактор сайту Час публікації: 2026-03-12 Походження: Сайт

Запитуйте

кнопка спільного доступу до Facebook
кнопка спільного доступу до Twitter
кнопка спільного доступу до лінії
кнопка спільного доступу до wechat
кнопка спільного доступу в Linkedin
кнопка спільного доступу на pinterest
кнопка спільного доступу до WhatsApp
поділитися цією кнопкою спільного доступу

API 5CT P110 — це найкращий сорт високоміцної обсадної труби для глибоких нафтових і газових свердловин під високим тиском. При мінімальній продуктивності 110 000 фунтів на квадратний дюйм (758 МПа) він забезпечує стійкість до руйнування та розриву, якої не можуть отримати більш дрібні сорти, що робить його стандартним вибором для проміжної та експлуатаційної обсадної труби в свердловинах, де L80 або T95 не витримують тиску. Його визначальним компромісом є сила: високий вихід P110 не кваліфікує його для використання в кислих умовах відповідно до NACE MR0175, що означає, що правильний вибір сорту з самого початку є критичним для цілісності свердловини.

ZC Steel Pipe виробляє та експортує обсадні труби та труби API 5CT P110 для PSL1 та PSL2 у стандартному варіанті та варіантах із високим руйнуванням, із повною документацією MTC та підтримкою сторонніх перевірок. У цьому посібнику описано механічні та хімічні характеристики P110, його порівняння з T95 і L80 щодо вибору класу, варіанти з високим ущільненням, застосування HPHT і на що звертати увагу в MTR.

ЗМІСТ

  1. Що таке API 5CT P110?

  2. Механічні та хімічні властивості

  3. P110 проти T95 проти L80 — Порівняння сортів

  4. P110 і Sour Service

  5. P110 Варіанти високого згортання (HC).

  6. PSL1 проти PSL2 для P110

  7. Програми HPHT

  8. З'єднання для корпусу P110

  9. Що перевірити на P110 MTR

  10. FAQ

1. Що таке API 5CT P110?

API 5CT P110 — це клас обсадних труб і труб, визначений у специфікації API 5CT / ISO 11960. Префікс 'P' не має прямого металургійного значення — це просто позначення API для цього рівня продуктивності. '110' означає мінімальну межу текучості 110 000 psi.

API 5CT P110 — CORE IDENTITY Мінімальна межа текучості: 758 МПа (110 000 фунтів на квадратний дюйм) · Максимальна межа текучості: 965 МПа (140 000 фунтів на квадратний дюйм) · Мінімальна міцність на розрив: 862 МПа (125 000 фунтів на кв. (обов’язковий) · Кислота: не відповідає стандарту NACE MR0175 · Стандарт: API 5CT / ISO 11960

Три характеристики визначають позицію P110 у класі OCTG:

  • Високий мінімальний дебіт (758 МПа):  забезпечує чудову стійкість до руйнування та розривну здатність для глибоких свердловин високого тиску — основна причина, чому інженери вказують його вище L80 або T95

  • Немає межі твердості:  на відміну від L80 (макс. 23 HRC) і T95 (макс. 25,4 HRC), P110 не має обмеження твердості, визначеного API, що забезпечує високу міцність, але позбавляє сумісності з NACE MR0175

  • Обов’язкові Q&T:  для досягнення та контролю діапазону текучості 758–965 МПа необхідна термічна обробка загартування та відпустки; альтернативна термічна обробка не допускається

Дивіться також: Які сорти труб OCTG? → | Розуміння марок сталі для обсадних труб і труб →

2. Механічні та хімічні властивості

2.1 Механічні властивості (API 5CT)

власності Вартість
Мінімальна межа текучості 758 МПа (110 000 psi)
Максимальна межа текучості 965 МПа (140 000 psi)
Мінімальна міцність на розрив 862 МПа (125 000 psi)
Межа твердості Не зазначено в API 5CT
Теплова обробка Загартування та загартування (обов'язково)
Мінімальне подовження (2' калібру) ≥ 0,5% на формулу API 5CT
Удар Шарпі (PSL2) Відповідно до таблиці API 5CT C.36 / SR2, якщо зазначено

2.2 Хімічний склад (API 5CT — типовий P110)

Елемент Макс % Примітки
Вуглець (C) 0.35 Деякі специфікації IOC віддають перевагу нижчому C для зварюваності
Марганець (Mn) 1.90 Вищий вміст Mn у деяких хімічних композиціях млинів для гартування
Кремній (Si) 0.45 Розкислювач
Фосфор (P) 0.030 Більш жорсткі обмеження (0,020) часто в специфікаціях компанії
Сірка (S) 0.030 Більш жорсткі обмеження (0,010) часто в специфікаціях компанії
Вуглецевий еквівалент (CE) Залежно від спец Часто ≤ 0,43 у специфікаціях проекту

Примітка: API 5CT не вказує повний хімічний склад для P110 — лише максимальні значення C, Mn, Si, P і S. Специфікації багатьох міжнародних проектів додають вимоги до лімітів Cr, Mo, Ni, V і CE, крім мінімумів API.

2.3 Стандартні розміри

OD (дюйми) OD (mm) Загальний діапазон ваги (фунт/фут) Типове застосування
4½' 114.3 9.50 – 15.10 НКТ, невелика експлуатаційна обсадна труба
5' 127.0 11.50 – 18.00 Експлуатаційні колони, глибокі свердловини
5½' 139.7 14.00 – 23.00 Виробнича оболонка — найпоширеніший розмір Р110
7' 177.8 17.00 – 38.00 Проміжна та експлуатаційна колони
7⅝' 193.7 24.00 – 45.30 Проміжна колона, глибокі свердловини
9⅝' 244.5 32.30 – 58.40 Проміжна обшивка
10¾' 273.1 32,75 – 65,70 Поверхнева і проміжна обшивка
13⅜' 339.7 48.00 – 72.00 Обсадна труба, великі свердловини



3. P110 проти T95 проти L80 — Порівняння сортів

Три найпоширеніші порівнювані марки OCTG в діапазоні 80–110 ksi – L80, T95 і P110. Вибір між ними обумовлюється двома незалежними змінними: необхідною межею текучості (визначається навантаженням на руйнування/розрив) і середовищем H₂S (визначається хімічним складом пласта).

Властивість L80-1 T95 P110
Мін. межа текучості 552 МПа (80 ksi) 655 МПа (95 ksi) 758 МПа (110 ksi)
Максимальна межа текучості 655 МПа (95 ksi) 758 МПа (110 ksi) 965 МПа (140 ksi)
Максимальна твердість 23 HRC 25,4 HRC Не вказано
Теплова обробка Q&T обов'язковий Q&T обов'язковий Q&T обов'язковий
Кислий сервіс (H₂S) Так — легка кислинка Так — помірно кислий Не підходить
Відповідає NACE MR0175 так Так (з кваліфікацією) немає
Стійкість до згортання Базовий рівень Краще ніж L80 Найкраще з трьох
Відносна вартість Найнижчий середина Вища — надбавка до врожаю
Типова глибина колодязя < 3500 м 2500–5000 м 3000 м+ / HPHT

Виберіть L80, коли…

Добре містить:   H₂S (кислий продукт)
Глибина:   невелика до середньої
Навантаження на згортання:   в межах 80 ksi
Пріоритет:   відповідність NACE + вартість

Виберіть T95, коли…

Свердловина містить:   помірний H₂S + високий тиск
Глибина:   від середньої до глибокої
Навантаження на згортання:   перевищує ємність L80
Пріоритет:   кисле подання + більше міцності

Виберіть P110, коли…

Колодязь містить:   Немає значного H₂S (солодкий)
Глибина:   від глибокої до надглибокої
Навантаження при згортанні:   потрібна потужність 110 ksi
Пріоритет:   Максимальна міцність

Повне порівняння: P110 vs L80: Конструкція конструкцій обсадної труби придатності та порогові значення відмов →

4. P110 і Sour Service

Згідно з NACE MR0175 / ISO 15156 P110 заборонено використовувати в свердловинах для експлуатації з кислим вмістом. Це одне з найважливіших правил вибору класу в OCTG — і одне з найпоширеніших джерел порушень цілісності свердловини, якщо його не помічати або обійти.

Критичний технічний момент — P110 заборонено для роботи з H₂S. NACE MR0175 / ISO 15156-2 обмежує труби з вуглецевої та низьколегованої сталі в кислих умовах максимальною твердістю 22 HRC (250 HV10). P110 з його мінімальною текучістю 758 МПа та відсутністю граничної твердості зазвичай вироблятиме значення твердості значно вище цього порогу. Високоміцні сталі, що перевищують межі NACE, чутливі до сульфідного розтріскування під напругою (SSC) — механізму крихкого руйнування, який може спричинити швидку, катастрофічну поломку в середовищі H₂S без попередження про пластичність. Не замінюйте P110 на T95 або C110 у кислих свердловинах незалежно від вартості чи тиску доступності.

Правильний шлях підвищення рівня для свердловин як з високим тиском, так і з H₂S:

  • М'яка кислинка, помірний тиск:  L80-1 PSL2 + SR16 (HIC)

  • Помірно кислий, високий тиск:  T95 PSL2 з кваліфікацією NACE

  • Сильний кислий, високий тиск:  C110 або Q125 — обидва розроблені спеціально для робочого середовища високого тиску, який не можуть охопити ні P110, ні T95

пов'язані: L80 проти N80 чи T95: який сорт для кислих колодязів? → | API 5CT проти NACE MR0175: Пояснення щодо пастки твердості →

5. Варіанти P110 High Collapse (HC).

Стандартний опір руйнуванню P110 розраховується за формулою API 5C3, яка передбачає найгірші допуски розмірів для товщини стінки та овальності. На практиці якісно виготовлена ​​труба P110 матиме фактичний опір руйнуванню значно вищий, ніж передбачає формула API, але стандартні допуски API не дозволяють інженерам використовувати цю додаткову ємність у своїй конструкції обсадної труби.

P110 High Collapse (P110 HC) вирішує це безпосередньо: він виробляється з більш жорсткими допусками на розміри, зокрема ексцентриситетом товщини стінки (зазвичай ≤ 10% проти стандартних 12,5%) і овальністю (зазвичай ≤ 0,5% проти 1,0% для стандартної труби). Ці жорсткіші затемнення дозволяють збільшити рейтинг руйнування конструкції на 15–30% у порівнянні зі стандартним P110 того самого розміру та ваги — без збільшення товщини стінок або зміни якості.

Інженерне розуміння — коли HC вартий преміум-класу Преміум P110 HC (зазвичай на 8–15% у порівнянні зі стандартним P110) швидко окупається в глибоководних і HPHT обсадних трубах. Альтернатива — перехід до стандарту важчої стінки P110, щоб досягти того самого рейтингу руйнування — коштує більше у вазі матеріалу, збільшує робочі навантаження та додає об’єм стовбура свердловини, який необхідно цементувати. Для критичних до обвалення секцій нижче ~3000 м TVD класи HC часто є більш економічним рішенням на рівні системи. Дивіться:  P110 HC: Чому контроль овальності 0,5% важливіший, ніж межа текучості →
Примітка до закупівлі — HC не стандартизована для заводів

Не існує єдиної специфікації API для 'High Collapse' — кожен завод і кожна специфікація компанії визначають допуски HC дещо по-різному. Купуючи P110 HC, завжди вимагайте спеціальну таблицю допусків HC для заводу, перевіряйте її на модель розпаду вашого програмного забезпечення для проектування обсадної труби та підтверджуйте, що сторонній інспектор перевіряє овальність і ексцентриситет WT відповідно до специфікацій HC, а не стандартного допуску API. Замовлення P110 HC, отримане за стандартними допусками розмірів API, не забезпечує покращення згортання.

Щоб перевірити рейтинг згортання P110 на вашій глибині налаштування, запустіть його через наш калькулятор тиску обвалення.

6. PSL1 проти PSL2 для P110

Вимога P110 PSL1 P110 PSL2
NDE тіла труби Не обов'язковий Обов'язково — повна довжина UT або EMI
NDE торців труб Не обов'язковий Обов'язковий — УТ кінцевих ділянок
Допуски на розміри Стандартний API Більш жорсткі — OD, WT, прямолінійність
Простежуваність Теплове число Повне тепло + номер труби
Вплив Шарпі Не обов'язковий Обов’язковий згідно з таблицею C.36
Типове використання Солодкі колодязі середньої глибини Проекти Deep, HPHT, IOC

Для глибоких і HPHT додатків, які представляють більшість використання P110, PSL2 є практичним мінімумом. Більшість специфікацій проектів IOC вимагають PSL2 для всіх P110, і багато хто додає додаткові вимоги для тестування за Шарпі при низькій температурі (SR2) і додаткових досліджень твердості.

7. Програми HPHT

Свердловини високого тиску і високої температури (HPHT) — зазвичай визначаються як тиск у свердловині вище 690 бар (10 000 фунтів на квадратний дюйм) і температура забої вище 150°C (302°F) — представляють основне середовище для застосування P110. У цих свердловинах навантаження від руйнування та розриву можуть перевищувати потужність усіх OCTG нижчого класу, і P110 часто є мінімальним класом, який може досягти необхідних проектних факторів безпеки.

Основні міркування при визначенні P110 для HPHT свердловин:

  • Термічне зниження:  межа плинності P110 знижується при підвищених температурах — зазвичай на 5–8% при 150°C порівняно з навколишнім середовищем. Конструкції обсадних труб HPHT повинні застосовувати коефіцієнт зниження температури до номінальної продуктивності, що може підштовхнути конструкцію назад до потреби марок HC або більшої стінки

  • Термічні циклічні навантаження:  свердловини HPHT із великою різницею температур під час видобутку та зупинки створюють значні осьові теплові навантаження в обсадній колоні — з’єднання має бути розраховане на комбіноване осьове навантаження, навантаження на вигин і тиск, а не лише на розрив і руйнування.

  • Цілісність цементу:  Висока здатність до зруйнування в P110 повністю реалізується лише за наявності якісного цементу за трубою — P110 без опори в довгій цементній порожнечі все ще може вийти з ладу, якщо порожнеча збігається з максимальною глибиною навантаження на зруйнування

пов'язані: API 5C5 CAL IV Обмеження та режими польових збоїв у з’єднаннях HPHT OCTG → | 5 важливих факторів для визначення з’єднань преміум-класу та обсадної труби з високим зносом →

8. З'єднання для корпусу P110

типу з’єднання P110 Відповідність Типові примітки щодо застосування
Коротка нитка (STC) Не рекомендується Не типово для P110 Занизька ефективність розтягування для глибоких струн P110
Довга нитка (LTC) Обмежений Лише поверхнева оболонка Недостатньо для HPHT або глибоких додатків
Контрфорсна нитка (BTC) Помірний Проміжна обсадна труба, середньої глибини Прийнятно для додатків, що не належать до HPHT P110
Підключення Premium Необхідний для HPHT Глибокі свердловини, HPHT, вимоги до газонепроникності Ущільнення метал-метал; повністю відповідає міцності корпусу P110

Для додатків HPHT P110 з’єднання преміум-класу не є необов’язковими — вони є вимогою конструкції. Стандартна різьба API не може підтримувати газонепроникну цілісність за комбінованих теплових, осьових і циклічних навантажень тиску в глибоких HPHT заканчуваннях. Газонепроникне з’єднання преміум-класу ZC-2 від ZC Steel Pipe розраховане на повну міцність тіла P110 і кваліфіковано за API 5C5 CAL III/IV.

пов'язані: Типи з’єднань для обсадних труб і труб → | Преміум-підключення проти стандартних BTC: коли інвестиція того варта? → | Розуміння обсадної труби (BTC) →

9. Що перевірити на P110 MTR

Звіт про випробування млина (MTR) є основним документом для перевірки відповідності P110. Для стандартного замовлення P110 PSL2 перед прийняттям будь-якого вантажу необхідно перевірити наступне:

Елемент MTR Що перевіряти Чому це важливо
Межа текучості 758–965 МПа (110–140 ksi) — як мін., так і макс Перевищення продуктивності (понад 965 МПа) є невідповідністю; труба занадто крихка
Міцність на розрив ≥ 862 МПа (125 ksi) Підтверджує, що процес Q&T створив правильну мікроструктуру
Твердість (якщо перевірено) Записуйте фактичні значення — без обмеження API, але зверніть увагу на незвично високі значення Надмірно висока твердість (>32 HRC) сигналізує про надмірне гартування; крихкий ризик
Запис про термічну обробку Підтвердити Q&T — відхилити записи нормалізації або N&T P110 вимагає Q&T; інші HT не можуть надійно досягти діапазону продуктивності
Хімічний склад C ≤ 0,35%, S ≤ 0,030%, P ≤ 0,030% мінімум; перевірте обмеження CE для конкретного проекту Високі показники S і P збільшують сприйнятливість до водневого пошкодження та крихкого руйнування
Записи NDE (PSL2) Підтверджено ультразвукове сканування тіла на повну довжину або електромагнітне випромінювання + сканування кінцевої зони PSL2 NDE є обов’язковим — відсутність означає, що канал є PSL1 незалежно від мітки
Удар Шарпі (PSL2) Значення, температура та розмір зразка в порівнянні зі специфікацією вашого проекту Підтверджує міцність при робочій температурі — критично важливо для холодних середовищ
Розмірний звіт OD, WT, прямолінійність за API 5CT; для HC: WT ексцентриситет і овальність Рейтинг згортання HC дійсний, лише якщо допуски на розміри HC були фактично виконані
Примітка до закупівлі. Перевищення продуктивності P110 є справжньою проблемою Максимальна продуктивність P110 у 965 МПа (140 ksi) є жорстким обмеженням, а не рекомендацією. Матеріал, що перевищує текучість 140 ksi, є технічно невідповідним і має бути відхилений — не тому, що він «занадто міцний» у наївному розумінні, а тому, що при таких рівнях текучості в’язкість сталі до руйнування та стійкість до SSC значно погіршуються. Перевищення продуктивності P110 є задокументованим режимом відмови в колонах обсадних труб глибоких свердловин, особливо в місцях підживлення з’єднань, де концентрація напруги найвища. Завжди перевіряйте верхню межу врожайності на MTR, а не лише мінімальну. Дивіться:  Відповідність P110: твердість API 5CT, термообробка та перевірка MTR →

10. Часті запитання

Що таке обсадна труба API 5CT P110?

API 5CT P110 — це високоміцний тип обсадних труб і труб з мінімальною межею текучості 758 МПа (110 000 фунтів на квадратний дюйм) і максимальною текучістю 965 МПа (140 000 фунтів на квадратний дюйм). Виготовляється виключно за допомогою термічної обробки загартовуванням і відпусткою, це стандартний вибір для глибоких солодких свердловин під високим тиском, де нижчі сорти не можуть забезпечити достатню стійкість до руйнування або розриву. P110 не має обмеження твердості, визначеного API, і не підходить для H₂S кислих продуктів.

Чи можна P110 використовувати в кислих службах (H₂S свердловини)?

№ P110 не підходить для використання в кислих умовах відповідно до NACE MR0175 / ISO 15156. Його висока межа текучості забезпечує значення твердості, які перевищують обмеження NACE для труб з вуглецевої сталі, що робить його чутливим до сульфідного розтріскування під напругою (SSC) у середовищі H₂S. Для свердловин, які вимагають як стійкості до високого тиску, так і сумісності з H₂S, замість цього слід вказати T95 (помірна кислотність) або C110/Q125 (сильна кислотність, високий тиск).

Яка різниця між P110 і T95?

T95 має меншу мінімальну міцність (655 МПа / 95 ksi) з контрольованою максимальною продуктивністю та обов’язковим обмеженням твердості 25,4 HRC, що робить його сумісним з NACE MR0175 для помірної кислої експлуатації. P110 має вищу мінімальну продуктивність (758 МПа / 110 фунтів на кв. дюйм) без обмеження твердості, що забезпечує чудові характеристики згортання та розриву в глибоких свердловинах, але не придатне для роботи з H₂S. Вибір залежить від наявності H₂S і необхідного тиску.

Що таке корпус P110 High Collapse (HC)?

P110 HC виробляється з більш жорсткими допусками на розміри — зокрема, ексцентриситет товщини стінки (≤ 10%) і овальність труби (≤ 0,5%) — що дозволяє інженерам використовувати більш високий рейтинг згортання, ніж дозволяє стандартна формула API 5C3 для того самого розміру та ваги труби. P110 HC призначений для глибоководних свердловин і свердловин HPHT, де на конструкцію обсадної труби залежить навантаження від обрушення. Позначення HC не є стандартизованим для всіх млинів — завжди перевіряйте конкретні допуски на вашу конструкцію корпусу.

Які з'єднання використовуються з корпусом P110?

Корпус P110 доступний із з’єднаннями BTC, LTC, STC і преміум-класу. Для HPHT і застосування в глибоких свердловинах — основний варіант використання для P110 — потрібні високоякісні ущільнювальні з’єднання метал-метал. Стандартні різьби API не можуть надійно підтримувати газонепроникну цілісність під комбінованим тиском, осьовими та термічними циклічними навантаженнями в цих середовищах. BTC прийнятний для додатків середньої глибини, які не належать до HPHT P110.

Які розміри буває корпусу P110?

Корпус P110 доступний у всіх стандартних розмірах API 5CT від 4½' (114,3 мм) до 20' (508 мм) OD. Найпоширенішими розмірами експлуатаційних і проміжних обсадних колон є 5½', 7', 9⅝' і 13⅜'. Товщина стінки коливається від приблизно 5,21 мм до понад 20 мм залежно від розміру та номінальної ваги на фут.

Джерело API 5CT P110 Обсадна труба від ZC Steel Pipe

ZC Steel Pipe виробляє та експортує обсадні та насосно-компресорні труби API 5CT P110 для PSL1 та PSL2 у стандартному варіанті та варіантах із високим руйнуванням. Ми постачаємо проекти OCTG по всій Африці, Близькому Сходу та Південній Америці з повною документацією MTC, сторонньою перевіркою та технічною підтримкою щодо вибору класу та з’єднання.

Доступні з BTC, LTC і з’єднаннями преміум-класу, включаючи газонепроникне з’єднання преміум-класу ZC-2, розраховане на повну продуктивність тіла P110 і кваліфіковане за API 5C5. Індивідуальна товщина стінок, пакети допусків HC та додаткові вимоги (дослідження твердості SR2 за Шарпі, SR13) доступні на основі замовлення.

 Менді. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Запит про ціну


Зв'яжіться з нами

Швидкі посилання

Підтримка

Категорія товару

Зв'яжіться з нами

Додати: No. 42, Group 8, Huangke Village, Sunzhuang Street, Hai'an City
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Електронна пошта:  Менді. w@zcsteelpipe.com
Залиште повідомлення
Зв'яжіться з нами
Авторське право © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Всі права захищено. За підтримки leadong.com