Tel: +86-139-1579-1813 E-mail: mandy. w@zcsteelpipe.com
20. ütemezés vs. 40. ütemterv acélcső: falvastagság-összehasonlítás és alkalmazási útmutató
Ön itt van: Otthon » Blogok » Termékhírek » 20. ütem vs 40. ütemterv acélcső: falvastagság-összehasonlítás és alkalmazási útmutató

20. ütemezés vs. 40. ütemterv acélcső: falvastagság-összehasonlítás és alkalmazási útmutató

Megtekintések: 0     Szerző: Site Editor Közzététel ideje: 2025-05-20 Eredet: Telek

Érdeklődni

Facebook megosztás gomb
Twitter megosztás gomb
vonalmegosztás gomb
wechat megosztási gomb
linkedin megosztás gomb
pinterest megosztási gomb
WhatsApp megosztási gomb
oszd meg ezt a megosztási gombot

A megfelelő csőütemezés kiválasztása kulcsfontosságú az optimális teljesítmény biztosításához különféle ipari alkalmazásokban. Ez az átfogó útmutató megvizsgálja a Schedule 20 és Schedule 40 acélcsövek közötti fő különbségeket, különös tekintettel a falvastagságra, a nyomásértékekre és az egyes típusok megfelelő felhasználási eseteire.

Az acélcsövek gyártási ütemterveinek megértése

Az acélcsőiparban az ütemezési szám egy szabványos rendszerre vonatkozik, amely jelzi a cső falvastagságát az átmérőhöz viszonyítva. Ez a megjelölés kritikus fontosságú a mérnökök és a beszerzési szakemberek számára, amikor speciális alkalmazásokhoz választanak anyagokat, legyen szó vezetékrendszerekről, szerkezeti támasztékokról vagy folyadékátvitelről.

Az ütemezési megjelölések követik az ASME B36.10M és ASME B36.19M szabványokat, amelyekre különféle iparági specifikációk hivatkoznak, beleértve az ASTM A53, ASTM A106 és API 5L szabványt a szénacél csőtermékekre vonatkozóan.

A 20. ütemterv szerinti acélcső főbb jellemzői

  • Vékonyabb falépítés a 40. számú melléklethez képest

  • Alacsony és közepes nyomású alkalmazásokhoz tervezték

  • Lábonként lényegesen könnyebb

  • Költséghatékony a nem kritikus szolgáltatási feltételek mellett

  • Általában nagyobb átmérőtartományban kapható (2' és nagyobb)

A 40. ütemterv szerinti acélcső főbb jellemzői

  • A vastagabb falszerkezet nagyobb tartósságot biztosít

  • Magasabb nyomástűrés igényes alkalmazásokhoz

  • Nagyobb mechanikai szilárdság és szerkezeti integritás

  • A névleges csőméretek teljes skálájában elérhető (1/8'-tól felfelé)

  • Szabványos választás a legtöbb ipari és kereskedelmi alkalmazáshoz

Falvastagság-összehasonlító táblázat: 20. ütemezés vs 40. ütemterv

A következő átfogó táblázat kiemeli a falvastagság, a külső átmérő (OD) és a lábonkénti súly közötti kritikus különbségeket a Schedule 20 és Schedule 40 csövek különböző névleges méreteiben. Ezek a specifikációk megfelelnek a varrat nélküli és hegesztett csövek gyártására vonatkozó ASME szabványoknak.

Kis átmérőjű csőspecifikációk (1/8' - 2')

1/8 hüvelykes névleges csőméret

  • 40. táblázat: OD = 0,405' (10,3 mm) | Falvastagság = 0,068' (1,73 mm) | Súly = 0,24 font/ft (0,37 kg/m)

  • 20. ütemterv: Nem szabványosan gyártják ebben a méretben

1/2 hüvelykes névleges csőméret

  • 40. táblázat: OD = 0,840' (21,3 mm) | Falvastagság = 0,109' (2,77 mm) | Súly = 0,85 font/láb (1,27 kg/m)

  • 20. ütemterv: Nem szabványosan gyártják ebben a méretben

2 hüvelykes névleges csőméret

  • 40. táblázat: OD = 2,375' (60,3 mm) | Falvastagság = 0,154' (3,91 mm) | Súly = 3,65 font/ft (5,44 kg/m)

  • 20. táblázat: OD = 2,375' (60,3 mm) | Falvastagság = 0,065' (1,65 mm) | Súly = 1,80 font/ft (2,68 kg/m)

Közepes átmérőjű csőspecifikáció (8-12')

8 hüvelykes névleges csőméret

  • 40. táblázat: OD = 8,625' (219,1 mm) | Falvastagság = 0,322' (8,18 mm) | Súly = 28,55 font/ft (42,55 kg/m)

  • 20. táblázat: OD = 8,625' (219,1 mm) | Falvastagság = 0,250' (6,35 mm) | Súly = 33,31 kg/m

12 hüvelykes névleges csőméret

  • 40. táblázat: OD = 12.750' (323.8 mm) | Falvastagság = 0.406' (10.31 mm) | Súly = 79,73 kg/m

  • 20. táblázat: OD = 12.750' (323.8 mm) | Falvastagság = 0.250' (6.35 mm) | Súly = 33,38 font/ft (49,73 kg/m)

Nagy átmérőjű csőspecifikációk (24'-32')

24 hüvelykes névleges csőméret

  • 40. táblázat: OD = 24.000' (610.0 mm) | Falvastagság = 0.688' (17.48 mm) | Súly = 255,41 kg/m

  • 20. táblázat: OD = 24.000' (610.0 mm) | Falvastagság = 0.375' (9.53 mm) | Súly = 94,62 font/ft (141,12 kg/m)

32 hüvelykes névleges csőméret

  • 40. táblázat: OD = 32.000' (813.0 mm) | Falvastagság = 0.688' (17.48 mm) | Súly = 342,91 kg/m

  • 20. táblázat: OD = 32.000' (813.0 mm) | Falvastagság = 0.500' (12.70 mm) | Súly = 250,64 kg/m

Alkalmazási szempontok és ipari felhasználás

Ütemezés 20 csőalkalmazás

A Schedule 20 acélcsövet olyan alkalmazásokhoz optimalizálták, ahol a súlycsökkentés előnyös és a nyomásigény mérsékelt. A gyakori alkalmazások a következők:

  • Alacsony nyomású tűzvédelmi rendszerek (ha ezt a helyi előírások megengedik)

  • Általános célú vízszállítás nem kritikus rendszerekben

  • Gravitációs vízelvezető rendszerek és légtelenítés

  • Szerkezeti támasztékok, ahol minimális a terhelési igény

  • Mezőgazdasági öntözőrendszerek

  • Nagy átmérőjű HVAC csatorna átalakítások

Ütemezés 40 csőalkalmazás

A Schedule 40 acélcső az ipari szabvány a legtöbb kereskedelmi és ipari alkalmazáshoz, amelyek közepes és magas nyomást igényelnek. Tipikus alkalmazások a következők:

  • Földgáz és kőolaj átvitel (megfelel az API 5L előírásoknak)

  • Ipari csővezetékrendszerek (ASTM A53 vagy ASTM A106 szerint)

  • Nagynyomású vízelosztó hálózatok

  • Tűzvédelmi sprinkler rendszerek (NFPA-kompatibilis)

  • Gőz- és kondenzvíz-visszavezető vezetékek

  • Jelentős teherbírást igénylő szerkezeti elemek

  • Nyomástűrést és tartósságot igénylő HVAC rendszerek

Kiválasztási tényezők a tervezéshez és a beszerzéshez

Amikor eldönti, hogy a Schedule 20 vagy Schedule 40 cső megfelelő-e az Ön alkalmazásához, vegye figyelembe az alábbi kritikus tényezőket:

  • Üzemi nyomás:  A 40-es ütemterv lényegesen magasabb nyomásértékeket kínál, mint a 20-as

  • Mechanikai igénybevételek:  A 40-es ütemterv nagyobb ellenállást biztosít a külső erőkkel és hajlítónyomatékokkal szemben

  • Súlymegfontolások:  A 20. ütemezés 30-45%-kal csökkentheti a rendszer teljes tömegét a 40. ütemezéshez képest

  • Költséghatékonyság:  A 20. ütemterv általában kevesebb anyagot igényel, ami potenciálisan csökkenti a projekt költségeit

  • Korróziós engedmény:  A 40-es ütemterv további anyagvastagságot biztosít, amely idővel több korróziót képes kezelni

  • Kódmegfelelőség:  Ellenőrizze, hogy a kiválasztott ütemezés megfelel-e a vonatkozó iparági szabványoknak (ASME, API, ASTM) és a helyi előírásoknak

Következtetés

A Schedule 20 és Schedule 40 acélcső közötti választás az alkalmazási követelmények, a nyomásértékek, a mechanikai igénybevételek és a vonatkozó ipari szabványok alapos mérlegelését igényli. A 40-es ütemterv nagyobb falvastagságot, nyomáskapacitást és tartósságot biztosít, így alkalmas a legtöbb ipari alkalmazásra. A Schedule 20 egy könnyebb, gazdaságosabb alternatívát kínál a kevésbé igényes alkalmazásokhoz, ahol a nyomásigény mérsékelt.

Mindig vegye figyelembe a vonatkozó iparági szabványokat és műszaki előírásokat, amikor kiválasztja a kritikus alkalmazásokhoz szükséges csőütemezéseket, és győződjön meg a vonatkozó kódok betartásáról, beleértve az ASME B31.1, ASME B31.3, API 5L, ASTM A53 és egyéb alkalmazásspecifikus követelményeket.


Vegye fel a kapcsolatot

Gyors linkek

Támogatás

Termékkategória

Lépjen kapcsolatba velünk

Hozzáadás: No. 42, Group 8, Huangke Village, Sunzhuang Street, Hai'an City
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Hagyj üzenetet
Lépjen kapcsolatba velünk
Copyright © 2024 Zhencheng Steel Co.,Ltd. Minden jog fenntartva. által támogatott leadong.com