Հեռ.՝ +86-139-1579-1813 Էլ. Մանդի. w@zcsteelpipe.com
API 5L X60 Line Pipe — Տեխնիկական պայմաններ, PSL1/PSL2 և կիրառման ուղեցույց
Դուք այստեղ եք. Տուն » Բլոգեր » Ապրանքի նորություններ » API 5L X60 Line Pipe — Տեխնիկական պայմաններ, PSL1/PSL2 և կիրառման ուղեցույց

API 5L X60 Line Pipe — Տեխնիկական պայմաններ, PSL1/PSL2 և կիրառման ուղեցույց

Դիտումներ՝ 0     Հեղինակ՝ Կայքի խմբագիր Հրապարակման ժամանակը՝ 2026-03-13 Ծագում: Կայք

Հարցրեք

Ֆեյսբուքի փոխանակման կոճակը
Twitter-ի համօգտագործման կոճակը
տողերի փոխանակման կոճակ
wechat-ի փոխանակման կոճակը
linkedin-ի համօգտագործման կոճակը
pinterest-ի համօգտագործման կոճակը
whatsapp-ի համօգտագործման կոճակ
կիսել այս համօգտագործման կոճակը

API 5L X60-ը կրիտիկական դիրք է գրավում գծային խողովակների աստիճանի սանդուղքում՝ այն քայլը, որտեղ հավաքման համակարգի տնտեսագիտությունը զիջում է փոխանցման համակարգի ճարտարագիտությանը: 414 ՄՊա (60,000 psi) նվազագույն ելքով, X60-ն ապահովում է զգալիորեն ավելի մեծ ճնշման հզորություն, քան X52-ը՝ առանց համաձուլվածքի բարդության և եռակցման ընթացակարգի պահանջների X65 կամ X70: Դա միջին ճնշման գազի և նավթի հաղորդման խողովակաշարերի, ծովային հոսքագծերի և միջքաղաքային համակարգերի համար, որտեղ X52-ը թերճշգրտված է, բայց X65-ի արժեքը և եռակցման ծախսերը դեռևս հիմնավորված չեն:

ZC Steel Pipe-ն արտադրում և արտահանում է API 5L X60 գծային խողովակ PSL1 և PSL2-ով, անխափան, ERW, LSAW և SSAW ձևերով, FBE, 3LPE և 3LPP ծածկույթների տարբերակներով: Մենք մատակարարում ենք խողովակաշարերի նախագծեր Աֆրիկայում, Մերձավոր Արևելքում և Հարավային Ամերիկայում՝ MTC-ի ամբողջական փաստաթղթերով և երրորդ կողմի ստուգմամբ: Այս ուղեցույցը ներառում է այն ամենը, ինչ անհրաժեշտ է X60-ը ճիշտ նշելու համար:

ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ

  1. Ի՞նչ է API 5L X60-ը:

  2. Քիմիական և մեխանիկական հատկություններ

  3. PSL1 ընդդեմ PSL2 - Հիմնական տարբերությունները

  4. Seamless vs Welded X60

  5. Ստանդարտ չափսեր և պատի հաստություն

  6. X60 vs X52 vs X65 — Գնահատականների համեմատություն

  7. Թթու ծառայություն X60

  8. Դիմումներ

  9. ՀՏՀ

1. Ի՞նչ է API 5L X60-ը:

API 5L X60-ը բարձր ամրության ածխածնային պողպատից խողովակաշար է, որը սահմանված է API-ի 5L/ISO 3183 սպեցիֆիկացիայի մեջ: «X60» նշումը ցույց է տալիս 60,000 psi (414 ՄՊա) նվազագույն թողունակությունը: Այն արտադրվում է արտադրանքի բնութագրերի երկու մակարդակով՝ PSL1 և PSL2, և չորս հիմնական արտադրական ձևերով՝ անխափան, էլեկտրական դիմադրությամբ եռակցված (ERW), երկայնական ընկղմված աղեղով եռակցված (LSAW) և պարուրաձև ընկղմված աղեղով եռակցված (SSAW):

API 5L X60 — CORE IDENTITY Նվազագույն զիջման ուժ (PSL1/PSL2)՝ 414 ՄՊա (60,000 psi) · Առավելագույն զիջման ուժ (PSL2)՝ 531 ՄՊա (77,000 psi) · Նվազագույն առաձգական ուժ՝ 517 ՄՊա (տասսիս) մաքսիմում (75,0) 758 ՄՊա (110,000 psi) · Ելք/առաձգական հարաբերակցություն (PSL2)՝ ≤ 0.93 · Առկա ձևեր՝ անխափան, ERW, LSAW, SSAW · Ստանդարտ՝ API 5L / ISO 3183

X60-ը ներկայացնում է API 5L դասի սանդուղքի անցումային կետը, որտեղ միկրոհամալեգումը սկսում է ավելի նշանակալի դեր խաղալ: Այնտեղ, որտեղ X52-ը հաճախ կարելի է արտադրել համեմատաբար պարզ ածխածնային-մանգանային պողպատից՝ համեստ համաձուլվածքով, X60-ը սովորաբար պահանջում է նիոբիումի (Nb), վանադիումի (V) կամ տիտանի (Ti) վերահսկվող հավելումներ, և ավելի ու ավելի վերահսկվող գլանման և արագացված սառեցման (TMCP) պրակտիկաներ՝ հասնելու համար պահանջվող ելքի ուժի և ամրության համակցության:

Տես նաև. Ո՞րն է տարբերությունը Line Pipe-ի և OCTG-ի միջև: → | Ո՞րն է տարբերությունը խողովակի և գծային խողովակի միջև: →

2. Քիմիական և մեխանիկական հատկություններ

2.1 Մեխանիկական հատկություններ

Գույք X60 PSL1 X60 PSL2
Նվազագույն զիջման ուժ 414 ՄՊա (60,000 psi) 414 ՄՊա (60,000 psi)
Առավելագույն զիջման ուժ Սահմանափակ չկա (PSL1) 531 ՄՊա (77,000 psi)
Նվազագույն առաձգական ուժ 517 ՄՊա (75,000 psi) 517 ՄՊա (75,000 psi)
Առավելագույն առաձգական ուժ Սահմանափակ չկա (PSL1) 758 ՄՊա (110,000 psi)
Ելք/առաձգական հարաբերակցությունը Չի նշվում ≤ 0,93
Մինի երկարացում API 5L բանաձևով API 5L բանաձևով
Charpy ազդեցություն (CVN) Պարտադիր չէ Պարտադիր - ըստ API 5L սեղանի

2.2 Քիմիական բաղադրություն (API 5L)

Տարր X60 PSL1 (առավելագույնը %) X60 PSL2 (առավելագույնը %)
Ածխածին (C) 0.28 0.24
Մանգան (Mn) 1.40 1.40
Սիլիկոն (Si) 0.45 0.45
Ֆոսֆոր (P) 0.030 0.025
Ծծումբ (S) 0.030 0.015
Վանադիում (V) 0.10 0.10
Նիոբիում (Nb) 0.05 0.05
Տիտանի (Ti) 0.04 0.04
V + Nb + Ti համակցված 0,15 առավելագույնը 0,15 առավելագույնը
Ածխածնի համարժեք (CE IIW) 0,43 առավելագույնը 0,43 առավելագույնը
հատ Չի նշվում 0,25 առավելագույնը
Դաշտային նշում — X60 միկրոլեգոծում և դաշտային եռակցման նախնական տաքացում X60-ը սովորաբար պահանջում է ավելի զգույշ եռակցման ընթացակարգի որակավորում, քան X52-ը, հատկապես ավելի ծանր պատերի հաստությամբ: Միկրոհամաձուլվածքի հավելումները (Nb, V, Ti), որոնք X60-ին տալիս են իր ամրությունը, կարող են նպաստել HAZ-ի կարծրացմանը, եթե սառեցման արագությունը չափազանց արագ է, ինչը իրական վտանգ է ցուրտ եղանակին դաշտի շրջագծով եռակցման դեպքում: X60 խողովակաշարերի նախագծերի մեծ մասը սահմանում է 12 մմ-ից բարձր պատերի հաստության նվազագույն նախնական տաքացում 50–75°C: Ավելի ծանր պատերի դեպքում (19 մմ+) 100°C կամ ավելի բարձր ջերմաստիճանը սովորական է: Միշտ ստուգեք ձեր WPS-ի նախնական տաքացումը խողովակի իրական քիմիական CE-ի և պատի հաստության համեմատ. մի կարծեք, որ X60 եռակցումը նույնն է, ինչ X52-ը:

3. PSL1 vs PSL2 — Հիմնական տարբերություններ

Պահանջը X60 PSL1 X60 PSL2
Առավելագույն զիջման ուժ Չվերահսկվող 531 ՄՊա առավելագույնը
Առավելագույն առաձգական ուժ Չվերահսկվող 758 ՄՊա առավելագույնը
Ելք/առաձգական հարաբերակցությունը Չի նշվում ≤ 0,93
Charpy CVN թեստավորում Պարտադիր չէ Պարտադիր
NDE - խողովակի մարմին Պարտադիր չէ Պարտադիր — ամբողջ երկարությամբ UT կամ EMI
NDE - խողովակի ծայրերը Պարտադիր չէ Պարտադիր — UT
Ածխածնի մաքս 0.28% 0.24% (ավելի խիստ)
Ծծումբ մաքս 0.030% 0,015% (ավելի ամուր)
Pcm սահմանաչափ Չի նշվում 0,25% առավելագույնը
Հետագծելիություն Ջերմային համարը Ամբողջական ջերմություն + խողովակի համարը
Տիպիկ կիրառություն Ցածր ճնշման գծեր, որոշ կուտակումներ Գազի փոխանցում, օֆշորային, ՄՕԿ-ի նախագծեր, թթու սպասարկում

Գազի փոխանցման ծառայության X60-ի համար PSL2-ը փաստացիորեն պարտադիր է. կարգավորող կոդերն ու խողովակաշարերի նախագծման ստանդարտները շատ իրավասություններում պահանջում են ավելի խիստ հսկողություն, պարտադիր NDE և փաստաթղթավորված Charpy ամրություն, որն ապահովում է միայն PSL2-ը: PSL1 X60-ը երբեմն օգտագործվում է արտադրանքի խողովակաշարերի և ավելի ցածր հետևանքների հավաքման գծերի համար, որտեղ PSL2-ը չի պահանջվում կոդով կամ ընկերության բնութագրերով:

Առնչվող: PSL1 vs PSL2. Քիմիական բաղադրություն և մեխանիկական հատկություններ → | PSL1 և PSL2 խողովակների արտադրության գործընթաց →

4. Seamless vs Welded X60

Անխափան X60

OD միջակայք՝   2' – 24' (60–610 մմ)
Պատի հաստությունը՝   մինչև ~40 մմ
Եռակցման կար:   Ոչ մի - միատեսակ հատկություններ
Լավագույնը՝ համար  բարձր ճնշման, հաստ պատի, ստորջրյա, փոքր-միջին OD-ի
Նշում.   TMCP-ն անխափան հասանելի է բարելավված ամրության համար

ERW X60

OD միջակայք՝   ½' – 24' (21–610 մմ)
Պատի հաստությունը՝   մինչև ~16 մմ
Եռակցման կարը՝   ERW — NDE պարտադիր է PSL2-ի համար
Լավագույնը՝   փոքր-միջին տրամագծով, ծախսերի վրա հիմնված նախագծերի համար
Ծանոթագրություն.   X60-ի համար պահանջվում է եռակցման կարի տարածքի ջերմային մշակում

LSAW X60

OD միջակայք՝   16' – 56' (406–1422 մմ)
Պատի հաստությունը՝   6 – 40 մմ
Եռակցման կար՝   երկայնական սղոց — լրիվ NDE
Լավագույնը՝   մեծ տրամագծով, բարձր ճնշման փոխանցման համար
Նշում.   X60 միջքաղաքային խողովակաշարերի գերիշխող ձևը

SSAW X60

OD միջակայք՝   16' – 80'+ (406–2032 մմ)
Պատի հաստությունը՝   6 – 25 մմ
Եռակցման կար՝   պարուրաձև սղոց — լրիվ NDE
Լավագույնը՝ համար  շատ մեծ տրամագծով, ջրի, միջին ճնշման գազի
Նշում.   Ծրագրի որոշ առանձնահատկություններ սահմանափակում են SSAW-ը բարձր ճնշման գազի համար
Engineering Insight — LSAW-ն ընդդեմ SSAW-ի X60 հաղորդման գծերի Բարձր ճնշման X60 գազի փոխանցման համար (MAOP ~70 բար-ից բարձր) LSAW-ը ստանդարտ ընտրություն է. երկայնական կարի երկրաչափությունը ավելի լավ է վերահսկում եռակցման որակը, և շատ խողովակաշարերի կոդեր և ՄՕԿ-ի բնութագրերը սահմանափակում են SSAW-ն բարձր ճնշման գազի սպասարկման համար: SSAW X60-ը լիովին հարմար է ջրի փոխանցման, ցածր ճնշման գազի բաշխման և մեծ տրամագծով հավաքման համակարգերի համար, որտեղ նախագծային ճնշումը ընկնում է SSAW-ի ապացուցված տիրույթում: Եթե ​​ձեր նախագծի հստակեցումը բացահայտորեն չի վերաբերում LSAW-ն ընդդեմ SSAW-ի, պատվիրելուց առաջ պարզաբանեք խողովակաշարի ինժեների հետ. խողովակի տեսակը փոխելը ծախսատար է: Տես.  LSAW ընդդեմ անթերի մեծ տրամագծով բարձր եկամտաբեր նախագծերի համար →

5. Ստանդարտ չափսեր և պատի հաստություն

OD (դյույմ) OD (մմ) Ընդհանուր պատի հաստություն (մմ) Տիպիկ ձև Ընդհանուր կիրառություն
4 ' 114.3 6.02 – 13.49 Անխափան / ERW Հավաքում, բաշխում
6 ' 168.3 7.11 – 18.26 Անխափան / ERW Հավաքվող բեռնախցիկ, կարճաժամկետ փոխանցում
8 ' 219.1 7.04 – 22.23 Անխափան / ERW Հավաք, կարճ փոխանցում
10 ' 273.1 7.80 – 25.40 Անխափան / ERW Հավաքում, միջին ճնշման փոխանցում
12 ' 323.9 8.74 – 25.40 Անխափան / ERW / LSAW Փոխանցման տուփ, ջուր
16 ' 406.4 7.92 – 25.40 LSAW / SSAW Փոխանցման խողովակաշարեր
18 ' 457.2 8.74 – 25.40 LSAW / SSAW Փոխանցման խողովակաշարեր
20 ' 508.0 9.53 – 25.40 LSAW / SSAW Փոխանցման խողովակաշարեր
24 ' 609.6 9.53 – 25.40 LSAW / SSAW Փոխանցման խողովակաշարեր
30 ' 762.0 9.53 – 22.23 LSAW / SSAW Խոշոր փոխանցում, ջրատար
36 ' 914.4 9.53 – 25.40 LSAW / SSAW Հիմնական հաղորդման գծեր
42 ' 1066.8 12.70 – 25.40 LSAW / SSAW Փոխանցման մեծ միջանցքներ

6. X60 vs X52 vs X65 — Գնահատականների համեմատություն

Գույք X52 X60 X65
Նվազագույն զիջման ուժ 359 ՄՊա (52 ksi) 414 ՄՊա (60 ksi) 448 ՄՊա (65 ksi)
Նվազագույն առաձգական ուժ 455 ՄՊա (66 ksi) 517 ՄՊա (75 ksi) 531 ՄՊա (77 ksi)
Պատի հաստությունը ընդդեմ X60 ~13% ավելի հաստ է անհրաժեշտ Ելակետ ~8% ավելի բարակ հնարավոր է
Միկրոհամաձուլման պահանջ Նվազագույն Չափավոր — Nb/V/Ti բնորոշ Ավելի բարձր — TMCP հաճախ պահանջվում է
Դաշտային եռակցման նախնական տաքացում (12 մմ WT) Հաճախ ոչ մեկը չի պահանջվում բնորոշ 50–75°C 75–100°C բնորոշ
Թթու ծառայության համապատասխանությունը Գերազանց - ցածր եկամտաբերություն Շատ լավ Լավ - պահանջվում է որակավորում
Նյութի հարաբերական արժեքը Ամենացածրը Չափավոր Չափավոր – ավելի բարձր
Լավագույն հավելված Հավաք, ջուր, ցածր ճնշում Միջին ճնշման փոխանցում, օֆշորային Միջքաղաքային բարձր ճնշման փոխանցում
Դաշտային նշում. X60-ը սեղմվում է երկու կողմերից Նոր միջքաղաքային խողովակաշարերի նախագծերում X60-ը կորցրել է իր դիրքերը X65-ի նկատմամբ. պատի հաստությունը խնայելով X65-ում ավելին, քան ծածկում է մեծ տրամագծով, միջքաղաքային գծերի համար նախատեսված պրեմիումը: Միևնույն ժամանակ, հավաքման և բաշխման աշխատանքների ժամանակ X52-ը հաճախ բավարար է: X60-ն իր դիրքերը պահպանում է երեք իրավիճակներում. (1) օֆշորային հոսքագծեր և վերելակներ, որտեղ ճնշման, հոգնածության և ամրության համադրությունը X60 PSL2-ին դարձնում է քաղցր կետ. (2) ծրագրի բնութագրերը, որոնք արգելափակված են X60-ում՝ առկա ենթակառուցվածքի հետ համակարգի շարունակականության համար. և (3) չափավոր ճնշման ցամաքային փոխանցում, որտեղ X65-ը չափից ավելի հստակեցված է, և X52-ը այնքան էլ չի հասնում նախագծային MAOP-ին առանց պատի չափազանց մեծ հաստության: Իմացեք, թե որ իրավիճակում եք գտնվում մինչև X65-ի լռելյայն դնելը:

Ամբողջական համեմատություն. API 5L X65 Line Pipe — Տեխնիկական պայմաններ և հավելվածներ → | API 5L X70 Line Pipe — Դասակարգեր, բնութագրեր և մատակարար → | API 5L X80 Line Pipe — Դասակարգեր, բնութագրեր և մատակարար →

7. Թթու ծառայություն X60

X60 PSL2-ը սովորական սպեցիֆիկացիա է ցամաքային և ծովային խողովակաշարերի համար: Դրա թողունակությունը՝ 414 ՄՊա, հարմարավետ տեղավորվում է այն տիրույթում, որտեղ կարելի է բավարարել NACE MR0175 / ISO 15156 կարծրության պահանջները՝ պայմանով, որ քիմիան և ջերմային մշակումը պատշաճ կերպով վերահսկվեն:

Թթու ծառայության համար X60 PSL2, API 5L Հավելված H / ISO 3183 Հավելված H-ի համար սովորաբար նշվում են հետևյալ լրացուցիչ պահանջները.

  • HIC թեստավորում ըստ NACE TM0284.  Պարտադիր – հաստատում է ջրածնի առաջացրած ճաքերի դիմադրությունը խոնավ H2S-ում; պետք է հասնի CLR ≤ 15%, CTR ≤ 5%, CSR ≤ 2% (կամ ծրագրի հատուկ սահմաններ)

  • SSC փորձարկում ըստ NACE TM0177.  Հաստատում է սուլֆիդային սթրեսի ճաքման դիմադրությունը կիրառվող առաձգական սթրեսի պայմաններում

  • Ավելի ամուր ծծումբ.  S ≤ 0,003% (ընդդեմ 0,015% ստանդարտ PSL2-ի) – կարևոր է HIC դիմադրության համար; ցածր ծծումբը նվազեցնում է MnS ներառման խտությունը, որոնք հանդիսանում են HIC-ի մեկնարկի վայրեր

  • Կալցիումի բուժում.  Փոփոխում է սուլֆիդի ընդգրկման ձևը (գնդաձև ընդդեմ երկարաձգված)՝ նվազեցնելու HIC զգայունությունը

  • Կոշտության հետազոտություն.  խողովակի մարմին, զոդում և HAZ սովորաբար ≤ 22 HRC (250 HV) մեկ NACE MR0175-ի համար

  • Կենտրոնական գծի տարանջատման հսկողություն.  կենտրոնական գծի տարանջատման ավելի խիստ սահմաններ (Mannesmann հարաբերակցությունը կամ նմանատիպը) - կարևոր է հաստ պատի HIC-ի կատարման համար

Քննադատական ​​ինժեներական կետ — PSL2-ը միայն հավասար չէ թթու ծառայությանը X60 Եթե պատվիրեք X60 PSL2 առանց Հավելված H-ի թթու սպասարկման պահանջների բացահայտ վկայակոչման, ձեզ չի տա HIC-ով փորձարկված խողովակ: Ջրաղացը կարտադրի ստանդարտ PSL2, որն ունի ավելի խիստ քիմիա, քան PSL1-ը, բայց չի ներառում HIC թեստավորում, ծայրահեղ ցածր ծծմբի կամ կալցիումի բուժում: Թթու սպասարկման խողովակաշարերի նախագծերում գնման պատվերում պետք է նշվի «X60 PSL2 Sour Service API 5L հավելված H» և MTC-ն պետք է ցույց տա HIC թեստի արդյունքները: Ստուգեք սա, նախքան որևէ առաքում ընդունելը:

Առնչվող: API 5L Հավելված H. HIC թեստավորում և կենտրոնական գծերի տարանջատում → | PSL2-ից այն կողմ. Հավելված H Մետալուրգիա թթու գազի խողովակաշարերի համար →

8. Դիմումներ

Դիմումի բնորոշ սպեցիֆիկ ձևի նշումներ
Գազի ցամաքային փոխանցում X60 PSL2 LSAW / անխափան Գերիշխող օգտագործման դեպք; CVN կոշտությունը կրիտիկական է
Հում նավթի փոխանցում X60 PSL1 կամ PSL2 LSAW / SSAW PSL2-ը նախընտրելի է մեծ տրամագծով միջքաղաքային գծերի համար
Օֆշորային հոսքագծեր X60 PSL2 Անթերի կամ LSAW Պարտադիր կոռոզիոն ծածկույթ; պահանջվում է կաթոդիկ պաշտպանություն
Թթու գազի հավաքում / փոխանցում X60 PSL2 + Հավելված H Անթերի կամ ՊՊՄ HIC/SSC փորձարկված; ծայրահեղ ցածր S; Ca բուժում
Ջրի փոխանցում X60 PSL1 LSAW / SSAW FBE կամ ցեմենտի երեսպատում բնորոշ; մեծ տրամագծով SSAW ընդհանուր
Գազի բաշխման ցանց X60 PSL2 ERW / անխափան Ավելի փոքր տրամագիծ; MAOP-ը որոշում է WT-ն
Ստորջրյա խողովակաշարեր X60 PSL2 Անթերի կամ LSAW Խիստ ծավալային հանդուրժողականություն; ծածկույթը պարտադիր է

9. Հաճախակի տրվող հարցեր

Ի՞նչ է API 5L X60 գծի խողովակը:

API 5L X60-ը բարձր ամրության ածխածնային պողպատից խողովակաշար է՝ 414 ՄՊա (60,000 psi) նվազագույն զիջման ուժով, որը սահմանված է API 5L/ISO 3183 սպեցիֆիկացիայով: Հասանելի է PSL1 և PSL2, ինչպես նաև անխափան, ERW, LSAW և լայնորեն օգտագործվող ERW, LSAW և SSAW բարձր յուղային ձևերով: խողովակաշարեր, ծովային հոսքագծեր և միջերկրային խողովակաշարերի համակարգեր, որտեղ X52-ը թերճշգրտված է, իսկ X65-ն ավելորդ է:

Ո՞րն է տարբերությունը X60 PSL1-ի և PSL2-ի միջև:

Երկուսն էլ կիսում են նույն նվազագույն թողունակությունը (414 ՄՊա), բայց PSL2-ն ավելացնում է վերահսկվող առավելագույն թողունակության և առաձգական սահմաններ, զիջում-առաձգական հարաբերակցության սահմանաչափ (≤ 0,93), Charpy-ի ազդեցության պարտադիր փորձարկում, ավելի ամուր ածխածնի (0,24%) և ծծումբ (0,015%), բարձրացված NDE-ի ամբողջական սահմանները, բարձրացված NDE-ի և խողովակի պարտադիր բարձրացման սահմանները: Գազի փոխանցման և օֆշորային կիրառությունների համար PSL2-ը գործնականում պարտադիր է: PSL1-ն օգտագործվում է ավելի ցածր հետևանքով խողովակաշարերի և արտադրանքի գծերի համար, որտեղ PSL2-ը չի պահանջվում կոդով:

Ինչի համար է օգտագործվում X60 գծային խողովակը:

X60-ը միջին և բարձր ճնշման ցամաքային գազի փոխանցման, ծովային հոսքագծերի և միջերկրային հում նավթատարների գերիշխող դասակարգն է: Այն կամրջում է X52-ի (հավաքման և ջրային համակարգերի) և X65-ի (երկար հեռավորությունների բարձր ճնշման փոխանցում) միջև առկա բացը` ապահովելով ավելի մեծ ճնշման հզորություն, քան X52-ը՝ առանց X65-ի կամ X70-ի միկրոհամաձուլման և եռակցման ամբողջական պահանջների:

Հնարավո՞ր է X60 գծի խողովակն օգտագործել թթու սպասարկման մեջ:

Այո — X60 PSL2-ը Հավելված H-ի լրացուցիչ պահանջներով լավ հաստատված է թթու սպասարկման խողովակաշարերի կիրառություններում: Նրա 414 ՄՊա հզորությունը թույլ է տալիս առանց դժվարության բավարարել NACE MR0175 կարծրության պահանջները: Թթու ծառայության X60-ը պահանջում է հստակ Հավելված H հստակեցում, HIC թեստավորում ըստ NACE TM0284-ի, ծայրահեղ ցածր ծծմբի քիմիա (սովորաբար ≤ 0,003%) և կալցիումի մշակում: Ստանդարտ PSL2 առանց Հավելվածի H-ը չի համապատասխանում թթվային ծառայությանը:

Ո՞րն է տարբերությունը X60 և X65 գծային խողովակների միջև:

X65-ն ունի ավելի բարձր նվազագույն թողունակություն (448 ՄՊա ընդդեմ 414 ՄՊա), ինչը թույլ է տալիս մոտավորապես 8% ավելի բարակ պատեր նույն աշխատանքային ճնշման համար: Մեծ տրամագծով հեռահաղորդակցման գծերի վրա պատի հաստության այս խնայողությունը X65-ին դարձնում է ավելի խնայող՝ չնայած պրեմիումի: X60-ը շարունակում է նախընտրելի մնալ ավելի կարճ կամ չափավոր ճնշման համակարգերի, ծովային հոսքագծերի համար, որտեղ X65-ը չափազանցված է, և նախագծերի համար, որտեղ առկա եռակցման ընթացակարգերն արդեն որակավորված են X60-ում:

Ի՞նչ չափերի է գալիս API 5L X60 խողովակը:

X60-ը հասանելի է մոտավորապես 4» (114 մմ) մինչև 42» (1067 մմ) OD և ավելի բարձր՝ կախված արտադրության ձևից: Անխափան և ERW ծածկույթ մինչև 24' (610 մմ); LSAW ծածկույթներ 16'–56' (406–1422 մմ); SSAW ծածկույթներ 16'–80'+ (406–2032 մմ): Պատի հաստությունը սովորաբար տատանվում է 4,8 մմ-ից մինչև 25+ LS գծերի չափսերը6+ մմ: Տարածված են: և հավաքման չափերն են 4 '–12' անխափան կամ ERW:

Աղբյուր API 5L X60 Line Pipe ZC Steel Pipe-ից

ZC Steel Pipe-ն արտադրում և արտահանում է API 5L X60 գծային խողովակ PSL1 և PSL2, անխափան, ERW, LSAW և SSAW ձևերով: FBE, 3LPE և 3LPP ծածկույթների տարբերակները հասանելի են: Մենք մատակարարում ենք գազի փոխադրման, նավթամուղի և օֆշորային նախագծեր Աֆրիկայում, Մերձավոր Արևելքում և Հարավային Ամերիկայում՝ MTC ամբողջական փաստաթղթերով և երրորդ կողմի ստուգմամբ:

Թթու ծառայություն X60 (Հավելված H, HIC փորձարկված, ծայրահեղ ցածր ծծումբ) հասանելի է պատվերի հիման վրա: Առկա են հատուկ պատերի հաստություններ, փեղկավոր ծայրեր և ծրագրին հատուկ քիմիայի հսկիչներ:

 Մանդի. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Պահանջել մեջբերում


Կապվեք

Արագ հղումներ

Աջակցություն

Ապրանքի կատեգորիա

Կապ մեզ հետ

Ավելացնել՝ Թիվ 42, Խումբ 8, Հուանգկե գյուղ, Սունչժուանգ փողոց, Hai'an City
Cell/WhatsApp՝ +86 139-1579-1813
Թողնել Հաղորդագրություն
Կապ մեզ հետ
Հեղինակային իրավունք © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են: Աջակցում է leadong.com