Դիտումներ՝ 0 Հեղինակ՝ Կայքի խմբագիր Հրապարակման ժամանակը՝ 2026-03-12 Ծագում. Կայք
API 5CT P110-ը խորը, բարձր ճնշման նավթի և գազի հորերի համար նախատեսված բարձր ամրության պատյան է: 110,000 psi (758 ՄՊա) նվազագույն ելքով, այն ապահովում է փլուզման և ճեղքման դիմադրություն, որը չեն կարող ավելի մակերեսային դասարանների համար՝ դարձնելով այն ստանդարտ ընտրություն միջանկյալ և արտադրական պատյանների համար այն հորերի համար, որտեղ L80 կամ T95-ը պակասում են ճնշումը զսպելու համար: Դրա որոշիչ փոխզիջումն այդ ուժն է. P110-ի բարձր եկամտաբերությունը զրկում է նրան NACE MR0175-ի ներքո թթու սպասարկումից, ինչը նշանակում է, որ ի սկզբանե որակի ընտրությունը շատ կարևոր է ջրհորի ամբողջականության համար:
ZC Steel Pipe-ն արտադրում և արտահանում է API 5CT P110 պատյան և խողովակներ PSL1 և PSL2՝ ստանդարտ և բարձր փլուզման տարբերակներով, ամբողջական MTC փաստաթղթերով և երրորդ կողմի ստուգման աջակցությամբ: Այս ուղեցույցն ընդգրկում է P110-ի մեխանիկական և քիմիական բնութագրերը, ինչպես է այն համեմատվում T95-ի և L80-ի հետ՝ դասակարգման ընտրության, բարձր փլուզման տարբերակների, HPHT-ի կիրառման համար և ինչ փնտրել MTR-ում:
Ի՞նչ է API 5CT P110-ը:
Մեխանիկական և քիմիական հատկություններ
P110 vs T95 vs L80 — Դասակարգի համեմատություն
P110 և Sour Service
P110 Բարձր փլուզման (HC) տարբերակներ
PSL1 vs PSL2 P110-ի համար
HPHT հավելվածներ
Միացումներ P110 պատյանների համար
Ինչ ստուգել P110 MTR-ում
ՀՏՀ
API 5CT P110-ը պատյանների և խողովակների դասակարգ է, որը սահմանված է API 5CT/ISO 11960 ստանդարտում: 'P' նախածանցը չունի ուղղակի մետալուրգիական նշանակություն. այն պարզապես API-ի նշանակումն է այս եկամտաբերության մակարդակի համար: «110»-ը վերաբերում է 110,000 psi նվազագույն ելքի ուժի հատակին:
Երեք բնութագրիչներ սահմանում են P110-ի դիրքը OCTG աստիճանի սանդուղքում.
Բարձր նվազագույն թողունակություն (758 ՄՊա). Ապահովում է փլուզման բարձր դիմադրություն և ճեղքման հզորություն խորը, բարձր ճնշման հորատանցքերի համար. ինժեներների հիմնական պատճառը այն սահմանում է L80-ի կամ T95-ի վրա:
կարծրության առաստաղի․ Առանց
Պարտադիր հարցուպատասխան. 758–965 ՄՊա ելքի գոտին հասնելու և վերահսկելու համար պահանջվում է մարել և մեղմացնել ջերմային բուժումը; այլընտրանքային ջերմային բուժում չի թույլատրվում
Տես նաև. Որո՞նք են OCTG խողովակների դասակարգերը: → | Հասկանալով պատյանների և խողովակների պողպատե դասակարգերը →
| Գույքի | արժեքը |
|---|---|
| Նվազագույն ելքի ուժ | 758 ՄՊա (110,000 psi) |
| Առավելագույն զիջման ուժ | 965 ՄՊա (140,000 psi) |
| Նվազագույն առաձգական ուժ | 862 ՄՊա (125,000 psi) |
| Կարծրության սահմանը | API 5CT-ում նշված չէ |
| Ջերմային բուժում | Հանգստացնել և զսպել (պարտադիր) |
| Նվազագույն երկարացում (2' չափիչ) | ≥ 0,5% API 5CT բանաձևի համար |
| Charpy ազդեցություն (PSL2) | Ըստ API 5CT աղյուսակի C.36 / SR2, եթե նշված է |
| Element | Max % | Նշումներ |
|---|---|---|
| Ածխածին (C) | 0.35 | Ցածր C-ն նախընտրելի է ՄՕԿ-ի որոշ բնութագրերի կողմից՝ զոդման համար |
| Մանգան (Mn) | 1.90 | Ավելի բարձր Mn որոշ ջրաղացների քիմիայում կարծրացման համար |
| Սիլիկոն (Si) | 0.45 | Օքսիդացնող միջոց |
| Ֆոսֆոր (P) | 0.030 | Ավելի խիստ սահմաններ (0,020) հաճախ ընկերության բնութագրերում |
| Ծծումբ (S) | 0.030 | Ավելի խիստ սահմաններ (0.010) հաճախ ընկերության բնութագրերում |
| Ածխածնի համարժեք (CE) | Տատանվում է ըստ սպեկտրի | Հաճախ ≤ 0.43 նախագծի բնութագրերում |
Նշում. API 5CT-ը չի նշում P110-ի ամբողջական քիմիան՝ միայն C, Mn, Si, P և S առավելագույնները: Շատ միջազգային նախագծերի առանձնահատկություններ ավելացնում են պահանջներ Cr, Mo, Ni, V և CE սահմանաչափերի համար, որոնք գերազանցում են API նվազագույնը:
| OD (դյույմ) | OD (մմ) | Ընդհանուր քաշի միջակայք (lb/ft) | Տիպիկ կիրառություն |
|---|---|---|---|
| 4½ ' | 114.3 | 9.50 – 15.10 | Խողովակ, փոքր արտադրության պատյան |
| 5 ' | 127.0 | 11.50 – 18.00 | Արտադրական պատյան, խորքային հորեր |
| 5½ ' | 139.7 | 14.00 – 23.00 | Արտադրական պատյան - ամենատարածված P110 չափը |
| 7 ' | 177.8 | 17.00 – 38.00 | Միջանկյալ և արտադրական պատյան |
| 7⅝' | 193.7 | 24.00 – 45.30 | Միջանկյալ պատյան, խորքային հորեր |
| 9⅝' | 244.5 | 32.30 – 58.40 | Միջանկյալ պատյան |
| 10¾' | 273.1 | 32.75 – 65.70 | Մակերեւութային և միջանկյալ պատյան |
| 13⅜' | 339.7 | 48.00 – 72.00 | Մակերեւութային պատյան, մեծ հորատանցքեր |
80–110 ksi տիրույթում առավել հաճախ համեմատվող OCTG դասակարգերն են՝ L80, T95 և P110: Նրանց միջև ընտրությունը պայմանավորված է երկու անկախ փոփոխականներով՝ պահանջվող ելքի ուժը (որոշվում է փլուզման/պայթումի բեռներով) և H2S միջավայրը (որոշվում է ջրամբարի քիմիայի միջոցով):
| Գույք | L80-1 | T95 | P110 |
|---|---|---|---|
| Նվազագույն զիջման ուժ | 552 ՄՊա (80 ksi) | 655 ՄՊա (95 ksi) | 758 ՄՊա (110 ksi) |
| Առավելագույն զիջման ուժ | 655 ՄՊա (95 ksi) | 758 ՄՊա (110 ksi) | 965 ՄՊա (140 ksi) |
| Առավելագույն կարծրություն | 23 ԲՈՀ | 25.4 ԲՈՀ | Չի նշվում |
| Ջերմային բուժում | Հարցուպատասխանը պարտադիր է | Հարցուպատասխանը պարտադիր է | Հարցուպատասխանը պարտադիր է |
| Թթու սպասարկում (H₂S) | Այո - մեղմ թթու | Այո — չափավոր թթու | Հարմար չէ |
| NACE MR0175-ին համապատասխան | Այո՛ | Այո (որակավորումով) | Ոչ |
| Փլուզման դիմադրություն | Ելակետ | L80-ից լավ | Երեքից լավագույնը |
| Հարաբերական արժեքը | Ամենացածրը | միջն | Ավելի բարձր - եկամտաբերության պրեմիում |
| Հորատի բնորոշ խորություն | < 3500 մ | 2500–5000 մ | 3000 մ+ / HPHT |
Ամբողջական համեմատություն. P110 ընդդեմ L80. պատյանների դիզայնի ելքի թակարդներ և ձախողման շեմեր →
P110-ը չի թույլատրվում թթու սպասարկման հորերում NACE MR0175 / ISO 15156-ի համաձայն: Սա OCTG-ում դասի ընտրության ամենակարևոր կանոններից մեկն է և ջրհորի ամբողջականության խափանումների ամենատարածված աղբյուրներից մեկը, երբ անտեսվում է կամ աշխատում է շուրջը:
Թե՛ բարձր ճնշումով, և թե՛ H2S-ով հորատանցքերի ճիշտ աստիճանի բարձրացման ուղին հետևյալն է.
Թեթև թթու, չափավոր ճնշում՝ L80-1 PSL2 + SR16 (HIC)
Չափավոր թթու, բարձր ճնշում՝ T95 PSL2 NACE որակավորումով
Դաժան թթու, բարձր ճնշում. C110 կամ Q125. երկուսն էլ նախագծված են հատուկ բարձր ճնշման թթու սպասարկման ծրարի համար, որը ոչ P110-ը, ոչ էլ T95-ը չեն կարող ծածկել:
Առնչվող: L80 vs N80 vs T95. Ո՞ր գնահատականը թթու սպասարկման հորերի համար: → | API 5CT ընդդեմ NACE MR0175. Կարծրության ծուղակը բացատրվում է →
Ստանդարտ P110 փլուզման դիմադրությունը հաշվարկվում է օգտագործելով API 5C3 բանաձևը, որը ենթադրում է պատերի հաստության և ձվաձեւության վատագույն չափային հանդուրժողականություն: Գործնականում լավ պատրաստված P110 խողովակը կունենա իրական փլուզման դիմադրություն զգալիորեն ավելի բարձր, քան կանխատեսում է API բանաձևը, բայց ստանդարտ API-ի հանդուրժողականությունը թույլ չի տալիս ինժեներներին օգտագործել այդ լրացուցիչ հզորությունը իրենց պատյանների դիզայնում:
P110 High Collapse-ը (P110 HC) ուղղակիորեն անդրադառնում է դրան. այն արտադրվում է ավելի խիստ չափերի հանդուրժողականության, մասնավորապես պատի հաստության էքսցենտրիկության (սովորաբար ≤ 10% ընդդեմ ստանդարտ 12,5%) և ձվաձևության (սովորաբար ≤ 0,5% ընդդեմ ստանդարտ խողովակների 1,0%): Այս ավելի ամուր մթագնումները թույլ են տալիս դիզայնի փլուզման վարկանիշը բարձրացնել 15–30%-ով նույն չափի և քաշի ստանդարտ P110-ի համեմատ՝ առանց պատի հաստությունը մեծացնելու կամ աստիճանը փոխելու:
Չկա «High Collapse»-ի API-ի մեկ հստակեցում. յուրաքանչյուր գործարան և յուրաքանչյուր ընկերության առանձնահատկությունը մի փոքր այլ կերպ է սահմանում HC-ի հանդուրժողականությունը: P110 HC գնելիս միշտ պահանջեք գործարանի հատուկ HC հանդուրժողականության աղյուսակը, ստուգեք այն ձեր պատյանների նախագծման ծրագրաշարի փլուզման մոդելի հետ և հաստատեք, որ երրորդ կողմի տեսուչը ստուգում է ձվաձևությունը և WT էքսցենտրիկությունը HC-ի, այլ ոչ ստանդարտ API-ի հանդուրժողականության նկատմամբ: P110 HC պատվերը, որը ստացվել է ստանդարտ API ծավալային հանդուրժողականությունների նկատմամբ, չի ապահովում փլուզման բարելավում:
P110-ի փլուզման վարկանիշը ձեր կարգավորումների խորության վրա ստուգելու համար անցեք մեր միջոցով փլուզման ճնշման հաշվիչ.
| Պահանջը | P110 PSL1 | P110 PSL2 |
|---|---|---|
| Խողովակի մարմնի NDE | Պարտադիր չէ | Պարտադիր — ամբողջ երկարությամբ UT կամ EMI |
| Խողովակների ծայրերի NDE | Պարտադիր չէ | Պարտադիր — վերջնամասերի UT |
| Չափային հանդուրժողականություններ | Ստանդարտ API | Ավելի ամուր - OD, WT, ուղիղություն |
| Հետագծելիություն | Ջերմային համարը | Ամբողջական ջերմություն + խողովակի համարը |
| Charpy ազդեցություն | Պարտադիր չէ | Պարտադիր ըստ աղյուսակի C.36 |
| Տիպիկ օգտագործում | Միջին խորության քաղցր հորեր | Deep, HPHT, IOC նախագծեր |
Խորը և HPHT հավելվածների համար, որոնք ներկայացնում են P110-ի օգտագործման մեծ մասը, PSL2-ը գործնական նվազագույնն է: ՄՕԿ-ի նախագծի բնութագրերի մեծ մասը պահանջում է PSL2 բոլոր P110-ի համար, և շատերն ավելացնում են լրացուցիչ պահանջներ ցածր ջերմաստիճանում (SR2) Charpy-ի փորձարկման և կարծրության լրացուցիչ հետազոտությունների համար:
Բարձր ճնշման բարձր ջերմաստիճանի (HPHT) հորեր – սովորաբար սահմանվում են որպես հորերի գլխի ճնշում 690 բարից (10,000 psi) և ներքևի անցքի 150°C (302°F) բարձր ջերմաստիճան – ներկայացնում են P110-ի կիրառման առաջնային միջավայրը: Այս հորերում փլուզման և պայթեցման բեռները կարող են գերազանցել բոլոր ցածր կարգի OCTG-ի հզորությունը, և P110-ը հաճախ նվազագույն աստիճանն է, որը կարող է հասնել նախագծային անվտանգության պահանջվող գործոններին:
Հիմնական նկատառումները HPHT հորերի համար P110-ը նշելիս.
Ջերմային անկում. P110-ի ելքի ուժը նվազում է բարձր ջերմաստիճաններում, սովորաբար 5–8% նվազում 150°C-ի համեմատ շրջակա միջավայրի դեպքում: HPHT պատյանների նախագծերը պետք է կիրառեն ջերմաստիճանի նվազեցման գործակից անվանական եկամտաբերության նկատմամբ, որը կարող է դիզայնը հետ մղել դեպի HC աստիճաններ կամ ավելի ծանր պատեր պահանջելը:
Ջերմային ցիկլային բեռներ. HPHT հորատանցքերը, որոնք ունեն ջերմաստիճանի մեծ տարբերություններ արտադրության և փակման ժամանակ, առաջացնում են զգալի առանցքային ջերմային բեռներ պատյանների լարում. կապը պետք է գնահատվի համակցված առանցքային, ճկման և ճնշման բեռների համար, այլ ոչ թե պարզապես պայթել և փլուզվել:
Ցեմենտի ամբողջականություն. P110-ում փլուզման բարձր հզորությունը լիովին իրականացվում է միայն խողովակի հետևում գտնվող գրագետ ցեմենտի դեպքում. երկար ցեմենտի դատարկության մեջ չաջակցվող P110-ը դեռ կարող է փլուզվել, եթե դատարկությունը համընկնում է փլուզման բեռի առավելագույն խորության հետ:
Առնչվող: API 5C5 CAL IV սահմանափակումներ և դաշտային ձախողման ռեժիմներ HPHT OCTG միացումներում → | Պրեմիում միացումների և բարձր փլուզման պատյան նշելու համար 5 կարևոր գործոն →
| Միացման տեսակի | համապատասխանությունը P110-ի համար | Տիպիկ կիրառման | նշումներ |
|---|---|---|---|
| Կարճ շարանը (STC) | Խորհուրդ չի տրվում | P110-ի համար բնորոշ չէ | Ձգման արդյունավետությունը չափազանց ցածր է խորը P110 լարերի համար |
| Երկար շարանը (LTC) | Սահմանափակ | Միայն մակերեսային պատյան | Անբավարար է HPHT կամ խորը ծրագրերի համար |
| Հենակետային թել (BTC) | Չափավոր | Միջանկյալ պատյան, չափավոր խորություն | Ընդունելի է ոչ HPHT P110 հավելվածների համար |
| Պրեմիում միացում | Պահանջվում է HPHT-ի համար | Խորը հորեր, HPHT, գազամեկուսիչ պահանջներ | Մետաղից մետաղի կնիք; լիովին գնահատված է P110 մարմնի ուժով |
HPHT P110 հավելվածների համար պրեմիում միացումներն ընտրովի չեն. դրանք դիզայնի պահանջ են: Ստանդարտ API թելերը չեն կարող պահպանել գազակայուն ամբողջականությունը համակցված ջերմային, առանցքային և ճնշման ցիկլային բեռների ներքո խորը HPHT ավարտումներում: ZC Steel Pipe-ի ZC-2 գազակայուն պրեմիում կապը գնահատվել է P110 մարմնի լրիվ թողունակությամբ և որակավորված ըստ API 5C5 CAL III/IV:
Առնչվող: Միացման տեսակները պատյանների և խողովակների համար → | Պրեմիում կապեր ընդդեմ ստանդարտ ԲԹՋ-ի. Ե՞րբ է արժե ներդրումները: → | Հասկանալով հենակետային թելերի պատյան (BTC) →
Mill Test Report-ը (MTR) P110-ի համապատասխանությունը ստուգելու հիմնական փաստաթուղթն է: Ստանդարտ P110 PSL2 պատվերի համար պետք է ստուգվի հետևյալը, նախքան որևէ խմբաքանակ ընդունելը.
| MTR կետ | Ինչ պետք է ստուգել | , թե ինչու է դա կարևոր |
|---|---|---|
| Ելքի ուժ | 758–965 ՄՊա (110–140 ksi) — և՛ min, և՛ առավելագույնը | Բարձր եկամտաբերությունը (965 ՄՊա-ից բարձր) անհամապատասխանություն է. խողովակը չափազանց փխրուն է |
| Առաձգական ուժ | ≥ 862 ՄՊա (125 ksi) | Հաստատում է, որ Q&T գործընթացը ստեղծել է ճիշտ միկրոկառուցվածք |
| Կարծրություն (եթե փորձարկվել է) | Գրանցեք իրական արժեքները՝ առանց API-ի սահմանաչափի, բայց նշեք անսովոր բարձր արժեքներ | Չափազանց բարձր կարծրություն (> 32 HRC) ազդանշանների չափից ավելի մարում; փխրուն ռիսկ |
| Ջերմային բուժման գրառում | Հաստատել Q&T — մերժել նորմալացնել կամ N&T գրառումները | P110-ը պահանջում է Q&T; այլ HT-ները չեն կարող հուսալիորեն հասնել եկամտաբերության գոտին |
| Քիմիական բաղադրություն | C ≤ 0,35%, S ≤ 0,030%, P ≤ 0,030% նվազագույն; ստուգեք ծրագրին հատուկ ԵԽ սահմանաչափը | Բարձր S և P-ը մեծացնում են ջրածնի վնասման և փխրուն կոտրվածքների նկատմամբ զգայունությունը |
| NDE գրառումներ (PSL2) | Ամբողջական UT կամ EMI մարմնի սկան + վերջի տարածքը UT հաստատված է | PSL2 NDE-ն պարտադիր է. բացակայությունը նշանակում է, որ խողովակը PSL1 է՝ անկախ պիտակից |
| Charpy ազդեցություն (PSL2) | Արժեքները, ջերմաստիճանը և նմուշի չափը ընդդեմ ձեր նախագծի ճշգրտման | Հաստատում է ամրությունը աշխատանքային ջերմաստիճանում, ինչը կարևոր է ցուրտ միջավայրի համար |
| Չափային հաշվետվություն | OD, WT, ուղիղություն API 5CT-ի համար; HC-ի համար՝ WT էքսցենտրիկություն և ձվաձեւություն | HC-ի փլուզման վարկանիշը վավեր է միայն այն դեպքում, եթե իրականում պահպանվել են HC-ի չափային թույլատրելիությունը |
API 5CT P110-ը բարձր ամրության պատյան և խողովակի դասակարգ է՝ 758 ՄՊա (110,000 psi) նվազագույն թողունակությամբ և 965 ՄՊա (140,000 psi) առավելագույն թողունակությամբ: Արտադրված է բացառապես մարման և ջերմային մշակման միջոցով, այն ստանդարտ ընտրություն է խորը, բարձր ճնշման քաղցրահամ հորերի համար, որտեղ ցածր որակները չեն կարող ապահովել բավարար փլուզման կամ պայթելու դիմադրություն: P110-ը չունի API-ով սահմանված կարծրության սահմանաչափ և հարմար չէ H₂S թթու ծառայության համար:
No. P110-ը հարմար չէ NACE MR0175 / ISO 15156-ի համաձայն թթու սպասարկման համար: Դրա բարձր զիջման ուժն առաջացնում է կարծրության արժեքներ, որոնք գերազանցում են ածխածնային պողպատից խողովակների NACE սահմանաչափը, ինչը այն դարձնում է սուլֆիդային սթրեսի ճեղքման (SSC) H₂S միջավայրերում: Հորերի համար, որոնք պահանջում են բարձր ճնշման դիմադրություն և H2S համատեղելիություն, փոխարենը պետք է նշվեն T95 (չափավոր թթու) կամ C110/Q125 (ծանր թթու, բարձր ճնշում):
T95-ն ունի ավելի ցածր նվազագույն թողունակություն (655 ՄՊա / 95 ksi) վերահսկվող առավելագույն թողունակությամբ և պարտադիր 25,4 HRC կարծրության սահմանաչափով, ինչը համատեղելի է NACE MR0175-ի հետ՝ չափավոր թթու սպասարկման համար: P110-ն ունի ավելի բարձր նվազագույն թողունակություն (758 ՄՊա / 110 ksi) առանց կարծրության սահմանափակման՝ տալով գերազանց փլուզման և պայթելու արդյունավետություն խորը քաղցր հորերում, սակայն այն որակազրկելով H2S ծառայությունից: Ընտրությունը պայմանավորված է H2S-ի առկայությամբ և անհրաժեշտ ճնշման պարունակությամբ:
P110 HC-ն արտադրվում է ավելի խիստ չափերի հանդուրժողականությամբ, մասնավորապես պատի հաստության էքսցենտրիկություն (≤ 10%) և խողովակի ձվաձևություն (≤ 0,5%), ինչը թույլ է տալիս ինժեներներին օգտագործել փլուզման նախագծման ավելի բարձր գնահատական, քան ստանդարտ API 5C3 բանաձևը թույլ է տալիս նույն խողովակի չափի և քաշի համար: P110 HC-ն նախատեսված է խորը ջրերի և HPHT հորերի համար, որտեղ փլուզման բեռը ղեկավարում է պատյանների դիզայնը: HC-ի նշումը ստանդարտացված չէ բոլոր գործարաններում. միշտ ստուգեք ձեր պատյանների դիզայնի մոդելի նկատմամբ հատուկ հանդուրժողականությունը:
P110 պատյանը հասանելի է BTC, LTC, STC և պրեմիում միացումներով: HPHT-ի և խորը հորատանցքերի կիրառման համար՝ P110-ի հիմնական օգտագործման դեպքը, պահանջվում են պրեմիում մետաղից մետաղի կնիքի միացումներ: Ստանդարտ API թելերը չեն կարող հուսալիորեն պահպանել գազակայուն ամբողջականությունը այս միջավայրերում համակցված ճնշման, առանցքային և ջերմային ցիկլային բեռների ներքո: BTC-ն ընդունելի է չափավոր խորության, ոչ HPHT P110 հավելվածների համար:
P110 պատյանը հասանելի է բոլոր ստանդարտ API 5CT չափսերով՝ 4½' (114,3 մմ) մինչև 20' (508 մմ) OD: Արտադրության և միջանկյալ պատյանների տողերի ամենատարածված չափերն են 5½', 7', 9⅝', և 13⅜': Պատի հաստությունը տատանվում է մոտավորապես 5,21 մմ-ից մինչև 20 մմ-ից ավելի՝ կախված չափից և մեկ ոտքի անվանական քաշից:
ZC Steel Pipe-ն արտադրում և արտահանում է API 5CT P110 պատյան և խողովակներ PSL1 և PSL2՝ ստանդարտ և բարձր փլուզման տարբերակներով: Մենք մատակարարում ենք OCTG նախագծեր Աֆրիկայում, Մերձավոր Արևելքում և Հարավային Ամերիկայում՝ ամբողջական MTC փաստաթղթերով, երրորդ կողմի ստուգմամբ և տեխնիկական աջակցությամբ՝ դասակարգման և կապի ընտրության հարցում:
Հասանելի է BTC, LTC և պրեմիում միացումներով, ներառյալ ZC-2 գազակայուն պրեմիում միացումով, որը գնահատվում է մինչև P110 մարմնի լրիվ թողունակությունը և որակավորված API 5C5-ի համաձայն: Պատվերի պատերի հաստությունը, HC-ի հանդուրժողականության փաթեթները և լրացուցիչ պահանջները (SR2 Charpy, SR13 կարծրության հետազոտություն) հասանելի են պատվերի հիման վրա:
Մանդի. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813