Puh: +86-139-1579-1813 Sähköposti: mandy. w@zcsteelpipe.com
API 5CT P110 Koteloputki — Tekniset tiedot, laadut ja käyttöopas
Olet tässä: Kotiin » Blogit » Tuoteuutisia » API 5CT P110 -koteloputki — Tekniset tiedot, laatu- ja käyttöopas

API 5CT P110 Koteloputki — Tekniset tiedot, laadut ja käyttöopas

Katselukerrat: 0     Tekijä: Site Editor Julkaisuaika: 2026-03-12 Alkuperä: Sivusto

Tiedustella

Facebookin jakamispainike
Twitterin jakamispainike
linjan jakamispainike
wechatin jakamispainike
linkedinin jakamispainike
pinterestin jakamispainike
whatsapp jakamispainike
jaa tämä jakamispainike

API 5CT P110 on työhevosen erittäin luja kotelolaatu syville, korkeapaineisille öljy- ja kaasukaivoille. Pienin 110 000 psi:n (758 MPa) paineella se tarjoaa romahdus- ja halkeamiskestävyyden, jota matalammat laatuluokat eivät pysty – tehden siitä vakiovaihtoehdon väli- ja tuotantokoteloon kaivoissa, joissa L80 tai T95 eivät pysty suojaamaan painetta. Sen ratkaiseva kompromissi on se vahvuus: P110:n korkea tuotto sulkee sen pois NACE MR0175:n happamasta palvelusta, mikä tarkoittaa, että laadunvalinnan saaminen alusta alkaen on erittäin tärkeää kaivon eheyden kannalta.

ZC Steel Pipe valmistaa ja vie API 5CT P110 -koteloa ja -putkia PSL1- ja PSL2-malleihin vakio- ja erittäin romahtavina versioina täyden MTC-dokumentaation ja kolmannen osapuolen tarkastustuen kanssa. Tämä opas kattaa P110:n mekaaniset ja kemialliset tekniset tiedot, kuinka se verrataan T95:een ja L80:een laatujen valinnassa, korkean romahtamisen variantteja, HPHT-sovelluksia ja mitä MTR:ssä kannattaa etsiä.

SISÄLLYS

  1. Mikä on API 5CT P110?

  2. Mekaaniset ja kemialliset ominaisuudet

  3. P110 vs T95 vs L80 – arvosanan vertailu

  4. P110 ja Sour Service

  5. P110 High Collapse (HC) -vaihtoehdot

  6. PSL1 vs PSL2 P110:lle

  7. HPHT-sovellukset

  8. P110-kotelon liitännät

  9. Mitä tarkistaa P110 MTR:ssä

  10. FAQ

1. Mikä on API 5CT P110?

API 5CT P110 on API-spesifikaatiossa 5CT / ISO 11960 määritelty kotelo- ja letkulaatu. 'P'-etuliitteellä ei ole suoraa metallurgista merkitystä – se on yksinkertaisesti API-nimitys tälle saantotasolle. '110' viittaa 110 000 psi:n vähimmäismyötölujuuteen.

API 5CT P110 — YDIN IDENTITY Pienin myötölujuus: 758 MPa (110 000 psi) · Suurin myötölujuus: 965 MPa (140 000 psi) · Pienin vetolujuus: 862 MPa (125 000 psi) Heach temper & API) · Kovuusraja: Ei määritelty kohdassa Käsittely Hapan palvelu: Ei sovellu standardin NACE MR0175 mukaan · Standardi: API 5CT / ISO 11960

Kolme ominaisuutta määrittelee P110:n sijainnin OCTG-tason tikkaissa:

  • Suuri vähimmäistuotto (758 MPa):  Tarjoaa erinomaisen romahduskestävyyden ja murtumiskapasiteetin syvissä, korkeapaineisissa kaivoissa – ensisijainen syy, miksi insinöörit määrittävät sen yli L80 tai T95

  • Ei kovuuskattoa:  Toisin kuin L80 (23 HRC max) ja T95 (25,4 HRC max), P110:llä ei ole API:n määrittämää kovuusrajaa – mikä mahdollistaa korkean lujuuden, mutta poistaa NACE MR0175 -yhteensopivuuden

  • Pakolliset kysymykset ja vastaukset:  Lämpökäsittelyä tarvitaan sammutus- ja temperointi 758–965 MPa:n tuottoalueen saavuttamiseksi ja hallitsemiseksi; vaihtoehtoista lämpökäsittelyä ei sallita

Katso myös: Mitkä ovat OCTG-putkien laatuja? → | Kotelon ja letkun teräslaadut →

2. Mekaaniset ja kemialliset ominaisuudet

2.1 Mekaaniset ominaisuudet (API 5CT)

Kiinteistön arvo
Pienin myötöraja 758 MPa (110 000 psi)
Suurin myötöraja 965 MPa (140 000 psi)
Minimi vetolujuus 862 MPa (125 000 psi)
Kovuusraja Ei määritelty API 5CT:ssä
Lämpökäsittely Sammutus ja temperointi (pakollinen)
Vähimmäisvenymä (2' mittari) ≥ 0,5 % API 5CT -kaavaa kohti
Charpy-isku (PSL2) API 5CT -taulukon C.36 / SR2:n mukaan, jos määritetty

2.2 Kemiallinen koostumus (API 5CT – tyypillinen P110)

Elementti Max % Huomautuksia
Hiili (C) 0.35 Joidenkin IOC-spesifikaatioiden suosima matalampi C hitsattavuus
Mangaani (Mn) 1.90 Korkeampi Mn joissakin myllykemioissa karkaistuvuuden vuoksi
Pii (Si) 0.45 Hapettumisenestoaine
Fosfori (P) 0.030 Tiukemmat rajat (0,020) usein yrityksen teknisissä tiedoissa
rikki (S) 0.030 Tiukemmat rajat (0,010) usein yrityksen teknisissä tiedoissa
Hiiliekvivalentti (CE) Vaihtelee speksien mukaan Usein ≤ 0,43 projektispesifikaatioissa

Huomautus: API 5CT ei määrittele täyttä kemiaa P110:lle – vain C-, Mn-, Si-, P- ja S-maksimiarvot. Monet kansainväliset projektispesifikaatiot lisäävät vaatimuksia Cr-, Mo-, Ni-, V- ja CE-rajoituksille API-minimien yli.

2.3 Vakiokoot

Ulkohalkaisija (tuumaa) OD (mm) Yhteinen painoalue (lb/ft) Tyypillinen käyttö
4½' 114.3 9.50 - 15.10 Putket, pientuotantokotelo
5' 127.0 Klo 11.50-18.00 Tuotantokotelo, syvät kaivot
5½' 139.7 14.00 - 23.00 Tuotantokotelo – yleisin P110-koko
7' 177.8 17.00 - 38.00 Väli- ja tuotantokotelo
7⅝' 193.7 24.00 - 45.30 Välikotelo, syvät kaivot
9⅝' 244.5 32.30 - 58.40 Välikotelo
10¾' 273.1 32.75 - 65.70 Pinta- ja välikotelo
13⅜' 339.7 48.00 - 72.00 Pintakotelo, suuret kaivot



3. P110 vs T95 vs L80 – arvosanan vertailu

Kolme yleisimmin verrattua OCTG-laatua 80–110 ksi-alueella ovat L80, T95 ja P110. Niiden välistä valintaa ohjaa kaksi riippumatonta muuttujaa: vaadittu myötöraja (määritetty romahdus/purkauskuormituksen perusteella) ja H₂S-ympäristö (määritetty säiliökemian perusteella).

Kiinteistö L80-1 T95 P110
Minimaalinen myötölujuus 552 MPa (80 ksi) 655 MPa (95 ksi) 758 MPa (110 ksi)
Max myötölujuus 655 MPa (95 ksi) 758 MPa (110 ksi) 965 MPa (140 ksi)
Max kovuus 23 HRC 25,4 HRC Ei määritelty
Lämpökäsittely Q&T pakollinen Q&T pakollinen Q&T pakollinen
Hapan palvelu (H₂S) Kyllä - mieto hapan Kyllä - kohtalaisen hapan Ei sovellu
NACE MR0175 -yhteensopiva Kyllä Kyllä (pätevyydellä) Ei
Murtumisvastus Perustaso Parempi kuin L80 Paras kolmesta
Suhteellinen hinta Alin Mid Korkeampi - tuottopalkkio
Tyypillinen kaivon syvyys < 3500 m 2500–5000 m 3 000 m+ / HPHT

Valitse L80, kun…

Kaivo sisältää:   H₂S (hapan palvelu)
Syvyys:   Matala tai keskisyvyys
Puristuskuorma:   80 ksi:n kapasiteetin sisällä
Prioriteetti:   NACE-vaatimustenmukaisuus + kustannukset

Valitse T95, kun…

Hyvin sisältää:   Kohtalainen H₂S + korkeampi paine
Syvyys:   Keskipitkästä syvään
Puristuskuorma:   Ylittää L80 kapasiteetin
Prioriteetti:   Hapan palvelu + lisää voimaa

Valitse P110, kun…

Hyvin sisältää:   Ei merkittävää H₂S (makea)
Syvyys:   syvästä erittäin syvään
Puristuskuorma:   Vaatii 110 ksi:n kapasiteetin
Prioriteetti:   Maksimivoima

Koko vertailu: P110 vs L80: kotelon suunnittelun tuottolukot ja vikakynnykset →

4. P110 ja Sour Service

P110 ei ole sallittu NACE MR0175 / ISO 15156 -standardin mukaisissa happamissa huoltokaivoissa. Tämä on yksi tärkeimmistä OCTG-luokan valintasäännöistä – ja yksi yleisimmistä kaivon eheyshäiriöiden lähteistä, kun se jätetään huomiotta tai kiertää.

Kriittinen suunnittelupiste – P110 on kielletty H₂S-palvelussa NACE MR0175 / ISO 15156-2 rajoittaa hiili- ja niukkaseosteisten teräsputkien happamassa käytössä olevaa enimmäiskovuutta 22 HRC (250 HV10). P110, jonka vähimmäissaanto on 758 MPa ja ilman kovuuskattoa, tuottaa rutiininomaisesti kovuusarvoja selvästi tämän kynnyksen yläpuolella. NACE-rajat ylittävät lujat teräkset ovat alttiita sulfidijännityshalkeilulle (SSC) – hauraalle murtumismekanismille, joka voi aiheuttaa nopean, katastrofaalisen vian H₂S-ympäristöissä ilman sitkeyttä varoitusta. Älä korvaa P110:llä T95:tä tai C110:tä happamissa kaivoissa kustannuksista tai saatavuuspaineista riippumatta.

Oikea asteen nousupolku kaivoille, joissa on sekä korkea paine että H2S, on:

  • Mieto hapan, kohtalainen paine:  L80-1 PSL2 + SR16 (HIC)

  • Kohtalaisen hapan, korkea paine:  T95 PSL2, NACE-luokitus

  • Voimakas hapan, korkea paine:  C110 tai Q125 – molemmat on suunniteltu erityisesti korkeapainehapan palvelukuoreen, jota P110 tai T95 eivät voi peittää

Aiheeseen liittyvä: L80 vs. N80 vs T95: mikä luokka Sour Service Wellsille? → | API 5CT vs NACE MR0175: Kovuusloukku selitettynä →

5. P110 High Collapse (HC) -vaihtoehdot

Vakio P110 -murtumiskestävyys on laskettu API 5C3 -kaavalla, jossa oletetaan pahimman mahdollisen mittatoleranssit seinämän paksuudelle ja soikealle. Käytännössä hyvin tehdyn P110-putken todellinen romahdusvastus on huomattavasti suurempi kuin API-kaava ennustaa – mutta standardi API-toleranssit estävät insinöörejä käyttämästä tätä ylimääräistä kapasiteettia kotelon suunnittelussa.

P110 High Collapse (P110 HC) käsittelee tätä suoraan: se tuotetaan tiukempiin mittatoleransseihin, erityisesti seinämän paksuuden epäkeskisyyteen (tyypillisesti ≤ 10 % vs. standardi 12,5 %) ja ovaalisuuteen (tyypillisesti ≤ 0,5 % vs. 1,0 % standardiputkella). Nämä tiukemmat himmentimet mahdollistavat suunnittelun romahtamisluokituksen kasvamisen 15–30 % verrattuna samankokoiseen ja -painoiseen standardiin P110 - seinän paksuutta tai laatua muuttamatta.

Engineering Insight – Milloin HC on palkkion arvoinen P110 HC Premium (yleensä 8–15 % normaaliin P110:een verrattuna) maksaa itsensä nopeasti takaisin syvänmeren ja HPHT-koteloiden suunnittelussa. Vaihtoehto – nousta raskaampaan seinästandardiin P110 saavuttaaksesi saman romahdusluokituksen – maksaa enemmän materiaalin painon suhteen, lisää käyttökuormitusta ja lisää porausreiän tilavuutta, joka on sementoitava. Törmäyskriittisille osille, jotka ovat alle ~3 000 m TVD, HC-laadut ovat usein taloudellisempi ratkaisu järjestelmätasolla. Katso:  P110 HC: Miksi 0,5 %:n ovaalisäätimillä on enemmän merkitystä kuin sadonvoimakkuudella →
Hankintahuomautus – HC:tä ei ole standardoitu tehtailla

'High Collapse':lle ei ole olemassa yhtä API-spesifikaatiota – jokainen tehdas ja jokainen yritysspesifikaatio määrittelevät HC-toleranssit hieman eri tavalla. Kun ostat P110 HC:n, pyydä aina tehtaan erityinen HC-toleranssitaulukko, tarkista se kotelon suunnitteluohjelmistosi romahdusmallin perusteella ja varmista, että kolmannen osapuolen tarkastaja tarkistaa ovaalin ja WT-epäkeskisyyden HC-spesifikaation, ei standardin API-toleranssin mukaan. P110 HC -tilaus, joka vastaanotettiin API-standardien mittatoleransseja vastaan, ei paranna romahtamista.

Tarkistaaksesi P110:n romahdusluokituksen asetussyvyydelläsi, käy se läpi romahduspainelaskuri.

6. PSL1 vs PSL2 P110:lle

Vaatimus P110 PSL1 P110 PSL2
Putken rungon NDE Ei pakollinen Pakollinen — täyspitkä UT tai EMI
Putken päiden NDE Ei pakollinen Pakollinen — päätealueiden UT
Mittatoleranssit Standard API Tiukemmat — OD, WT, suoruus
Jäljitettävyys Lämpönumero Täysi lämpö + putken numero
Charpy vaikutus Ei pakollinen Pakollinen taulukon C.36 mukaan
Tyypillinen käyttö Keskisyviä makeita kaivoja Deep-, HPHT-, IOC-projektit

Syviin ja HPHT-sovelluksiin – jotka edustavat suurinta osaa P110:n käytöstä – PSL2 on käytännöllinen minimi. Useimmat IOC-projektispesifikaatiot edellyttävät PSL2:ta kaikille P110-malleille, ja monet lisäävät lisävaatimuksia Charpy-testaukseen matalassa lämpötilassa (SR2) ja kovuusmittauksiin.

7. HPHT-sovellukset

High Pressure High Temperature (HPHT) -kaivot – yleisesti määritelty kaivon pään paineeksi yli 690 bar (10 000 psi) ja pohjareiän lämpötilaksi yli 150 °C (302 °F) – edustavat P110:n ensisijaista käyttöympäristöä. Näissä kaivoissa romahdus- ja murtumiskuormat voivat ylittää kaikkien alemman asteen OCTG-kapasiteetin, ja P110 on usein vähimmäisluokka, jolla voidaan saavuttaa vaaditut suunnittelun turvallisuustekijät.

Tärkeimmät näkökohdat määritettäessä P110 HPHT-kuopille:

  • Terminen poisto:  P110:n myötölujuus laskee korotetuissa lämpötiloissa – tyypillisesti 5–8 % vähennys 150 °C:ssa ympäristön lämpötilaan verrattuna. HPHT-kotelorakenteissa on käytettävä lämpötilan alentamiskerrointa nimellissaantoon, mikä voi työntää mallia takaisin kohti vaativaa HC-laatua tai raskaampaa seinää.

  • Lämpökiertokuormitukset:  HPHT-kaivot, joissa on suuret lämpötilaerot tuotannon ja sulkemisen aikana, synnyttävät merkittäviä aksiaalisia lämpökuormia kotelon ketjuun – liitoksen on oltava mitoitettu yhdistetyille aksiaali-, taivutus- ja painekuormituksille, ei vain murtumille ja romahtamiselle.

  • Sementin eheys:  P110:n suuri romahduskyky toteutuu täysin vain, kun putken takana on asianmukaista sementtiä — tukematon P110 pitkässä sementtitilanteessa voi silti epäonnistua romahtamisessa, jos aukko osuu yhteen suurimman romahduskuormitussyvyyden kanssa.

Aiheeseen liittyvä: API 5C5 CAL IV rajoitukset ja kenttävikatilat HPHT OCTG -yhteyksissä → | 5 kriittistä tekijää Premium-yhteyksien ja High Collapse -kotelon määrittämisessä →

8. P110-kotelon liitännät

Liitäntätyyppi Soveltuvuus P110:lle Tyypillisiä sovelluksia koskevia huomautuksia
Lyhyt lanka (STC) Ei suositella Ei tyypillistä P110:lle Vetotehokkuus liian alhainen syville P110-kielille
Pitkä lanka (LTC) Rajoitettu Vain pintakotelo Riittämätön HPHT- tai syväsovelluksiin
Tukilanka (BTC) Kohtalainen Välikotelo, kohtalainen syvyys Hyväksytään muihin kuin HPHT P110 -sovelluksiin
Premium-yhteys Pakollinen HPHT:lle Syvät kaivot, HPHT, kaasutiiviit vaatimukset Metalli-metalli tiiviste; täysin mitoitettu P110 kehon lujuudelle

HPHT P110 -sovelluksissa premium-liitännät eivät ole valinnaisia ​​– ne ovat suunnitteluvaatimus. Standardi-API-kierteet eivät pysty ylläpitämään kaasutiivistä eheyttä yhdistettyjen lämpö-, aksiaali- ja painekiertokuormien alla syvien HPHT-valmisteiden yhteydessä. ZC Steel Pipen ZC-2 kaasutiiviin premium-liitäntä on mitoitettu täyttä P110-rungon tuottoa ja täyttää API 5C5 CAL III/IV -vaatimukset.

Aiheeseen liittyvä: Kotelon ja letkun liitäntätyypit → | Premium-yhteydet vs standardi BTC: Milloin investointi kannattaa? → | Tukikierrekotelon (BTC) ymmärtäminen →

9. Mitä tulee tarkistaa P110 MTR:stä

Mill Test Report (MTR) on ensisijainen asiakirja, jolla varmistetaan P110-vaatimustenmukaisuus. Tavallisen P110 PSL2 -tilauksen kohdalla seuraavat asiat tulee tarkistaa ennen minkään lähetyksen hyväksymistä:

MTR-tuote Mitä tarkistaa , miksi sillä on merkitystä
Sadonvoimakkuus 758–965 MPa (110–140 ksi) – sekä min että max Ylituotto (yli 965 MPa) on poikkeama; putki on liian hauras
Vetolujuus ≥ 862 MPa (125 ksi) Vahvistaa Q&T-prosessin tuottaman oikean mikrorakenteen
Kovuus (jos testattu) Tallenna todelliset arvot – ei API-rajaa, mutta huomaa epätavallisen korkeat arvot Liian korkea kovuus (>32 HRC) signaalit ylivaimentaa; hauras riski
Lämpökäsittelyennätys Vahvista Q&T — hylkää normalisointi- tai N&T-tietueet P110 vaatii Q&T; muut HT:t eivät voi saavuttaa tuottoaluetta luotettavasti
Kemiallinen koostumus C < 0,35 %, S < 0,030 %, P < 0,030 % minimi; tarkista projektikohtainen CE-raja Korkea S ja P lisää herkkyyttä vetyvaurioille ja hauraille murtumille
NDE-tietueet (PSL2) Täyspitkä UT- tai EMI-kehoskannaus + päätealueen UT vahvistettu PSL2 NDE on pakollinen – puuttuminen tarkoittaa, että putki on PSL1 etiketistä riippumatta
Charpy-isku (PSL2) Arvot, lämpötila ja näytteen koko projektisi spesifikaatioiden mukaan Vahvistaa sitkeyden käyttölämpötilassa – kriittinen kylmissä ympäristöissä
Mittasuhteinen raportti OD, WT, suoruus API 5CT:n mukaan; HC: WT:n epäkeskisyys ja soikeus HC:n romahdusluokitus on voimassa vain, jos HC-mittatoleranssit todella täyttyvät
Hankintahuomautus – P110:n ylituotto on todellinen ongelma P110:n 965 MPa:n (140 ksi) maksimiteho on kova raja, ei ohjeellinen. Materiaali, joka ylittää 140 ksi:n tuoton, ei ole teknisesti vaatimustenmukainen ja se on hylättävä - ei siksi, että se olisi 'liian vahva' naivisissa mielessä, vaan koska noilla myötötasoilla teräksen murtolujuus ja SSC-kestävyys heikkenevät merkittävästi. Over-yield P110 on dokumentoitu vikatila syväkuoppakoteloissa, erityisesti liitosmuodossa, jossa jännityspitoisuudet ovat korkeimmat. Tarkista aina MTR:n yläraja, ei vain minimi. Katso:  P110-yhteensopivuus: API 5CT -kovuus, lämpökäsittely ja MTR-validointi →

10. Usein kysytyt kysymykset

Mikä on API 5CT P110 -koteloputki?

API 5CT P110 on erittäin luja kotelo- ja letkulaatu, jonka vähimmäismyötölujuus on 758 MPa (110 000 psi) ja maksimitulo 965 MPa (140 000 psi). Valmistettu yksinomaan karkaisu- ja temper-lämpökäsittelyllä, ja se on vakiovalinta syviin, korkeapaineisiin makeakaivoihin, joissa alemmat laatuluokat eivät pysty tarjoamaan riittävää romahtamis- tai murtumiskestävyyttä. P110:llä ei ole API:n määrittämää kovuusrajaa, eikä se sovellu H₂S-hapan palveluun.

Voidaanko P110 käyttää happamassa palvelussa (H₂S-kaivot)?

Nro P110 ei sovellu NACE MR0175 / ISO 15156 mukaiseen happamaan palveluun. Sen korkea myötöraja tuottaa kovuusarvoja, jotka ylittävät hiiliteräsputkien NACE-rajan, mikä tekee siitä alttiita sulfidijännityshalkeilulle (SSC) H₂S-ympäristöissä. Kaivoille, jotka vaativat sekä korkean paineen kestävyyttä että H₂S-yhteensopivuutta, sen sijaan tulisi määrittää T95 (kohtalainen hapan) tai C110/Q125 (vakava hapan, korkea paine).

Mitä eroa on P110:n ja T95:n välillä?

T95:llä on alhaisempi vähimmäistuotto (655 MPa / 95 ksi) valvotulla maksimituotolla ja pakollisella 25,4 HRC:n kovuusrajalla, mikä tekee siitä yhteensopivan NACE MR0175:n kanssa kohtalaisen hapan palvelun kanssa. P110:n vähimmäissaanto on korkeampi (758 MPa / 110 ksi) ilman kovuusrajaa – mikä antaa erinomaisen romahdus- ja murtumissuorituskyvyn syvissä makeissa kaivoissa, mutta sulkee sen H₂S-palvelusta. Valinta riippuu H2S:n läsnäolosta ja vaaditusta paineenrajoituksesta.

Mikä on P110 High Collapse (HC) -kotelo?

P110 HC on tuotettu tiukempiin mittatoleransseihin – erityisesti seinämän paksuuden epäkeskisyyteen (≤ 10 %) ja putken soikeaisuuteen (≤ 0,5 %) –, jotka antavat insinöörit voivat käyttää korkeampaa romahtamisluokitusta kuin standardi API 5C3 -kaava sallii samalle putken koolle ja painolle. P110 HC on määritelty syvänmeren ja HPHT-kaivoille, joissa romahduskuorma ohjaa kotelon suunnittelua. HC-merkintää ei ole standardoitu tehtaiden välillä – tarkista aina erityiset toleranssit kotelon suunnittelumallia vastaan.

Mitä liitäntöjä käytetään P110-kotelon kanssa?

P110-kotelo on saatavana BTC-, LTC-, STC- ja premium-liitännöillä. HPHT- ja syväkaivonsovelluksissa – P110:n ensisijainen käyttötapaus – vaaditaan korkealuokkaisia ​​metalli-metallitiivisteitä. Standardi-API-kierteet eivät pysty luotettavasti ylläpitämään kaasutiiviyttä yhdistetyn paine-, aksiaali- ja lämpökiertokuormituksen alla näissä ympäristöissä. BTC on hyväksyttävä keskisyvissä, ei-HPHT P110 -sovelluksissa.

Minkä kokoisia P110-koteloita on saatavilla?

P110-kotelo on saatavana kaikissa API 5CT -standardikokoissa 4½' (114,3 mm) - 20' (508 mm) ulkohalkaisija. Yleisimmät tuotanto- ja välikotelon kielten koot ovat 5½', 7', 9⅝', ja 13⅜'. Seinämän paksuus vaihtelee noin 5,21 mm:stä yli 20 mm:iin riippuen koosta ja nimellispainosta jalkaa kohti.

Lähde API 5CT P110 -koteloputki ZC-teräsputkesta

ZC Steel Pipe valmistaa ja vie API 5CT P110 -koteloa ja -putkia PSL1- ja PSL2-malleihin vakio- ja erittäin romahtavina versioina. Toimitamme OCTG-projekteihin kaikkialla Afrikassa, Lähi-idässä ja Etelä-Amerikassa täyden MTC-dokumentaation, kolmannen osapuolen tarkastuksen ja teknisen tuen laadun ja liitäntöjen valinnassa.

Saatavana BTC-, LTC- ja premium-liitännöillä, mukaan lukien ZC-2 kaasutiiviillä premium-liitännällä, joka on mitoitettu täyteen P110-runkoon ja hyväksytty API 5C5:n mukaan. Mukautetut seinämänpaksuudet, HC-toleranssipaketit ja lisävaatimukset (SR2 Charpy, SR13 kovuusmittaus) saatavilla tilauksesta.

 mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Pyydä tarjous


Ota yhteyttä

Pikalinkit

Tukea

Tuoteluokka

Ota yhteyttä

Lisää: nro 42, ryhmä 8, Huangke Village, Sunzhuang Street, Hai'an City
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Sähköposti:  mandy. w@zcsteelpipe.com
Jätä viesti
Ota yhteyttä
Copyright © 2024 Zhencheng Steel Co.,Ltd. Kaikki oikeudet pidätetään. Tukee leadong.com