Aantal keren bekeken: 0 Auteur: Site-editor Publicatietijd: 12-03-2026 Herkomst: Locatie
API 5CT P110 is het werkpaard met hoge sterkte behuizing voor diepe olie- en gasbronnen onder hoge druk. Met een minimale opbrengst van 110.000 psi (758 MPa) levert het de instort- en barstweerstand die ondiepere kwaliteiten niet kunnen bieden - waardoor het de standaardkeuze is voor tussen- en productiemantels in putten waar L80 of T95 tekortschieten wat betreft drukbeheersing. De bepalende wisselwerking is die kracht: de hoge opbrengst van P110 diskwalificeert hem voor slechte service onder NACE MR0175, wat betekent dat het vanaf het begin van cruciaal belang is voor de integriteit van de boorput om de kwaliteit goed te selecteren.
ZC Steel Pipe produceert en exporteert API 5CT P110-behuizing en -buizen naar PSL1 en PSL2, in standaard- en high-collapse-varianten, met volledige MTC-documentatie en inspectieondersteuning door derden. Deze gids behandelt de mechanische en chemische specificaties van de P110, hoe deze zich verhoudt tot de T95 en L80 wat betreft kwaliteitselectie, varianten met hoge instorting, HPHT-toepassingen en waar u op moet letten in een MTR.
Wat is API 5CT P110?
Mechanische en chemische eigenschappen
P110 versus T95 versus L80 - Vergelijking van cijfers
P110 en zure service
P110 Varianten met hoge instorting (HC).
PSL1 versus PSL2 voor P110
HPHT-toepassingen
Aansluitingen voor P110-behuizing
Wat te controleren op een P110 MTR
Veelgestelde vragen
API 5CT P110 is een behuizings- en buiskwaliteit gedefinieerd in API-specificatie 5CT / ISO 11960. Het voorvoegsel 'P' heeft geen directe metallurgische betekenis; het is eenvoudigweg de API-aanduiding voor dit opbrengstniveau. De '110' verwijst naar de minimale vloeigrens van 110.000 psi.
Drie kenmerken bepalen de positie van P110 op de OCTG-ladder:
Hoge minimale opbrengst (758 MPa): Biedt superieure instortingsweerstand en barstcapaciteit voor diepe hogedrukputten - de belangrijkste reden waarom ingenieurs dit specificeren boven L80 of T95
Geen hardheidsplafond: In tegenstelling tot L80 (23 HRC max) en T95 (25,4 HRC max) heeft P110 geen API-gespecificeerde hardheidslimiet - wat de hoge sterkte mogelijk maakt maar de NACE MR0175-compatibiliteit elimineert
Verplichte Q&T: Warmtebehandeling met afschrikken en tempereren is vereist om de vloeigrens van 758–965 MPa te bereiken en te beheersen; er is geen alternatieve warmtebehandeling toegestaan
Zie ook: Wat zijn de kwaliteiten van OCTG-buis? → | Inzicht in staalsoorten voor behuizingen en buizen →
| Eigendomswaarde | |
|---|---|
| Minimale vloeigrens | 758 MPa (110.000 psi) |
| Maximale vloeigrens | 965 MPa (140.000 psi) |
| Minimale treksterkte | 862 MPa (125.000 psi) |
| Hardheidslimiet | Niet gespecificeerd in API 5CT |
| Warmtebehandeling | Doven en temperen (verplicht) |
| Min. verlenging (2' gauge) | ≥ 0,5% per API 5CT-formule |
| Charpy-impact (PSL2) | Per API 5CT Tabel C.36 / SR2 indien gespecificeerd |
| Element | Max % | Opmerkingen |
|---|---|---|
| Koolstof (C) | 0.35 | Lagere C verdient de voorkeur volgens sommige IOC-specificaties vanwege lasbaarheid |
| Mangaan (Mn) | 1.90 | Hogere Mn in sommige molenchemie voor hardbaarheid |
| Silicium (Si) | 0.45 | Deoxidatiemiddel |
| Fosfor (P) | 0.030 | Strengere limieten (0,020) staan vaak in de bedrijfsspecificaties |
| Zwavel (S) | 0.030 | Strengere limieten (0,010) staan vaak in de bedrijfsspecificaties |
| Koolstofequivalent (CE) | Varieert per specificatie | Vaak ≤ 0,43 in projectspecificaties |
Opmerking: API 5CT specificeert geen volledige chemie voor P110 – alleen C-, Mn-, Si-, P- en S-maxima. Veel internationale projectspecificaties voegen vereisten toe voor Cr-, Mo-, Ni-, V- en CE-limieten die verder gaan dan de API-minima.
| Buitendiameter (inch) | Buitendiameter (mm) | Algemeen gewichtsbereik (lb/ft) | Typische toepassing |
|---|---|---|---|
| 4½' | 114.3 | 9.50 – 15.10 uur | Buizenstelsel, kleine productiebehuizing |
| 5' | 127.0 | 11.50 – 18.00 uur | Productiebehuizing, diepe putten |
| 5½' | 139.7 | 14.00 – 23.00 uur | Productiebehuizing - meest voorkomende P110-formaat |
| 7' | 177.8 | 17.00 – 38.00 uur | Tussen- en productieomkasting |
| 7⅝' | 193.7 | 24.00 – 45.30 uur | Tussenbehuizing, diepe putten |
| 9⅝' | 244.5 | 32.30 – 58.40 | Tussenbehuizing |
| 10¾' | 273.1 | 32,75 – 65,70 | Oppervlakte- en tussenbehuizing |
| 13⅜' | 339.7 | 48.00 – 72.00 uur | Oppervlaktebehuizing, putten met grote boring |
De drie meest vergeleken OCTG-kwaliteiten in het bereik van 80–110 ksi zijn L80, T95 en P110. De keuze daartussen wordt bepaald door twee onafhankelijke variabelen: de vereiste vloeigrens (bepaald door instortings-/barstbelastingen) en de H₂S-omgeving (bepaald door de reservoirchemie).
| Eigenschap | L80-1 | T95 | P110 |
|---|---|---|---|
| Min. vloeigrens | 552 MPa (80 ksi) | 655 MPa (95 ksi) | 758 MPa (110 ksi) |
| Maximale vloeigrens | 655 MPa (95 ksi) | 758 MPa (110 ksi) | 965 MPa (140 ksi) |
| Maximale hardheid | 23 HRC | 25,4 HRC | Niet gespecificeerd |
| Warmtebehandeling | Q&T verplicht | Vraag en antwoord verplicht | Q&T verplicht |
| Zure service (H₂S) | Ja – mild zuur | Ja – matig zuur | Niet geschikt |
| NACE MR0175-compatibel | Ja | Ja (met kwalificatie) | Nee |
| Instortingsweerstand | Basislijn | Beter dan L80 | Beste van de drie |
| Relatieve kosten | Laagste | Midden | Hoger: opbrengstpremie |
| Typische putdiepte | < 3.500 m | 2.500–5.000 m | 3.000 m+ / HPHT |
Volledige vergelijking: P110 versus L80: Opbrengstval en faaldrempels voor behuizingsontwerp →
P110 is niet toegestaan in zure putten onder NACE MR0175 / ISO 15156. Dit is een van de belangrijkste kwaliteitselectieregels in OCTG – en een van de meest voorkomende bronnen van fouten in de integriteit van putten wanneer deze over het hoofd worden gezien of worden omzeild.
Het juiste escalatiepad voor putten met zowel hoge druk als H₂S is:
Mild zuur, matige druk: L80-1 PSL2 + SR16 (HIC)
Matig zuur, hoge druk: T95 PSL2 met NACE-kwalificatie
Ernstig zuur, hoge druk: C110 of Q125 - beide speciaal ontworpen voor het hogedrukzuurservicebereik dat noch P110 noch T95 kan dekken
Verwant: L80 versus N80 versus T95: welke kwaliteit voor zure serviceputten? → | API 5CT versus NACE MR0175: de hardheidsval verklaard →
De standaard instortingsweerstand van P110 wordt berekend met behulp van de API 5C3-formule, die uitgaat van de slechtste maattoleranties voor wanddikte en ovaliteit. In de praktijk zal een goed gemaakte P110-buis een daadwerkelijke instortweerstand hebben die aanzienlijk hoger is dan de API-formule voorspelt, maar standaard API-toleranties voorkomen dat ingenieurs die extra capaciteit gebruiken in hun behuizingsontwerp.
P110 High Collapse (P110 HC) pakt dit direct aan: het wordt geproduceerd met nauwere maattoleranties, met name de excentriciteit van de wanddikte (typisch ≤ 10% vs. de standaard 12,5%) en ovaliteit (typisch ≤ 0,5% vs. 1,0% voor standaard buizen). Dankzij deze strakkere afmetingen kan het instortingsvermogen van het ontwerp met 15-30% toenemen ten opzichte van standaard P110 van hetzelfde formaat en gewicht – zonder de wanddikte te vergroten of de kwaliteit te veranderen.
Er is geen enkele API-specificatie voor 'High Collapse'; elke fabriek en elke bedrijfsspecificatie definieert HC-toleranties iets anders. Wanneer u P110 HC aanschaft, vraag dan altijd om de specifieke HC-tolerantietabel van de walserij, verifieer deze aan de hand van het instortingsmodel van uw behuizingsontwerpsoftware en bevestig dat de externe inspecteur de ovaliteit en WT-excentriciteit controleert volgens de HC-specificatie, en niet volgens de standaard API-tolerantie. Een P110 HC-bestelling ontvangen tegen de standaard API-maattoleranties levert geen verbetering van de instorting op.
Om de instortingswaarde van de P110 op uw insteldiepte te controleren, voert u deze door onze bezwijkdrukcalculator.
| Vereiste | P110 PSL1 | P110 PSL2 |
|---|---|---|
| BDE van pijplichaam | Niet verplicht | Verplicht - volledige UT of EMI |
| BDE van pijpuiteinden | Niet verplicht | Verplicht — UT van eindgebieden |
| Dimensionale toleranties | Standaard-API | Strakker - OD, WT, rechtheid |
| Traceerbaarheid | Warmte nummer | Volle verwarming + leidingnummer |
| Charpy-impact | Niet verplicht | Verplicht volgens tabel C.36 |
| Typisch gebruik | Zoete putten met gemiddelde diepte | Diepe, HPHT, IOC-projecten |
Voor diepe en HPHT-toepassingen – die het merendeel van het P110-gebruik vertegenwoordigen – is PSL2 het praktische minimum. De meeste IOC-projectspecificaties vereisen PSL2 voor alle P110, en vele voegen aanvullende vereisten toe voor Charpy-testen bij lage temperatuur (SR2) en aanvullende hardheidsonderzoeken.
Hogedruk-hogetemperatuurputten (HPHT) – doorgaans gedefinieerd als een putkopdruk van meer dan 690 bar (10.000 psi) en een bodemtemperatuur van meer dan 150°C (302°F) – vertegenwoordigen de primaire toepassingsomgeving voor P110. In deze putten kunnen instortings- en barstbelastingen de capaciteit van alle OCTG's van lagere kwaliteit overschrijden, en P110 is vaak de minimale kwaliteit waarmee de vereiste ontwerpveiligheidsfactoren kunnen worden bereikt.
Belangrijke overwegingen bij het specificeren van P110 voor HPHT-putten:
Thermische verlaging: de vloeigrens van P110 neemt af bij hogere temperaturen – doorgaans een reductie van 5–8% bij 150°C ten opzichte van omgevingstemperatuur. Ontwerpen van HPHT-behuizingen moeten een temperatuurverlagingsfactor toepassen op de nominale opbrengst, waardoor het ontwerp terug kan dringen in de richting van het vereisen van HC-kwaliteiten of zwaardere muren
Thermische cyclische belastingen: HPHT-putten met grote temperatuurverschillen tijdens productie vs. insluiting genereren aanzienlijke axiale thermische belastingen in de boorbuiskolom - de verbinding moet geschikt zijn voor de gecombineerde axiale, buig- en drukbelastingen, en niet alleen voor barsten en bezwijken
Cementintegriteit: Hoge instortingscapaciteit in P110 wordt alleen volledig gerealiseerd met competent cement achter de buis - niet-ondersteunde P110 in een lange cementholte kan nog steeds bezwijken tijdens het bezwijken als de holte samenvalt met de maximale instortingsbelastingsdiepte
Verwant: API 5C5 CAL IV Beperkingen en veldfoutmodi in HPHT OCTG-verbindingen → | 5 cruciale factoren voor het specificeren van premiumverbindingen en behuizingen met een hoog instortingspercentage →
| Aansluitingstype | Geschiktheid voor P110 | Typische | toepassingsopmerkingen |
|---|---|---|---|
| Korte draad (STC) | Niet aanbevolen | Niet typisch voor P110 | Trekefficiëntie te laag voor diepe P110-snaren |
| Lange draad (LTC) | Beperkt | Alleen oppervlaktebehuizing | Onvoldoende voor HPHT of diepe toepassingen |
| Steundraad (BTC) | Gematigd | Tussenkast, gemiddelde diepte | Acceptabel voor niet-HPHT P110-toepassingen |
| Premium-verbinding | Vereist voor HPHT | Diepe putten, HPHT, gasdichte eisen | Metaal-op-metaal afdichting; volledig beoordeeld op P110 lichaamssterkte |
Voor HPHT P110-toepassingen zijn premiumverbindingen niet optioneel; ze zijn een ontwerpvereiste. Standaard API-draden kunnen de gasdichte integriteit niet behouden onder de gecombineerde thermische, axiale en drukcyclische belastingen bij diepe HPHT-voltooiingen. De ZC-2 gasdichte premiumverbinding van ZC Steel Pipe heeft een volledige P110-lichaamsopbrengst en is gekwalificeerd onder API 5C5 CAL III/IV.
Verwant: Verbindingstypen voor behuizing en buizen → | Premiumverbindingen versus standaard BTC: wanneer is de investering de moeite waard? → | Inzicht in steundraadbehuizingen (BTC) →
Het Mill Test Report (MTR) is het belangrijkste document voor het verifiëren van P110-naleving. Voor een standaard P110 PSL2-bestelling moet het volgende worden gecontroleerd voordat een zending wordt geaccepteerd:
| MTR-item | Wat u moet verifiëren | Waarom het belangrijk is |
|---|---|---|
| Opbrengststerkte | 758–965 MPa (110–140 ksi) — zowel min als max | Overopbrengst (boven 965 MPa) is een non-conformiteit; pijp is te broos |
| Treksterkte | ≥ 862 MPa (125 ksi) | Bevestigt dat het Q&T-proces de juiste microstructuur heeft opgeleverd |
| Hardheid (indien getest) | Registreer werkelijke waarden – geen API-limiet, maar let op ongewoon hoge waarden | Een te hoge hardheid (>32 HRC) duidt op overmatig doven; broos risico |
| Warmtebehandelingsrecord | Bevestig Q&T - wijs normalisatie- of N&T-records af | P110 vereist Q&T; andere HT kunnen de opbrengstband niet op betrouwbare wijze bereiken |
| Chemische samenstelling | C ≤ 0,35%, S ≤ 0,030%, P ≤ 0,030% minimaal; controleer projectspecifieke CE-limiet | Hoge S en P verhogen de gevoeligheid voor waterstofschade en brosse breuk |
| BDE-records (PSL2) | Volledige UT- of EMI-bodyscan + eindgebied UT bevestigd | PSL2 BDE is verplicht; afwezigheid betekent dat de leiding PSL1 is, ongeacht het label |
| Charpy-impact (PSL2) | Waarden, temperatuur en monstergrootte versus uw projectspecificatie | Bevestigt de taaiheid bij bedrijfstemperatuur — essentieel voor koude omgevingen |
| Dimensionaal rapport | OD, WT, rechtheid volgens API 5CT; voor HC: WT excentriciteit en ovaliteit | De HC-instortingswaarde is alleen geldig als daadwerkelijk aan de HC-maattoleranties is voldaan |
API 5CT P110 is een behuizings- en buiskwaliteit met hoge sterkte, met een minimale vloeigrens van 758 MPa (110.000 psi) en een maximale opbrengst van 965 MPa (140.000 psi). Het wordt uitsluitend geproduceerd door middel van quench- en temper-warmtebehandeling en is de standaardkeuze voor diepe, hogedruk-zoete putten waar lagere kwaliteiten niet voldoende weerstand tegen instorten of barsten kunnen bieden. P110 heeft geen API-gespecificeerde hardheidslimiet en is niet geschikt voor H₂S-zuurservice.
Nee. P110 is niet geschikt voor zuur gebruik onder NACE MR0175 / ISO 15156. De hoge vloeigrens produceert hardheidswaarden die de NACE-limiet voor koolstofstalen buizen overschrijden, waardoor het gevoelig is voor sulfidespanningsscheuren (SSC) in H₂S-omgevingen. Voor putten die zowel hoge drukweerstand als H₂S-compatibiliteit vereisen, moet in plaats daarvan T95 (matig zuur) of C110/Q125 (ernstig zuur, hoge druk) worden gespecificeerd.
T95 heeft een lagere minimale opbrengst (655 MPa / 95 ksi) met een gecontroleerde maximale opbrengst en een verplichte hardheidslimiet van 25,4 HRC, waardoor het compatibel is met NACE MR0175 voor matig zure service. P110 heeft een hogere minimale opbrengst (758 MPa / 110 ksi) zonder hardheidslimiet, wat superieure prestaties bij instorten en barsten oplevert in diepe zoete putten, maar het diskwalificeert voor H₂S-service. De keuze wordt ingegeven door de aanwezigheid van H₂S en de benodigde drukbeheersing.
P110 HC wordt geproduceerd met nauwere maattoleranties – met name de excentriciteit van de wanddikte (≤ 10%) en de ovaliteit van de buis (≤ 0,5%) – waardoor ingenieurs een hogere ontwerpwaarde voor instorting kunnen gebruiken dan de standaard API 5C3-formule toestaat voor dezelfde buismaat en hetzelfde gewicht. P110 HC is gespecificeerd voor diepwater- en HPHT-putten waarbij de instortingsbelasting het ontwerp van de behuizing bepaalt. De HC-aanduiding is niet gestandaardiseerd voor alle fabrieken. Controleer altijd de specifieke toleranties aan de hand van uw behuizingsontwerpmodel.
P110-behuizing is verkrijgbaar met BTC-, LTC-, STC- en premium-aansluitingen. Voor HPHT- en deep-well-toepassingen – het primaire gebruiksscenario voor P110 – zijn hoogwaardige metaal-op-metaal afdichtingsverbindingen vereist. Standaard API-draden kunnen in deze omgevingen niet op betrouwbare wijze de gasdichte integriteit behouden onder de gecombineerde druk-, axiale en thermische cyclische belastingen. BTC is acceptabel voor niet-HPHT P110-toepassingen met gemiddelde diepte.
P110-behuizing is verkrijgbaar in alle standaard API 5CT-formaten van 4½' (114,3 mm) tot 20' (508 mm) OD. De meest voorkomende maten voor productie- en tussenmantelsnaren zijn 5½', 7', 9⅝', en 13⅜'. De wanddikte varieert van ongeveer 5,21 mm tot meer dan 20 mm, afhankelijk van de grootte en het nominale gewicht per voet.
ZC Steel Pipe produceert en exporteert API 5CT P110-behuizingen en -buizen naar PSL1 en PSL2, in standaard- en high-collapse-varianten. Wij voorzien OCTG-projecten in Afrika, het Midden-Oosten en Zuid-Amerika van volledige MTC-documentatie, inspectie door derden en technische ondersteuning bij de keuze van kwaliteit en verbindingen.
Verkrijgbaar met BTC-, LTC- en premium-aansluitingen, inclusief ZC-2 gasdichte premium-aansluiting, geclassificeerd voor volledige P110-lichaamsopbrengst en gekwalificeerd onder API 5C5. Aangepaste wanddiktes, HC-tolerantiepakketten en aanvullende vereisten (SR2 Charpy, SR13 hardheidsonderzoek) zijn beschikbaar op bestelling-op-maakbasis.
mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813