Tel: +86-139-1579-1813 E-mail: Mandy. w@zcsteelpipe.com
Rura osłonowa API 5CT P110 — dane techniczne, gatunki i przewodnik zastosowań
Jesteś tutaj: Dom » Blogi » Nowości produktowe » Rura osłonowa API 5CT P110 — dane techniczne, gatunki i przewodnik zastosowań

Rura osłonowa API 5CT P110 — dane techniczne, gatunki i przewodnik zastosowań

Wyświetlenia: 0     Autor: Edytor witryny Czas publikacji: 2026-03-12 Pochodzenie: Strona

Pytać się

przycisk udostępniania na Facebooku
przycisk udostępniania na Twitterze
przycisk udostępniania linii
przycisk udostępniania wechata
przycisk udostępniania na LinkedIn
przycisk udostępniania na Pintereście
przycisk udostępniania WhatsApp
udostępnij ten przycisk udostępniania

API 5CT P110 to gatunek charakteryzujący się dużą wytrzymałością, przeznaczony do produkcji osłon do głębokich, wysokociśnieniowych odwiertów ropy i gazu. Przy minimalnej wydajności 758 MPa (110 000 psi) zapewnia odporność na zapadanie się i pękanie, której nie są w stanie zapewnić płytsze gatunki, co czyni go standardowym wyborem do obudowy pośredniej i produkcyjnej w studniach, w których L80 lub T95 nie są w stanie utrzymać ciśnienia. Jego decydującym kompromisem jest ta siła: wysoka wydajność P110 dyskwalifikuje go do produkcji kwaśnej w rozumieniu NACE MR0175, co oznacza, że ​​dokonanie wyboru gatunku od samego początku ma kluczowe znaczenie dla integralności odwiertu.

ZC Steel Pipe produkuje i eksportuje osłony i rurki API 5CT P110 do PSL1 i PSL2, w wariantach standardowych i o wysokim załamaniu, z pełną dokumentacją MTC i wsparciem kontroli strony trzeciej. W tym przewodniku omówiono specyfikacje mechaniczne i chemiczne P110, porównanie z T95 i L80 pod względem wyboru gatunku, warianty o wysokim załamaniu, zastosowania HPHT i czego należy szukać w MTR.

ZAWARTOŚĆ

  1. Co to jest API 5CT P110?

  2. Właściwości mechaniczne i chemiczne

  3. P110 vs T95 vs L80 — porównanie klas

  4. P110 i kwaśna obsługa

  5. Warianty P110 z wysokim załamaniem (HC).

  6. PSL1 kontra PSL2 dla P110

  7. Aplikacje HPHT

  8. Połączenia dla obudowy P110

  9. Co sprawdzić w P110 MTR

  10. Często zadawane pytania

1. Co to jest API 5CT P110?

API 5CT P110 to gatunek osłon i rurek zdefiniowany w specyfikacji API 5CT / ISO 11960. Przedrostek „P” nie ma bezpośredniego znaczenia metalurgicznego — jest to po prostu oznaczenie API dla tego poziomu plastyczności. „110” odnosi się do minimalnej granicy plastyczności wynoszącej 110 000 psi.

API 5CT P110 — IDENTYFIKACJA RDZENIA Minimalna granica plastyczności: 758 MPa (110 000 psi) · Maksymalna granica plastyczności: 965 MPa (140 000 psi) · Minimalna wytrzymałość na rozciąganie: 862 MPa (125 000 psi) · Limit twardości: brak określony w API 5CT · Obróbka cieplna: hartowanie i odpuszczanie (obowiązkowe) · Usługa kwaśna: nieodpowiednia zgodnie z normą NACE MR0175 · Norma: API 5CT / ISO 11960

Trzy cechy określają pozycję P110 w drabince gatunków OCTG:

  • Wysoka wydajność minimalna (758 MPa):  zapewnia doskonałą odporność na zapadanie się i rozrywanie w przypadku głębokich studni wysokociśnieniowych — główny powód, dla którego inżynierowie wybierają tę opcję zamiast L80 lub T95

  • Brak pułapu twardości:  W przeciwieństwie do L80 (maks. 23 HRC) i T95 (maks. 25,4 HRC), P110 nie ma limitu twardości określonego przez API – co zapewnia wysoką wytrzymałość, ale eliminuje zgodność z NACE MR0175

  • Obowiązkowe pytania i odpowiedzi:  Aby osiągnąć i kontrolować zakres plastyczności 758–965 MPa, wymagana jest obróbka cieplna hartowania i odpuszczania; nie jest dozwolona alternatywna obróbka cieplna

Zobacz także: Jakie są gatunki rur OCTG? → | Zrozumienie gatunków stali na osłony i rury →

2. Właściwości mechaniczne i chemiczne

2.1 Właściwości mechaniczne (API 5CT)

właściwości Wartość
Minimalna granica plastyczności 758 MPa (110 000 psi)
Maksymalna granica plastyczności 965 MPa (140 000 psi)
Minimalna wytrzymałość na rozciąganie 862 MPa (125 000 psi)
Granica twardości Nie określono w API 5CT
Obróbka cieplna Hartowanie i temperowanie (obowiązkowe)
Min. wydłużenie (wskaźnik 2') ≥ 0,5% według wzoru API 5CT
Wpływ Charpy'ego (PSL2) Według API 5CT, tabela C.36 / SR2, jeśli określono

2.2 Skład chemiczny (API 5CT — typowy P110)

Element Max % Uwagi
Węgiel (C) 0.35 W niektórych specyfikacjach IOC preferowana jest niższa wartość C ze względu na spawalność
Mangan (Mn) 1.90 Wyższa zawartość Mn w niektórych procesach mielenia ze względu na hartowność
Krzem (Si) 0.45 Odtleniacz
Fosfor (P) 0.030 Węższe limity (0,020) często w specyfikacjach firmowych
Siarka (S) 0.030 Węższe limity (0,010) często w specyfikacjach firmowych
Ekwiwalent węgla (CE) Różni się w zależności od specyfikacji Często ≤ 0,43 w specyfikacjach projektu

Uwaga: API 5CT nie określa pełnego składu chemicznego P110 — jedynie maksymalne wartości C, Mn, Si, P i S. Wiele międzynarodowych specyfikacji projektów dodaje wymagania dotyczące limitów Cr, Mo, Ni, V i CE poza minimum API.

2.3 Rozmiary standardowe

OD (cale) OD (mm) Typowy zakres masy (funty/stopę) Typowe zastosowanie
4½ ” 114.3 9.50 – 15.10 Rurka, mała obudowa produkcyjna
5' 127.0 11.50 – 18.00 Obudowy produkcyjne, studnie głębinowe
5½ ” 139.7 14.00 – 23.00 Obudowa produkcyjna – najczęstszy rozmiar P110
7' 177.8 17.00 – 38.00 Osłonka pośrednia i produkcyjna
7⅝' 193.7 24.00 – 45.30 Obudowa pośrednia, studnie głębokie
9⅝' 244.5 32.30 – 58.40 Obudowa pośrednia
10¾ ” 273.1 32,75 – 65,70 Osłona powierzchniowa i pośrednia
13⅜ ” 339.7 48.00 – 72.00 Obudowa powierzchniowa, duże studnie wiertnicze



3. P110 vs T95 vs L80 — porównanie klas

Trzy najczęściej porównywane gatunki OCTG w zakresie 80–110 ksi to L80, T95 i P110. Wybór pomiędzy nimi opiera się na dwóch niezależnych zmiennych: wymaganej granicy plastyczności (określonej przez obciążenia zapadające się/wybuchowe) i środowisku H₂S (określonym przez skład chemiczny złoża).

Właściwość L80-1 T95 P110
Minimalna granica plastyczności 552 MPa (80 ksi) 655 MPa (95 ksi) 758 MPa (110 ksi)
Maksymalna granica plastyczności 655 MPa (95 ksi) 758 MPa (110 ksi) 965 MPa (140 ksi)
Maksymalna twardość 23 HRC 25,4 HRC Nie określono
Obróbka cieplna Obowiązkowe pytania i odpowiedzi Obowiązkowe pytania i odpowiedzi Obowiązkowe pytania i odpowiedzi
Usługa kwaśna (H₂S) Tak – lekko kwaśny Tak – umiarkowanie kwaśny Nie nadaje się
Zgodny z NACE MR0175 Tak Tak (z kwalifikacją) NIE
Odporność na załamanie Linia bazowa Lepsze od L80 Najlepszy z całej trójki
Koszt względny Najniższy Średni Wyższa — premia za plon
Typowa głębokość studni < 3500 m 2500–5 000 m 3000 m+ / HPHT

Wybierz L80, gdy…

Studnia zawiera:   H₂S (kwaśna usługa)
Głębokość:   Płytka do średniej
Zwiń ładunek:   w granicach 80 ksi
Priorytet:   zgodność z NACE + koszt

Wybierz T95, gdy…

Studnia zawiera:   Umiarkowany H₂S + wyższe ciśnienie
Głębokość:   Średnia do głębokiej
Zwiń ładunek:   przekracza pojemność L80
Priorytet:   Kwaśny serwis + więcej siły

Wybierz P110, gdy…

Studnia zawiera:   Brak znaczącego H₂S (słodki)
Głębokość:   od głębokiej do bardzo głębokiej
Zwiń ładunek:   wymaga pojemności 110 ksi
Priorytet:   Maksymalna siła

Pełne porównanie: P110 vs L80: Pułapki plastyczności konstrukcji obudowy i progi awarii →

4. P110 i kwaśna obsługa

P110 nie jest dozwolony w odwiertach z zakwaszeniem zgodnie z normą NACE MR0175 / ISO 15156. Jest to jedna z najważniejszych zasad wyboru gatunku w OCTG – i jedno z najczęstszych źródeł uszkodzeń integralności odwiertów, gdy są przeoczane lub obejścia.

Krytyczny punkt inżynieryjny — P110 jest zabroniony w środowisku H₂S NACE MR0175 / ISO 15156-2 ogranicza rury ze stali węglowej i niskostopowej w środowisku kwaśnym do maksymalnej twardości 22 HRC (250 HV10). P110, charakteryzujący się minimalną wydajnością wynoszącą 758 MPa i brakiem pułapu twardości, będzie rutynowo zapewniał wartości twardości znacznie przekraczające ten próg. Stale o wysokiej wytrzymałości przekraczającej limity NACE są podatne na pękanie naprężeniowe siarczkowe (SSC) – mechanizm kruchego pękania, który może powodować szybkie, katastrofalne w skutkach uszkodzenia w środowiskach H₂S bez ostrzeżenia dotyczącego ciągliwości. Nie zastępuj P110 T95 lub C110 w studniach kwaśnych, niezależnie od kosztów i presji dostępności.

Prawidłowa ścieżka eskalacji gatunku dla odwiertów zarówno z wysokim ciśnieniem, jak i H₂S to:

  • Lekko kwaśny, umiarkowane ciśnienie:  L80-1 PSL2 + SR16 (HIC)

  • Umiarkowanie kwaśny, wysokie ciśnienie:  T95 PSL2 z kwalifikacją NACE

  • Silna kwaśność, wysokie ciśnienie:  C110 lub Q125 — oba zaprojektowane specjalnie do pracy w środowisku kwaśnym pod wysokim ciśnieniem, którego nie pokrywa ani P110, ani T95

Powiązany: L80 vs N80 vs T95: Który gatunek do studni z kwasem? → | API 5CT vs NACE MR0175: Wyjaśnienie pułapki twardości →

5. Warianty P110 z wysokim załamaniem (HC).

Standardową odporność na załamanie P110 oblicza się przy użyciu wzoru API 5C3, który zakłada najgorsze tolerancje wymiarowe dla grubości i owalności ścianki. W praktyce dobrze wykonana rura P110 będzie miała rzeczywistą odporność na załamanie znacznie wyższą, niż przewiduje wzór API, ale standardowe tolerancje API uniemożliwiają inżynierom wykorzystanie tej dodatkowej nośności przy projektowaniu obudowy.

P110 High Collapse (P110 HC) rozwiązuje ten problem bezpośrednio: jest produkowany z zachowaniem węższych tolerancji wymiarowych, w szczególności w zakresie mimośrodu grubości ścianki (zwykle ≤ 10% w porównaniu ze standardowymi 12,5%) i owalności (zwykle ≤ 0,5% w porównaniu z 1,0% w przypadku rur standardowych). Te węższe przyciemnienia pozwalają na zwiększenie współczynnika załamania projektu o 15–30% w porównaniu ze standardowym P110 o tym samym rozmiarze i wadze – bez zwiększania grubości ścianki lub zmiany gatunku.

Spostrzeżenie inżynieryjne — kiedy HC jest warte ceny Premium P110 HC Premium (zwykle 8–15% w porównaniu ze standardowym P110) szybko się zwraca w przypadku konstrukcji obudowy głębokowodnej i HPHT. Alternatywa — przejście na cięższą standardową ścianę P110 w celu osiągnięcia tego samego wskaźnika zapadalności — kosztuje więcej pod względem ciężaru materiału, zwiększa obciążenia eksploatacyjne i zwiększa objętość odwiertu, który musi być cementowany. W przypadku odcinków krytycznych pod kątem zawalenia się poniżej ~3000 m TVD, gatunki HC są często bardziej ekonomicznym rozwiązaniem na poziomie systemu. Widzieć:  P110 HC: Dlaczego kontrola 0,5% owalności ma większe znaczenie niż granica plastyczności →
Nota dotycząca zamówienia — HC nie jest ustandaryzowany w poszczególnych hutach

Nie ma jednej specyfikacji API dla „High Collapse” – każda huta i każda specyfikacja firmy definiuje tolerancje HC nieco inaczej. Kupując P110 HC, zawsze poproś o tabelę tolerancji HC dla konkretnego młyna, porównaj ją z modelem załamania w oprogramowaniu do projektowania obudowy i potwierdź, że niezależny inspektor sprawdza owalność i mimośród WT zgodnie ze specyfikacją HC, a nie standardową tolerancją API. Otrzymane zamówienie P110 HC zgodnie ze standardowymi tolerancjami wymiarowymi API nie zapewnia poprawy w zakresie zapadania się.

Aby sprawdzić stopień zapadania się P110 na wybranej głębokości, przepuść go przez nasz kalkulator ciśnienia zapadnięcia.

6. PSL1 kontra PSL2 dla P110

Wymóg P110 PSL1 P110 PSL2
NDE korpusu rury Nie obowiązkowe Obowiązkowe — pełna długość UT lub EMI
NDE końcówek rur Nie obowiązkowe Obowiązkowe — UT obszarów końcowych
Tolerancje wymiarowe Standardowe API Mocniej — OD, WT, prostoliniowość
Identyfikowalność Liczba ciepła Pełne ciepło + numer rury
Wpływ Charpy’ego Nie obowiązkowe Obowiązkowe zgodnie z tabelą C.36
Typowe zastosowanie Studnie słodkie o umiarkowanej głębokości Projekty Deep, HPHT, IOC

W przypadku zastosowań głębokich i HPHT – które stanowią większość wykorzystania P110 – PSL2 stanowi praktyczne minimum. Większość specyfikacji projektów IOC wymaga PSL2 dla wszystkich P110, a wiele z nich dodaje dodatkowe wymagania dotyczące testów Charpy'ego w niskiej temperaturze (SR2) i dodatkowych badań twardości.

7. Aplikacje HPHT

Odwierty wysokociśnieniowe i wysokotemperaturowe (HPHT) – ogólnie definiowane jako ciśnienie w głowicy odwiertu powyżej 690 barów (10 000 psi) i temperatura w dnie odwiertu powyżej 150°C (302°F) – stanowią główne środowisko zastosowania P110. W tych studniach obciążenia zapadające się i rozrywające mogą przekroczyć nośność wszystkich OCTG niższej klasy, a P110 jest często gatunkiem minimalnym, który może osiągnąć wymagane projektowe współczynniki bezpieczeństwa.

Kluczowe kwestie do rozważenia przy określaniu P110 dla odwiertów HPHT:

  • Obniżenie wartości znamionowych termicznych:  Granica plastyczności P110 zmniejsza się w podwyższonych temperaturach — zazwyczaj o 5–8% w temperaturze 150°C w porównaniu z temperaturą otoczenia. Projekty obudów HPHT muszą uwzględniać współczynnik obniżenia temperatury w stosunku do wydajności nominalnej, co może popchnąć projekt z powrotem w kierunku wymagającym gatunków HC lub cięższych ścianek

  • Obciążenia cykliczne:  Studnie HPHT z dużymi różnicami temperatur podczas produkcji i zamykania generują znaczne osiowe obciążenia termiczne w ciągu obudowy — połączenie musi być przystosowane do łącznych obciążeń osiowych, zginających i ciśnieniowych, a nie tylko na pękanie i zapadanie się

  • Integralność cementu:  Wysoka zdolność zapadania się P110 jest w pełni osiągana tylko przy zastosowaniu odpowiedniego cementu za rurą — niepodparty P110 w długiej pustce cementowej może nadal nie ulec zawaleniu, jeśli pustka pokrywa się z maksymalną głębokością obciążenia zawaleniem

Powiązany: Ograniczenia API 5C5 CAL IV i tryby awarii pola w połączeniach HPHT OCTG → | 5 kluczowych czynników określających połączenia premium i obudowę o wysokim stopniu załamania →

8. Przyłącza obudowy P110

Typ połączenia Zgodność z typowymi P110 dotyczącymi zastosowania uwagami
Krótki wątek (STC) Niezalecane Nietypowe dla P110 Zbyt niska wytrzymałość na rozciąganie dla głębokich strun P110
Długa nić (LTC) Ograniczony Tylko obudowa powierzchniowa Nieodpowiednie do zastosowań HPHT lub głębokich
Wątek wzmacniający (BTC) Umiarkowany Obudowa pośrednia, umiarkowana głębokość Dopuszczalne w zastosowaniach innych niż HPHT P110
Połączenie premium Wymagane dla HPHT Studnie głębinowe, HPHT, wymagania gazoszczelne Uszczelnienie metal-metal; w pełni przystosowane do wytrzymałości korpusu P110

W przypadku zastosowań HPHT P110 połączenia premium nie są opcjonalne — stanowią wymagania projektowe. Standardowe gwinty API nie są w stanie zachować gazoszczelności pod połączonymi obciążeniami termicznymi, osiowymi i cyklicznymi obciążeniami w głębokich uzupełnieniach HPHT. Gazoszczelne połączenie premium ZC-2 firmy ZC Steel Pipe jest przystosowane do pełnej plastyczności korpusu P110 i kwalifikowane zgodnie z API 5C5 CAL III/IV.

Powiązany: Typy połączeń obudowy i rurek → | Połączenia Premium vs Standard BTC: Kiedy warto zainwestować? → | Zrozumienie obudowy gwintu wzmacniającego (BTC) →

9. Co sprawdzić w P110 MTR

Raport z testu młyna (MTR) jest podstawowym dokumentem sprawdzającym zgodność z P110. W przypadku standardowego zamówienia P110 PSL2 przed przyjęciem jakiejkolwiek przesyłki należy sprawdzić:

Pozycja MTR Co sprawdzić, dlaczego ma to znaczenie
Siła plastyczności 758–965 MPa (110–140 ksi) — zarówno min., jak i maks Nadmierna plastyczność (powyżej 965 MPa) jest niezgodnością; rura jest zbyt krucha
Wytrzymałość na rozciąganie ≥ 862 MPa (125 ksi) Potwierdza, że ​​proces Q&T wytworzył prawidłową mikrostrukturę
Twardość (jeśli testowano) Rejestruj rzeczywiste wartości — bez limitu API, ale zwróć uwagę na niezwykle wysokie wartości Zbyt wysoka twardość (>32 HRC) sygnalizuje nadmierne hartowanie; kruche ryzyko
Zapis obróbki cieplnej Potwierdź Q&T — odrzuć zapisy normalizujące lub N&T P110 wymaga pytań i odpowiedzi; inny HT nie może niezawodnie osiągnąć pasma wydajności
Skład chemiczny C ≤ 0,35%, S ≤ 0,030%, P ≤ 0,030% minimum; sprawdź limit CE specyficzny dla projektu Wysoka zawartość S i P zwiększa podatność na uszkodzenia wodorowe i kruche pękanie
Rekordy NDE (PSL2) Potwierdzony skan ciała UT lub EMI pełnej długości + obszar końcowy UT PSL2 NDE jest obowiązkowe — brak oznacza, że ​​potok jest PSL1 niezależnie od etykiety
Wpływ Charpy'ego (PSL2) Wartości, temperatura i wielkość próbki w porównaniu ze specyfikacją projektu Potwierdza wytrzymałość w temperaturze roboczej – krytyczna w zimnych środowiskach
Raport wymiarowy OD, WT, prostoliniowość według API 5CT; dla HC: ekscentryczność i owalność WT Ocena załamania HC jest ważna tylko wtedy, gdy rzeczywiście zachowano tolerancje wymiarowe HC
Uwaga dotycząca zamówienia — Nadmierna wydajność P110 stanowi prawdziwy problem Maksymalna wydajność P110 wynosząca 965 MPa (140 ksi) jest sztywnym ograniczeniem, a nie wytyczną. Materiał przekraczający granicę plastyczności 140 ksi jest technicznie niezgodny i należy go odrzucić — nie dlatego, że jest „zbyt mocny” w naiwnym sensie, ale dlatego, że przy tych poziomach plastyczności odporność stali na pękanie i odporność na SSC znacznie się pogarsza. Nadmierna wydajność P110 to udokumentowany rodzaj awarii w ciągach rur osłonowych z głębokich studni, szczególnie przy zestawianiu połączeń, gdzie koncentracja naprężeń jest najwyższa. Zawsze sprawdzaj górną granicę rentowności na MTR, a nie tylko minimalną. Widzieć:  Zgodność z P110: Twardość API 5CT, obróbka cieplna i walidacja MTR →

10. Często zadawane pytania

Co to jest rura osłonowa API 5CT P110?

API 5CT P110 to gatunek na osłony i rury o wysokiej wytrzymałości, o minimalnej granicy plastyczności 758 MPa (110 000 psi) i maksymalnej granicy plastyczności 965 MPa (140 000 psi). Wytwarzany wyłącznie w procesie hartowania i obróbki cieplnej, jest standardowym wyborem w przypadku głębokich, wysokociśnieniowych odwiertów słodkich, gdzie niższe gatunki nie mogą zapewnić wystarczającej odporności na zapadanie się lub pękanie. P110 nie ma limitu twardości określonego przez API i nie nadaje się do kwaśnego H₂S.

Czy P110 można stosować w kwaśnych warunkach (studnie H₂S)?

Nr P110 nie nadaje się do kwaśnej obróbki zgodnie z NACE MR0175 / ISO 15156. Jego wysoka granica plastyczności powoduje, że twardość przekracza limit NACE dla rur ze stali węglowej, co czyni go podatnym na pękanie naprężeniowe siarczkowe (SSC) w środowiskach H₂S. W przypadku odwiertów wymagających zarówno odporności na wysokie ciśnienie, jak i kompatybilności z H₂S, zamiast tego należy określić T95 (umiarkowanie kwaśny) lub C110/Q125 (silnie kwaśny, wysokie ciśnienie).

Jaka jest różnica między P110 a T95?

T95 ma niższą minimalną wydajność (655 MPa / 95 ksi) z kontrolowaną wydajnością maksymalną i obowiązkowym limitem twardości 25,4 HRC, co czyni go kompatybilnym z NACE MR0175 dla umiarkowanie kwaśnych serwisów. P110 ma wyższą minimalną wydajność (758 MPa / 110 ksi) bez limitu twardości — zapewnia doskonałą wydajność zapadania się i pękania w głębokich odwiertach, ale dyskwalifikuje go z zastosowania H₂S. Wybór wynika z obecności H₂S i wymaganego utrzymania ciśnienia.

Co to jest obudowa P110 High Collapse (HC)?

P110 HC jest produkowany zgodnie z bardziej rygorystycznymi tolerancjami wymiarowymi – w szczególności mimośrodowością grubości ścianki (≤ 10%) i owalnością rury (≤ 0,5%) – co pozwala inżynierom na zastosowanie wyższego współczynnika załamania niż pozwala na to standardowa formuła API 5C3 dla rur o tym samym rozmiarze i wadze. P110 HC jest przeznaczony do studni głębinowych i studni HPHT, gdzie obciążenie zapadające wpływa na konstrukcję obudowy. Oznaczenie HC nie jest ustandaryzowane w poszczególnych walcowniach — zawsze sprawdzaj określone tolerancje w stosunku do modelu obudowy.

Jakie przyłącza stosuje się w obudowie P110?

Obudowa P110 jest dostępna z połączeniami BTC, LTC, STC i premium. W przypadku zastosowań HPHT i studni głębinowych – głównego przypadku zastosowania P110 – wymagane są najwyższej jakości połączenia typu metal-metal. Standardowe gwinty API nie są w stanie niezawodnie utrzymać gazoszczelności pod połączonymi obciążeniami ciśnieniowymi, osiowymi i cyklicznymi obciążeniami termicznymi w tych środowiskach. BTC jest akceptowalny w zastosowaniach o średniej głębokości, innych niż HPHT P110.

W jakich rozmiarach występuje obudowa P110?

Obudowa P110 jest dostępna we wszystkich standardowych rozmiarach API 5CT od 4½” (114,3 mm) do 20” (508 mm) OD. Najpopularniejsze rozmiary strun produkcyjnych i pośrednich to 5½”, 7”, 9⅝” i 13⅜”. Grubość ścianki waha się od około 5,21 mm do ponad 20 mm w zależności od rozmiaru i nominalnej wagi stopy.

Źródło: Rura osłonowa API 5CT P110 z rury stalowej ZC

ZC Steel Pipe produkuje i eksportuje obudowę i rurki API 5CT P110 do PSL1 i PSL2, w wariantach standardowych i o wysokim załamaniu. Zaopatrujemy projekty OCTG w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej z pełną dokumentacją MTC, inspekcjami stron trzecich oraz wsparciem technicznym w zakresie wyboru gatunku i połączenia.

Dostępne z połączeniami BTC, LTC i premium, w tym gazoszczelnymi połączeniami premium ZC-2, o znamionowej wydajności pełnej korpusu P110 i kwalifikacjami zgodnie z API 5C5. Niestandardowe grubości ścianek, pakiety tolerancji HC i wymagania dodatkowe (badanie twardości SR2 Charpy, SR13) dostępne na zamówienie.

 Mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Poproś o wycenę


Skontaktuj się

Szybkie linki

Wsparcie

Kategoria produktu

Skontaktuj się z nami

Dodaj: nr 42, grupa 8, wioska Huangke, Sunzhuang Street,
komórka miasta Hai'an/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Zostaw wiadomość
Skontaktuj się z nami
Prawa autorskie © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez leadong.com