Tel: +86-139-1579-1813 E-mail: mandy. w@zcsteelpipe.com
Milyen minőségűek az OCTG-csövek?
Ön itt van: Otthon » Blogok » Termékhírek » Milyen minőségűek az OCTG cső?

Milyen minőségűek az OCTG-csövek?

Megtekintések: 0     Szerző: Site Editor Közzététel ideje: 2025-01-09 Eredet: Telek

Érdeklődni

Facebook megosztás gomb
Twitter megosztás gomb
vonalmegosztás gomb
wechat megosztási gomb
linkedin megosztás gomb
pinterest megosztási gomb
WhatsApp megosztási gomb
oszd meg ezt a megosztási gombot

Az OCTG – Oil Country Tubular Goods – minden olaj- és gázkúthoz tartozó házat, csöveket és fúrócsöveket takarja. Minden lábát az API 5CT, az American Petroleum Institute irányadó specifikációja szerint gyártják. A minőség határozza meg a folyáshatárt, a hőkezelést, a keménységi határokat, és kritikusan azt, hogy a cső használható-e olyan helyen, ahol hidrogén-szulfid (H2S) van jelen.

A ZC Steel Pipe OCTG csöveket gyárt és exportál az API 5CT fokozatok teljes skáláján – H40-től Q125-ig – mind varrat nélküli, mind ERW formában, burkolati és csőrendszeri alkalmazásokhoz. Ez az útmutató a mérnökök és beszerzési menedzserek számára készült referenciaként szolgál: mit nyújtanak az egyes fokozatok, hol vannak megadva, és hogyan válasszunk közöttük.

TARTALOM

  1. API 5CT: Az OCTG fokozatokat szabályozó szabvány

  2. Teljes évfolyam-hivatkozási táblázat

  3. Osztályonkénti bontás

  4. Sour szolgáltatási fokozatok és H₂S-korlátok

  5. Osztályválasztási döntési útmutató

  6. Csatlakozási típusok fokozatok szerint

  7. Ház és csövek hossztartományai

  8. Gyakran Ismételt Kérdések

1. API 5CT: Az OCTG fokozatokat szabályozó szabvány

MI AZ API 5CT?
Az API Specification 5CT az American Petroleum Institute szabványa, amely meghatározza az OCTG-re vonatkozó követelményeket – burkolat, csövek, köpenykötések, tengelykapcsolók és olaj- és gázkutakban használt tartozékok. Meghatározza a kémiai összetételt, a mechanikai tulajdonságokat, a hőkezelési követelményeket, a mérettűréseket, az ellenőrzési és vizsgálati követelményeket az egyes minőségeknél. Az API 5CT megfelel az ISO 11960 szabványnak. A ZC Steel Pipe által gyártott összes OCTG az API 5CT szerint készül.

Az API 5CT négy termékspecifikációs szintbe (PSL1 és PSL2) rendezi az osztályokat, a PSL2 pedig szigorúbb követelményeket támaszt a kémiai összetételre, a mechanikai tulajdonságok konzisztenciájára és az NDE-re vonatkozóan. A legtöbb kritikus kutak projektspecifikációja – HPHT, savanyú szolgáltatás, mélyvízi – PSL2-t igényel. A rutin kútépítéshez a PSL1 alapfelszereltség.

Minden minőségjelölés a minőség minimális folyáshatárát kódolja több ezer psi-ben. A P110 110 000 psi (758 MPa) minimális hozamot jelent; Az L80 80 000 psi (552 MPa) minimális hozamot jelent. A betűelőtag további jelentést hordoz – korlátozott hozamtartomány, hőkezelési típus vagy korrózióállósági kategória –, amelyet az alábbi, fokozatonkénti részben ismertetünk.

Beszerzési megjegyzés – API 5CT vs API 5CT PSL2
Ha egy beszerzési megrendelés egyszerűen csak azt írja ki, hogy 'API 5CT L80', akkor az alapértelmezett PSL1. Ha a kúttervezés vagy a kezelői szabvány előírja a PSL2-t, ezt kifejezetten meg kell adni – 'API 5CT L80 PSL2'. A kettő nem cserélhető fel a dokumentáció szintjén, még akkor sem, ha a csőméretek azonosak. Erősítse meg a feljegyzés mérnökével, mielőtt kiadná a megrendelését a savanyú szolgáltatásra vagy a HPHT kutakra.

2. Töltse ki az osztályzati referenciatáblázatot

Az alábbi táblázat az összes szabványos API 5CT minőséget tartalmazza. A hozam- és szakítószilárdsági értékek MPa-ban vannak megadva (pszi ekvivalensek következnek). A keménységi határértékek a csőtestre vonatkoznak. A 'Savanyú' alatt ✓-vel jelölt osztályok a NACE MR0175/ISO 15156 szerinti H₂S szolgáltatásra engedélyezettek.

Minimális hozam (MPa / ksi) Maximális hozam (MPa / ksi) Minimális szakítószilárdság (MPa / ksi) Max. keménység hőkezelés, savanyú névleges forma
H40 276/40 552/80 414/60 Nincs korlátozás Egyik sem kötelező Nem S, W
J55 379/55 552/80 517 / 75 Nincs korlátozás Egyik sem kötelező Nem S, W
K55 379/55 552/80 655 / 95 Nincs korlátozás Egyik sem kötelező Nem S, W
N80 1. típus 552/80 758/110 689/100 Nincs korlátozás Normalizált vagy melegen kész Nem S, W
N80Q 552/80 758/110 689/100 Nincs korlátozás Quench & Temper (Q&T) Nem S, W
L80 1. típus 552/80 655 / 95 655 / 95 23 HRC / 241 HBW Q&T kötelező Igen S, W
L80 9Cr 552/80 655 / 95 655 / 95 23 HRC / 241 HBW Q&T kötelező Igen Csak S
L80 13Cr 552/80 655 / 95 655 / 95 23 HRC / 241 HBW Q&T kötelező Igen Csak S
C90 621/90 724/105 689/100 25,4 HRC / 255 HBW Q&T kötelező Igen Csak S
T95 655 / 95 758/110 724/105 25,4 HRC / 255 HBW Q&T kötelező Igen Csak S
P110 758/110 965/140 862 / 125 Nincs határérték megadva Q&T kötelező Nem S, W
Q125 862/125 1034/150 931/135 Nincs HRC-korlát; 34 HRC jellemző Q&T kötelező Nem Csak S

S = Seamless; W = Hegesztett (ERW). Nyújtási/húzási minimumok az API 5CT legújabb kiadása szerint. A keménységi határértékek csőtestenként vonatkoznak – a tengelykapcsoló keménységi határértékei eltérőek. A savanyú oszlopra vonatkozó 'No limit' azt jelenti, hogy a minőség nem engedélyezett 0,05 psia feletti H₂S környezetben.

3. Évfolyamonkénti bontás

H40 – Sekély, alacsony nyomású felületi burkolat

A H40 a legkisebb szilárdságú API 5CT minőség, mindössze 276 MPa (40 000 psi) minimális hozamával. Nincs szükség speciális hőkezelésre. Elsősorban sekély, alacsony nyomású szárazföldi kutak felületi burkolatához használják – lágy képződményekben lévő vezetőcsövek, felszíni burkolatok, ahol a szabályozási követelmények a nyomás helyett a mélységet határozzák meg. A H40 ritkán szerepel a beszerzési előírásokban a felületi húrokon kívül bármire; költségelőnye a J55-tel szemben a legtöbb piacon marginális.

J55 és K55 – Munkalovak sekély és közepes kutak számára

A J55 és a K55 minimális folyáshatára azonos (379 MPa / 55 000 psi), de különbözik a minimális szakítószilárdságtól: a J55-höz 517 MPa (75 000 psi), a K55-höz pedig 655 MPa (95 000 psi) szükséges. Egyik sem igényel hőkezelést. A J55 a legszélesebb körben használt minőség világszerte a szárazföldi kutak felszíni és közbenső burkolatához mérsékelt mélységben és nyomáson. A K55-öt olyan tengelykapcsolókhoz és alkalmazásokhoz tervezték, ahol nagyobb szakítószilárdságra van szükség anélkül, hogy N80-ra kellene áttérni. Egyik osztály sem savanyú minősítésű.

Mérnöki betekintés – Miért létezik a K55 a tengelykapcsolókhoz?
A K55 nagyobb szakítószilárdsága (95 000 psi vs. J55 75 000 psi) számít a tengelykapcsolónál. Az API körmenetes (BTC/LTC) csatlakozásoknál gyakran a tengelykapcsoló a gyenge láncszem a pótnyomaték és a feszítő terhelés alatt. A K55-ös csatlakozók használata a J55-ös csövön javítja a csatlakozási hatékonyságot anélkül, hogy a teljes házlánc N80-asra cseréjével kellene számolni. Ez egy szabványos költségoptimalizálás sok sekély kútház kialakításánál.

N80 – Nagy térfogatú, közepes mélységű burkolat

Az N80 a legszélesebb körben gyártott nagy szilárdságú API 5CT minőség, minimális hozama 552 MPa (80 000 psi). Két altípusban kapható – N80 Type 1 (N80-1) és N80Q –, amelyek ugyanazokkal a mechanikai tulajdonságokkal rendelkeznek, de hőkezelésben különböznek:

  • N80-1:  Normalizált vagy melegen festett. Nincs szükség oltásra és temperálásra. Gazdaságosabb, széles körben elérhető. Az N80-as burkolatok többségéhez használják rutinszerű kútkialakításoknál.

  • N80Q:  Kioltás és temperálás. Konzisztensebb mikrostruktúra, jobb szívósságeloszlás, szorosabb keménységszabályozás. Ott van megadva, ahol az egyenletesség számít, vagy ahol a közepes savanyú körülmények szabályozott keménységet igényelnek.

Az N80 nem savanyú besorolású. Széles hozamtartománya (552–758 MPa / 80 000–110 000 psi) azt jelenti, hogy a keménység nem szabályozott, ami érzékeny a szulfidfeszültség-repedésre H₂S környezetben. Teljes N80 specifikációs útmutató →

L80 – A Sour Service Standard Grade

Az L80 a legfontosabb megértendő osztály az OCTG családban. Ugyanaz a minimális hozam, mint az N80 (552 MPa / 80 000 psi), de korlátozott maximális hozama (655 MPa / 95 000 psi), és a kötelező keménységi plafon 23 HRC (241 HBW). Az oltás és temperálás kötelező. Ezek a vezérlők minősítik az L80-at a NACE MR0175/ISO 15156 szerinti savanyú szolgáltatásra – a korlátozott szilárdsági és keménységi határok csökkentik a szulfidos feszültségrepedésre való hajlamot.

Az L80 három kohászati ​​változatban kapható:

  • L80 1. típus:  szén-mangán acél. Szabványos savanyú burkolatminőség édes-mérsékelt H₂S környezetekhez. Varratmentes és hegesztett.

  • L80 9Cr:  9% krómacél. Fokozott CO₂-korrózióállóság az 1-es típushoz képest. Csak varratmentes. CO₂-dús környezetben használják, ahol az 1-es típus túlzottan korrodálna, de a teljes 13Cr még nem szükséges.

  • L80 13Cr:  13% króm rozsdamentes acél. Kiváló CO₂ és enyhe H₂S ellenállás. Csak zökkenőmentesen. Az alapértelmezett csőminőség számos CO₂-termelő olajkúthoz. Drágább, és speciális hegesztési eljárást igényel a csatlakozás felépítéséhez. L80-13Cr kohászati ​​útmutató →

N80 vs L80 — teljes minőségi összehasonlítás →

C90 — Sour Service L80 és T95 között

A C90 kitölti az L80 és T95 közötti rést 621–724 MPa (90 000–105 000 psi) folyási tartománnyal és 25,4 HRC keménységi határértékkel. Csak zökkenőmentes, Q&T kötelező, és savanyú besorolású. A C90-et ritkábban raktározzák, mint az L80-at és a T95-öt, és általában olyan speciális kútkialakításokhoz írják elő, ahol az L80 folyáshatár nem elegendő, de a T95 teljes szilárdsága nem szükséges.

T95 – Sour Service nagy erővel

A T95 a legnagyobb szilárdságú, savanyú besorolású API 5CT minőség (a Q125 nem savanyú), hozama 655–758 MPa (95 000–110 000 psi), keménységi határa pedig 25,4 HRC. Csak zökkenőmentes, kötelező Q&T, és a szabványos frissítési útvonal az L80-ról azokhoz a kutakhoz, ahol H₂S van, de a tervezési nyomás meghaladja az L80 által támogatható értéket. T95 carries a significant price premium over L80 and requires SSC and HIC testing for sour service qualification. L80 vs N80Q vs T95 savanyú szolgáltatási döntési mátrix →

P110 – Nagy szilárdságú mélykutakhoz

A P110 a szabványos nagy szilárdságú minőség a mély, nagynyomású kutakhoz, minimális hozammal 758 MPa (110 000 psi). Kötelező Q&T, és varrat nélküli és hegesztett formában is elérhető. P110 is not sour-rated — its wide hardness range makes it susceptible to SSC in H₂S environments. Ez a választott minőség a köztes és termelési burkolatokhoz olyan mélykutakban, ahol az N80/L80 alatti összeomlási és repedési számítások nem felelnek meg a tervezési tényezőknek, feltéve, hogy a H₂S parciális nyomás 0,05 psia alatt marad.

Kritikus műszaki pont – P110 és H₂S
P110 nem használható savanyú üzemi környezetben (H₂S parciális nyomás ≥ 0,05 psia NACE MR0175 szerint) speciális korróziótechnikai felülvizsgálat nélkül. Keménységét az API 5CT nem szabályozza, és a gyakorlatban a P110 csövek rutinszerűen tesztelik a NACE 22 HRC küszöbérték felett. A P110 megadása H₂S környezetben mérnöki engedély nélkül a kút integritásának megsértése. A savanyú szolgáltatás megfelelője a T95.  P110 vs L80 vs T95 tervezési útmutató →

A P110 gazdaságossági és működési korlátainak teljes áttekintése: API 5CT P110 házcső — Műszaki adatok és alkalmazási útmutató →

Q125 – HPHT, maximális erő

A Q125 a legnagyobb szilárdságú szabványos API 5CT minőség 862 MPa (125 000 psi) minimális hozamával. Csak zökkenőmentes, kötelező kérdések és válaszok, és nem savanyú besorolású. A Q125 szinte kizárólag olyan ultramély, ultramagas nyomású (HPHT) kutakhoz van előírva, ahol a P110 nem felel meg az összeomlási vagy robbanási tervezési követelményeknek. Szigorúbb kémiai ellenőrzéseket igényel, mint más minőségek, és a Q125 csatlakozások hegesztése vagy hőkezelése minősített eljárásokat igényel. A Q125 nem raktári árucikk – megrendelésre gyártják, hosszabb átfutási idővel, mint a standard minőségek.

4. Sour Service Grades & H₂S limits

MI A SOUR SZOLGÁLTATÁS?
A NACE MR0175/ISO 15156 szerint – a H₂S-tartalmú olaj- és gázkörnyezetben az anyagválasztás irányadó szabványa – a savanyú szolgáltatás minden olyan környezetet jelent, ahol a H₂S parciális nyomás meghaladja   a 0,05 PSIA (0,34 KPA) értéket . E küszöbérték alatt a szabványos minőségek (J55, N80, P110) általában elfogadhatók. E felett csak a savanyú besorolású, szabályozott keménységi határértékekkel rendelkező minőségek megengedettek a burkolathoz és a csövekhez.
Fokozatú savanyú névleges maximális keménység (csőtest) H₂S határérték, tipikus savanyú alkalmazás
H40 Nem — — Nem savanyú kiszolgálásra
J55 Nem — — Nem savanyú kiszolgálásra
K55 Nem — — Nem savanyú kiszolgálásra
N80-1 / N80Q Nem — — Nem savanyú kiszolgálásra
L80 1. típus Igen 23 HRC / 241 HBW NACE MR0175 Szabványos savanyú burkolat és cső
L80 9Cr Igen 23 HRC / 241 HBW NACE MR0175 CO₂ + enyhe H₂S cső
L80 13Cr Igen 23 HRC / 241 HBW NACE MR0175 CO₂-domináns kutak, enyhe H₂S
C90 Igen 25,4 HRC / 255 HBW NACE MR0175 Közepes savanyú szolgáltatás
T95 Igen 25,4 HRC / 255 HBW NACE MR0175 Nagy szilárdságú savanyú kutak (HPHT)
P110 Nem — — Nem savanyú kiszolgálásra
Q125 Nem — — Nem savanyú kiszolgálásra
Kritikus tervezési pont – Az API 5CT vs NACE MR0175 Hardness Conflict
API 5CT 23 HRC maximális keménységet határoz meg az L80-hoz. A NACE MR0175 legfeljebb 22 HRC-t határoz meg a szén- és gyengén ötvözött acélokra savanyú üzemben. Ezek nem ugyanazok a határértékek. Egy L80-as darab, amely megfelel az API 5CT keménységi tesztnek 23 HRC-n, technikailag nem felel meg a NACE MR0175 szabványnak. Ha a projekt specifikációja mindkét szabványra hivatkozik – ez általános a nemzetközi projektekben –, egyeztesse meg a malommal és a felelős mérnökkel, hogy melyik keménységi határ az irányadó.  Az API 5CT vs NACE MR0175 keménységi konfliktus magyarázata →
Field Note – Sour Service Documentation
A savanyú szerviz OCTG-hez többre van szüksége, mint csupán az MTC-n található minőségjelölésre. Szüksége van: (1) a Q&T hőkezelés megerősítése API 5CT szerint; (2) az egyes csőtestek és csatlakozók keménységi vizsgálati eredményei; (3) HIC (hidrogén okozta repedés) vizsgálati eredmények a NACE TM0284 szerint savanyú besorolású csőre PSL2 alatt; (4) SSC (Sulfide Stress Cracking) vizsgálati eredmények a NACE TM0177 szerint, ha előírják. Kérje ezeket a dokumentumokat a megrendelés szakaszában – a cső leszállítása után utólag nem adhatók hozzá.

5. Osztályválasztási döntési útmutató

Ezzel a döntési keretrendszerrel szűkítheti a megfelelő API 5CT fokozatot egy adott házhoz vagy csőszálhoz. A négy fő bemenet a következő: H₂S parciális nyomás, kútmélység/nyomás, hőmérséklet és CO₂-tartalom.

Állapot H₂S < 0,05 psia (édes) H₂S ≥ 0,05 psia (savanyú)
Sekély/alacsony nyomás
(< ~2000 m)
J55 vagy K55 L80 1. típusú (erősség általában megfelelő)
Közepes mélység/nyomás
(~2000-4000 m)
N80-1 vagy N80Q L80 1. típus
Mély/magas nyomás
(> ~4000 m)
P110 T95 (P110 nem savanyú besorolású)
Ultramély HPHT
(> ~6000 m)
Q125 T95 vagy mérnöki felülvizsgálat szükséges
CO₂ jelen, enyhe H2S L80 13Cr vagy 9Cr cső L80 13Cr (ellenőrizze a 13Cr H₂S parciális nyomáshatárát)
Mérnöki betekintés – A savanyú/édes határ részleges nyomás, nem koncentráció
Egy 1000 ppm H₂S-t tartalmazó kút H₂S parciális nyomása 100 bar kútfej nyomáson 0,1 bar (1,45 psia) – jóval meghaladja a 0,05 psia NACE threshold. Ugyanaz az 1000 ppm H₂S 1 bar (atmoszférikus) nyomáson 0,001 bar (0,015 psia) értéket ad – a küszöbérték alatt. A százalékos vagy ppm koncentráció önmagában nem határozza meg, hogy szükség van-e savanyú szolgáltatási fokozatokra. Szüksége van a rendszer tervezési nyomásából számított H₂S parciális nyomásra.

Részletes fokozatválasztási munkafolyamat tervezési példákkal: Hogyan válasszunk OCTG anyagot — Teljes fokozatválasztási útmutató →

Édes szolgáltatási fokozatok

Sekély:   H40, J55, K55
Közepes mélység:   N80-1, N80Q
Mély:   P110
Ultramély HPHT:   Q125
Trigger:   H₂S < 0,05 psia

Savanyú szolgáltatási fokozatok

Normál savanyú:   L80, 1. típus
CO₂ + enyhe H₂S:   L80 9Cr, L80 13Cr
Nagy szilárdságú savanyú:   C90, T95
Trigger:   H₂S ≥ 0,05 psia
Szabvány:   NACE MR0175 / ISO 15156

6. Csatlakozási típusok fokozatok szerint

A csatlakozás típusa az OCTG specifikáció része, és meg kell felelnie a minőségnek és az alkalmazásnak. Az API 5CT három szabványos csatlakozási típust határoz meg a burkolathoz, valamint egy általános kategóriát a prémium csatlakozásokhoz.

Kapcsolat Teljes név Tipikus fokozatok Közös hatékonyság Tipikus alkalmazás
STC Rövid menetes burkolat H40, J55, K55 ~75-80% Felületi burkolat, nem kritikus húrok
LTC Hosszú menetes burkolat J55, K55, N80 ~85-90% Köztes és gyártási burkolat
BTC Támpillér szál burkolat N80, L80, P110 ~95-100% Nagynyomású húrok, szabványos mélykutak
Prémium Saját (VAM, TenarisHydril, ZC-PAC stb.) L80, T95, P110, Q125 100%+ (fém-fém tömítés) HPHT, savanyú kiszolgálás, gáztömör követelmények

A prémium csatlakozások olyan fém-fém tömítést biztosítanak, amelyet az API-menetek nem tudnak elérni, ami kritikus fontosságú gáztömör alkalmazásoknál és savanyú kutaknál, ahol a szivárgási út elfogadhatatlan. A ZC Steel Pipe független szabadalmakkal rendelkezik az OCTG burkolatok és csövek prémium csatlakozási terveire vonatkozóan.

Részletes csatlakozási útmutatóért: BTC-ház magyarázata →  |  Prémium csatlakozások — Használati feltételek és előnyök →  |  OCTG csatlakozások TCO útmutató →

7. A burkolat és a csövek hossztartományai

Az API 5CT három szabványos hossztartományt határoz meg a burkolathoz és a csövekhez. Ezek a csőtest tartományjelölései – a csatlakozás hossza a tengelykapcsolóval együtt valamivel hosszabb. Rendelés előtt mindig ellenőrizze, hogy a kúttervezés melyik tartományra szól.

Tartomány Ház (láb) Ház (méter) Csövek (láb) Csövek (méter) Tipikus felhasználás
R1 16-25 láb 4,88–7,62 m 20-24 láb 6,10–7,32 m Sekély kutak, kihúzási korlátozások
R2 25-34 láb 7,62–10,36 m 27-30 láb 8,23–9,14 m Szabványos szárazföldi kutak
R3 34-48 láb 10,36–14,63 m 38-45 láb 11,58–13,72 m Tengeri, mély kutak – kevesebb hézag

Az R3 az előnyben részesített tartomány a tengeri és mély szárazföldi kutak számára, mivel a hosszabb csatlakozások kevesebb csatlakozást jelentenek, ami csökkenti a fúróberendezés idejét és a lehetséges szivárgási helyek számát. Az R2 a legelterjedtebb a szárazföldi alkalmazásokban. API 5CT házhossz-specifikáció — teljes útmutató →

8. Gyakran Ismételt Kérdések

Mi a különbség a J55 és a K55 ház között?

A J55-nek és a K55-nek ugyanaz a minimális folyáshatára (379 MPa / 55 000 psi), de a K55-nek nagyobb a minimális szakítószilárdsága – 655 MPa (95 000 psi), mint a J55 517 MPa (75 000 psi). Egyik sem igényel hőkezelést, és egyik sem savanyú. A legfontosabb gyakorlati különbség az, hogy a K55 nagyobb szakítószilárdsága szabványossá teszi a J55 csőhöz használt csatlakozóknál – a tengelykapcsoló mindig az erősebb alkatrész a J55/K55 házfüzérben. K55 is also available in welded form, while J55 can be seamless or welded.

Mi a különbség az N80 Type 1 és az N80Q között?

Mindkét N80 altípusnak azonos a hozama (552–758 MPa / 80 000–110 000 psi) és a szakítószilárdság (689 MPa / 100 000 psi), de a hőkezelésben különböznek. Az N80-1 normalizált vagy melegen kidolgozott – olcsóbb és szélesebb körben elérhető. Az N80Q kioltott és temperált, így egyenletesebb mikroszerkezetet hoz létre, jobb szívóssággal. Az N80Q akkor van megadva, ha a mérnök szorosabb keménységű konzisztenciát vagy jobb ütésállóságot szeretne. Egyik sem savanyú minősítésű. A részletekért: N80-1 vs N80Q — teljes műszaki útmutató →

Mely OCTG-minőségek alkalmasak savanyú kiszolgálásra (H₂S környezet)?

A savanyú szolgáltatás besorolású API 5CT minőségei az L80 (1, 9Cr és 13Cr típusok), C90 és T95. A savanyú kiszolgálás kiváltója a H₂S parciális nyomás ≥ 0,05 psia (0,34 kPa) a NACE MR0175/ISO 15156 szerint. Ezeket a minőségeket kioltottnak és temperáltnak kell lenniük, és meg kell felelniük a maximális keménységi határértékeknek – 23 HRC L80, 25,4 HRC9 C90 esetén. A H40, J55, K55, N80, P110 és Q125 nem engedélyezett e küszöbérték feletti H₂S környezetekben.

Mikor adjak meg P110-et az N80 vagy L80 helyett?

A P110 (minimális hozam 758 MPa / 110 000 psi) akkor van megadva, ha a kútmélység és a formáció nyomása olyan összeomlási vagy felszakadási terhelést okoz, amely meghaladja az N80 vagy L80 elfogadható tervezési tényezők mellett elviselhető értékét. This typically occurs in wells deeper than approximately 3,000–4,000 m, depending on the formation pressure gradient. A P110 nem túlzott besorolású – ha a H₂S 0,05 psia felett van, akkor a T95 a megfelelő frissítési útvonal. Bővebben: P110 vs L80 vs T95 tervezési útmutató →

Mit jelent a betű előtag az OCTG évfolyamnevekben (L, N, P, T, C)?

Az API 5CT fokozat megjelölésében található betűelőtag az osztály kategóriáját és hőkezelési követelményeit kódolja. N (N80) = normalizált vagy korlátlan hőkezelés, szélesebb hozamtartomány. L (L80) = korlátozott hozamtartományú fokozat, kötelező keménységi határértékkel, amely savanyú üzemre minősíti. P (P110) = high-strength grade, mandatory Q&T, no hardness ceiling. T (T95) = korlátozott hozamtartomány nagyobb szilárdságnál, savanyú besorolású, kötelező Q&T. C (C90) = korlátozott hozamtartomány, közepes savanyú minőség. Q (N80Q) = kioltó és temperált altípus. A szám mindig a minimális hozamot jelöli ksi-ben.

Mi az a T95 ház és mikor használják?

A T95 API 5CT savanyú besorolású, minimális hozam 655 MPa (95 000 psi), maximális keménysége 25,4 HRC. Ez a szabványos specifikáció azokra a kutakra, amelyeknek nagyobb szilárdságra van szükségük, mint amit az L80 biztosít (minimum 80 000 psi), de még mindig a NACE MR0175 küszöbérték felett van H₂S. A T95 csak zökkenőmentes, kötelező Q&T, és SSC- és HIC-tesztet igényel a gyenge szolgáltatási dokumentációhoz. L80 felett jelentős költségprémiummal jár. Az L80 és T95 közötti döntéshez: L80 vs T95 savanyú szolgáltatási döntési mátrix →

OCTG cső kérése — ZC acélcső

A ZC Steel Pipe OCTG burkolatot és csöveket gyárt és exportál API 5CT-be minden minőségben – H40, J55, K55, N80, L80, T95, P110 és Q125 – varrat nélküli és ERW formában. Független szabadalmakkal rendelkezünk a gáztömör és savanyú szolgáltatási alkalmazások prémium csatlakozási terveire vonatkozóan. Harmadik fél általi ellenőrzés (SGS, BV, TÜV), teljes MTR nyomon követhetőség és savanyú szerviz dokumentációs csomagok állnak rendelkezésre. Completed projects in Africa, the Middle East, and South America.

 mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Kérjen árajánlatot


Vegye fel a kapcsolatot

Gyors linkek

Támogatás

Termékkategória

Lépjen kapcsolatba velünk

Hozzáadás: No. 42, Group 8, Huangke Village, Sunzhuang Street, Hai'an City
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Hagyj üzenetet
Lépjen kapcsolatba velünk
Copyright © 2024 Zhencheng Steel Co.,Ltd. Minden jog fenntartva. által támogatott leadong.com