Tel: +86-139-1579-1813 Email: mandy. w@zcsteelpipe.com
API 5L X65 Line Pipe: Specifikimet, Aplikimet dhe Udhëzuesi i Furnizuesit
Ju jeni këtu: Shtëpi » Blogjet » Lajmet e produkteve » API 5L X65 Line Pipe: Specifikimet, Aplikimet dhe Udhëzuesi i Furnizuesit

API 5L X65 Line Pipe: Specifikimet, Aplikimet dhe Udhëzuesi i Furnizuesit

Shikimet: 0     Autori: Redaktori i faqes Koha e publikimit: 2026-03-04 Origjina: Faqe

pyesni

butoni i ndarjes në facebook
butoni i ndarjes në Twitter
butoni i ndarjes së linjës
butoni i ndarjes së wechat
butoni i ndarjes së linkedin
butoni i ndarjes pinterest
butoni i ndarjes së whatsapp
Ndani këtë buton të ndarjes

API 5L X65 është klasa dominuese e tubacioneve për tubacionet e naftës dhe gazit në det të hapur dhe sistemet e transmetimit të gazit me presion të lartë në mbarë botën. Kombinimi i tij i fuqisë së rendimentit të lartë (minimumi 448 MPa), qëndrueshmërisë së shkëlqyer në temperatura nën zero dhe saldueshmërisë së provuar në kushte fushore e ka bërë atë specifikimin e paracaktuar për linjat e rrjedhës nënujore, ngritësit e ujërave të thella dhe linjat e trungut në det të hapur në distanca të gjata ku nevojiten mure më të hollë për të reduktuar ngarkesat e instalimit dhe koston e materialit.

ZC Steel Pipe prodhon dhe eksporton tubacionin e linjës API 5L X65 në forma pa ndërprerje, ERW, LSAW dhe SSAW, si në PSL1 ashtu edhe në PSL2 - duke përfshirë kualifikimin e shërbimit të thartë të Aneksit H. Me projektet e përfunduara X65 në të gjithë Afrikën, Lindjen e Mesme dhe Amerikën e Jugut, ne ofrojmë dokumentacion të plotë MTC, mbështetje për inspektimin e palëve të treta dhe konsultime teknike për përzgjedhjen e shkallës dhe trashësisë së murit. Ky udhëzues mbulon gjithçka që menaxherët e prokurimit dhe inxhinierët e tubacionit duhet të specifikojnë saktë X65.

PËRMBAJTJA

  1. X65 Vetitë Mekanike dhe Kimia

  2. Kërkesat PSL1 vs PSL2

  3. Proceset e prodhimit dhe diapazoni i madhësisë

  4. Përzgjedhja e trashësisë së murit

  5. X65 vs X60 vs X70 - Krahasimi i notave

  6. Aplikimet sipas Mjedisit të Shërbimit

  7. Shërbimi i thartë: X65 + Shtojca H

  8. Pyetjet e bëra më shpesh

1. API 5L X65 Vetitë Mekanike dhe Kimia

API 5L X65 — PËRCAKTIMI I KLASËS X65 është një klasë tubash me rezistencë të lartë API 5L me një forcë rrjedhjeje minimale të specifikuar (SMYS) prej 448 MPa (65,000 psi) dhe rezistencë minimale në tërheqje prej 531 MPa (77,000 psi). Është prodhuar sipas API 5L / ISO 3183 si në PSL1 ashtu edhe në PSL2. Parashtesa 'X' tregon një shkallë me forcë të lartë; numri tregon rendimentin minimal në ksi. X65 disponohet me prapashtesa të trajtimit të nxehtësisë: N (i normalizuar), Q (i fikur dhe i kalitur) ose M (i mbështjellë termomekanik) në varësi të procesit të mullirit dhe burimit të pllakës/mbështjelljes.

Vetitë mekanike - X65 PSL1 dhe PSL2

Prona X65 PSL1 X65 PSL2 Shënime
Forca minimale e rendimentit (SMYS) 448 MPa (65 ksi) 448 MPa (65 ksi) I njëjti kat për të dy PSL-të
Forca maksimale e rendimentit Nuk ka maksimum 600 MPa (87 ksi) -
635 MPa (92 ksi) pa probleme - salduar
Kapakët PSL2 tërhiqen për të siguruar duktilitet
Rezistenca minimale në tërheqje (SMTS) 531 MPa (77 ksi) 531 MPa (77 ksi) -
Rezistenca maksimale në tërheqje Nuk ka maksimum 760 MPa (110 ksi) Vetëm PSL2
Zgjatimi Min Sipas formulës Sipas formulës Në varësi të trashësisë së murit
Raporti maksimal Y/T Nuk është specifikuar 0.93 Kritike për dizajnin e bazuar në tendosje
Testimi i ndikimit CVN Nuk kërkohet E detyrueshme PSL2 kërkon rezultate të nivelit V të Charpy
Testimi HIC Nuk kërkohet Nuk kërkohet (standarde) Kërkohet vetëm nëse urdhërohet Shtojca H

Kërkesat e kimisë - X65 PSL2

Elementi PSL2 Max (Pa tegel) PSL2 Max (i salduar) Shtojca H (Shërbim i thartë)
Karboni (C) 0.24% 0.22% 0.22% maksimum
Mangani (Mn) 1.65% 1.65% 1.45% maksimum
Fosfor (P) 0,025% 0,025% 0.020% maksimum
Squfuri (S) 0,015% 0,015% 0,002% maksimum
Silic (Si) 0.45% 0.45% 0.45% maksimum
Ekuivalenti i karbonit (CE IIW) 0.43% maksimum 0.43% maksimum 0.43% maksimum
PCm (indeksi i saldueshmërisë) 0.25% maksimum 0.25% maksimum Zakonisht ≤0.22%

2. PSL1 vs PSL2 - Çfarë do të thotë ndryshimi në praktikë

Dallimi PSL (Niveli i Specifikimit të Produktit) nuk është thjesht një përmirësim i dokumenteve - PSL2 imponon kërkesa thelbësisht të ndryshme prodhimi dhe testimi që ndikojnë drejtpërdrejt në performancën e materialit në shërbimin kërkues.

Kërkesa PSL1 PSL2
Kufiri i ekuivalentit të karbonit Nuk është specifikuar E detyrueshme (kontrollon saldimin)
Forca maksimale e rendimentit Pa tavan I mbuluar (siguron duktilitet)
Raporti maksimal Y/T Nuk është specifikuar 0,93 max (dizajn i bazuar në tendosje)
Testi i ndikimit Charpy CVN Nuk kërkohet E detyrueshme - trupi i tubit dhe saldimi
Rezistenca maksimale në tërheqje Pa tavan Maksimumi 760 MPa
Rezistenca ndaj thyerjes (DWT) Nuk kërkohet Vetëm për OD ≥ 508 mm
Toleranca dimensionale Standard Më të shtrënguar - veçanërisht OD dhe mur
Premium tipik i kostos Baza bazë +5–15% në varësi të mullirit
Shënim i prokurimit - Kur PSL1 X65 nuk është kurrë i pranueshëm PSL1 X65 nuk duhet të specifikohet për: tubacionet në det ose nënujorë, çdo aplikim sipas kodeve të projektimit në det të hapur DNV-ST-F101 ose ASME B31.8, tubacionet që funksionojnë nën 0°C, transmetimin e gazit në faktorë të lartë të projektimit ose ndonjë rregull të sigurisë së tubacionit që i nënshtrohet rregullores. Në praktikë, shumica e ekipeve serioze të prokurimit nuk pranojnë PSL2 për të gjithë X65, pavarësisht nga aplikimi - primi i kostos është i vogël dhe paketa e dokumentacionit dhe testimit është dukshëm më e mbrojtur për auditime të palëve të treta dhe qëllime sigurimi.

3. Proceset e prodhimit dhe diapazoni i madhësisë

API 5L X65 prodhohet nga katër rrugë kryesore të prodhimit. Procesi i saktë për një projekt të caktuar varet nga OD e kërkuar, trashësia e murit dhe mjedisi i shërbimit.

Pa probleme (SMLS)

Gama e OD:   21,3 mm - 508 mm (¾' - 20')
Trashësia e murit:   Deri në 50+ mm
Përdorimi tipik:   Linjat e rrjedhës nënujore, ngritësit, HPHT, kthesat
Avantazhi:   Pa shtresë saldimi - integriteti më i lartë për shërbimin kritik

ERW (Electric Resistance Welded)

Gama e OD:   168 mm – 610 mm (6' – 24')
Trashësia e murit:   4,8 mm – 25,4 mm
Përdorimi tipik:   Shpërndarja e gazit në tokë, linjat e grumbullimit
Avantazhi:   Me kosto efektive për presion të mesëm dhe me diametër të mesëm

LSAW (SAW gjatësore)

Gama e OD:   406 mm – 1626 mm (16' – 64')
Trashësia e murit:   6.4 mm – 50+ mm
Përdorimi tipik:   Linjat e trungut në det të hapur, tubacionet e ujërave të thella
Avantazhi:   Aftësia e mureve të rënda për në det të hapur me presion të lartë

SSAW (SAW spirale)

Gama e OD:   508 mm – 2,236 mm (20 ' - 88')
Trashësia e murit:   6.4 mm – 25.4 mm
Përdorimi tipik:   Linjat e ujit në breg dhe të naftës me diametër të madh
Avantazhi:   Gama e diametrit më të gjerë me kosto konkurruese
Inxhinieri Insight — Pse Offshore X65 është pothuajse gjithmonë LSAW ose Seamless DNV-ST-F101 (kodi drejtues për sistemet e tubacioneve nëndetëse) kërkon që tubi ERW i përdorur në shërbimin në det të kalojë një kualifikim shtesë për rezistencën e tegelit të saldimit. Në praktikë, shumica e kontraktorëve të tubacioneve në det të hapur specifikojnë LSAW ose X65 pa ndërprerje për të shmangur barrën shtesë të kualifikimit, edhe për diametrat ku ERW është teknikisht i disponueshëm. Për tubacionet me mbështjellje me ujë të thellë - ku tubi përkulet në mënyrë të përsëritur mbi një mbështjellje dhe drejtohet gjatë instalimit - preferohet pa tela, sepse shtresat e saldimit LSAW janë një vend i mundshëm për fillimin e lodhjes nën përkuljen ciklike.

4. Përzgjedhja e trashësisë së murit

Trashësia e murit për një tubacion X65 llogaritet nga presioni i projektimit, OD e tubit dhe faktori i aplikueshëm i projektimit duke përdorur formulën e stresit të rrethimit të Barlow. Kodi i projektimit (ASME B31.4 për tubacionet e lëngjeve, B31.8 për gazin, DNV-ST-F101 për në det të hapur) specifikon faktorin e projektimit dhe çdo kërkesë shtesë për klasën e vendndodhjes dhe mënyrën e dështimit.

Formula Barlow (Dizajni i Presionit të Brendshëm)

FORMULA E STRESIMIT TË RRETHIT TË BARLUT t = (P × D) / (2 × S × F × E × T)

Ku: t = trashësia minimale e murit (mm), P = presioni i projektimit (MPa), D = diametri i jashtëm (mm), S = SMYS prej X65 = 448 MPa, F = faktori i projektimit (zakonisht 0.70.050 onshore), faktori gjatësor i lidhjes (1.0 për pa tela dhe LSAW), T = faktori i uljes së temperaturës (1.0 nën 120°C për çelikun e karbonit)

Trashësia treguese e murit — X65 PSL2 në presione të zakonshme të projektimit

OD (mm) OD (inç) Presioni i projektimit 7 MPa (1,015 psi)
F=0,72
Presioni i projektimit në tokë 15 MPa (2,175 psi)
F=0,60
Presioni i projektimit në det të hapur 20 MPa (2,900 psi)
F=0,50 ujë të thellë
219.1 8⅝' 4.7 mm 12.2 mm 19.5 mm
323.9 12¾' 6.9 mm 18.1 mm 28.8 mm
406.4 16' 8.7 mm 22.6 mm 36.1 mm
508.0 20' 10.9 mm 28.3 mm 45.1 mm
762.0 30 ' 16.3 mm 42.4 mm -
1,016.0 40 ' 21.8 mm - -
Shënim në terren — Asnjëherë mos e porosisni X65 vetëm me murin nominal API 5L lejon një nëntolerancë të trashësisë së murit prej -12,5% për tubin pa tela dhe -0% në +tolerancë për tubin e salduar. Për X65 pa tela, një tub i porositur në murin nominal 20,0 mm mund të furnizohet ligjërisht në minimum 17,5 mm - një reduktim 12,5% në kapacitetin e shpërthimit dhe kolapsit. Për qëllime të projektimit me presion, llogarisni gjithmonë murin e kërkuar në TMIN (muri minimal i porositur), jo nominal, dhe specifikoni murin e rendit për të dhënë diferencën e duhur pas lejimit të nëntolerancës. Në tubacionet e ujërave të thella ku sundon kolapsi, kjo është veçanërisht kritike.

5. X65 vs X60 vs X70 — Cila notë duhet të specifikoni?

Gama X60–X65–X70 mbulon vendin e ëmbël të tubave të linjës me rezistencë të lartë për shumicën e projekteve të naftës dhe gazit. Çdo rritje e shkallës lejon një mur më të hollë me të njëjtin presion operativ, por vjen me kompromis në saldueshmërinë, disponueshmërinë dhe përshtatshmërinë për metodat e instalimit që imponojnë tendosje të lartë të përkuljes.

Pasuria X60 X65 X70
Rendimenti minimal (SMYS) 414 MPa (60 ksi) 448 MPa (65 ksi) 483 MPa (70 ksi)
Minim në tërheqje (SMTS) 517 MPa (75 ksi) 531 MPa (77 ksi) 565 MPa (82 ksi)
Trashësia e murit kundrejt X65 ~ 8% më e trashë Baza bazë ~7% më i hollë
Saldueshmëria Më e lehtë Mirë Kërkon kujdes
Përdorimi në det/nëndet E zakonshme për OD më të vogla Nota dominuese Përdoret në linjat kryesore të trungut
Instalimi i mbështjellë Mirë Mirë Ka nevojë për verifikim të tendosjes
Shërbimi i thartirës (Aneksi H) Në dispozicion Në dispozicion E disponueshme por CE më e lartë
Disponueshmëria e mullirit I gjerë I gjerë I gjerë
Aplikim tipik Naftë në tokë, grumbullim, gaz me presion të moderuar Linjat e trungut në det, nënujore, gaz me presion të lartë Transmetimi kryesor i gazit në tokë, Arktik
Inxhinieri Insight — Pse X65 dominon në det të hapur dhe X70 mbizotëron linjat e trungut në tokë Ekonomia ndahet qartë përgjatë metodës së instalimit. Për linjat e trungut me diametër të madh në tokë (diametër 24 '+, qindra kilometra), muri më i hollë i X70 redukton tonazhin e çelikut me afërsisht 7% kundrejt X65 - në një tubacion 500 km, 36' që mund të jetë dhjetëra mijëra tonë çelik dhe dhjetëra miliona dollarë kursim. Kualifikimi i procedurës së saldimit për X70 është më kërkues, por i menaxhueshëm për kontraktorët me përvojë. Për instalimin në det të hapur - veçanërisht S-lay dhe J-lay - tubi duron tendosje të larta të përkuljes gjatë shtrimit dhe raporti më i ulët Y/T dhe sjellja plastike më e parashikueshme e X65 e bën atë të preferueshëm. Shtrirja me mbështjellje imponon tendosje ciklike edhe më të kërkuar dhe X65 është pothuajse universalisht i specifikuar. Kursimet e materialit X70 nuk kompensojnë rrezikun premium të instalimit në det të hapur.

6. Aplikimet sipas Mjedisit të Shërbimit

Aplikimi Tipike OD Range Trashësia e murit Lloji i tubit drejtues Kërkesa të veçanta
Linja e trungut në det të hapur - ujë i cekët 16 '–36' Presioni i brendshëm + lejimi i korrozionit LSAW PSL2, DNV-ST-F101, veshje 3LPE
Linja e trungut në det të hapur - ujëra të thella 8 '–24' Kolapsi i jashtëm + presion i brendshëm SMLS ose LSAW PSL2, mur i lartë D/t, veshje + CWC
Linja e rrjedhës nënujore (lidhje mbrapa) 4 '–16' Presioni i brendshëm, zgjerimi termik SMLS PSL2, i pajtueshëm me mbështjellje, FBE ose 3LPE
Gaz me presion të lartë në tokë 20 '–48' Presioni i brendshëm në faktorin e projektimit LSAW ose SSAW Veshje PSL2, ASME B31.8, 3LPE ose FBE
Grumbullimi i gazit të thartë 4 '–16' Presioni i brendshëm SMLS ose ERW PSL2 + Shtojca H, HIC i testuar, NACE MR0175
Tubacioni i eksportit të naftës (në breg) 16 '–40' Presioni i brendshëm LSAW ose SSAW Epoksi PSL2, ASME B31.4, 3LPE ose katrani i qymyrit

7. Shërbimi i thartë: X65 + API 5L Shtojca H

Standardi API 5L X65 PSL2  nuk është  i përshtatshëm për tubacionet që mbartin H2S të lagësht — përmbajtja e squfurit e lejuar sipas standardit (0,015% max) është mjaft e lartë për të shkaktuar çarje të shkaktuar nga hidrogjeni (HIC) në prani të H2S dhe ujit. Për të kualifikuar X65 për shërbim të thartë, urdhri i blerjes duhet të thirret në mënyrë eksplicite  API 5L Aneksin H.

Aneksi kryesor H Kërkesat për shërbimin e thartë X65

Parametri Standard PSL2 Shtojca H (Shërbimi i thartë) Pse ka rëndësi
Squfuri (S) max 0,015% 0,002% Eliminon përfshirjet MnS që inicojnë HIC
Mangani (Mn) max 1.65% 1.45% Redukton ndarjen e linjës qendrore - shtegu HIC
Raporti Ca/S Nuk është specifikuar ≥ 1.5 (trajtim me kalcium) Konverton vargjet MnS në përfshirje globulare
Testi HIC Nuk kërkohet E detyrueshme - NACE TM0284 Kualifikimi i drejtpërdrejtë i rezistencës ndaj plasaritjes
Testi SSC Nuk kërkohet Sipas specifikimeve të projektit Plasaritje nga korrozioni i stresit nën H2S
Fortësia maksimale Jo i kufizuar ≤ 250 HV10 Fortësi e lartë = Ndjeshmëria e SSC
CEIIW max 0.43% 0.43% (ose më e ulët për projekt) Kontrollon fortësinë e mikrostrukturës
Pika kritike e prokurimit — 'NACE në përputhje' nuk është e mjaftueshme Porositja e X65 PSL2 me një shënim 'të jetë në përputhje me NACE MR0175' nuk kërkon automatikisht kërkesat e Aneksit H. NACE MR0175 rregullon përzgjedhjen e materialit për pajisjet në shërbimin H₂S, por kontrollet specifike kimike, testimi HIC dhe trajtimi i kalciumit që parandalojnë plasaritjen e shkaktuar nga hidrogjeni në tubacionin e linjës janë të detyrueshme vetëm duke thirrur në mënyrë eksplicite API 5L Aneksin H në artikullin e linjës së porosisë së blerjes. Specifikimi i 'API 5L X65 PSL2 sipas Aneksit H' është gjuha e saktë e prokurimit. Nëse Shtojca H nuk është në porosinë e blerjes, fabrika nuk do ta zbatojë atë.

Për analizën e plotë teknike të aneksit H të metalurgjisë dhe dështimeve të tubacioneve të linjës së shërbimit të thartë, shihni: Përtej API 5L PSL2: Shtojca e detyrueshme H Metalurgjia për gazin e thartë →

8. Pyetjet e bëra më shpesh

Çfarë është tubi i linjës API 5L X65?

API 5L X65 është një kategori tubash prej çeliku me karbon me rezistencë të lartë, e përcaktuar nga specifikimi API 5L / ISO 3183 i Institutit Amerikan të Naftës. '65' përcakton një forcë rendimenti minimale të specifikuar prej 65,000 psi (448 MPa). Është klasa më e specifikuar për tubacionet e naftës dhe gazit në det të hapur dhe sistemet e transmetimit të gazit me presion të lartë, duke kombinuar forcën e lartë me saldueshmërinë e besueshme dhe performancën e rezistencës nën zero kur porositet në PSL2.

Cili është ndryshimi midis API 5L X65 PSL1 dhe PSL2?

PSL1 ofron kërkesat bazë kimike dhe mekanike pa tavan në forcën e rrjedhshmërisë dhe pa testim të detyrueshëm të ndikimit. PSL2 shton një kapak të forcës maksimale të rrjedhjes, një raport maksimal Y/T prej 0,93, testim të detyrueshëm të ndikimit Charpy CVN në trupin e tubit dhe saldimin, kufij më të rreptë të ekuivalentit të karbonit dhe toleranca më të forta dimensionale. Për të gjitha aplikacionet e tubacioneve në det, nënujorë dhe të rregulluar në tokë, kërkohet PSL2. PSL1 X65 është i kufizuar në shërbime jo kritike, të parregulluara në tokë. Shikoni krahasimin e plotë: API 5L PSL1 vs PSL2 →

Cili është ndryshimi midis tubit të linjës X65 dhe X70?

X65 ka një rendiment minimal prej 448 MPa; X70 ka 483 MPa - afërsisht 7% më e lartë. X70 lejon një mur rreth 7% më të hollë me të njëjtin presion funksionimi, i cili siguron kursime në kosto në linjat e trungut me diametër të madh ku tonazhi i materialit është i konsiderueshëm. X65 preferohet për aplikime në det dhe në det, sepse diapazoni i tij më i ulët i rendimentit është më i parashikueshëm nën sforcimet e larta të përkuljes të imponuara nga instalimi me mbështjellje dhe shtrimi S. X70 është më i zakonshëm në tubacionet kryesore të transmetimit të gazit në tokë, ku reduktimi i trashësisë së murit siguron kursime të drejtpërdrejta të kostos së materialit dhe avantazhe të ngarkesës së instalimit.

A mund të përdoret API 5L X65 për shërbim të thartë?

Jo në formë standarde. Standardi X65 PSL2 ka një tavan squfuri prej 0,015%, i cili është mjaft i lartë për të shkaktuar çarje të shkaktuar nga hidrogjeni në mjedise të lagështa H2S. Për shërbimin e thartë, X65 duhet të porositet në  API 5L Aneksi H , i cili kërkon squfur nën 0,002%, kufij më të rreptë të manganit, trajtim me kalcium për kontrollin e formës së përfshirjes dhe testim të detyrueshëm HIC sipas NACE TM0284. Vetëm 'NACE MR0175 në përputhje' nuk mbështet këto kërkesa — Shtojca H duhet të përmendet në mënyrë eksplicite në porosinë e blerjes.

Çfarë trashësie muri disponohet për API 5L X65?

Gama e trashësisë së murit varet nga procesi i prodhimit: X65 pa tela është i disponueshëm nga afërsisht 6,4 mm deri në 50+ mm; ERW nga 4,8 mm në 25,4 mm; LSAW nga 6.4 mm në 50+ mm; dhe SSAW nga 6,4 mm në 25,4 mm. Trashësia specifike e murit për një projekt llogaritet nga presioni i projektimit, OD dhe faktori i projektimit duke përdorur formulën Barlow. Gjithmonë specifikoni trashësinë minimale të murit dhe jo atë nominale dhe merrni parasysh nëntolerancën prej −12,5% të lejuar për tubin pa tela kur vendosni murin e porosisë tuaj.

Cilat procese prodhimi përdoren për tubacionin e linjës X65?

X65 prodhohet si i qetë (SMLS) për diametra të vegjël dhe mesatarë dhe aplikime me integritet më të lartë; ERW për diametra mesatarë në shërbimin tokësor me presion të moderuar; LSAW për aplikime në det të hapur dhe me presion të lartë me mure të rënda me diametër të madh; dhe SSAW për aplikime në tokë me diametër të madh me presion më të ulët. Projektet në det të hapur dhe nënujorë zakonisht specifikojnë LSAW ose pa ndërprerje. Për tubacionet me mbështjellje, pa tela është zgjedhja standarde për shkak të mungesës së një tegel saldimi gjatësor nën përkuljen ciklike.

Burimi API 5L X65 Line Pipe nga ZC Steel Pipe

ZC Steel Pipe prodhon dhe eksporton tubacionet e linjës API 5L X65 në mënyrë pa ndërprerje, ERW, LSAW dhe SSAW, të disponueshme në kualifikimin e shërbimit PSL1, PSL2 dhe Aneksin H. Ne furnizojmë X65 për linjat e trungut në det, linjat e rrjedhës nënujore dhe tubacionet e gazit dhe naftës me presion të lartë në tokë - me projekte të përfunduara në Afrikë, Lindjen e Mesme dhe Amerikën e Jugut. Dokumentacioni i plotë i MTC, inspektimi i palës së tretë nga SGS ose Bureau Veritas dhe mbështetja teknike për trashësinë e murit dhe përzgjedhjen e shkallës janë standarde me çdo porosi.

Na kontaktoni: [email i mbrojtur]   | WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Kërko një ofertë


Kontaktoni

Lidhje të shpejta

Mbështetje

Kategoria e produktit

Na kontaktoni

Shtoni: Nr. 42, Grupi 8, Fshati Huangke, Rruga Sunzhuang,
Celula e qytetit Hai'an/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Lini një Mesazh
Na kontaktoni
E drejta e autorit © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Të gjitha të drejtat e rezervuara. Mbështetur nga leadong.com