Puh: +86-139-1579-1813 Sähköposti: mandy. w@zcsteelpipe.com
API 5CT L80 koteloputki — Laajuudet, tekniset tiedot ja hapan huoltoopas
Olet täällä: Kotiin » Blogit » Tuoteuutisia » API 5CT L80 -koteloputki — Laajuudet, tekniset tiedot ja huoltoopas

API 5CT L80 koteloputki — Laajuudet, tekniset tiedot ja hapan huoltoopas

Katselukerrat: 0     Tekijä: Site Editor Julkaisuaika: 2026-03-12 Alkuperä: Sivusto

Tiedustella

Facebookin jakamispainike
Twitterin jakamispainike
linjanjakopainike
wechatin jakamispainike
linkedinin jakamispainike
pinterestin jakamispainike
whatsapp jakamispainike
jaa tämä jakamispainike

API 5CT L80 on perustason sour-service kotelolaatu – ensimmäinen askel tavallisiin hiiliteräslajeihin (N80, K55) verrattuna, kun kaivo kohtaa H₂S:n tai vaatii tiukempaa tuoton hallintaa romahtamisen tai liitoksen eheyden vuoksi. Sen määrittävä ominaisuus ei ole vain vähimmäislujuus, vaan  hallittu myötölujuusalue  (552–655 MPa) ja  pakollinen 23 HRC:n kovuuskatto  – ominaisuudet, jotka tekevät siitä yhteensopivan NACE MR0175 / ISO 15156 -standardin kanssa miedoissa H₂S-ympäristöissä ja luotettavasti ennustettavissa erittäin romahtaneessa kotelossa.

ZC Steel Pipe valmistaa ja vie API 5CT L80 -koteloita ja putkia kaikissa kolmessa alaluokissa – L80-1, L80-9Cr ja L80-13Cr – PSL1:een ja PSL2:een täyden MTC-dokumentaation ja kolmannen osapuolen tarkastuksen kanssa. Valmiilla OCTG-projekteilla Afrikassa, Lähi-idässä ja Etelä-Amerikassa tuemme insinöörejä luokan valinnasta lopputarkastukseen. Tämä opas kattaa kaiken, mitä tarvitaan L80:n määrittämiseen oikein.

SISÄLLYS

  1. Mikä on API 5CT L80?

  2. L80-alaluokat: L80-1, L80-9Cr, L80-13Cr

  3. Kemialliset ja mekaaniset ominaisuudet

  4. L80 vs N80 – Keskeiset erot

  5. PSL1 vs PSL2 L80:lle

  6. Sour Service: L80 ja NACE MR0175

  7. Liitännät ja langoitus

  8. Well Environmentin sovellukset

  9. FAQ

1. Mikä on API 5CT L80?

API 5CT L80 on kotelo- ja letkulaatu, joka on määritelty API-spesifikaatiossa 5CT — öljymaaputkituotteiden (OCTG) hallitseva standardi. 'L'-etuliite tarkoittaa hallittua tuottoaluetta (erottaen sen 'N'-lajeista, joilla ei ole tuottokattoa), ja '80' tarkoittaa 80 000 psi:n vähimmäismyötölujuuden alarajaa.

Man API 5CT L80 — YDIN IDENTITEETTI Pienin myötöraja: 552 MPa (80 000 psi) · Suurin myötölujuus: 655 MPa (95 000 psi) · Vähimmäisvetolujuus: 655 MPa (95 000 psi) · Maksimikovuus: 23 HBW (25 Heat Käsittely) · Saatavilla olevat alalaadut: L80-1, L80-9Cr, L80-13Cr · Standardi: API 5CT / ISO 11960

Kolme ominaisuutta erottavat L80:n kaikista kontrolloimattomista laaduista ja tekevät siitä vakiovalinnan syövyttäviä tai H2S-pitoisia kaivoja varten:

  • Hallittu enimmäistuotto (655 MPa):  Estää ylikovien mikrorakenteiden muodostumisen, kun myötöraja ylittää NACE-kynnyksen – kriittinen SSC-resistanssille H₂S-ympäristöissä

  • Pakollinen kovuusraja (23 HRC):  NACE MR0175 / ISO 15156-2 kovuuskatto hiili- ja niukkaseosteisille teräsputkille hapan käytössä — L80-1 on erityisesti suunniteltu noudattamaan

  • Pakollinen Q&T-lämpökäsittely:  Toisin kuin N80 (joka voidaan normalisoida tai Q&T), L80 vaatii jäähdytystä ja temperointia kontrolloidun mikrorakenteen saavuttamiseksi – tämä ei ole valinnaista eikä siitä voi luopua

Katso myös: Mitkä ovat OCTG-putkien laatuja? → | Kotelon ja letkun teräslaadut →

2. L80-alaluokat: L80-1, L80-9Cr, L80-13Cr

L80 ei ole yksittäinen materiaali – se on kolmen metallurgisesti erillisen alalajin perhe, joilla on samat myötö- ja kovuusvaatimukset, mutta jotka eroavat olennaisesti seosainepitoisuudesta, korroosionkestävyydestä ja käyttökuoresta.

L80-1 (hiiliteräs)

Seostyyppi:   Hiili-mangaaniteräs
Cr-sisältö:   Ei mitään merkittävää
Hapan palvelu:   Kyllä – lievä H₂S (NACE)
CO₂-resistenssi:   Rajoitettu – vaatii estoa
Tyypillinen käyttötarkoitus:   Hapankaasukaivot, H2S-pitoiset muodostumat

L80-9Cr

Seostyyppi:   9 % kromiseosterästä
Cr-pitoisuus:   8,0-10,0 %
Hapan palvelu:   Rajoitettu – tarkista H₂S-taso
CO₂-kestävyys:   Hyvä – parempi kuin L80-1
Tyypillinen käyttö:   Kohtalainen CO₂-ympäristö, höyryn ruiskutus

L80-13Cr

Seostyyppi:   13% kromi martensiittista ruostumatonta
Cr-pitoisuus:   12,0–14,0 %
Hapan palvelu:   Vain makeasta miedosti hapan
CO₂-kestävyys:   Erinomainen – passiivinen kalvosuoja
Tyypillinen käyttö:   CO₂-rikkaat kaasukondensaattikaivot
Kenttähuomautus — L80-13Cr ei ole hapan palveluluokka Tämä on yksi yleisimmistä OCTG-hankinnan määrittelyvirheistä. L80-13Cr:n 13 % kromipitoisuus tarjoaa erinomaisen kestävyyden makeaa (CO₂-dominoivaa) korroosiota vastaan, mutta martensiittinen mikrorakenne on herkkä sulfidijännityshalkeilulle (SSC) erittäin alhaisten H₂S-osapaineiden yläpuolella (tyypillisesti >0,05 psi / 0,003 MPa). Jos kaivossasi on merkityksellistä H₂S, L80-13Cr edellyttää NACE MR0175 / ISO 15156-3:n mukaista kelpuutusta – ja standardi L80-13Cr epäonnistuu usein. Kaivoihin, joissa on sekä merkittävästi CO₂ että H2S, vaaditaan Super 13Cr (modifioitu kemia, pienempi kovuus) tai duplex ruostumaton teräs. Katso:  L80-13Cr Metallurgia: Koostumus, passiivisuus ja Super Gap →

3. Kemialliset ja mekaaniset ominaisuudet

3.1 Mekaaniset ominaisuudet (API 5CT)

Kiinteistö L80-1 L80-9Cr L80-13Cr
Minimaalinen myötölujuus 552 MPa / 80 000 psi 552 MPa / 80 000 psi 552 MPa / 80 000 psi
Max myötöraja 655 MPa / 95 000 psi 655 MPa / 95 000 psi 655 MPa / 95 000 psi
Minimaalinen vetolujuus 655 MPa / 95 000 psi 655 MPa / 95 000 psi 655 MPa / 95 000 psi
Max kovuus 23 HRC / 255 HBW 23 HRC / 255 HBW 23 HRC / 255 HBW
Lämpökäsittely Q&T pakollinen Q&T pakollinen Q&T pakollinen
Vähimmäisvenymä (2' GL) ≥ 0,5 % kaavaa kohden ≥ 0,5 % kaavaa kohden ≥ 0,5 % kaavaa kohden

3.2 Kemiallinen koostumus (API 5CT)

Elementti L80-1 (max %) L80-9Cr (alue %) L80-13Cr (alue %)
Hiili (C) 0.43 0,15 max 0,22 max
Mangaani (Mn) 1,90 max 0,30–0,60 1,00 max
Kromi (Cr) — 8.00–10.00 12.00-14.00
Molybdeeni (Mo) — 0,90–1,10 —
Pii (Si) 0,45 max 1,00 max 1,00 max
Fosfori (P) 0,030 max 0,020 max 0,020 max
rikki (S) 0,030 max 0,010 max 0,010 max
Nikkeli (Ni) — — 0,50 max

3.3 Vakiokoot

Ulkohalkaisija (tuumaa) OD (mm) Yhteinen painoalue (lb/ft) Tyypillinen käyttö
4½' 114.3 9.50 - 15.10 Tuotantoletkut, pieni reikäinen kotelo
5' 127.0 Klo 11.50-18.00 Välituotantokotelo
5½' 139.7 14.00 - 23.00 Tuotantokotelo, yleisin koko L80
7' 177.8 17.00 - 35.00 Välikotelo, tuotantokotelo
7⅝' 193.7 24.00 - 45.30 Välikotelo
9⅝' 244.5 32.30 - 58.40 Pinta- ja välikotelo
10¾' 273.1 32.75 - 65.70 Pintakotelo, suuret kaivot
13⅜' 339.7 48.00 - 72.00 Pintakotelo

4. L80 vs N80 – Keskeiset erot

L80 ja N80 ovat kaksi hallitsevaa 80 ksi OCTG-laatua, ja ne sekoitetaan usein tai ne korvataan väärin. Erojen ymmärtäminen ei ole akateemista – se määrittää suoraan, onko kaivon valmistuminen turvallista ja yhteensopivaa H₂S-ympäristöissä.

Kiinteistö N80 (tyyppi 1 tai Q) L80-1
Minimaalinen myötölujuus 552 MPa (80 000 psi) 552 MPa (80 000 psi)
Max myötöraja Ei enimmäismäärää 655 MPa (95 000 psi)
Kovuusraja Ei määritelty 23 HRC max (255 HBW)
Lämpökäsittely N80-1: normalisoitu; N80Q: K&V Q&T pakollinen
Hapan palvelu (H₂S) Ei sovellu Sopiva (mieto hapan, NACE MR0175)
NACE MR0175 -yhteensopiva Ei Kyllä (kovuus säädelty)
Hinta vs L80 Alempi - 5-10% halvempi tyypillisesti Korkeampi – hallittu prosessipalkkio
Vaihdettavissa? Ei – ei vaihdettavissa happamassa palvelussa
Engineering Insight — Hardness Trap N80Q (karkaistu ja karkaistu N80) voi saavuttaa kovuusarvot reilusti yli 23 HRC – erityisesti ERW-putken hitsausalueella tai paksuseinäisessä saumattomassa putkessa, jossa Q&T-sykli ei ole yhtä tasainen. Tämä on juuri se vikatila, jota NACE MR0175 on suunniteltu estämään: kovat mikrorakennevyöhykkeet toimivat SSC-aloituspaikkoina H₂S:ssä. L80:n pakollinen kovuusraja on valmistuksen laatuvaatimus, ei vain spesifikaationumero – se edellyttää, että mylly ohjaa koko Q&T-prosessia pysyäkseen alueella. Katso:  API 5CT vs NACE MR0175: Kovuusloukku selitettynä →

Koko vertailu: N80 vs L80 -kotelon ymmärtäminen: API 5CT -luokan vertailu →

5. PSL1 vs PSL2 L80:lle

API 5CT määrittelee kaksi tuotespesifikaatiotasoa L80:lle. Erotuksella on eniten merkitystä, kun putki on tarkoitettu happamaan huoltoon tai suuriin kaivoihin.

Vaatimus L80 PSL1 L80 PSL2
Putken rungon NDE Ei pakollinen Pakollinen — täyspitkä UT tai EMI
Putken päiden NDE Ei pakollinen Pakollinen — päätealueiden UT
Mittatoleranssit Vakio Tiukemmat — ulkohalkaisija, seinämän paksuus, suoruus
Jäljitettävyys Lämpönumero Täysi lämpö + putkinumeroiden jäljitettävyys
Dokumentaatiopaketti Vakio MTC Parannettu — kaikki testitulokset putkea kohti
Tyypillinen käyttö Makeat kaivot, ei-kriittiset valmistumiset Hapan palvelu, HPHT, IOC tekniset tiedot
Hankintahuomautus — Useimmat IOC-spesifikaatiot oletuksena PSL2:ksi kaikille L80:n tärkeimmille kansainvälisille öljy-yhtiöille (Shell, BP, Total, Saudi Aramco, ADNOC) tyypillisesti määrittävät PSL2:n vähimmäismääräksi kaikille L80-tilauksille palveluympäristöstä riippumatta. Kustannuspalkkio on vaatimaton – tyypillisesti 3–8 % – ja ylimääräinen NDE- ja jäljitettävyysdokumentaatio yksinkertaistaa huomattavasti kolmannen osapuolen tarkastuksia, säännösten noudattamista ja tapausten tutkintaa. Jos hankit L80:n IOC-projektia varten, oleta PSL2, ellei spesifikaatiossa nimenomaisesti toisin mainita. Katso:  API 5CT PSL1:n ja PSL2:n kotelon ja letkun valmistusprosessi →

6. Sour Service: L80 ja NACE MR0175

L80-1 on ensimmäinen API 5CT -laatu, joka on erityisesti suunniteltu käytettäväksi H₂S-pitoisissa ympäristöissä. Sen yhteensopivuus NACE MR0175 / ISO 15156 -standardin kanssa perustuu pakolliseen 23 HRC-kovuusrajaan, mutta L80:n, NACE:n ja todellisen hyvin hapan palvelun pätevyyden välinen suhde on vivahteikas kuin tekninen tiedote antaa ymmärtää.

6.1 Miten NACE MR0175 koskee L80:aa

NACE MR0175 / ISO 15156-2 määrittelee hyväksyttävät materiaalit happamassa käytössä oleville laitteille (märkä H₂S). Hiili- ja niukkaseosteisille teräsputkille ensisijainen vaatimus on 22 HRC:n (250 HV10) maksimikovuus perusmetallissa, hitseissä ja HAZ:ssa. API 5CT L80-1:n 23 HRC:n maksimiarvo on hieman tämän yläpuolella – mikä luo vaatimustenmukaisuuskysymyksen, joka usein ymmärretään väärin.

Kriittinen suunnittelupiste — L80-kovuus vs. NACE MR0175-kovuus API 5CT määrittää L80:n maksimikovuuden arvoksi 23 HRC. NACE MR0175 / ISO 15156-2 määrittelee 22 HRC hiiliteräkselle happamassa käytössä. Nämä eivät ole sama numero. Ratkaisu on, että NACE MR0175 sallii yksittäiset kovuuslukemat 22 HRC:hen asti, kun taas API 5CT:n 23 HRC on tuotantoerän maksimi, joka mitataan tietyllä testitaajuudella. Käytännössä API 5CT:lle tuotettu L80-1 mittaa tyypillisesti selvästi alle 22 HRC:n käytössä – mutta tämä on tarkistettava MTR:stä, ei oletettavasti. Pyydä aina täydet kovuustiedot MTC:stä ja varmista, että se vastaa projektisi NACE-vaatimustenmukaisuutta.

6.2 Sour Service L80:n lisävaatimukset

Kaivoille, joissa H₂S:n osapaine ylittää 0,05 psi (0,0003 MPa) – hapan palvelun NACE-kynnys – L80-1 yksinään ei tyypillisesti riitä ilman lisäkelpoisuutta. Yleisimmät lisävaatimukset, jotka määritetään L80-1 PSL2:n ohella hapan palvelulle:

  • SR16 (HIC-testi):  Vedyn aiheuttama halkeilutesti NACE TM0284 -standardin mukaan – vahvistaa teräksen kestävyyden sisäisiä vetyvaurioita vastaan ​​märässä H₂S:ssä

  • SR2 (iskutestaus):  CVN-iskutesti määritetyssä lämpötilassa – vahvistaa murtolukeuden matalan lämpötilan happamassa käytössä

  • SR13 (kovuustutkimus):  Lisäkovuustestaustaajuus ylittää standardin API 5CT -vaatimukset

  • Yrityskohtainen SR:  Monet IOC:t lisäävät omat lisävaatimukset enimmäismyötölujuudelle, CE-rajoille tai tietylle NDE-kattavuudelle

Aiheeseen liittyvä: L80 Type 1 vs. N80Q ja T95: Hapan palvelupäätösmatriisi → | 13Cr-yhteensopivuus: Navigointi API 5CT vs NACE MR0175 Hardness Trap →

7. Liitännät ja kierteet

L80-kotelo on saatavana kaikilla standardi API 5CT -liitäntätyypeillä sekä premium-liitännöillä. Yhteyden valinta L80:lle hapan palvelussa vaatii lisäharkintaa – yhteys on usein heikoin kohta SSC:tä kestävässä täydennysjonossa.

Yhteystyyppi Sour Service Soveltuvuus Tyypillisiä L80- sovellushuomautuksia
Lyhyt lanka (STC) Rajoitettu – alhainen vetolujuus Pintakotelo (ei-kriittinen) Ei suositella happamille palvelumerkkijonoille
Pitkä lanka (LTC) Kohtalainen Välikotelo Parempi tiiviste kuin STC; edelleen rajoitettu HPHT
Tukilanka (BTC) Hyvä useimpiin happamiin sovelluksiin Tuotantokotelo happamissa kaivoissa Korkeampi vetolujuus kuin STC/LTC; käytetään laajalti L80:n kanssa
Premium-yhteys Paras - metalli-metalli-tiiviste HPHT, syvät hapan kaivot, kaasutiiviit vaatimukset Vaaditaan kaasutiiviyden varmistamiseksi; huomattavasti korkeammat kustannukset

CO₂-palvelun L80-13Cr-liitoksen valinta on erityisen kriittinen – standardi API-kierteet voivat kärsiä kiihtyvästä korroosiosta kierteen juurella korkean CO₂-pitoisuuden ympäristöissä, ja korkealuokkaiset metalli-metalli-tiivisteliitokset ovat erittäin suositeltavia.

Aiheeseen liittyvä: Tukikierrekotelon (BTC) ymmärtäminen → | Kotelon ja letkun liitäntätyypit → | Premium-yhteydet vs standardi BTC: Milloin investointi kannattaa? →

8. Well Environmentin sovellukset

Kaivoympäristö Suositeltu L80-alaluokka Keskeiset vaatimukset Huomautuksia
Mieto hapan kaasu (H₂S < 0,05 psi pp) L80-1 PSL2 23 HRC max, NACE MR0175 -vaatimustenmukaisuus Vakio L80-1; tarkista kovuus MTR:stä
Kohtalainen hapan kaasu (H₂S 0,05–1,5 psi pp) L80-1 PSL2 + SR16 HIC-testi, alempi tuottoalue suositeltava SR16 HIC-testi pakollinen; harkitse T95:tä syvemmille kaivoille
CO₂-rikas makea kaasu (ei merkittävää H2S) L80-13Cr PSL1 tai PSL2 CO₂ osapaine, lämpötila Vain makea tai erittäin miedosti hapan; erinomainen CO₂-kestävyys
CO₂ + alhainen H2S (< 0,05 psi pp) L80-13Cr PSL2 NACE-tutkinto suositellaan Raja – suorita NACE ISO 15156-3 -tarkistuslista; harkitse Super 13Cr
Höyryn ruiskutus / geoterminen L80-9Cr Korkean lämpötilan hapettumiskestävyys 9Cr-1Mo tarjoaa paremman suorituskyvyn korkeassa lämpötilassa kuin L80-1
Syvähapan HPHT T95 tai C110 Suurempi romahdus, tiukempi sadonhallinta L80 ei ehkä riitä romahtamiseen – arvioi T95 tai C110
Engineering Insight – Kun L80 ei riitä L80 kattaa lievän tai kohtalaisen hapan palvelun normaalilla valmistumissyvyydellä. Kaksi skenaariota työntää insinöörit yleensä L80:n yli: (1) syvät kaivot, joissa romahduspaine vaatii suurempaa myötölujuutta kuin L80:n 655 MPa:n maksimi voi tuottaa – tässä arvioidaan T95 tai P110 sopivalla happaman palvelun pätevyydellä; (2) kova hapan käyttö yli 1,5 psi:n H₂S-osapaineen, kun L80-1:n SSC-vastus on riittämätön – tässä tarvitaan Super 13Cr- tai CRA-vuorattu putki. Katso:  P110 vs L80 ja T95: kotelon suunnittelun tuottolukot ja vikakynnykset →

Laajempi OCTG-luokan valintakehys: OCTG-materiaalin valitseminen: Täydellinen arvosanan valintaopas → | Materiaalivalinta: 13Cr vs Super 13Cr vs. estetty hiiliteräs →

9. Usein kysytyt kysymykset

Mikä on API 5CT L80 -koteloputki?

API 5CT L80 on hallittu myötöraja kotelon ja putkien laatu, jonka vähimmäistuotto on 552 MPa (80 000 psi), enimmäistuotto 655 MPa (95 000 psi) ja pakollinen kovuusraja 23 HRC. Sitä valmistetaan kolmessa alalaadussa – L80-1 (hiiliteräs), L80-9Cr (9 % kromia) ja L80-13Cr (13 % kromia) – ja se on standardi valinta happamiin huoltokaivoihin ja CO₂-rikkaisiin kaasukondensaattikaivoihin maailmanlaajuisesti.

Mitä eroa on L80:n ja N80:n välillä?

Molemmilla lajeilla on sama 552 MPa:n pienin myötöraja, mutta L80:n hallittu enimmäismyötömäärä on 655 MPa ja pakollinen kovuusraja 23 HRC. N80:lla ei ole tuottokattoa eikä kovuusrajaa. Nämä erot tekevät L80:sta sopivan lievään H₂S-palveluun (NACE MR0175), kun taas N80 on rajoitettu vain makeisiin (ei-happamiin) kaivoihin. Nämä kaksi laatua eivät ole keskenään vaihdettavissa happamissa palvelusovelluksissa.

Sopiiko L80 happamaan palveluun?

L80-1 soveltuu lievästi hapan palveluun, jossa on H₂S-osapaine ja vaaditaan NACE MR0175 / ISO 15156 -vaatimustenmukaisuus. Sen kovuusraja 23 HRC tuo sen hiiliteräsputkien NACE-kynnyksen sisälle. Kohtalaisen hapan palvelun osalta yli 0,05 psi H₂S-osapaineen L80-1 PSL2 -spesifikaatioon tulisi lisätä lisävaatimuksia, kuten SR16 (HIC-testaus). L80-13Cr ei ole hapan käyttöluokka, eikä sitä saa käyttää kaivoissa, joissa on merkittävää H₂S:ää.

Mihin L80-13Cr-koteloa käytetään?

L80-13Cr (13 % kromimartensiittista ruostumatonta terästä) on standardilaatu kaivoille, joissa on korkea CO₂-osapaine ja makeat tai erittäin miedosti happamat olosuhteet. Sen passiivinen kromioksidikalvo tarjoaa erinomaisen kestävyyden makeaa (CO₂-pohjaista) korroosiota vastaan ​​kaasukondensaateissa ja CO₂-ruiskutuskaivoissa. Sitä ei saa käyttää kaivoissa, joissa H₂S on yli noin 0,05 psi:n osapaine ilman erityistä NACE ISO 15156-3 -hyväksyntää – standardi L80-13Cr tyypillisesti epäonnistuu SSC-testauksessa tämän kynnyksen yläpuolella.

Mitkä ovat L80:n PSL1- ja PSL2-erot?

PSL2 lisää pakollisen täyspitkän putken rungon ja päiden NDE:n (UT tai EMI), tiukemmat mittatoleranssit ja parannetun jäljitettävyysdokumentaation. PSL1:stä puuttuvat nämä pakolliset tarkastusvaatimukset. Useimmat suurten öljy-yhtiöiden tekniset tiedot edellyttävät PSL2:ta kaikille L80-malleille palveluluokituksesta riippumatta. Happamille huoltokaivoille suositellaan aina PSL2:ta.

Voidaanko L80:tä ja N80:tä käyttää vaihtokelpoisesti?

Ei. Ne eivät ole vaihdettavissa happamissa huoltokaivoissa – N80:n korvaaminen L80:lla H₂S-ympäristössä poistaa kovuuden säädön, jota NACE MR0175 -yhteensopivuus edellyttää. L80:n korvaaminen N80:llä makeakaivossa on teknisesti sallittua, mutta siitä aiheutuu tarpeettomia kustannuksia. Merkitse aina kaivon palveluluokituksen oikea arvosana ja vahvista se ostotilauksessa.

Lähde API 5CT L80 -koteloputki ZC-teräsputkesta

ZC Steel Pipe valmistaa ja vie API 5CT L80 -koteloita ja putkia kaikissa kolmessa alalaadussa – L80-1, L80-9Cr ja L80-13Cr – PSL1:lle ja PSL2:lle. Toimitamme OCTG-projekteihin kaikkialla Afrikassa, Lähi-idässä ja Etelä-Amerikassa täyden MTC-dokumentaation, kolmannen osapuolen tarkastuksen ja teknisen tuen laadun ja liitäntöjen valinnassa.

Saatavana BTC-, LTC-, STC- ja premium-liitännöillä, mukaan lukien ZC-2 kaasutiivis premium-liitäntä. Räätälöidyt koot ja lisävaatimukset (SR16, SR2, SR13) tilauksesta.

 mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Pyydä tarjous


Ota yhteyttä

Pikalinkit

Tukea

Tuoteluokka

Ota yhteyttä

Lisää: nro 42, ryhmä 8, Huangke Village, Sunzhuang Street, Hai'an City
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Sähköposti:  mandy. w@zcsteelpipe.com
Jätä viesti
Ota yhteyttä
Copyright © 2024 Zhencheng Steel Co.,Ltd. Kaikki oikeudet pidätetään. Tukee leadong.com