Tel: +86-139-1579-1813 E-mail: Mandy. w@zcsteelpipe.com
Rura osłonowa API 5CT L80 — gatunki, specyfikacje i przewodnik po usługach
Jesteś tutaj: Dom » Blogi » Nowości produktowe » Rura osłonowa API 5CT L80 — gatunki, specyfikacje i przewodnik serwisowy

Rura osłonowa API 5CT L80 — gatunki, specyfikacje i przewodnik po usługach

Wyświetlenia: 0     Autor: Edytor witryny Czas publikacji: 2026-03-12 Pochodzenie: Strona

Pytać się

przycisk udostępniania na Facebooku
przycisk udostępniania na Twitterze
przycisk udostępniania linii
przycisk udostępniania wechata
przycisk udostępniania na LinkedIn
przycisk udostępniania na Pintereście
przycisk udostępniania WhatsApp
udostępnij ten przycisk udostępniania

API 5CT L80 to podstawowy gatunek osłonek do zastosowań kwasowych — pierwszy krok w porównaniu ze standardowymi gatunkami stali węglowej (N80, K55), gdy odwiert napotyka H₂S lub wymaga ściślejszej kontroli uzysku w celu zapewnienia zapadnięcia się lub integralności połączenia. Jego cechą charakterystyczną jest nie tylko minimalna wytrzymałość, ale  kontrolowany zakres plastyczności  (552–655 MPa) i  obowiązkowy pułap twardości wynoszący 23 HRC  – właściwości, które czynią go zgodnym z NACE MR0175 / ISO 15156 w środowiskach łagodnego H₂S i niezawodnie przewidywalnym w przypadku konstrukcji struny osłonowej o wysokim zapadaniu się.

ZC Steel Pipe produkuje i eksportuje osłony i rury API 5CT L80 we wszystkich trzech podgatunkach – L80-1, L80-9Cr i L80-13Cr – do PSL1 i PSL2, z pełną dokumentacją MTC i kontrolą strony trzeciej. Dzięki ukończonym projektom OCTG w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej wspieramy inżynierów od wyboru gatunku po kontrolę końcową. W tym przewodniku opisano wszystko, co jest potrzebne do prawidłowego określenia L80.

ZAWARTOŚĆ

  1. Co to jest API 5CT L80?

  2. Podgatunki L80: L80-1, L80-9Cr, L80-13Cr

  3. Właściwości chemiczne i mechaniczne

  4. L80 vs N80 — kluczowe różnice

  5. PSL1 kontra PSL2 dla L80

  6. Usługa kwaśna: L80 i NACE MR0175

  7. Połączenia i gwinty

  8. Aplikacje firmy Well Environment

  9. Często zadawane pytania

1. Co to jest API 5CT L80?

API 5CT L80 to gatunek osłon i rurek zdefiniowany w specyfikacji API 5CT — normie rządzącej dla towarów rurowych dla krajów naftowych (OCTG). Przedrostek „L” oznacza kontrolowany zakres plastyczności (w odróżnieniu od gatunków „N”, które nie mają górnego pułapu plastyczności), a „80” oznacza minimalną granicę plastyczności wynoszącą 80 000 psi.

API 5CT L80 — IDENTYFIKACJA RDZENIA Minimalna granica plastyczności: 552 MPa (80 000 psi) · Maksymalna granica plastyczności: 655 MPa (95 000 psi) · Minimalna wytrzymałość na rozciąganie: 655 MPa (95 000 psi) · Maksymalna twardość: 23 HRC (255 HBW) · Obróbka cieplna: Hartowanie i odpuszczanie (obowiązkowe) · Dostępne podgatunki: L80-1, L80-9Cr, L80-13Cr · Norma: API 5CT / ISO 11960

Trzy właściwości odróżniają L80 od wszystkich niekontrolowanych gatunków i sprawiają, że jest to standardowy wybór w przypadku odwiertów korozyjnych lub zawierających H₂S:

  • Kontrolowana maksymalna wydajność (655 MPa):  zapobiega tworzeniu się zbyt twardych mikrostruktur, które powstają, gdy granica plastyczności przekracza próg NACE – co ma kluczowe znaczenie dla odporności SSC w środowiskach H₂S

  • Obowiązkowa granica twardości (23 HRC):  Pułap twardości NACE MR0175 / ISO 15156-2 dla rur ze stali węglowej i niskostopowej w środowisku kwaśnym — L80-1 został specjalnie zaprojektowany, aby spełniać

  • Obowiązkowa obróbka cieplna Q&T:  W przeciwieństwie do N80 (który można znormalizować lub Q&T), L80 wymaga hartowania i odpuszczania, aby uzyskać kontrolowaną mikrostrukturę — ​​nie jest to opcjonalne i nie można od niego odstąpić

Zobacz także: Jakie są gatunki rur OCTG? → | Zrozumienie gatunków stali na osłony i rury →

2. Podgatunki L80: L80-1, L80-9Cr, L80-13Cr

L80 nie jest pojedynczym materiałem — jest to rodzina trzech odrębnych metalurgicznie podgatunków, które mają te same wymagania dotyczące plastyczności i twardości, ale różnią się zasadniczo zawartością stopu, odpornością na korozję i zakresem zastosowania.

L80-1 (stal węglowa)

Rodzaj stopu:   stal węglowo-manganowa
Zawartość Cr:   Brak znaczących
Usługa kwaśna:   Tak – łagodny H₂S (NACE)
Odporność na CO₂:   Ograniczona — wymaga hamowania
Typowe zastosowanie:   odwierty gazu kwaśnego, formacje zawierające H₂S

L80-9Kr

Rodzaj stopu:   stal stopowa zawierająca 9% chromu
Zawartość Cr:   8,0–10,0%
Kwaśna usługa:   ograniczona — sprawdź poziom H₂S
Odporność na CO₂:   Dobra — lepsza niż L80-1
Typowe zastosowanie:   środowiska o umiarkowanym stężeniu CO₂, wtryskiwanie pary

L80-13Kr

Rodzaj stopu:   stal nierdzewna martenzytyczna zawierająca 13% chromu
Zawartość Cr:   12,0–14,0%
Usługa kwaśna:   Tylko od słodkiej do lekko kwaśnej
Odporność na CO₂:   Doskonała – pasywna ochrona folii
Typowe zastosowanie:   studnie kondensatu gazowego bogatego w CO₂
Notatka terenowa — L80-13Cr nie jest klasą kwaśną. Jest to jeden z najczęstszych błędów specyfikacji w zamówieniach OCTG. 13% zawartość chromu w L80-13Cr zapewnia doskonałą odporność na słodką korozję (zdominowaną przez CO₂), ale mikrostruktura martenzytyczna jest podatna na pękanie naprężeniowe siarczkowe (SSC) powyżej bardzo niskich ciśnień cząstkowych H₂S (zwykle > 0,05 psi / 0,003 MPa). Jeśli w odwiercie znajduje się jakikolwiek znaczący H₂S, L80-13Cr wymaga kwalifikacji zgodnie z NACE MR0175 / ISO 15156-3 — a standardowy L80-13Cr często zawodzi. W przypadku odwiertów zawierających zarówno znaczną ilość CO₂, jak i H₂S, wymagany jest Super 13Cr (zmodyfikowany skład chemiczny, niższa twardość) lub stal typu duplex. Widzieć:  L80-13Cr Metalurgia: skład, pasywność i super szczelina →

3. Właściwości chemiczne i mechaniczne

3.1 Właściwości mechaniczne (API 5CT)

Właściwość L80-1 L80-9Cr L80-13Cr
Minimalna granica plastyczności 552 MPa / 80 000 psi 552 MPa / 80 000 psi 552 MPa / 80 000 psi
Maksymalna granica plastyczności 655 MPa / 95 000 psi 655 MPa / 95 000 psi 655 MPa / 95 000 psi
Minimalna wytrzymałość na rozciąganie 655 MPa / 95 000 psi 655 MPa / 95 000 psi 655 MPa / 95 000 psi
Maksymalna twardość 23 HRC / 255 HBW 23 HRC / 255 HBW 23 HRC / 255 HBW
Obróbka cieplna Obowiązkowe pytania i odpowiedzi Obowiązkowe pytania i odpowiedzi Obowiązkowe pytania i odpowiedzi
Minimalne wydłużenie (2 GL) ≥ 0,5% na formułę ≥ 0,5% na formułę ≥ 0,5% na formułę

3.2 Skład chemiczny (API 5CT)

Element L80-1 (maks. %) L80-9Cr (zakres %) L80-13Cr (zakres %)
Węgiel (C) 0.43 maks. 0,15 0,22 maks
Mangan (Mn) 1,90 maks 0,30–0,60 1,00 maks
Chrom (Cr) — 8.00–10.00 12.00–14.00
Molibden (Mo) — 0,90–1,10 —
Krzem (Si) maks. 0,45 1,00 maks 1,00 maks
Fosfor (P) 0,030 maks 0,020 maks 0,020 maks
Siarka (S) 0,030 maks 0,010 maks 0,010 maks
Nikiel (Ni) — — maks. 0,50

3.3 Rozmiary standardowe

OD (cale) OD (mm) Typowy zakres masy (funty/stopę) Typowe zastosowanie
4½ ” 114.3 9.50 – 15.10 Rury produkcyjne, obudowa o małej średnicy
5' 127.0 11.50 – 18.00 Osłonka produkcyjna pośrednia
5½ ” 139.7 14.00 – 23.00 Obudowa produkcyjna, najczęściej spotykany rozmiar L80
7' 177.8 17.00 – 35.00 Osłonka pośrednia, osłonka produkcyjna
7⅝' 193.7 24.00 – 45.30 Obudowa pośrednia
9⅝' 244.5 32.30 – 58.40 Osłona powierzchniowa i pośrednia
10¾ ” 273.1 32,75 – 65,70 Obudowa powierzchniowa, duże studnie wiertnicze
13⅜ ” 339.7 48.00 – 72.00 Obudowa powierzchniowa

4. L80 vs N80 — kluczowe różnice

L80 i N80 to dwa dominujące gatunki 80 ksi OCTG i często są one mylone lub nieprawidłowo zastępowane. Zrozumienie różnic nie jest akademickie — bezpośrednio określa, czy ukończenie odwiertu jest bezpieczne i zgodne z przepisami w środowiskach H₂S.

Właściwość N80 (typ 1 lub Q) L80-1
Minimalna granica plastyczności 552 MPa (80 000 psi) 552 MPa (80 000 psi)
Maksymalna granica plastyczności Żadnego maksimum 655 MPa (95 000 psi)
Granica twardości Nie określono maks. 23 HRC (255 HBW)
Obróbka cieplna N80-1: znormalizowany; N80Q: Pytania i odpowiedzi Obowiązkowe pytania i odpowiedzi
Usługa kwaśna (H₂S) Nie nadaje się Odpowiedni (łagodnie kwaśny, NACE MR0175)
Zgodny z NACE MR0175 NIE Tak (kontrolowana twardość)
Koszt w porównaniu do 80 L Niższe — zazwyczaj 5–10% tańsze Wyższa – kontrolowana premia procesowa
Wymienny? Nie – nie można go stosować zamiennie w przypadku kwaśnej usługi
Wnikliwość inżynieryjna — Ogranicznik twardości N80Q (hartowany i odpuszczany N80) może osiągnąć wartości twardości znacznie powyżej 23 HRC — szczególnie w strefie spawania rury ERW lub rurze bez szwu o grubych ściankach, gdzie cykl Q&T jest mniej równomierny. Jest to dokładnie ten rodzaj awarii, któremu ma zapobiegać NACE MR0175: twarde strefy mikrostrukturalne działające jako miejsca inicjacji SSC w H₂S. Obowiązkowy limit twardości L80 to wymóg jakości produkcji, a nie tylko numer specyfikacji — wymaga, aby huta kontrolowała cały proces kontroli i kontroli, aby utrzymać się w dopuszczalnym zakresie. Widzieć:  API 5CT vs NACE MR0175: Wyjaśnienie pułapki twardości →

Pełne porównanie: Zrozumienie obudowy N80 i L80: porównanie klas API 5CT →

5. PSL1 kontra PSL2 dla L80

API 5CT definiuje dwa poziomy specyfikacji produktu dla L80. To rozróżnienie ma największe znaczenie, gdy rura jest przeznaczona do zastosowań kwaśnych lub do studni o poważnych konsekwencjach.

Wymóg L80 PSL1 L80 PSL2
NDE korpusu rury Nie obowiązkowe Obowiązkowe — pełna długość UT lub EMI
NDE końcówek rur Nie obowiązkowe Obowiązkowe — UT obszarów końcowych
Tolerancje wymiarowe Standard Ciaśniejsze — średnica zewnętrzna, grubość ścianki, prostoliniowość
Identyfikowalność Liczba ciepła Pełna kontrola ciepła + identyfikowalność numerów rur
Pakiet dokumentacji Standardowy MTC Ulepszone — wszystkie wyniki testów dla każdej rury
Typowe zastosowanie Słodkie studnie, niekrytyczne uzupełnienia Usługa kwaśna, specyfikacje HPHT, IOC
Uwaga dotycząca zamówienia — większość specyfikacji IOC domyślnie określa PSL2 dla wszystkich zamówień L80. Największe międzynarodowe koncerny naftowe (Shell, BP, Total, Saudi Aramco, ADNOC) zazwyczaj określają PSL2 jako minimum dla wszystkich zamówień L80, niezależnie od środowiska usługowego. Wzrost kosztów jest niewielki – zazwyczaj 3–8% – a dodatkowa dokumentacja NDE i identyfikowalność znacznie upraszcza audyty przeprowadzane przez strony trzecie, zgodność z przepisami i badanie incydentów. Jeśli pozyskujesz L80 dla projektu IOC, załóż PSL2, chyba że specyfikacja wyraźnie stanowi inaczej. Widzieć:  Proces produkcyjny obudowy i rurki API 5CT PSL1 i PSL2 →

6. Usługa kwaśna: L80 i NACE MR0175

L80-1 to pierwszy gatunek API 5CT zaprojektowany specjalnie do stosowania w środowiskach zawierających H₂S. Jego zgodność z normą NACE MR0175 / ISO 15156 opiera się na obowiązkowym limicie twardości 23 HRC, ale związek między L80, NACE i faktycznymi kwalifikacjami do pracy w studniach kwaśnych jest bardziej zróżnicowany, niż sugeruje to arkusz specyfikacji.

6.1 Jak NACE MR0175 ma zastosowanie do L80

NACE MR0175 / ISO 15156-2 definiuje dopuszczalne materiały na sprzęt pracujący w środowisku kwaśnym (mokry H₂S). W przypadku rur ze stali węglowej i niskostopowej podstawowym wymaganiem jest maksymalna twardość 22 HRC (250 HV10) w metalu nieszlachetnym, spoinach i SWC. Maksymalne 23 HRC API 5CT L80-1 jest nieco wyższe, co stwarza pytanie dotyczące zgodności, które często jest źle rozumiane.

Krytyczny punkt inżynieryjny — twardość L80 w porównaniu z twardością NACE MR0175 API 5CT określa maksymalną twardość L80 jako 23 HRC. NACE MR0175 / ISO 15156-2 określa 22 HRC dla stali węglowej w stanie kwaśnym. To nie są te same liczby. Rozdzielczość jest taka, że ​​NACE MR0175 umożliwia indywidualne odczyty twardości do 22 HRC, podczas gdy 23 HRC API 5CT to maksimum partii produkcyjnej mierzone przy określonej częstotliwości testów. W praktyce L80-1 wyprodukowany zgodnie z API 5CT będzie zazwyczaj mierzyć znacznie poniżej 22 HRC w eksploatacji – ale należy to zweryfikować na podstawie MTR, a nie zakładać. Zawsze żądaj pełnych danych dotyczących twardości na MTC i sprawdzaj je pod kątem zgodności z wymogami NACE swojego projektu.

6.2 Dodatkowe wymagania dotyczące usługi kwaśnej L80

W przypadku odwiertów, w których ciśnienie cząstkowe H₂S przekracza 0,05 psi (0,0003 MPa) – próg NACE dla usług kwaśnych – sam L80-1 jest zazwyczaj niewystarczający bez dodatkowej kwalifikacji. Najczęstsze wymagania dodatkowe określone obok L80-1 PSL2 dla usług kwaśnych to:

  • SR16 (test HIC):  Test pękania wywołanego wodorem zgodnie z NACE TM0284 — potwierdza odporność stali na wewnętrzne uszkodzenia wodorowe w mokrym H₂S

  • SR2 (badanie udarności):  próba udarności CVN w określonej temperaturze — potwierdza odporność na pękanie w kwaśnym środowisku o niskiej temperaturze

  • SR13 (badanie twardości):  Dodatkowa częstotliwość badania twardości wykraczająca poza standardowe wymagania API 5CT

  • Specyficzne dla firmy SR:  Wiele IOC dodaje własne dodatkowe wymagania dotyczące maksymalnej granicy plastyczności, limitów CE lub konkretnego zakresu NDE

Powiązany: L80 Typ 1 vs N80Q i T95: Macierz decyzji o kwaśnej usłudze → | Zgodność z 13Cr: Nawigacja po pułapce twardości API 5CT vs NACE MR0175 →

7. Połączenia i gwintowanie

Obudowa L80 jest dostępna ze wszystkimi standardowymi typami połączeń API 5CT, a także połączeniami premium. Wybór połączenia dla L80 w przypadku usługi kwaśnej wymaga dodatkowego rozważenia — połączenie jest często najsłabszym punktem ciągu końcowego odpornego na SSC.

Typ połączenia Przydatność do obsługi serwisowej Typowe zastosowania L80 uwagi dotyczące
Krótki wątek (STC) Ograniczona — niska wydajność rozciągania Obudowa powierzchniowa (niekrytyczna) Niezalecane do kwaśnych ciągów serwisowych
Długa nić (LTC) Umiarkowany Obudowa pośrednia Lepsze uszczelnienie niż STC; nadal ograniczone w HPHT
Wątek wzmacniający (BTC) Dobry do większości kwaśnych zastosowań Osłonka produkcyjna w studniach kwaśnych Wyższa wydajność rozciągania niż STC/LTC; szeroko stosowany z L80
Połączenie premium Najlepsze — uszczelnienie metal-metal HPHT, studnie głębinowe, wymagania gazoszczelne Wymagane dla integralności gazoszczelnej; znacznie wyższy koszt

W przypadku L80-13Cr w środowisku CO₂ wybór połączenia jest szczególnie istotny — standardowe gwinty API mogą ulegać przyspieszonej korozji u nasady gwintu w środowiskach o wysokiej zawartości CO₂, dlatego zdecydowanie preferowane są wysokiej jakości połączenia typu metal-metal.

Powiązany: Zrozumienie obudowy gwintu wzmacniającego (BTC) → | Typy połączeń obudowy i rurek → | Połączenia Premium vs Standard BTC: Kiedy warto zainwestować? →

8. Aplikacje Well Environment

Zalecane dla środowiska studni L80 Kluczowe wymagania dotyczące wymagań
Łagodny kwaśny gaz (H₂S < 0,05 psi na pp) L80-1 PSL2 Maks. 23 HRC, zgodność z NACE MR0175 Standardowy L80-1; sprawdzić twardość na MTR
Umiarkowany kwaśny gaz (H₂S 0,05–1,5 psi na pp) L80-1 PSL2 + SR16 Test HIC, preferowany niższy zakres plastyczności Obowiązkowy test SR16 HIC; rozważ T95 w przypadku głębszych studni
Słodki gaz bogaty w CO₂ (bez znaczącego H₂S) L80-13Cr PSL1 lub PSL2 Ciśnienie cząstkowe CO₂, temperatura Tylko słodki lub bardzo lekko kwaśny; doskonała odporność na CO₂
CO₂ + niski poziom H₂S (< 0,05 psi/pp) L80-13Cr PSL2 Zalecana kwalifikacja NACE Borderline – uruchom listę kontrolną NACE ISO 15156-3; rozważ Super 13Cr
Wtrysk pary / geotermia L80-9Kr Odporność na utlenianie w wysokiej temperaturze 9Cr-1Mo zapewnia lepszą wydajność w wysokich temperaturach niż L80-1
Głęboko kwaśny HPHT T95 lub C110 Większy załamanie, ściślejsza kontrola plonów L80 może nie wystarczyć do zapadnięcia się – oceń T95 lub C110
Spostrzeżenie inżynieryjne — gdy L80 nie wystarczy L80 pokrywa od łagodnego do umiarkowanego kwaśnego wywaru na normalnych głębokościach ukończenia. Dwa scenariusze często wypychają inżynierów poza L80: (1) głębokie odwierty, w których ciśnienie zapadnięcia wymaga wyższej granicy plastyczności niż maksymalna, jaką może zapewnić L80 wynosząca 655 MPa — tutaj ocenia się T95 lub P110 z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy w kwasie; (2) praca w bardzo kwaśnych warunkach powyżej ciśnienia cząstkowego H₂S 1,5 psi, gdzie odporność L80-1 na SSC jest niewystarczająca — w tym przypadku wymagana jest rura z wykładziną Super 13Cr lub CRA. Widzieć:  P110 vs L80 i T95: Pułapki plastyczności konstrukcji obudowy i progi awarii →

Aby uzyskać szersze ramy wyboru gatunków OCTG: Jak wybrać materiał OCTG: kompletny przewodnik po wyborze gatunku → | Wybór materiału: 13Cr vs Super 13Cr vs stal węglowa z inhibitorem →

9. Często zadawane pytania

Co to jest rura osłonowa API 5CT L80?

API 5CT L80 to gatunek osłon i rurek o kontrolowanej granicy plastyczności, o minimalnej granicy plastyczności 552 MPa (80 000 psi), maksymalnej granicy plastyczności 655 MPa (95 000 psi) i obowiązkowej granicy twardości wynoszącej 23 HRC. Jest produkowany w trzech podgatunkach — L80-1 (stal węglowa), L80-9Cr (9% chromu) i L80-13Cr (13% chromu) — i jest standardowym wyborem w przypadku studni kwaśnych i odwiertów kondensatu gazowego bogatego w CO₂ na całym świecie.

Jaka jest różnica między L80 a N80?

Obydwa gatunki mają tę samą minimalną granicę plastyczności wynoszącą 552 MPa, ale L80 ma kontrolowaną maksymalną granicę plastyczności wynoszącą 655 MPa i obowiązkową granicę twardości wynoszącą 23 HRC. N80 nie ma granicy plastyczności ani limitu twardości. Te różnice sprawiają, że L80 nadaje się do stosowania w środowisku łagodnego H₂S (NACE MR0175), podczas gdy N80 jest ograniczony wyłącznie do studni słodkich (nie kwaśnych). Te dwa gatunki nie są wymienne w zastosowaniach związanych z kwasami.

Czy L80 nadaje się do dań kwaśnych?

L80-1 nadaje się do lekko kwaśnych potraw, gdzie występuje ciśnienie cząstkowe H₂S i wymagana jest zgodność z NACE MR0175 / ISO 15156. Jego graniczna twardość wynosząca 23 HRC mieści się w progu NACE dla rur ze stali węglowej. W przypadku umiarkowanie kwaśnych usług powyżej ciśnienia cząstkowego H₂S 0,05 psi, do specyfikacji L80-1 PSL2 należy dodać dodatkowe wymagania, takie jak SR16 (test HIC). L80-13Cr nie jest gatunkiem kwaśnym i nie wolno go stosować w studniach ze znaczną zawartością H₂S.

Do czego służy obudowa L80-13Cr?

L80-13Cr (13% chromowo-martenzytyczna stal nierdzewna) to standardowy gatunek do studni o wysokim ciśnieniu cząstkowym CO₂ i słodkich lub bardzo lekko kwaśnych warunkach. Jego pasywna warstwa tlenku chromu zapewnia doskonałą odporność na słodką korozję (pod wpływem CO₂) w studniach kondensatu gazowego i wtryskiwania CO₂. Nie wolno go stosować w studniach z H₂S powyżej około 0,05 psi ciśnienia cząstkowego bez specjalnych kwalifikacji NACE ISO 15156-3 — standard L80-13Cr zazwyczaj nie przejdzie testów SSC powyżej tego progu.

Jakie są różnice w PSL1 i PSL2 dla L80?

PSL2 dodaje obowiązkowe NDE korpusu rury i końcówek na całej długości (UT lub EMI), węższe tolerancje wymiarowe i ulepszoną dokumentację identyfikowalności. W PSL1 brakuje tych obowiązkowych wymagań dotyczących inspekcji. Większość specyfikacji głównych firm naftowych wymaga PSL2 dla wszystkich L80, niezależnie od klasyfikacji usług. W przypadku studni kwaśnych zawsze zaleca się PSL2.

Czy L80 i N80 można używać zamiennie?

Nie. Nie można ich stosować zamiennie w studniach kwaśnych — zastąpienie L80 N80 w środowisku H₂S eliminuje kontrolę twardości wymaganą zgodnie z normą NACE MR0175. Zastąpienie L80 N80 w studni głębinowej jest technicznie dopuszczalne, ale wiąże się z niepotrzebnymi kosztami. Zawsze należy podać właściwą klasę klasyfikacji serwisowej odwiertu i potwierdzić ją w zamówieniu.

Źródło: Rura osłonowa API 5CT L80 z rury stalowej ZC

ZC Steel Pipe produkuje i eksportuje osłony i przewody rurowe API 5CT L80 we wszystkich trzech podgatunkach — L80-1, L80-9Cr i L80-13Cr — do PSL1 i PSL2. Zaopatrujemy projekty OCTG w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej z pełną dokumentacją MTC, inspekcjami stron trzecich oraz wsparciem technicznym w zakresie wyboru gatunku i połączenia.

Dostępne z połączeniami BTC, LTC, STC i premium, w tym gazoszczelnym połączeniem premium ZC-2. Wymiary niestandardowe i wymagania dodatkowe (SR16, SR2, SR13) na zamówienie.

 Mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Poproś o wycenę


Skontaktuj się

Szybkie linki

Wsparcie

Kategoria produktu

Skontaktuj się z nami

Dodaj: nr 42, grupa 8, wioska Huangke, Sunzhuang Street,
komórka miasta Hai'an/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Zostaw wiadomość
Skontaktuj się z nami
Prawa autorskie © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez leadong.com