Հեռ.՝ +86-139-1579-1813 Էլ. Մանդի. w@zcsteelpipe.com
API 5CT T95 պատյանների խողովակ — տիպ 1 ընդդեմ տիպ 2, տեխնիկական բնութագրեր, թթու սպասարկում և ընտրության ուղեցույց

API 5CT T95 պատյանների խողովակ — տիպ 1 ընդդեմ տիպ 2, տեխնիկական բնութագրեր, թթու սպասարկում և ընտրության ուղեցույց

Դիտումներ՝ 0     Հեղինակ՝ Կայքի խմբագիր Հրապարակման ժամանակը՝ 2026-03-13 Ծագում: Կայք

Հարցրեք

Ֆեյսբուքի փոխանակման կոճակ
Twitter-ի համօգտագործման կոճակը
տողերի փոխանակման կոճակ
wechat-ի փոխանակման կոճակը
linkedin-ի համօգտագործման կոճակը
pinterest-ի համօգտագործման կոճակը
whatsapp-ի համօգտագործման կոճակ
կիսել այս համօգտագործման կոճակը

T95-ը ճշգրիտ և պահանջկոտ դիրք է զբաղեցնում API 5CT պատյանների աստիճանի սանդուղքում. այն ապահովում է 95000 psi նվազագույն զիջման ուժ՝ L80-ից բարձր, բայց ավելի ցածր, քան P110-ը՝ միաժամանակ պահպանելով այն որակավորումը, որը չի կարող առաջարկել P110-ը: Դա ընտրության աստիճանն է, երբ ջրհորը բավական խորն է, որ L80-ի ուժն անբավարար է, սակայն H2S-ի առկայությունը բացառում է P110-ի օգտագործումը: T95-ի ճիշտ ձևավորումը՝ ճիշտ ենթակարգը նշելը, կարծրության հավաստագրումը և NACE համապատասխանության փաստաթղթերը հաստատելը, պահանջում է ավելի շատ ջանասիրություն, քան ցանկացած այլ սովորական պատյան:

ZC Steel Pipe-ն արտադրում է API 5CT T95 պատյան 1-ին և տիպի 2 ենթադասերում՝ CVN ազդեցության ամբողջական փորձարկումով, կարծրության հավաստագրմամբ և NACE MR0175 փաստաթղթերով: Մենք մատակարարում ենք OCTG նավթի և գազի օպերատորներին Մերձավոր Արևելքում, Աֆրիկայում և Հարավային Ամերիկայում աշխատող թթու սպասարկման հորեր: Այս ուղեցույցն ընդգրկում է T95-ի բնութագրերը, դրա երկու ենթադասի տեսակները, թթու ծառայության որակավորման պահանջները և ինչպես ճիշտ տեղավորել այն L80-ի և P110-ի նկատմամբ պատյանների ծրագրում:

ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ

  1. Ի՞նչ է API 5CT T95-ը:

  2. T95 Type 1 vs Type 2

  3. Քիմիական բաղադրություն

  4. Մեխանիկական հատկություններ

  5. Թթու ծառայության որակավորում — NACE MR0175 / ISO 15156

  6. T95-ը Sour Service Grade Ladder-ում

  7. T95 vs P110 — Երբ թթու ծառայությունը բացառում է բարձր ուժը

  8. T95 ընդդեմ L80 — Ե՞րբ պետք է բարձրանալ

  9. Ստանդարտ չափսեր

  10. Ստուգման և CVN-ի պահանջները

  11. ՀՏՀ

1. Ի՞նչ է API 5CT T95-ը:

ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՍԱՀՄԱՆՈՒՄ — API 5CT T95 T95-ը 3-րդ խմբի պատյան է API 5CT-ում (Տեխնիկական պատյանների և խողովակների համար): 'T'-ը նշանակում է թթու սպասարկման ունակ աստիճան՝ API 5CT-ի չորսից մեկը L80, C110 և Q125-ի հետ միասին: '95'-ը վերաբերում է 95,000 psi (655 ՄՊա) նվազագույն ելքի ուժին: T95-ը արտադրվում է երկու ենթադասերի՝ 1-ին և 2-րդ տեսակի, որոնք տարբերվում են առավելագույն կարծրությամբ: Երկուսն էլ պահանջում են հանգցնել ջերմային բուժում: API 5CT-ը նաև պարտավորեցնում է Charpy V-Notch (CVN) ազդեցության փորձարկում T95-ի համար՝ արտացոլելով դրա կարևոր ծառայության կիրառումը:

T95-ը մշակվել է խորը թթվային հորերում առկա բացը լուծելու համար. L80-ը (80 ksi) դառնում է ոչ տնտեսական այն խորություններում, որտեղ փլուզման, պայթելու և լարվածության բեռները գերազանցում են L80-ին պատի ընդունելի հաստությամբ, բայց P110-ը՝ ամրության ակնհայտ հաջորդ քայլը, չի կարող օգտագործվել թթվայնության պակասի պատճառով: T95-ը 95 ksi-ում փակում է այդ բացը` ապահովելով թթու որակյալ տարբերակ 18%-ով ավելի ուժեղ, քան L80-ը:

T95-ը մասնագիտացված կարգ է. այն համալրված չէ N80-ի կամ L80-ի պես և սովորաբար պահանջում է նվազագույն պատվերի քանակ և գործարանի արտադրության ավելի երկար ժամանակ: Այն օգտագործվում է այն դեպքում, երբ պատյանների դիզայնը իսկապես պահանջում է դա, այլ ոչ թե որպես լռելյայն թարմացում:

2. T95 Type 1 vs Type 2

T95 տիպ 1

Նվազագույն ելքը՝   655 ՄՊա (95,000 psi)
Առավելագույն ելքը՝   758 ՄՊա (110,000 psi)
Նվազագույն առաձգականությունը՝   724 ՄՊա (105,000 psi)
Առավելագույն կարծրություն՝   25,4 HRC (255 HV10)
Ջերմային բուժում՝   մարել և ջերմություն (Q+T)
CVN:   Պահանջվում է API 5CT-ի համար
Լավագույնը՝   չափավոր թթու սպասարկման համար. ստուգված H₂S մասնակի ճնշում NACE սահմաններում

T95 տիպ 2

Նվազագույն ելքը՝   655 ՄՊա (95,000 psi)
Առավելագույն ելքը՝   758 ՄՊա (110,000 psi)
Նվազագույն առաձգականությունը՝   724 ՄՊա (105,000 psi)
Առավելագույն կարծրություն՝   23 HRC (241 HV10)
Ջերմային բուժում՝   մարել և ջերմություն (Q+T)
CVN:   Պահանջվում է API 5CT-ի համար
Լավագույնը՝   ավելի ագրեսիվ թթու սպասարկման համար — ավելի խիստ կարծրության սահմանը մինչև NACE 22 HRC սահմանաչափը
Engineering Insight. Ինչու է կարևոր 2-ի 23 HRC սահմանաչափը NACE MR0175 / ISO 15156 սահմանափակում է ածխածնի և ցածր լեգիրված պողպատի OCTG-ն մինչև 22 HRC առավելագույն կարծրություն H₂S ծառայության մեջ: T95 1-ին տիպի առաստաղը՝ 25,4 HRC, ավելի քիչ մարժա է տալիս. եթե որևէ անհատական ​​կարծրության ցուցում մոտենում է այդ սահմանին, մինչև NACE շեմը խախտելը սահմանափակ բուֆեր կա: 2-րդ տիպի 23 HRC առաստաղը գտնվում է NACE սահմանաչափից ընդամենը 1 HRC-ով բարձր՝ ստեղծելով որակի վերահսկման ավելի խստացված ծրար, որը նվազեցնում է անհատական ​​ընթերցումների NACE պահանջը գերազանցելու ռիսկը: Կրիտիկական թթու սպասարկման հորերի համար, որտեղ H2S միջավայրը ագրեսիվ է կամ որտեղ SSC-ի ձախողման հետևանքները ծանր են, 2-րդ տիպը տալիս է զգալիորեն ավելի պահպանողական ճշգրտում: 1-ին և 2-րդ տիպերի միջև ծախսերի հավելավճարը հիմնականում համեստ է. ջերմային բուժման ավելի խիստ հսկողությունը հիմնական շարժիչ ուժն է:

3. Քիմիական բաղադրություն

Element T95 Type 1 Max (%) T95 Type 2 Max (%) Նշում
Ածխածին (C) 0.35 0.35 N80-ից ցածր — բարելավում է SSC դիմադրությունը
Մանգան (Mn) 1.20 1.20 Ավելի խիստ սահմանն ընդդեմ N80 – վերահսկում է կարծրությունը
Մոլիբդեն (Mo) 0.85 0.85 Աջակցում է բարձր ջերմաստիճանի ջերմաստիճանի կոշտության վերահսկման համար
Chromium (Cr) 1.50 1.50 Բարելավում է կարծրությունը և կոռոզիոն դիմադրությունը
Նիկել (Ni) 0.99 0.99 Բարելավում է ցածր ջերմաստիճանի դիմացկունությունը
Սիլիկոն (Si) 0.45 0.45 Դեզօքսիդանտ - վերահսկվում է ամրության համար
Ֆոսֆոր (P) 0.020 0.020 Ավելի ամուր, քան N80 - կարևոր է SSC դիմադրության համար
Ծծումբ (S) 0.010 0.010 Ավելի ամուր, քան N80 — MnS ընդգրկումները SSC-ի մեկնարկի վայրերն են

N80-ի համեմատ՝ T95-ն ունի ֆոսֆորի (0,020 ընդդեմ 0,030-ի) և ծծմբի (0,010 ընդդեմ 0,030) սահմանաչափերը զգալիորեն ավելի խիստ: Սա միտումնավոր է. երկու տարրերն էլ վնասակար են SSC դիմադրության համար: Սուլֆիդային ներդիրները (MnS) գործում են որպես ջրածնի թակարդման տեղամասեր և ճաքերի սկզբնավորման կետեր թթու միջավայրում: T95-ի ավելի մաքուր քիմիան արտացոլում է իր թթու սպասարկման կիրառումը:

4. Մեխանիկական հատկություններ

Գույք T95 Type 1 T95 Type 2 Unit
Նվազագույն ելքի ուժ 655 655 ՄՊա (95000 psi)
Առավելագույն զիջման ուժ 758 758 ՄՊա (110,000 psi)
Նվազագույն առաձգական ուժ 724 724 ՄՊա (105,000 psi)
Առավելագույն կարծրություն 25.4 HRC / 255 HV10 23 HRC / 241 HV10 HRC / HV
Ջերմային բուժում Q+T Q+T —
CVN ազդեցության փորձարկում Պահանջվում է Պահանջվում է API 5CT աղյուսակների համար
API խումբ 3 3 —

5. Թթու ծառայության որակավորում — NACE MR0175 / ISO 15156

T95-ը API 5CT չորս դասերից մեկն է, որոնք հստակորեն նախատեսված են թթու սպասարկման համար: Այնուամենայնիվ, միայն API 5CT հավաստագրումը չի երաշխավորում NACE MR0175 / ISO 15156-ի համապատասխանությունը, ինչը պահանջում է, որ գնորդը նշի NACE համապատասխանությունը որպես գնման պատվերի լրացուցիչ պահանջ, և գործարանը հաստատի, որ յուրաքանչյուր ջերմություն համապատասխանում է NACE-ի կիրառելի պայմաններին:

NACE MR0175 պահանջները T95 պատյանների համար ներառում են.

  • Առավելագույն կարծրություն՝ 22 HRC (HV 237) ցանկացած անհատական ​​կարծրության չափման դեպքում — նկատի ունեցեք, որ սա  ավելի ցածր է  , քան T95 Type 1 (25.4 HRC) և Type 2 (23 HRC) API 5CT սահմանաչափերը: NACE սահմանաչափը թթու ծառայության համար կառավարող սահմանափակումն է:

  • Ջերմային բուժում՝ Q+T — պարտադիր է երկու տեսակի համար:

  • Քիմիա. Ցածր S և P, ինչպես նշված է վերևում, որը համապատասխանում է T95-ի API 5CT քիմիայի սահմաններին:

  • Փաստաթղթեր. MTC-ին պետք է ուղեկցի NACE MR0175 / ISO 15156-ի համապատասխանության վավերացված հայտարարությունը:

Ճարտարագիտական ​​կրիտիկական կետ — API 5CT T95 տիպի 1 կարծրությունը գերազանցում է NACE սահմանաչափը Սա T95-ի ամենակարևոր բնութագրիչ թակարդն է. T95 Type 1-ն ունի առավելագույն կարծրություն 25,4 HRC մեկ API 5CT-ի համար, բայց NACE MR0175-ը սահմանափակում է ածխածնի և ցածր լեգիրված պողպատի համար մինչև 22 H: API 5CT T95 Type 1-ով հավաստագրված խողովակը ինքնաբերաբար ՉԻ համապատասխանում NACE-ին. 22-ից մինչև 25.4 HRC-ի անհատական ​​ընթերցումները կանցնեն API 5CT, բայց ձախողվեն NACE MR0175: Թթու սպասարկման հորերի համար դուք պետք է նշեք NACE-ի համապատասխանությունը որպես լրացուցիչ գնման պահանջ և ստուգեք MTC-ում, որ յուրաքանչյուր փորձարկված խողովակ համապատասխանում է առավելագույնը 22 HRC, ոչ միայն API 5CT սահմանաչափին: T95 Type 2 (23 HRC API 5CT սահմանաչափ) ապահովում է ավելի լավ մարժա, բայց դեռ պահանջում է հստակ NACE հավաստագրում. API 5CT վկայագիրը փոխարինող չէ:

6. T95 թթու ծառայության աստիճանի սանդուղքում

API 5CT-ը սահմանում է չորս դասարաններ, որոնք հատուկ նախատեսված են թթու սպասարկման ծրագրերի համար: T95-ը գտնվում է L80-ի և C110-ի միջև ամրության սանդուղքում.

Նվազագույն աստիճանի եկամտաբերություն (MPa / ksi) Առավելագույն եկամտաբերություն (MPa / ksi) Առավելագույն կարծրություն (HRC) NACE HRC սահմանաչափ CVN Պահանջվում է
L80 552 / 80 655 / 95 թ 23 ԲՈՀ 22 ԲՈՀ Ոչ
T95 տիպ 1 655 / 95 թ 758 / 110 25.4 ԲՈՀ 22 ԲՈՀ Այո՛
T95 տիպ 2 655 / 95 թ 758 / 110 23 ԲՈՀ 22 ԲՈՀ Այո՛
C110 758 / 110 828 / 120 30 HRC (Տիպ 1) / 27 HRC (Տիպ 2) Համաձայն NACE հավելվածի Այո՛
Q125 862 / 125 թ 1034 / 150 Սահմանափակված չէ Ոչ ստանդարտ թթու Այո՛

Առնչվող: API 5CT L80 պատյան — Թթու սպասարկման բնութագրեր → | API 5CT P110 պատյան — Բարձր ամրության բնութագրեր → | API 5CT N80 պատյան — Քաղցր ծառայություն →

7. T95 vs P110 — Երբ թթու ծառայությունը բացառում է բարձր ուժը

Գույք T95 (Type 1 / Type 2) P110
Նվազագույն եկամտաբերությունը (ՄՊա) 655 758
Առավելագույն եկամտաբերությունը (ՄՊա) 758 965
Կարծրության սահմանը 25.4 / 23 HRC Ոչ մեկը
Թթու սպասարկում որակավորված Այո — NACE հավելվածով Ոչ
CVN թեստավորում Պահանջվում է Չի պահանջվում
H₂S միջավայր Հարմար Հարմար չէ
Խորը քաղցր հորեր Այո, բայց P110-ն ավելի արդյունավետ է Նախընտրելի
Տիպիկ խորություն 2500–5000 մ թթ 3000–6000+ մ քաղցր

T95-ի և P110-ի միջև որոշումը սովորաբար դժվար չէ. այն պայմանավորված է ջրհորի H2S պարունակությամբ: Եթե ​​հաստատված H2S առկա է NACE շեմից բարձր (0,0003 ՄՊա մասնակի ճնշում), ապա P110-ն ամբողջությամբ բացառվում է: Եթե ​​ջրհորը քաղցր է, P110-ը տալիս է ավելի լավ փլուզման և պայթելու արդյունավետություն մեկ միավորի քաշի համար: Ինժեներական սխալը, որը պետք է խուսափել, P110-ը նշելն է անորոշ կամ սահմանային H2S պարունակությամբ ջրհորի մեջ՝ ենթադրելով, որ ռիսկը ցածր է. NACE MR0175 համապատասխանությունը երկուական պահանջ է, այլ ոչ թե ռիսկի հանդուրժողականության հարց:

8. T95 ընդդեմ L80 — Ե՞րբ քայլել

L80-ը և T95-ը երկուսն էլ թթու սպասարկման դասեր են. հարցն այն է, թե արդյոք պատյանների դիզայնը պահանջում է լրացուցիչ 18% զիջման ուժ, որն ապահովում է T95-ը: Պատասխանը գալիս է պատյանների դիզայնի հաշվարկից, այլ ոչ թե հիմնական կանոնից: L80-ից T95 անցնելու գործնական ձգաններն են.

  • Փլուզման պահանջ.  L80 պատի հաստությունը, որն անհրաժեշտ է փլուզմանը դիմակայելու համար, չափազանց ծանր է փորված անցքի չափի կամ քաշի բյուջեի համար

  • Պայթեցման պահանջ.  հարվածի սցենարները առաջացնում են L80-ի հզորությունը գերազանցող պայթող բեռներ պատի ընդունելի հաստությամբ

  • Լարվածության պահանջ.  խորքային հորերում երկար պատյանները առաջացնում են առաձգական բեռներ, որոնք մոտենում են L80-ի խողովակի մարմնի զիջման ուժին վերին հոդում

  • Հորատանցքի խորություն.  Սովորաբար 3500–4000 մետրից բարձր՝ թթու սպասարկման միջավայրերում, որտեղ L80-ի ուժն ու քաշը վատանում է։

Գնումների նշում — T95-ը բաժնետոմս չէ, ի տարբերություն L80-ի և N80-ի, T95-ը սովորաբար չի համալրվում չինական OCTG գործարանների կամ խողովակների դիստրիբյուտորների կողմից: Սա պատվերների պատրաստման աստիճան է, որը պահանջում է հատուկ քիմիական ջերմություն, վերահսկվող Q+T ջերմամշակում, CVN փորձարկում և կարծրության հավաստագրում: Չինական գործարաններից T95-ի սպասարկման ժամկետները սովորաբար կազմում են 10-16 շաբաթ պատվերի հաստատումից հետո՝ կախված գործարանի ժամանակացույցից և CVN-ի փորձարկման և փաստաթղթերի պահանջներից: Համապատասխանաբար, բյուջետային գնումների ժամկետը. T95-ը չպետք է լինի վերջին րոպեի թարմացում L80-ից, երբ ջրհորն արդեն փորված է: Սկզբնավորեք այն նախապես պատյանների դիզայնի հիման վրա:

9. Ստանդարտ չափսեր

T95-ը հասանելի է նույն ստանդարտ պատյանների չափերով, ինչ L80-ը՝ 4½'-ից մինչև 20' OD: Խորը թթու հորերում միջանկյալ և արտադրական պատյանների համար առավել հաճախ պատվիրված չափերն են՝ 5½', 7', 9⅝', և 13⅜':

OD (դյույմ) Ընդհանուր կշիռներ (lb/ft) Տիպիկ օգտագործումը թթու հորերում
5 ' 11,5 – 18,0 Արտադրական պատյան / ներդիր
5½ ' 14.0 – 26.8 Արտադրական պատյան
7 ' 17.0 – 38.0 Միջանկյալ / արտադրական պատյան
7⅝' 24,0 – 45,3 Միջանկյալ պատյան
9⅝' 32.3 – 61.1 Միջանկյալ պատյան
13⅜' 48,0 – 85,0 Մակերեւութային / միջանկյալ պատյան
16 ' 65,0 – 109,0 Մակերեւութային պատյան

10. Ստուգման և CVN-ի պահանջները

Փորձարկում / Ստուգում T95 Type 1 T95 Type 2 Հաճախականություն
Առաձգական փորձարկում Պահանջվում է Պահանջվում է Մեկ ջերմության և շատ
Կարծրության թեստ Պահանջվում է - առավելագույնը 25.4 HRC Պահանջվում է - առավելագույնը 23 HRC Մեկ խողովակի համար
CVN ազդեցության փորձարկում Պահանջվում է Պահանջվում է Մեկ լոտով (3 նմուշ)
Հիդրոստատիկ փորձարկում Պահանջվում է Պահանջվում է Մեկ խողովակի համար
Դրիֆի թեստ Պահանջվում է Պահանջվում է Մեկ խողովակի համար
NDE (UT/EM) Լրացուցիչ — նշեք ըստ պատվերի Լրացուցիչ — նշեք ըստ պատվերի Յուրաքանչյուր խողովակի համար, եթե նշված է
NACE համապատասխանության վկայագիր Պահանջվում է թթու ծառայության համար Պահանջվում է թթու ծառայության համար Մեկ ջերմության համար
MTC (EN 10204 3.1) Ստանդարտ Ստանդարտ Մեկ ջերմության համար
Երրորդ կողմի ստուգում Խստորեն խորհուրդ է տրվում Խստորեն խորհուրդ է տրվում Ըստ պատվերի

11. Հաճախակի տրվող հարցեր

Ի՞նչ է API 5CT T95 պատյան խողովակը:

API 5CT T95-ը թթու սպասարկման համար որակավորված OCTG պատյան է, որի նվազագույն թողունակությունը 655 ՄՊա է (95,000 psi): Այն API 5CT չորս դասակարգերից մեկն է, որը նախատեսված է H2S պարունակող հորերի համար, արտադրված է երկու տեսակի՝ Type 1 (առավելագույնը 25.4 HRC) և Type 2 (max 23 HRC): T95-ը լրացնում է L80 (80 ksi) և C110 (110 ksi) թթու սպասարկման աստիճանի սանդուղքի բացը, որն օգտագործվում է խորը թթու հորերում, որտեղ L80-ի ուժը անբավարար է, բայց P110-ի թթու ծառայության որակավորման բացակայությունը բացառում է դա:

Ո՞րն է տարբերությունը T95 Type 1-ի և Type 2-ի միջև:

Երկու տեսակներն էլ ունեն նույն պահանջները (655–758 ՄՊա) և պահանջում են ջերմային մշակում հանգցնելու և ջերմային մշակման համար: Տարբերությունը առավելագույն կարծրություն է. 1-ին տիպը թույլ է տալիս մինչև 25,4 HRC, իսկ 2-րդ տեսակը թույլ է տալիս մինչև 23 HRC: 2-րդ տիպի ավելի խիստ կարծրության առաստաղը ապահովում է NACE MR0175 22 HRC սահմանաչափի ավելի փոքր շեղում, որն ավելի լավ երաշխավորում է NACE-ի համապատասխանությունը ագրեսիվ թթու միջավայրում: 2-րդ տիպը պահանջում է ավելի ճշգրիտ ջերմային մշակման հսկողություն և կրում է համեստ ծախսերի հավելավճար, քան 1-ին տիպը:

Արդյո՞ք T95-ը հարմար է թթու սպասարկման համար:

Այո — T95-ը հատուկ նախատեսված է թթու սպասարկման համար: Այնուամենայնիվ, միայն API 5CT հավաստագրումը բավարար չէ NACE MR0175-ի համապատասխանության համար: Գնորդը պետք է նշի NACE-ի համապատասխանությունը որպես լրացուցիչ գնման պահանջ, և կարևոր է, որ T95 Type 1-ի API 5CT կարծրության սահմանաչափը 25,4 HRC գերազանցում է NACE-ի 22 HRC սահմանաչափը, ինչը նշանակում է, որ առանձին խողովակները, որոնք անցնում են API 5CT թեստավորում, դեռևս կարող են ձախողել NACE պահանջը: Միշտ հստակորեն նշեք NACE-ի համապատասխանությունը և ստուգեք MTC-ի կարծրության տվյալները, այլ ոչ միայն աստիճանի նշումը:

Ո՞րն է տարբերությունը T95-ի և P110-ի միջև:

T95-ը թթու սպասարկման դասակարգ է՝ վերահսկվող առավելագույն կարծրությամբ և NACE MR0175 որակավորումով: P110-ը բարձր ամրության քաղցր սպասարկման կարգ է՝ առանց կարծրության սահմանափակումների և թթու սպասարկման որակավորման: T95 նվազագույն ելքը (655 ՄՊա) ցածր է P110-ից (758 ՄՊա), բայց T95-ը կարող է օգտագործվել H2S պարունակող հորերում, մինչդեռ P110-ը՝ ոչ: NACE շեմից բարձր հաստատված H2S հորատանցքերի համար T95 պարտադիր է. P110-ը բացառվում է՝ անկախ նրա ուժային առավելությունից։

Ո՞րն է տարբերությունը T95-ի և L80-ի միջև:

T95-ը և L80-ը երկուսն էլ թթու սպասարկման դասեր են, բայց տարբեր ուժի մակարդակներում: L80-ն ունի նվազագույն թողունակություն 552 ՄՊա (80 ksi), իսկ T95-ը՝ 655 ՄՊա (95 ksi)՝ մոտավորապես 18%-ով ավելի ուժեղ: T95-ն օգտագործվում է, երբ L80-ի ուժը անբավարար է ջրհորի փլուզման, պայթելու կամ լարվածության պահանջների համար, սովորաբար ավելի խորքային հորերում, որոնք գերազանցում են 3500–4000 մետրը: T95-ը նաև պահանջում է CVN ազդեցության փորձարկում (ինչը չի պահանջում L80-ը) և հանդիսանում է պատվերի պատրաստման ոչ պահեստային դասակարգ, որն ունի ավելի երկար ժամկետներ, քան L80-ը:

Ի՞նչ CVN ամրություն է պահանջվում T95-ի համար:

API 5CT-ը պահանջում է Charpy V-Notch (CVN) ազդեցության փորձարկում T95-ի համար՝ այն պահանջներից մեկը, որը տարբերում է այն N80-ից և P110-ից: CVN-ի նվազագույն արժեքները նշված են API 5CT աղյուսակներում՝ որպես խողովակի OD-ի և պատի հաստության ֆունկցիա՝ առանձին նմուշների համար առանձին նվազագույններով և միջինը՝ երեքով: Փորձարկումն իրականացվում է 0°C ջերմաստիճանում, եթե գնորդի կողմից ավելի ցածր ջերմաստիճան սահմանված չէ: CVN-ի պահանջը արտացոլում է T95-ի կրիտիկական թթու սպասարկման կիրառումը, որտեղ ամրությունը կարևոր է ջրածնով լիցքավորված միջավայրերում փխրուն կոտրվածքներին դիմակայելու համար:

Աղբյուր API 5CT T95 պատյաններ ZC Steel Pipe-ից

ZC Steel Pipe-ն արտադրում է API 5CT T95 պատյան 1-ին և տիպի 2-ում՝ CVN ազդեցության ամբողջական փորձարկումով, մեկ խողովակի կարծրության հավաստագրմամբ, NACE MR0175 համապատասխանության փաստաթղթերով և EN 10204 3.1 կամ 3.2 MTC: Հասանելի է երրորդ կողմի ստուգում (SGS, Bureau Veritas, TÜV) և լրացուցիչ NDE: Մենք ունենք անկախ արտոնագրեր պրեմիում կապի տեխնոլոգիայի T95 պատյանների համար գազի հորերի և կարևոր սպասարկման ծրագրերի համար:

T95-ը պատվերի պատրաստման աստիճան է. սպասարկման ժամկետները սովորաբար 10-16 շաբաթ են: Կապվեք մեզ հետ ձեր պատյանների նախագծման գործընթացում գործարանի առկայության, գնագոյացման և տեխնիկական աջակցության համար:

 Մանդի. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Պահանջել մեջբերում


Կապվեք

Արագ հղումներ

Աջակցություն

Ապրանքի կատեգորիա

Կապ մեզ հետ

Ավելացնել՝ Թիվ 42, Խումբ 8, Հուանգկե գյուղ, Սունչժուանգ փողոց, Hai'an City
Cell/WhatsApp՝ +86 139-1579-1813
Թողնել Հաղորդագրություն
Կապ մեզ հետ
Հեղինակային իրավունք © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են: Աջակցում է leadong.com