טל: +86-139-1579-1813 דוא'ל: מנדי. w@zcsteelpipe.com
צינור מארז API 5CT T95 - סוג 1 לעומת סוג 2, מפרט, שירות חמוץ ומדריך בחירה
אתה נמצא כאן: בַּיִת » בלוגים » חדשות מוצר » צינור מארז API 5CT T95 — סוג 1 לעומת סוג 2, מפרט, שירות חמוץ ומדריך בחירה

צינור מארז API 5CT T95 - סוג 1 לעומת סוג 2, מפרט, שירות חמוץ ומדריך בחירה

צפיות: 0     מחבר: עורך האתר זמן פרסום: 2026-03-13 מקור: אֲתַר

לִשְׁאוֹל

כפתור שיתוף בפייסבוק
כפתור שיתוף בטוויטר
כפתור שיתוף קו
כפתור שיתוף wechat
כפתור שיתוף linkedin
כפתור שיתוף pinterest
כפתור שיתוף WhatsApp
שתף את כפתור השיתוף הזה

T95 תופס עמדה מדויקת ותובענית בסולם דרגת המעטפת API 5CT: הוא מספק חוזק תפוקה מינימלי של 95,000 psi - גבוה מ-L80 אך נמוך מ-P110 - תוך שמירה על הכשרת השירות החמוצה ש-P110 לא יכול להציע. זוהי דרגת הבחירה כאשר באר עמוקה מספיק כדי שהחוזק של L80 אינו מספיק, אך הנוכחות של H₂S שוללת את השימוש ב-P110. ביצוע נכון של T95 - ציון דרגת המשנה הנכונה, אימות אישור קשיות ואישור תיעוד תאימות ל-NACE - דורש יותר חריצות מכל דרגת מעטפת נפוצה אחרת.

ZC Steel Pipe מייצרת מעטפת API 5CT T95 בדרגות משנה מסוג 1 וסוג 2, עם בדיקות השפעה מלאה של CVN, אישור קשיות ותיעוד NACE MR0175. אנו מספקים OCTG למפעילי נפט וגז המפעילים בארות שירות חמוצות ברחבי המזרח התיכון, אפריקה ודרום אמריקה. מדריך זה מכסה את המפרטים של T95, שני סוגי המשנה שלו, דרישות הכשרת השירות החמוצה וכיצד למקם אותו בצורה נכונה מול L80 ו-P110 בתוכנית מעטפת.

תוֹכֶן

  1. מה זה API 5CT T95?

  2. T95 סוג 1 לעומת סוג 2

  3. הרכב כימי

  4. מאפיינים מכניים

  5. הסמכת שירות חמוץ - NACE MR0175 / ISO 15156

  6. T95 בסולם דרגת שירות חמוץ

  7. T95 לעומת P110 - כאשר שירות חמוץ שולל חוזק גבוה

  8. T95 לעומת L80 - מתי כדאי להתקדם

  9. מידות סטנדרטיות

  10. דרישות בדיקה ו- CVN

  11. שאלות נפוצות

1. מה זה API 5CT T95?

הגדרה סטנדרטית - API 5CT T95 T95 הוא דרגת מעטפת קבוצה 3 ב-API 5CT (מפרט למארז וצינורות). ה-'T' מציין כיתה בעלת יכולת חמוץ - אחת מארבעה ב-API 5CT לצד L80, C110 ו-Q125. ה-'95' מתייחס לחוזק התפוקה המינימלי של 95,000 psi (655 MPa). T95 מיוצר בשתי דרגות משנה - סוג 1 וסוג 2 - המובדלות על ידי קשיות מרבית. שניהם דורשים טיפול בחום להרווה ולמזג. API 5CT גם מחייב בדיקות השפעה של Charpy V-Notch (CVN) עבור T95, המשקף את יישום השירות הקריטי שלו.

T95 פותח כדי לטפל בפער שקיים בבארות חמוצות עמוקות: L80 (80 ksi) הופך ללא חסכוני בעומקים שבהם עומסי הקריסה, ההתפרצות והמתח עולים על מה ש-L80 יכול להתמודד בעובי דופן מקובל, אבל P110 - הצעד הבא הברור בחוזק - לא ניתן להשתמש בו בגלל היעדר הסמכה לשירות חמוץ. T95 ב-95 ksi סוגר את הפער הזה, ומספק אופציה מתאימה חזקה ב-18% מ-L80.

T95 הוא דרגת התמחות - הוא אינו מצויד במלאי כמו N80 או L80 ובדרך כלל דורש כמות הזמנה מינימלית וזמן אספקה ​​ארוך יותר. הוא משמש כאשר עיצוב המארז דורש זאת באמת, לא כשדרוג ברירת מחדל.

2. T95 סוג 1 לעומת סוג 2

T95 סוג 1

תפוקה מינימלית:   655 MPa (95,000 psi)
תפוקה מקסימלית:   758 MPa (110,000 psi)
מתיחה מינימלית:   724 MPa (105,000 psi)
קשיות מקסימלית:   25.4 HRC (255 HV10)
טיפול בחום:   מרווה וטמפרור (Q+T)
CVN:   נדרש לפי API 5CT
הטוב ביותר עבור:   שירות חמוץ בינוני - לחץ חלקי H₂S מאומת בגבולות ה-NACE

T95 סוג 2

תפוקה מינימלית:   655 MPa (95,000 psi)
תפוקה מקסימלית:   758 MPa (110,000 psi)
מתיחה מינימלית:   724 MPa (105,000 psi)
קשיות מקסימלית:   23 HRC (241 HV10)
טיפול בחום:   מרווה וטמפרור (Q+T)
CVN:   נדרש לפי API 5CT
הטוב ביותר עבור:   שירות חמוץ אגרסיבי יותר - שולי קשיות הדוקים יותר למגבלה של NACE 22 HRC
תובנה הנדסית - מדוע מגבלת 23 HRC של סוג 2 חשובה NACE MR0175 / ISO 15156 מגבילה OCTG של פחמן וסגסוגת פלדה נמוכה לקשיות מקסימלית של 22 HRC בשירות H₂S. התקרה של T95 Type 1 של 25.4 HRC נותנת פחות מרווח - אם קריאת קשיות אינדיבידואלית מתקרבת לגבול הזה, יש חיץ מוגבל לפני פריצת סף ה-NACE. תקרת 23 HRC של סוג 2 יושבת רק 1 HRC מעל מגבלת ה-NACE, ויוצרת מעטפת בקרת איכות הדוקה יותר שמפחיתה את הסיכון של קריאות בודדות החורגות מדרישת ה-NACE. עבור בארות שירות חמוצות קריטיות שבהן סביבת H₂S אגרסיבית או שבהן ההשלכות של כשל SSC הן חמורות, סוג 2 מספק מפרט שמרני יותר באופן משמעותי. פרמיית העלות בין סוג 1 לסוג 2 היא בדרך כלל צנועה - בקרת טיפול החום ההדוקה יותר היא המניע העיקרי.

3. הרכב כימי

אלמנט T95 Type 1 Max (%) T95 Type 2 Max (%) הערה
פחמן (C) 0.35 0.35 נמוך מ-N80 - משפר את עמידות SSC
מנגן (Mn) 1.20 1.20 מגבלה הדוקה יותר לעומת N80 - שולטת בקשיחות
מוליבדן (מו) 0.85 0.85 תומך במזג בטמפרטורה גבוהה לבקרת קשיות
Chromium (Cr) 1.50 1.50 משפר את יכולת ההתקשות ועמידות בפני קורוזיה
ניקל (ני) 0.99 0.99 משפר את הקשיחות בטמפרטורה נמוכה
סיליקון (Si) 0.45 0.45 Deoxidant - מבוקר עבור קשיחות
זרחן (P) 0.020 0.020 הדוק יותר מ-N80 - קריטי לעמידות SSC
גופרית (S) 0.010 0.010 הדוקים יותר מ-N80 - תכלילי MnS הם אתרי התחלת SSC

בהשוואה ל-N80, ל-T95 יש גבולות זרחן (0.020 לעומת 0.030) וגופרית (0.010 לעומת 0.030) הדוקים יותר. זה מכוון - שני האלמנטים מזיקים להתנגדות SSC. תכלילים של סולפיד (MnS) פועלים כאתרי לכידת מימן ונקודות התחלה של סדקים בסביבות חמוצות. הכימיה הנקייה יותר של T95 משקפת את יישום השירות החמוץ שלו.

4. מאפיינים מכניים

נכס T95 סוג 1 T95 סוג 2 יחידה
חוזק תנובה מינימלי 655 655 MPa (95,000 psi)
חוזק תנובה מקסימלי 758 758 MPa (110,000 psi)
חוזק מתיחה מינימלי 724 724 MPa (105,000 psi)
קשיות מרבית 25.4 HRC / 255 HV10 23 HRC / 241 HV10 HRC / HV
טיפול בחום Q+T Q+T —
בדיקת השפעה של CVN דָרוּשׁ דָרוּשׁ לפי טבלאות API 5CT
קבוצת API 3 3 —

5. הסמכת שירות חמוץ - NACE MR0175 / ISO 15156

T95 הוא אחד מארבע דרגות API 5CT שתוכננו במפורש לשירות חמוץ. עם זאת, אישור API 5CT לבדו אינו מבטיח תאימות ל-NACE MR0175 / ISO 15156 - המחייב את הרוכש לציין תאימות ל-NACE כדרישה משלימה בהזמנת הרכש, ואת המפעל לאשר שכל חום עומד בתנאי ה-NACE החלים.

הדרישות של NACE MR0175 עבור מעטפת T95 כוללות:

  • קשיות מרבית: 22 HRC (HV 237) בכל מדידת קשיות אינדיבידואלית - שימו לב שהיא  נמוכה  ממגבלות ה-API 5CT של T95 Type 1 (25.4 HRC) ו- Type 2 (23 HRC). מגבלת ה-NACE היא המגבלה השולטת לשירות חמוץ.

  • טיפול בחום: Q+T — חובה לשני הסוגים.

  • כימיה: S ו-P נמוכים כמפורט לעיל - תואם את מגבלות הכימיה של API 5CT של T95.

  • תיעוד: הצהרה מאושרת של תאימות ל-NACE MR0175 / ISO 15156 חייבת ללוות את ה-MTC.

נקודת הנדסה קריטית — קשיות API 5CT T95 סוג 1 עולה על מגבלת NACE זוהי מלכודת המפרט הקריטי ביותר עם T95: ל-T95 Type 1 קשיות מקסימלית של 25.4 HRC לכל API 5CT, אך NACE MR0175 מגבילה פחמן ופלדה סגסוגת נמוכה ל-22 HRC לשירות חמוץ. צינור המאושר ל-API 5CT T95 Type 1 אינו תואם אוטומטית ל-NACE - קריאות בודדות בין 22 ל-25.4 HRC יעברו את API 5CT אך ייכשלו ב-NACE MR0175. עבור בארות שירות חמוצות, עליך לציין תאימות ל-NACE כדרישת רכישה משלימה, ולוודא ב-MTC שכל צינור שנבדק עומד ב-22 HRC מקסימום, לא רק במגבלה של API 5CT. T95 Type 2 (מגבלת 23 HRC API 5CT) מספק מרווח טוב יותר אך עדיין דורש אישור NACE מפורש - אישור ה-API 5CT אינו תחליף.

6. T95 בסולם דרגת שירות חמוץ

API 5CT מגדיר ארבע דרגות המיועדות במיוחד ליישומי שירות חמוץ. T95 יושב בין L80 ל-C110 בסולם החוזק:

תשואה מינימלית (MPa / ksi) תשואה מרבית (MPa / ksi) קשיות מרבית (HRC) NACE HRC מגבלת CVN נדרשת
L80 552 / 80 655 / 95 23 HRC 22 HRC לֹא
T95 סוג 1 655 / 95 758 / 110 25.4 HRC 22 HRC כֵּן
T95 סוג 2 655 / 95 758 / 110 23 HRC 22 HRC כֵּן
C110 758 / 110 828 / 120 30 HRC (סוג 1) / 27 HRC (סוג 2) לפי נספח NACE כֵּן
Q125 862 / 125 1034 / 150 לא צוינה מגבלה לא חמוץ סטנדרטי כֵּן

קָשׁוּר: מארז API 5CT L80 — מפרט שירות חמוץ ← | מארז API 5CT P110 — מפרט חוזק גבוה → | מארז API 5CT N80 — שירות מתוק ←

7. T95 לעומת P110 - כאשר שירות חמוץ שולל חוזק גבוה

נכס T95 (סוג 1 / סוג 2) P110
תשואה מינימלית (MPa) 655 758
תשואה מקסימלית (MPa) 758 965
גבול קשיות 25.4 / 23 HRC אַף לֹא אֶחָד
שירות חמוץ מוסמך כן - עם תוספת NACE לֹא
בדיקת CVN דָרוּשׁ לא חובה
סביבת H₂S מַתְאִים לא מתאים
בארות מתוקות עמוקות כן - אבל P110 יעיל יותר מועדף
עומק אופייני 2,500–5,000 מ' חמוץ 3,000–6,000+ מ' מתוק

ההחלטה בין T95 ל-P110 היא בדרך כלל לא קשה - היא מונעת על ידי תכולת H₂S של הבאר. אם אושר H₂S קיים מעל סף NACE (לחץ חלקי של 0.0003 MPa), P110 נשלל לחלוטין. אם הבאר מתוקה, P110 נותן ביצועי קריסה ופיצוץ טובים יותר ליחידת משקל. השגיאה ההנדסית שיש להימנע ממנה היא ציון P110 בבאר עם תוכן H₂S לא ודאי או שולי, בהנחה שהסיכון נמוך - תאימות ל-NACE MR0175 היא דרישה בינארית, לא שאלת סובלנות לסיכון.

8. T95 לעומת L80 - מתי להגביר

L80 ו-T95 שניהם דרגות שירות חמצמצות - השאלה היא האם עיצוב המעטפת דורש את חוזק התשואה הנוסף של 18% ש-T95 מספק. התשובה מגיעה מחישוב עיצוב המעטפת, לא מכלל אצבע. הטריגרים המעשיים למעבר מ-L80 ל-T95 הם:

  • דרישת קריסה:  עובי הדופן L80 הדרוש להתנגדות לקריסה כבד מדי עבור גודל החור הקדח או תקציב המשקל

  • דרישת פרץ:  תרחישי בעיטה מייצרים עומסי פרץ העולים על הקיבולת של L80 בעובי דופן מקובל

  • דרישת מתח:  מיתרי מעטפת ארוכים בבארות עמוקות מייצרות עומסי מתיחה המתקרבים לחוזק התנובה של גוף הצינור של L80 במפרק העליון

  • עומק באר:  בדרך כלל מעל 3,500–4,000 מטרים בסביבות שירות חמצמצות שבהן הכלכלה של L80 מהחוזק למשקל מתדרדרת

הערת רכש - T95 אינו דרגת מלאי שלא כמו L80 ו-N80, T95 אינו מצוייד באופן שגרתי על ידי מפעלי OCTG או מפיצי צינורות סיניים. זהו דרגת הזמנה לביצוע הדורשת חימום כימיה ספציפי, טיפול בחום Q+T מבוקר, בדיקת CVN ואישור קשיות. זמני ההובלה של T95 ממפעלים סיניים הם בדרך כלל 10-16 שבועות מאישור ההזמנה, בהתאם ללוח הזמנים של הטחנה ולדרישות הבדיקות והתיעוד של CVN. זמן אספקת רכש תקציבי בהתאם - T95 לא אמור להיות שדרוג של הרגע האחרון מ-L80 כאשר הבאר כבר בוצעה. המקור שלו על בסיס עיצוב מעטפת מראש.

9. מידות סטנדרטיות

T95 זמין באותם גדלי מעטפת סטנדרטיים כמו L80 - מ-4½' עד 20' OD. הגדלים המוזמנים הנפוצים ביותר עבור מעטפת ביניים וייצור בבארות חמוצות עמוקות הם 5½', 7', 9⅝', ו-13⅜'.

OD (אינץ') משקלים נפוצים (lb/ft) שימוש אופייני ב-Sour Wells
5' 11.5 - 18.0 מעטפת ייצור / אניה
5½' 14.0 – 26.8 מעטפת ייצור
7' 17.0 - 38.0 מעטפת ביניים / ייצור
7⅝' 24.0 - 45.3 מעטפת ביניים
9⅝' 32.3 - 61.1 מעטפת ביניים
13⅜' 48.0 - 85.0 משטח / מעטפת ביניים
16' 65.0 - 109.0 מעטפת פני השטח

10. דרישות בדיקה ו- CVN

בדיקה / בדיקה T95 Type 1 T95 Type 2 תדר
בדיקת מתיחה דָרוּשׁ דָרוּשׁ לכל חום והרבה
בדיקת קשיות נדרש - מקסימום 25.4 HRC נדרש - מקסימום 23 HRC לכל צינור
מבחן השפעה של CVN דָרוּשׁ דָרוּשׁ לכל מגרש (3 דגימות)
בדיקה הידרוסטטית דָרוּשׁ דָרוּשׁ לכל צינור
מבחן סחיפה דָרוּשׁ דָרוּשׁ לכל צינור
NDE (UT/EM) משלים - ציין בהזמנה משלים - ציין בהזמנה לכל צינור אם צוין
אישור תאימות ל-NACE נדרש עבור שירות חמוץ נדרש עבור שירות חמוץ לכל חום
MTC (EN 10204 3.1) תֶקֶן תֶקֶן לכל חום
בדיקת צד שלישי מומלץ בחום מומלץ בחום לפי הזמנה

11. שאלות נפוצות

מהו צינור מעטפת API 5CT T95?

API 5CT T95 הוא דרגת מעטפת OCTG המוסמכת לשירות חמוץ עם חוזק תפוקה מינימלי של 655 MPa (95,000 psi). זהו אחד מארבע דרגות API 5CT המיועדות לבארות המכילות H₂S, המיוצרות בשני סוגים: סוג 1 (מקסימום 25.4 HRC) וסוג 2 (מקסימום 23 HRC). T95 ממלא את הפער בסולם דרגת השירות החמוץ בין L80 (80 ksi) ל-C110 (110 ksi), בשימוש בבארות חמוצות עמוקות שבהן החוזק של L80 אינו מספיק אך היעדר הסמכת שירות חמוץ של P110 שולל זאת.

מה ההבדל בין T95 Type 1 ל-Type 2?

לשני הסוגים דרישות חוזק תפוקה זהות (655–758 MPa) ודורשים טיפול בחום להרווה ולטפח. ההבדל הוא קשיות מקסימלית: סוג 1 מאפשר עד 25.4 HRC וסוג 2 מאפשר עד 23 HRC. תקרת הקשיות ההדוקה יותר של סוג 2 מספקת מרווח קטן יותר למגבלה של NACE MR0175 של 22 HRC, ומציעה הבטחה טובה יותר של תאימות ל-NACE בסביבות חמוצות אגרסיביות. סוג 2 דורש בקרת טיפול בחום מדויקת יותר ונושא פרמיית עלות צנועה על סוג 1.

האם T95 מתאים לשירות חמוץ?

כן - T95 תוכנן במיוחד עבור שירות חמוץ. עם זאת, אישור API 5CT לבדו אינו מספיק עבור תאימות ל-NACE MR0175. על הרוכש לציין תאימות ל-NACE כדרישת רכישה משלימה, ובאופן קריטי, מגבלת קשיות ה-API 5CT של T95 Type 1 של 25.4 HRC חורגת ממגבלת ה-NACE של 22 HRC - כלומר, צינורות בודדים שעוברים בדיקות API 5CT עלולים עדיין להיכשל בדרישת NACE. ציין תמיד את תאימות ה-NACE במפורש ואמת את נתוני הקשיות ב-MTC, לא רק את ציון הציון.

מה ההבדל בין T95 ל-P110?

T95 הוא דרגת שירות חמוץ עם קשיות מקסימלית מבוקרת והסמכה של NACE MR0175. P110 הוא דרגת שירות מתוקה בעלת חוזק גבוה ללא הגבלת קשיות וללא הסמכה לשירות חמוץ. תשואה מינימלית של T95 (655 MPa) נמוכה מ-P110 (758 MPa), אך ניתן להשתמש ב-T95 בבארות המכילות H₂S בעוד P110 לא יכול. עבור בארות עם H₂S מאומת מעל סף NACE, T95 הוא חובה; P110 נשלל ללא קשר ליתרון החוזק שלו.

מה ההבדל בין T95 ל-L80?

T95 ו-L80 שניהם דרגות שירות חמוצות אך ברמות חוזק שונות. ל-L80 יש תפוקה מינימלית של 552 MPa (80 ksi) ול-T95 יש 655 MPa (95 ksi) - חזק יותר בכ-18%. משתמשים ב-T95 כאשר החוזק של L80 אינו מספיק לדרישות הקריסה, ההתפרצות או המתח של הבאר, בדרך כלל בבארות עמוקות יותר בגובה 3,500–4,000 מטרים. T95 דורש גם בדיקת השפעה של CVN (אשר L80 לא עושה זאת) והוא כיתה ללא הזמנה לביצוע עם זמני אספקה ​​ארוכים יותר מ-L80.

איזו קשיחות CVN נדרשת עבור T95?

API 5CT מחייב בדיקות השפעה של Charpy V-Notch (CVN) עבור T95 - אחת הדרישות שמבדילות אותו מ-N80 ו-P110. ערכי CVN המינימליים מצוינים בטבלאות API 5CT כפונקציה של OD צינור ועובי דופן, עם מינימום נפרדים עבור דגימות בודדות והממוצע של שלוש. הבדיקה מתבצעת ב-0°C אלא אם צוין טמפרטורה נמוכה יותר על ידי הרוכש. דרישת ה-CVN משקפת את יישום השירות החמוץ הקריטי של T95, שבו הקשיחות חיונית כדי לעמוד בפני שבר שביר בסביבות טעונות מימן.

מארז מקור API 5CT T95 מ-ZC Steel Pipe

ZC Steel Pipe מייצרת מעטפת API 5CT T95 ב-Type 1 ו-Type 2, עם בדיקת השפעה מלאה של CVN, אישור קשיות לכל צינור, תיעוד תאימות ל-NACE MR0175 ו-EN 10204 3.1 או 3.2 MTC. בדיקת צד שלישי (SGS, Bureau Veritas, TÜV) ו-NDE משלימים זמינים. אנו מחזיקים בפטנטים עצמאיים בטכנולוגיית חיבור פרימיום עבור מעטפת T95 עבור באר גז ויישומי שירות קריטיים.

T95 הוא ציון הזמנה לביצוע - זמני אספקה ​​הם בדרך כלל 10-16 שבועות. צור איתנו קשר מוקדם בתהליך תכנון המארז שלך לזמינות טחנה, תמחור ותמיכה טכנית.

 מנדי. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

← בקש הצעת מחיר


לְהִתְקַשֵׁר

קישורים מהירים

תְמִיכָה

קטגוריית מוצרים

צור קשר

הוסף: מס' 42, קבוצה 8, כפר Huangke, רחוב Sunzhuang,
תא העיר Hai'an/WhatsApp: +86 139-1579-1813
אֶלֶקטרוֹנִי:  מנדי. w@zcsteelpipe.com
השאר הודעה
צור קשר
זכויות יוצרים © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. כֹּל הַזְכוּיוֹת שְׁמוּרוֹת. נתמך על ידי leadong.com