Tel: +86-139-1579-1813 E-post: mandy. w@zcsteelpipe.com
API 5CT T95 korpuse toru – tüüp 1 vs tüüp 2, tehnilised andmed, hapu teenindus ja valikujuhend
Olete siin: Kodu » Blogid » Tooteuudised » API 5CT T95 korpuse toru — tüüp 1 vs tüüp 2, tehnilised andmed, hapu teenindus ja valikujuhend

API 5CT T95 korpuse toru – tüüp 1 vs tüüp 2, tehnilised andmed, hapu teenindus ja valikujuhend

Vaatamised: 0     Autor: saidi toimetaja Avaldamisaeg: 2026-03-13 Päritolu: Sait

Küsi järele

Facebooki jagamisnupp
twitteris jagamise nupp
rea jagamise nupp
wechati jagamisnupp
linkedini jagamisnupp
pinteresti jagamisnupp
whatsapi jagamisnupp
jaga seda jagamisnuppu

T95 hõivab API 5CT korpuse klassi redelis täpse ja nõudliku positsiooni: see tagab 95 000 psi minimaalse voolavuspiiri – kõrgem kui L80, kuid madalam kui P110 –, säilitades samas hapu teenuse kvalifikatsiooni, mida P110 pakkuda ei suuda. See on valik, kui kaev on piisavalt sügav, et L80 tugevus ei ole piisav, kuid H₂S olemasolu välistab P110 kasutamise. T95 õigeks saamine – õige alamklassi määramine, kõvaduse sertifikaadi kontrollimine ja NACE nõuetele vastavuse dokumentide kinnitamine – nõuab suuremat hoolsust kui ükski teine ​​levinud kesta klass.

ZC Steel Pipe toodab API 5CT T95 korpust tüüp 1 ja tüüp 2 alamklassides koos täieliku CVN löögitesti, kõvaduse sertifikaadi ja NACE MR0175 dokumentatsiooniga. Tarnime OCTG-d nafta- ja gaasioperaatoritele, kes haldavad hapupuurauke Lähis-Idas, Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas. See juhend hõlmab T95 spetsifikatsioone, selle kahte alamklassi tüüpi, hapu teenuse kvalifitseerimise nõudeid ja seda, kuidas seda korpuse programmis L80 ja P110 suhtes õigesti positsioneerida.

SISUKORD

  1. Mis on API 5CT T95?

  2. T95 tüüp 1 vs tüüp 2

  3. Keemiline koostis

  4. Mehaanilised omadused

  5. Sour Service kvalifikatsioon – NACE MR0175 / ISO 15156

  6. T95 Sour Service Grade Ladderis

  7. T95 vs P110 – kui hapu teenus välistab suure tugevuse

  8. T95 vs L80 – millal suurendada

  9. Standardmõõdud

  10. Ülevaatuse ja CVN-i nõuded

  11. KKK

1. Mis on API 5CT T95?

STANDARDDEFINITSIOON – API 5CT T95 T95 on API 5CT (korpuse ja torustiku spetsifikatsioon) 3. rühma korpuse klass. 'T' tähistab hapu teenust võimaldavat klassi – üks neljast API 5CT-s kõrvuti L80, C110 ja Q125. '95' viitab minimaalsele voolavuspiirile 95 000 psi (655 MPa). T95 toodetakse kahes alamklassis – tüüp 1 ja tüüp 2 –, mida eristatakse maksimaalse kõvaduse järgi. Mõlemad nõuavad jahutamist ja kuumtöötlust. API 5CT nõuab ka Charpy V-Notch (CVN) löögitesti T95 jaoks, mis peegeldab selle kriitilist teenuserakendust.

T95 töötati välja sügavates hapukaevudes esineva tühimiku kõrvaldamiseks: L80 (80 ksi) muutub ebaökonoomseks sügavustes, kus varisemis-, purunemis- ja tõmbekoormused ületavad L80 vastuvõetava seinapaksusega toimetulevat koormust, kuid P110 – ilmselge järgmine tugevusaste – ei saa kasutada, kuna sellel puudub hapu teenuse kvalifikatsioon. 95 ksi juures olev T95 katab selle tühimiku, pakkudes 18% tugevamat hapuvalikut kui L80.

T95 on eriklass – seda ei varuta nagu N80 või L80 ning see nõuab tavaliselt minimaalset tellimiskogust ja pikemat veski tarneaega. Seda kasutatakse siis, kui korpuse disain seda tõesti nõuab, mitte vaikeuuendusena.

2. T95 tüüp 1 vs tüüp 2

T95 tüüp 1

Minimaalne saagis:   655 MPa (95 000 psi)
Maksimaalne tootlikkus:   758 MPa (110 000 psi)
Minimaalne tõmbetugevus:   724 MPa (105 000 psi)
Maksimaalne kõvadus:   25,4 HRC (255 HV10)
Kuumtöötlus:   karastamine ja karastamine (Q+T)
CVN:   nõutav API 5CT jaoks
Parim:   mõõdukas hapu teenus – kontrollitud H₂S osarõhk NACE piirides

T95 tüüp 2

Minimaalne saagis:   655 MPa (95 000 psi)
Maksimaalne tootlikkus:   758 MPa (110 000 psi)
Minimaalne tõmbetugevus:   724 MPa (105 000 psi)
Maksimaalne kõvadus:   23 HRC (241 HV10)
Kuumtöötlus:   karastamine ja karastamine (Q+T)
CVN:   nõutav API 5CT jaoks
Sobib kõige paremini:   Agressiivsem hapukas teenindus – rangem kõvadusvaru NACE 22 HRC piirini
Tehniline ülevaade – miks tüüp 2 23 HRC piirang on oluline NACE MR0175 / ISO 15156 piirab süsiniku ja madala legeeritud terase OCTG maksimaalse kõvadusega 22 HRC H₂S teenuses. T95 1. tüübi ülemmäär 25,4 HRC annab väiksema varu – kui mõni üksik kõvaduse näit läheneb sellele piirile, on enne NACE läve ületamist piiratud puhver. Tüübi 2 23 HRC ülemmäär on ainult 1 HRC üle NACE piiri, luues rangema kvaliteedikontrolli ümbriku, mis vähendab riski, et üksikud näidud ületavad NACE nõuet. Kriitiliste hapukaevude jaoks, kus H₂S keskkond on agressiivne või kus SSC rikke tagajärjed on tõsised, pakub tüüp 2 oluliselt konservatiivsemat spetsifikatsiooni. Tüübi 1 ja tüübi 2 vaheline lisatasu on üldiselt tagasihoidlik – peamine põhjus on rangem kuumtöötluse kontroll.

3. Keemiline koostis

Element T95 Tüüp 1 Max (%) T95 Tüüp 2 Max (%) Märkus
Süsinik (C) 0.35 0.35 Madalam kui N80 — parandab SSC takistust
Mangaan (Mn) 1.20 1.20 Rangem piir vs N80 — kontrollib karastuvust
Molübdeen (Mo) 0.85 0.85 Toetab kõvaduse reguleerimiseks kõrge temperatuuri temperatuuri
Kroom (Cr) 1.50 1.50 Parandab kõvenemist ja korrosioonikindlust
Nikkel (Ni) 0.99 0.99 Parandab vastupidavust madalal temperatuuril
Räni (Si) 0.45 0.45 Deoksüdant – kontrollitud tugevuse osas
Fosfor (P) 0.020 0.020 Tihedam kui N80 – kriitiline SSC takistuse jaoks
Väävel (S) 0.010 0.010 Tihedamad kui N80 – MnS-i kandmised on SSC initsiatsioonikohad

Võrreldes N80-ga on T95-l oluliselt rangemad fosfori (0,020 vs 0,030) ja väävli (0,010 vs 0,030) piirid. See on tahtlik – mõlemad elemendid kahjustavad SSC resistentsust. Sulfiidsed inklusioonid (MnS) toimivad hapu keskkonnas vesiniku püüdmiskohtadena ja pragude tekkekohtadena. T95 puhtam keemia peegeldab selle hapu teenindusrakendust.

4. Mehaanilised omadused

Kinnisvara T95 Tüüp 1 T95 Tüüp 2 Ühik
Minimaalne voolavuspiir 655 655 MPa (95 000 psi)
Maksimaalne voolavuspiir 758 758 MPa (110 000 psi)
Minimaalne tõmbetugevus 724 724 MPa (105 000 psi)
Maksimaalne kõvadus 25,4 HRC / 255 HV10 23 HRC / 241 HV10 HRC / HV
Kuumtöötlus Q+T Q+T —
CVN-i löögitestid Nõutav Nõutav API 5CT tabelite kohta
API grupp 3 3 —

5. Haputeenuse kvalifikatsioon — NACE MR0175 / ISO 15156

T95 on üks neljast API 5CT klassist, mis on spetsiaalselt loodud hapu teenuse jaoks. Kuid API 5CT sertifikaat üksi ei taga NACE MR0175 / ISO 15156 vastavust – see nõuab, et ostja täpsustaks ostutellimusel lisanõudena NACE vastavust ja tehas tõendaks, et iga soojus vastab kohaldatavatele NACE tingimustele.

NACE MR0175 nõuded T95 korpusele hõlmavad järgmist:

  • Maksimaalne kõvadus: 22 HRC (HV 237) igal üksikul kõvaduse mõõtmisel – pange tähele, et see on  madalam  nii T95 1. tüübi (25,4 HRC) kui ka 2. tüübi (23 HRC) API 5CT piiridest. NACE limiit on hapu teenuse reguleeriv piirang.

  • Kuumtöötlus: Q+T — mõlema tüübi puhul kohustuslik.

  • Keemia: madalad S ja P, nagu eespool täpsustatud – kooskõlas T95 API 5CT keemiliste piirangutega.

  • Dokumentatsioon: MTC-ga peab kaasas olema sertifitseeritud kinnitus NACE MR0175 / ISO 15156 vastavuse kohta.

Kriitiline ehituspunkt – API 5CT T95 tüüp 1 kõvadus ületab NACE piirmäära See on T95 puhul kõige kriitilisem spetsifikatsioonilõks: T95 tüüp 1 maksimaalne kõvadus on 25,4 HRC API 5CT kohta, kuid NACE MR0175 piirab süsiniku ja madala legeeritud terase karedus 22 HRC-ni sellise teeninduse jaoks. API 5CT T95 1. tüüpi sertifikaadiga toru EI OLE automaatselt NACE-ühilduv – üksikud näidud vahemikus 22–25,4 HRC läbivad API 5CT, kuid ei vasta NACE MR0175 nõuetele. Hapude teeninduskaevude puhul peate lisaostunõudena määrama vastavuse NACE-le ja kontrollima MTC-s, et iga testitud toru vastaks maksimaalselt 22 HRC-le, mitte ainult API 5CT piirangule. T95 Type 2 (23 HRC API 5CT limiit) tagab parema marginaali, kuid nõuab siiski selgesõnalist NACE sertifikaati – API 5CT sertifikaat ei asenda.

6. T95 Sour Service Grade Ladderis

API 5CT määratleb neli klassi, mis on spetsiaalselt ette nähtud haputeenuste rakenduste jaoks. T95 asub tugevusredeli L80 ja C110 vahel:

Klassi minimaalne saagis (MPa / ksi) maksimaalne saagis (MPa / ksi) maksimaalne kõvadus (HRC) NACE HRC piir CVN nõutav
L80 552/80 655/95 23 HRC 22 HRC Ei
T95 tüüp 1 655/95 758/110 25,4 HRC 22 HRC Jah
T95 tüüp 2 655/95 758/110 23 HRC 22 HRC Jah
C110 758/110 828/120 30 HRC (tüüp 1) / 27 HRC (tüüp 2) Vastavalt NACE lisale Jah
Q125 862/125 1034/150 Limiiti pole määratud Mitte tavaline hapukas Jah

Seotud: API 5CT L80 korpus — Sour Service'i andmed → | API 5CT P110 korpus — ülitugevad tehnilised andmed → | API 5CT N80 korpus — Sweet Service →

7. T95 vs P110 – kui hapu teenus välistab suure tugevuse

Kinnistu T95 (tüüp 1 / tüüp 2) P110
Minimaalne saagis (MPa) 655 758
Maksimaalne saagis (MPa) 758 965
Kõvaduse piirang 25,4 / 23 HRC Mitte ühtegi
Hapu teenus kvalifitseeritud Jah – NACE lisaga Ei
CVN-i testimine Nõutav Ei nõuta
H₂S keskkond Sobivad Ei sobi
Sügavad magusad kaevud Jah, kuid P110 on tõhusam Eelistatud
Tüüpiline sügavus 2500–5000 m hapu 3000–6000+ m magus

Otsus T95 ja P110 vahel ei ole tavaliselt keeruline – selle põhjuseks on kaevu H₂S sisaldus. Kui kinnitatud H₂S on üle NACE läve (0,0003 MPa osarõhk), on P110 täielikult välistatud. Kui kaev on magus, annab P110 kaaluühiku kohta parema kokkuvarisemise ja purunemise. Tehniline viga, mida tuleb vältida, on P110 määramine ebakindla või marginaalse H₂S-sisaldusega kaevu eeldusel, et risk on madal — NACE MR0175 vastavus on binaarne nõue, mitte riskitaluvuse küsimus.

8. T95 vs L80 – millal suurendada?

L80 ja T95 on mõlemad hapud teenindusklassid – küsimus on selles, kas korpuse disain nõuab täiendavat 18% voolavuspiiri, mida T95 pakub. Vastus tuleb korpuse konstruktsiooni arvutusest, mitte rusikareeglist. Praktilised päästikud L80-lt T95-le liikumiseks on järgmised:

  • Kokkuvarisemise nõue:  kokkuvarisemiseks vajalik seinapaksus L80 on puuritava augu suuruse või kaalueelarve jaoks liiga raske

  • Lõhkemisnõue:  löögistsenaariumid tekitavad vastuvõetava seinapaksuse juures lõhkemiskoormust, mis ületab L80 võimsuse

  • Pingenõue:  pikad korpuse stringid sügavates kaevudes tekitavad tõmbekoormust, mis läheneb L80 toru korpuse voolavuspiirile ülemises ühenduskohas

  • Kaevu sügavus:  tavaliselt üle 3500–4000 meetri hapu teeninduskeskkondades, kus L80 tugevuse ja kaalu ökonoomika halveneb

Hankemärkus — T95 ei ole laos, erinevalt L80-st ja N80-st, Hiina OCTG-veskid ega torude turustajad ei varu T95-d regulaarselt. See on tellitav klass, mis nõuab spetsiifilisi keemilisi kuumutusi, kontrollitud Q+T kuumtöötlust, CVN-testimist ja kõvaduse sertifikaati. Hiina tehastest pärit T95 tarneajad on tavaliselt 10–16 nädalat alates tellimuse kinnitamisest, olenevalt tehase ajakavast ning CVN-i testimise ja dokumentatsiooni nõuetest. Eelarvehanke täitmisaeg vastavalt – T95 ei tohiks olla viimase hetke versiooniuuendus L80-st, kui kaev on juba läbi löödud. Hankige see spudieelse korpuse konstruktsiooni alusel.

9. Standardmõõtmed

T95 on saadaval samades standardkorpuse suurustes kui L80 – 4½' kuni 20' OD. Kõige sagedamini tellitavad vahe- ja tootmiskestade suurused sügavates hapukaevudes on 5½', 7', 9⅝' ja 13⅜'.

OD (tolli) Üldised kaalud (naelad/jalga) Tüüpiline kasutus Sour Wellsis
5' 11,5 – 18,0 Tootmiskest / vooder
5½' 14,0 – 26,8 Tootmiskest
7' 17,0 – 38,0 Vahe- / tootmiskest
7⅝' 24,0 – 45,3 Vahekest
9⅝' 32,3 – 61,1 Vahekest
13⅜' 48,0 – 85,0 Pind/vahekest
16' 65,0 – 109,0 Pinnapealne korpus

10. Kontrolli ja CVN-i nõuded

Test / ülevaatus T95 tüüp 1 T95 tüüp 2 Sagedus
Tõmbekatse Nõutav Nõutav Kuumuse ja partii kohta
Kõvaduse test Nõutav – max 25,4 HRC Nõutav – max 23 HRC Toru kohta
CVN löökkatse Nõutav Nõutav Partii kohta (3 isendit)
Hüdrostaatiline test Nõutav Nõutav Toru kohta
Drifti test Nõutav Nõutav Toru kohta
NDE (UT/EM) Täiendav – täpsustage tellimusel Täiendav – täpsustage tellimusel Toru kohta, kui see on ette nähtud
NACE vastavussertifikaat Nõutav hapu teenuse jaoks Nõutav hapu teenuse jaoks Kuumuse kohta
MTC (EN 10204 3.1) Standardne Standardne Kuumuse kohta
Kolmanda osapoole kontroll Tungivalt soovitatav Tungivalt soovitatav Tellimuse järgi

11. Korduma kippuvad küsimused

Mis on API 5CT T95 korpuse toru?

API 5CT T95 on haputeenuste kvalifitseeritud OCTG-korpuse klass, mille minimaalne voolavuspiir on 655 MPa (95 000 psi). See on üks neljast API 5CT klassist, mis on mõeldud H₂S-i sisaldavate kaevude jaoks ja mida toodetakse kahte tüüpi: tüüp 1 (max 25,4 HRC) ja tüüp 2 (max 23 HRC). T95 täidab lünga hapude teenuste klassi redeli vahel L80 (80 ksi) ja C110 (110 ksi) vahel, mida kasutatakse sügavates hapukaevudes, kus L80 tugevus on ebapiisav, kuid P110 hapu teenuse kvalifikatsiooni puudumine välistab selle.

Mis vahe on T95 Type 1 ja Type 2 vahel?

Mõlemal tüübil on identsed voolavuspiiri nõuded (655–758 MPa) ja need nõuavad jahutamist ja kuumenemist. Erinevus seisneb maksimaalses kõvaduses: tüüp 1 lubab kuni 25,4 HRC ja tüüp 2 kuni 23 HRC. Tüübi 2 rangem kareduslagi annab väiksema varu NACE MR0175 22 HRC piirini, pakkudes paremat kindlust NACE vastavuse kohta agressiivses hapu keskkonnas. Tüüp 2 nõuab täpsemat kuumtöötluse juhtimist ja selle kulutasu on 1. tüübiga võrreldes tagasihoidlik.

Kas T95 sobib haputeeninduseks?

Jah — T95 on spetsiaalselt loodud haputeeninduse jaoks. Siiski ei piisa ainult API 5CT sertifikaadist NACE MR0175 järgimiseks. Ostja peab määrama NACE vastavuse täiendava ostunõudena ja kriitiliselt öeldes ületab T95 tüüp 1 API 5CT kõvaduse piirang 25,4 HRC NACE piirmäära 22 HRC – see tähendab, et üksikud torud, mis läbivad API 5CT testimise, võivad siiski NACE nõudele mitte vastata. Täpsustage alati selgelt NACE vastavus ja kontrollige kõvaduse andmeid MTC-s, mitte ainult klassi tähistust.

Mis vahe on T95 ja P110 vahel?

T95 on kontrollitud maksimaalse kõvadusega ja NACE MR0175 kvalifikatsiooniga hapukasutusklass. P110 on ülitugev magus serveerimisklass, millel pole kõvaduspiiranguid ega hapukasutamise kvalifikatsiooni. T95 minimaalne saagis (655 MPa) on madalam kui P110 (758 MPa), kuid T95 saab kasutada H₂S-i sisaldavates süvendites, samas kui P110 mitte. Kaevude puhul, mille H₂S on kinnitatud üle NACE läve, on T95 kohustuslik; P110 on välistatud sõltumata selle tugevuse eelisest.

Mis vahe on T95 ja L80 vahel?

T95 ja L80 on mõlemad hapud teenindusklassid, kuid erineva tugevustasemega. L80 minimaalne tootlikkus on 552 MPa (80 ksi) ja T95 655 MPa (95 ksi) — ligikaudu 18% tugevam. T95 kasutatakse juhul, kui L80 tugevus on ebapiisav kaevu kokkuvarisemise, purunemise või pingete jaoks, tavaliselt sügavamates kaevudes, mis on üle 3500–4000 meetri. T95 nõuab ka CVN-i löögitesti (mida L80 ei tee) ja see on laost tellitav kvaliteet, mille teostusaeg on pikem kui L80.

Millist CVN-tugevust on vaja T95 jaoks?

API 5CT nõuab Charpy V-Notch (CVN) löögitesti T95 jaoks – üks nõudeid, mis eristab seda N80-st ja P110-st. Minimaalsed CVN väärtused on toodud API 5CT tabelites toru läbimõõdu ja seina paksuse funktsioonina, kusjuures üksikute proovide jaoks on eraldi miinimumid ja kolm. Katse tehakse 0 °C juures, kui ostja ei ole määranud madalamat temperatuuri. CVN-i nõue peegeldab T95 kriitilist hapu teenuse rakendust, mille sitkus on oluline, et vesinikuga laetud keskkondades vastu seista haprale purunemisele.

Allikas API 5CT T95 korpus ZC terastorust

ZC Steel Pipe toodab API 5CT T95 tüübi 1 ja tüübi 2 korpust, millel on täielik CVN löögikatse, torude kõvaduse sertifikaat, NACE MR0175 vastavusdokumentatsioon ja EN 10204 3.1 või 3.2 MTC. Saadaval on kolmanda osapoole kontroll (SGS, Bureau Veritas, TÜV) ja täiendav NDE. Meil on sõltumatud patendid esmaklassilises ühendustehnoloogias gaasikaevude ja kriitiliste teenindusrakenduste T95 korpuse jaoks.

T95 on tellimisjärgus – tarneaeg on tavaliselt 10–16 nädalat. Veski saadavuse, hinnakujunduse ja tehnilise toe saamiseks võtke meiega ühendust oma korpuse projekteerimise protsessi alguses.

 mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Küsi pakkumist


Võtke ühendust

Kiirlingid

Toetus

Toote kategooria

Võtke meiega ühendust

Lisa: nr 42, rühm 8, Huangke küla, Sunzhuang Street, Hai'an City
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Jäta sõnum
Võtke meiega ühendust
Autoriõigus © 2024 Zhencheng Steel Co.,Ltd. Kõik õigused kaitstud. Toetavad leadong.com