Tel: +86-139-1579-1813 E-mail: mandy. w@zcsteelpipe.com
API 5CT T95 behuizingspijp - Type 1 versus Type 2, specificaties, zure service en selectiegids
U bevindt zich hier: Thuis » Blogs » Productnieuws » API 5CT T95 behuizingspijp - Type 1 versus Type 2, specificaties, zure service en selectiegids

API 5CT T95 behuizingspijp - Type 1 versus Type 2, specificaties, zure service en selectiegids

Aantal keren bekeken: 0     Auteur: Site-editor Publicatietijd: 13-03-2026 Herkomst: Locatie

Informeer

knop voor delen op Facebook
Twitter-deelknop
knop voor lijn delen
knop voor het delen van wechat
linkedin deelknop
knop voor het delen van Pinterest
WhatsApp-knop voor delen
deel deze deelknop

T95 neemt een precieze en veeleisende positie in op de API 5CT-schaalladder: het biedt een minimale vloeigrens van 95.000 psi – hoger dan L80 maar lager dan P110 – terwijl de zure servicekwalificatie behouden blijft die P110 niet kan bieden. Het is de beste keuze wanneer een put zo diep is dat de sterkte van L80 onvoldoende is, maar de aanwezigheid van H₂S sluit het gebruik van P110 uit. Om T95 goed te krijgen – het specificeren van de juiste subklasse, het verifiëren van de hardheidscertificering en het bevestigen van NACE-conformiteitsdocumentatie – vereist meer toewijding dan welke andere gangbare karkaskwaliteit dan ook.

ZC Steel Pipe produceert API 5CT T95-behuizing in type 1- en type 2-subklassen, met volledige CVN-slagtests, hardheidscertificering en NACE MR0175-documentatie. Wij leveren OCTG aan olie- en gasexploitanten die zure putten exploiteren in het Midden-Oosten, Afrika en Zuid-Amerika. Deze gids behandelt de specificaties van de T95, de twee subklassetypen, kwalificatievereisten voor zure service en hoe u deze correct kunt positioneren ten opzichte van de L80 en P110 in een omhulselprogramma.

INHOUD

  1. Wat is API 5CT T95?

  2. T95 Type 1 versus Type 2

  3. Chemische samenstelling

  4. Mechanische eigenschappen

  5. Kwalificatie zure service — NACE MR0175 / ISO 15156

  6. T95 in de zure serviceklasseladder

  7. T95 versus P110 — Wanneer zure service hoge sterkte uitsluit

  8. T95 versus L80: wanneer moet u een stap verder gaan?

  9. Standaard afmetingen

  10. Inspectie- en CVN-vereisten

  11. Veelgestelde vragen

1. Wat is API 5CT T95?

STANDAARD DEFINITIE — API 5CT T95 T95 is een groep 3 behuizingskwaliteit in API 5CT (specificatie voor behuizing en buizen). De 'T' duidt een kwaliteit aan die geschikt is voor zuur gebruik - een van de vier in API 5CT naast L80, C110 en Q125. De '95' verwijst naar de minimale vloeigrens van 95.000 psi (655 MPa). T95 wordt geproduceerd in twee subklassen – Type 1 en Type 2 – die zich onderscheiden door maximale hardheid. Beide vereisen een warmtebehandeling met quench-and-temper. API 5CT verplicht ook Charpy V-Notch (CVN) impacttests voor de T95, als weerspiegeling van de kritische servicetoepassing.

T95 is ontwikkeld om een ​​kloof te dichten die bestaat in diepe zure putten: L80 (80 ksi) wordt oneconomisch op diepten waar de instort-, barst- en spanningsbelastingen groter zijn dan wat L80 aankan bij een aanvaardbare wanddikte, maar P110 – de voor de hand liggende volgende stap in sterkte – kan niet worden gebruikt vanwege het gebrek aan zure servicekwalificatie. T95 bij 95 ksi overbrugt die kloof en biedt een zuurgekwalificeerde optie die 18% sterker is dan L80.

T95 is een speciale kwaliteit; het is niet op voorraad zoals N80 of L80 en vereist doorgaans een minimale bestelhoeveelheid en een langere doorlooptijd van de walserij. Het wordt gebruikt wanneer het ontwerp van de behuizing dit echt vereist, niet als standaardupgrade.

2. T95 Type 1 versus Type 2

T95 Type 1

Min. opbrengst:   655 MPa (95.000 psi)
Maximale opbrengst:   758 MPa (110.000 psi)
Min. treksterkte:   724 MPa (105.000 psi)
Maximale hardheid:   25,4 HRC (255 HV10)
Warmtebehandeling:   afschrikken en temperen (Q+T)
CVN:   Vereist volgens API 5CT
Beste voor:   Matige zuurgraad: geverifieerde partiële H₂S-druk binnen de NACE-limieten

T95Type2

Min. opbrengst:   655 MPa (95.000 psi)
Maximale opbrengst:   758 MPa (110.000 psi)
Min. treksterkte:   724 MPa (105.000 psi)
Maximale hardheid:   23 HRC (241 HV10)
Warmtebehandeling:   afschrikken en temperen (Q+T)
CVN:   Vereist volgens API 5CT
Beste voor:   Agressievere zure service – nauwere hardheidsmarge tot NACE 22 HRC-limiet
Engineering Insight — Waarom de limiet van 23 HRC van Type 2 ertoe doet NACE MR0175 / ISO 15156 beperkt de OCTG van koolstof- en laaggelegeerd staal tot een maximale hardheid van 22 HRC in H₂S-gebruik. Het plafond van T95 Type 1 van 25,4 HRC geeft minder marge; als een individuele hardheidsmeting die limiet nadert, is er een beperkte buffer voordat de NACE-drempel wordt overschreden. Het 23 HRC-plafond van Type 2 ligt slechts 1 HRC boven de NACE-limiet, waardoor een strakkere kwaliteitscontrole ontstaat die het risico verkleint dat individuele metingen de NACE-vereiste overschrijden. Voor kritische zure serviceputten waar de H₂S-omgeving agressief is of waar de gevolgen van SSC-falen ernstig zijn, biedt Type 2 een betekenisvol conservatievere specificatie. De kostenpremie tussen Type 1 en Type 2 is over het algemeen bescheiden; de strengere controle op de warmtebehandeling is de belangrijkste drijfveer.

3. Chemische samenstelling

Element T95 Type 1 Max (%) T95 Type 2 Max (%) Opmerking
Koolstof (C) 0.35 0.35 Lager dan N80 — verbetert de SSC-weerstand
Mangaan (Mn) 1.20 1.20 Strakkere limiet versus N80 – regelt de hardbaarheid
Molybdeen (Mo) 0.85 0.85 Ondersteunt hoge temperaturen voor controle van de hardheid
Chroom (Cr) 1.50 1.50 Verbetert de hardbaarheid en corrosieweerstand
Nikkel (Ni) 0.99 0.99 Verbetert de taaiheid bij lage temperaturen
Silicium (Si) 0.45 0.45 Deoxidant – gecontroleerd op taaiheid
Fosfor (P) 0.020 0.020 Strakker dan N80 — cruciaal voor SSC-weerstand
Zwavel (S) 0.010 0.010 Strakker dan N80 - MnS-insluitsels zijn SSC-initiatieplaatsen

Vergeleken met N80 heeft T95 aanzienlijk strengere limieten voor fosfor (0,020 versus 0,030) en zwavel (0,010 versus 0,030). Dit is opzettelijk – beide elementen zijn schadelijk voor de SSC-resistentie. Sulfide-insluitsels (MnS) fungeren als waterstofvangplaatsen en scheurinitiatiepunten in zure omgevingen. De schonere chemie van T95 weerspiegelt de zure servicetoepassing.

4. Mechanische eigenschappen

Eigenschap T95 Type 1 T95 Type 2 Eenheid
Minimale vloeigrens 655 655 MPa (95.000 psi)
Maximale vloeigrens 758 758 MPa (110.000 psi)
Minimale treksterkte 724 724 MPa (105.000 psi)
Maximale hardheid 25,4 HRC / 255 HV10 23 HRC / 241 HV10 HRC/HV
Warmtebehandeling Q+T Q+T —
CVN-impacttesten Vereist Vereist Per API 5CT-tabellen
API-groep 3 3 —

5. Kwalificatie voor zure dienstverlening — NACE MR0175 / ISO 15156

T95 is een van de vier API 5CT-kwaliteiten die expliciet zijn ontworpen voor zure service. API 5CT-certificering alleen garandeert echter niet de naleving van NACE MR0175 / ISO 15156. Hiervoor moet de koper NACE-naleving specificeren als aanvullende vereiste op de inkooporder, en moet de fabriek certificeren dat elke hitte voldoet aan de toepasselijke NACE-voorwaarden.

De NACE MR0175-vereisten voor T95-behuizing omvatten:

  • Maximale hardheid: 22 HRC (HV 237) bij elke individuele hardheidsmeting - merk op dat dit  lager is  dan zowel T95 Type 1 (25,4 HRC) als Type 2 (23 HRC) API 5CT-limieten. De NACE-limiet is de bepalende beperking voor zure dienstverlening.

  • Warmtebehandeling: Q+T — verplicht voor beide typen.

  • Chemie: Lage S en P zoals hierboven gespecificeerd - consistent met de API 5CT-chemielimieten van T95.

  • Documentatie: Bij de MTC moet een gecertificeerde verklaring van NACE MR0175 / ISO 15156-naleving worden gevoegd.

Kritiek technisch punt - API 5CT T95 Type 1 hardheid overschrijdt de NACE-limiet Dit is de meest kritische specificatievalkuil met T95: T95 Type 1 heeft een maximale hardheid van 25,4 HRC per API 5CT, maar NACE MR0175 beperkt koolstof en laaggelegeerd staal tot 22 HRC voor zure toepassingen. Een leiding die is gecertificeerd volgens API 5CT T95 Type 1 is NIET automatisch NACE-conform; individuele metingen tussen 22 en 25,4 HRC voldoen aan API 5CT, maar voldoen niet aan NACE MR0175. Voor zure serviceputten moet u NACE-naleving opgeven als aanvullende aankoopvereiste en op de MTC verifiëren dat elke geteste pijp voldoet aan het maximum van 22 HRC, en niet alleen aan de API 5CT-limiet. T95 Type 2 (API 5CT-limiet van 23 HRC) biedt een betere marge, maar vereist nog steeds expliciete NACE-certificering; het API 5CT-certificaat is geen vervanging.

6. T95 in de zuurgraadladder

API 5CT definieert vier kwaliteiten die specifiek bedoeld zijn voor zure servicetoepassingen. T95 zit tussen L80 en C110 in de krachtladder:

Kwaliteit Min. opbrengst (MPa / ksi) Max. opbrengst (MPa / ksi) Max. hardheid (HRC) NACE HRC-limiet CVN vereist
L80 552/80 655/95 23 HRC 22 HRC Nee
T95 Type 1 655/95 758/110 25,4 HRC 22 HRC Ja
T95Type2 655/95 758/110 23 HRC 22 HRC Ja
C110 758/110 828/120 30 HRC (type 1) / 27 HRC (type 2) Volgens NACE-bijlage Ja
Q125 862/125 1034/150 Geen limiet gespecificeerd Niet standaard zuur Ja

Verwant: API 5CT L80-behuizing — Zure servicespecificaties → | API 5CT P110-behuizing — Specificaties met hoge sterkte → | API 5CT N80-behuizing — Sweet Service →

7. T95 versus P110 – Wanneer zure service hoge sterkte uitsluit

Eigenschap T95 (Type 1 / Type 2) P110
Min. opbrengst (MPa) 655 758
Maximale opbrengst (MPa) 758 965
Hardheidslimiet 25,4 / 23 HRC Geen
Zure service gekwalificeerd Ja — met NACE-supplement Nee
CVN-testen Vereist Niet vereist
H₂S-omgeving Geschikt Niet geschikt
Diepe zoete bronnen Ja, maar de P110 is efficiënter Voorkeur
Typische diepte 2.500–5.000 m zuur 3.000–6.000+ m zoet

De beslissing tussen T95 en P110 is doorgaans niet moeilijk; deze wordt bepaald door de H₂S-inhoud van de put. Als bevestigd wordt dat H₂S aanwezig is boven de NACE-drempel (partiële druk van 0,0003 MPa), wordt P110 volledig uitgesloten. Als de put zoet is, geeft P110 betere instort- en barstprestaties per gewichtseenheid. De technische fout die moet worden vermeden, is het specificeren van P110 in een put met een onzeker of marginaal H₂S-gehalte, ervan uitgaande dat het risico laag is. Naleving van de NACE MR0175 is een binaire vereiste, geen kwestie van risicotolerantie.

8. T95 versus L80 – Wanneer moet u een stap verder gaan?

L80 en T95 zijn beide slechte servicekwaliteiten - de vraag is of het ontwerp van de behuizing de extra 18% vloeigrens vereist die T95 biedt. Het antwoord komt voort uit de berekening van het behuizingsontwerp, en niet uit een vuistregel. De praktische triggers voor de overstap van L80 naar T95 zijn:

  • Instortvereiste: De  benodigde L80-wanddikte om instorting te weerstaan ​​is te zwaar voor de grootte van het geboorde gat of het gewichtsbudget

  • Burst-vereiste:  Kick-scenario's produceren barstbelastingen die de capaciteit van L80 overschrijden bij een acceptabele wanddikte

  • Spanningseis:  Lange verbuizingsreeksen in diepe putten genereren trekbelastingen die de vloeigrens van het pijplichaam van de L80 benaderen bij de bovenste verbinding

  • Putdiepte:  doorgaans boven 3.500–4.000 meter in zure serviceomgevingen waar de sterkte-tot-gewicht-economie van de L80 verslechtert

Aanbestedingsnota — T95 is geen standaardkwaliteit. In tegenstelling tot L80 en N80 wordt T95 niet routinematig op voorraad gehouden door Chinese OCTG-fabrieken of pijpdistributeurs. Het is een order-op-maak kwaliteit die specifieke chemische verhittingen, gecontroleerde Q+T hittebehandeling, CVN-testen en hardheidscertificering vereist. De doorlooptijden voor T95 van Chinese fabrieken bedragen doorgaans 10 tot 16 weken vanaf de orderbevestiging, afhankelijk van het fabrieksschema en de test- en documentatievereisten van CVN. Dienovereenkomstige doorlooptijd van de budgetaanbestedingen: T95 mag geen last-minute upgrade zijn van L80 als de put al is gespud. Koop het op basis van het ontwerp van de pre-spud behuizing.

9. Standaardafmetingen

De T95 is verkrijgbaar in dezelfde standaard behuizingsafmetingen als de L80 — van 4½' tot en met 20' buitendiameter. De meest bestelde maten voor tussen- en productiemantels in diepe zure putten zijn 5½', 7', 9⅝', en 13⅜'.

OD (inch) Algemene gewichten (lb/ft) Typisch gebruik in zure putten
5' 11,5 – 18,0 Productie behuizing / voering
5½' 14,0 – 26,8 Productie behuizing
7' 17,0 – 38,0 Tussen-/productiebehuizing
7⅝' 24,0 – 45,3 Tussenbehuizing
9⅝' 32,3 – 61,1 Tussenbehuizing
13⅜' 48,0 – 85,0 Oppervlakte-/tussenbehuizing
16' 65,0 – 109,0 Oppervlakte behuizing

10. Inspectie- en CVN-vereisten

Test / Inspectie T95 Type 1 T95 Type 2 Frequentie
Trekproef Vereist Vereist Per hitte en partij
Hardheidstest Vereist — maximaal 25,4 HRC Vereist — maximaal 23 HRC Per pijp
CVN-impacttest Vereist Vereist Per lot (3 exemplaren)
Hydrostatische test Vereist Vereist Per pijp
Drift-test Vereist Vereist Per pijp
BDE (UT/EM) Aanvullend - specificeer bij bestelling Aanvullend - specificeer bij bestelling Per pijp indien gespecificeerd
NACE-conformiteitscertificaat Vereist voor zure service Vereist voor zure service Per hitte
MTC (EN 10204 3.1) Standaard Standaard Per hitte
Inspectie door derden Sterk aanbevolen Sterk aanbevolen Per bestelling

11. Veelgestelde vragen

Wat is API 5CT T95-mantelbuis?

API 5CT T95 is een zure service-gekwalificeerde OCTG-omhulselkwaliteit met een minimale vloeigrens van 655 MPa (95.000 psi). Het is een van de vier API 5CT-kwaliteiten die zijn ontworpen voor H₂S-houdende putten en worden geproduceerd in twee typen: Type 1 (max. 25,4 HRC) en Type 2 (max. 23 HRC). T95 vult het gat in de zure servicegraadladder tussen L80 (80 ksi) en C110 (110 ksi), gebruikt in diepe zure putten waar de sterkte van de L80 onvoldoende is, maar het gebrek aan zure servicekwalificatie van de P110 sluit dit uit.

Wat is het verschil tussen T95 Type 1 en Type 2?

Beide typen hebben identieke eisen aan de vloeigrens (655-758 MPa) en vereisen een warmtebehandeling met quench-and-temper. Het verschil zit in de maximale hardheid: Type 1 staat maximaal 25,4 HRC toe en Type 2 staat maximaal 23 HRC toe. Het strakkere hardheidsplafond van Type 2 biedt een kleinere marge ten opzichte van de NACE MR0175-limiet van 22 HRC, wat een betere zekerheid biedt over de naleving van de NACE in agressieve zure omgevingen. Type 2 vereist een nauwkeurigere controle van de warmtebehandeling en brengt een bescheiden kostenpremie met zich mee ten opzichte van Type 1.

Is T95 geschikt voor zure service?

Ja – T95 is speciaal ontworpen voor zure service. API 5CT-certificering alleen is echter niet voldoende om te voldoen aan NACE MR0175. De koper moet NACE-conformiteit specificeren als aanvullende aankoopvereiste, en cruciaal is dat de API 5CT-hardheidslimiet van 25,4 HRC van T95 Type 1 de NACE-limiet van 22 HRC overschrijdt - wat betekent dat individuele pijpen die de API 5CT-tests doorstaan, nog steeds niet aan de NACE-vereiste kunnen voldoen. Geef altijd expliciet de NACE-conformiteit op en verifieer de hardheidsgegevens op de MTC, niet alleen de soortaanduiding.

Wat is het verschil tussen T95 en P110?

T95 is een zuurgraad met een gecontroleerde maximale hardheid en NACE MR0175-kwalificatie. P110 is een zoete servicekwaliteit met hoge sterkte, zonder hardheidslimiet en zonder kwalificatie voor zure service. De minimale opbrengst van T95 (655 MPa) is lager dan die van P110 (758 MPa), maar T95 kan worden gebruikt in H₂S-bevattende putten, terwijl P110 dat niet kan. Voor putten met bevestigde H₂S boven de NACE-drempel is T95 verplicht; P110 wordt uitgesloten, ongeacht het sterktevoordeel.

Wat is het verschil tussen T95 en L80?

T95 en L80 zijn beide zure servicekwaliteiten, maar met verschillende sterkteniveaus. L80 heeft een minimale opbrengst van 552 MPa (80 ksi) en T95 heeft 655 MPa (95 ksi) – ongeveer 18% sterker. T95 wordt gebruikt wanneer de sterkte van de L80 onvoldoende is voor de vereisten voor instorten, barsten of spanningen van de put, meestal in diepere putten van meer dan 3.500 tot 4.000 meter. T95 vereist ook CVN-impacttests (wat bij L80 niet het geval is) en is een order-to-make-kwaliteit die niet op voorraad is en die langere doorlooptijden heeft dan L80.

Welke CVN-taaiheid is vereist voor T95?

API 5CT schrijft Charpy V-Notch (CVN) impacttests voor T95 voor – een van de vereisten die het onderscheidt van N80 en P110. De minimale CVN-waarden worden gespecificeerd in de API 5CT-tabellen als functie van de buisbuitendiameter en wanddikte, met afzonderlijke minima voor individuele monsters en het gemiddelde van drie. Het testen wordt uitgevoerd bij 0°C tenzij een lagere temperatuur is gespecificeerd door de koper. De CVN-vereiste weerspiegelt de kritische zure servicetoepassing van de T95, waarbij taaiheid essentieel is om brosse breuken in met waterstof gevulde omgevingen te weerstaan.

Bron API 5CT T95-behuizing van ZC Steel Pipe

ZC Steel Pipe produceert API 5CT T95-behuizing in type 1 en type 2, met volledige CVN-slagtests, hardheidscertificering per buis, NACE MR0175-conformiteitsdocumentatie en EN 10204 3.1 of 3.2 MTC. Inspectie door derden (SGS, Bureau Veritas, TÜV) en aanvullende BDE beschikbaar. We beschikken over onafhankelijke patenten op het gebied van hoogwaardige verbindingstechnologie voor T95-behuizingen voor gasputten en kritische servicetoepassingen.

T95 is een order-op-maak-kwaliteit; de doorlooptijd bedraagt ​​doorgaans 10-16 weken. Neem vroeg in het ontwerpproces van uw behuizing contact met ons op voor beschikbaarheid, prijzen en technische ondersteuning van de walserij.

 mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Vraag een offerte aan


Neem contact op

Snelle koppelingen

Steun

Productcategorie

Neem contact met ons op

Toevoegen: nr. 42, groep 8, Huangke Village, Sunzhuang Street, Hai'an City
Mobiel/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Laat een bericht achter
Neem contact met ons op
Copyright © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Alle rechten voorbehouden. Ondersteund door leadong.com