Puh: +86-139-1579-1813 Sähköposti: mandy. w@zcsteelpipe.com
API 5L X70 Line Pipe — Laajuudet, tekniset tiedot ja toimittajan opas
Olet täällä: Kotiin » Blogit » Tuoteuutisia » API 5L X70 Line Pipe — Laajuudet, tekniset tiedot ja toimittajan opas

API 5L X70 Line Pipe — Laajuudet, tekniset tiedot ja toimittajan opas

Katselukerrat: 0     Tekijä: Site Editor Julkaisuaika: 2026-03-12 Alkuperä: Sivusto

Tiedustella

Facebookin jakamispainike
Twitterin jakamispainike
linjan jakamispainike
wechatin jakamispainike
linkedinin jakamispainike
pinterestin jakamispainike
whatsapp jakamispainike
jaa tämä jakamispainike

API 5L X70 – ISO 3183:n mukaan myös  L485  – on työhevosluokka korkeapaineisille pitkän matkan siirtoputkille. Pienin myötöraja on  485 MPa (70 300 psi) , ja se sijaitsee API 5L -luokan tikkaiden yläpäässä, mikä mahdollistaa ohuemmat seinät ja kevyemmät putkien painot samalla käyttöpaineella verrattuna X65:een tai X60:een – ratkaiseva etu halkaisijaltaan suurissa maastohiihtoprojekteissa, joissa teräksen vetoisuus on ensisijainen kustannustekijä.

ZC Steel Pipe valmistaa ja vie API 5L X70 -linjaputkia saumattomissa ja hitsatuissa muodoissa (ERW, LSAW, SSAW) PSL1- ja PSL2-malleihin, mukaan lukien happamat palvelut X70QS ja X70MS. Omat laadunvalvontamme ja API 5L -tehtaan sertifiointi tukevat projektispesifikaatioita Afrikassa, Lähi-idässä ja Etelä-Amerikassa. Tämä opas kattaa kaiken hankintainsinöörien tarvitsevan määrittää ja hankkia X70 oikein.

SISÄLLYS

  1. Mikä on API 5L X70?

  2. Arvosanat ja toimitusehdot

  3. PSL1 vs PSL2 – Mitä muutoksia?

  4. Kemialliset ja mekaaniset ominaisuudet

  5. Valmistustyypit ja kokovalikoima

  6. Hitsaus ja kenttävalmistus

  7. Hapan palvelu: X70QS & X70MS

  8. Sovellukset ja projektiesimerkit

  9. FAQ


1. Mikä on API 5L X70?

API 5L X70 on hiili-mangaani korkealujuus matalaseosteinen (HSLA) linjaputkilaji, joka on määritelty API-spesifikaatiossa 5L / ISO 3183. 'X70' -merkintä tarkoittaa, että putken vähimmäismyötölujuus  (SMYS) on 70 000 psi (483 MPa)  – mitoitus LSI485 MPa pyöristettynä

STANDARD DESIGNATION API 5L X70 (Imperial) = ISO 3183 L485 (metrinen) = EN 10208-2 L485MB (eurooppalainen) = CSA Z245.1 Grade 485 (Kanadalainen). Kansainvälisten projektien teknisiä tietoja tarkasteltaessa kaikki neljä nimitystä viittaavat samaan 485 MPa:n myötörajavaatimukseen.

X70 sijaitsee API 5L -luokan tikkailla X65:n ja X80:n välissä. Sen korkean lujuuden, hyvän alhaisissa lämpötiloissa kestävyyden ja vakiintuneiden hitsausmenetelmien yhdistelmä on tehnyt siitä hallitsevan valinnan:

  • Pitkän matkan korkeapainekaasun siirto (MAOP > 10 MPa)

  • Suurihalkaisijainen pääjohtoputki (≥ 24' OD)

  • Offshore syvänmeren virtauslinjat ja nousuputket

  • PSL2 + CVN -testausta vaativat arktiset ja suuren vaikutuksen alueen putkistot

Nykyiset X70-teräkset ovat  mikroseostettuja hiili-mangaaniteräksiä . Niobi (Nb), vanadiini (V) ja titaani (Ti) ovat tärkeimmät mikroseosalkuaineet, joiden kokonaismikroseospitoisuus ei ylitä 0,15 %. Tuloksena oleva neulamainen ferriitti- ja bainiittimikrorakenne tarjoaa lujuuden, sitkeyden ja hitsattavuuden tasapainon, johon tavanomaiset hiili-mangaaniteräkset eivät pysty vastaamaan tällä myötörajalla.

Katso myös: Mitä eroa on putken ja linjaputken välillä? →

2. Arvosanat ja toimitusehdot

API 5L X70 ei ole yksittäinen tuote – se kattaa useita alalaatuja, jotka määritellään niiden  toimitusolosuhteiden  (lämpökäsittely / valssauskäytäntö) ja  tuotespesifikaatiotason mukaan . Näiden erojen ymmärtäminen on tärkeää ennen ostotilauksen tekemistä.

X70 / L485 (PSL1)

Toimitustila:   Valssattu (R) tai N
Iskutestaus:   Ei pakollinen
Hapan palvelu:   Ei sovellu
Tyypillinen käyttö:   Onshore, ei-hapan, vähävaikutteinen

X70M / L485M (PSL2)

Toimitustila:   lämpömekaaninen (TMCP)
Vaikutustesti:   CVN pakollinen
Hapan palvelu:   Ei sovellu (vakio)
Tyypillinen käyttö:   Useimmat suurihalkaisijaiset päälinjaprojektit

X70Q / L485Q (PSL2)

Toimitustila:   Karkaistu ja karkaistu (Q&T)
Vaikutustesti:   CVN pakollinen
Hapan palvelu:   Ei sovellu (vakio)
Tyypillinen käyttö:   Korkeapaineinen, paksumpi seinämäputki

X70QS / X70MS (PSL2 + liite H)

Toimitusehto:   Q&T tai TMCP
Iskutestaus:   CVN + HIC + SSC pakollinen
Hapan palvelu:   Kyllä — Liitteen H mukainen
Tyypillinen käyttö:   Hapan kaasu, märkä H₂S, hapan kaasuruiskutus
Hankintahuomautus – oikean alaluokan määrittäminen Monissa Afrikan ja Lähi-idän projekteissa tiedusteluissa mainitaan yksinkertaisesti 'X70 PSL2' ilman toimitusehtoliitettä. Käytännössä suurin osa suurihalkaisijaisista LSAW-putkista näitä projekteja varten valmistetaan X70M:nä (TMCP). Jos projektisi edellyttää Q&T:tä paksuseinäiselle putkelle (> 25,4 mm) tai happaman palvelun liitteen H vaatimustenmukaisuutta, sinun on ilmoitettava X70Q tai X70QS/X70MS nimenomaisesti MR:ssä. Epäselvät tekniset tiedot ovat johtava syy tehdastilauskiistaan.

3. PSL1 vs PSL2 — Mitä muutoksia?

Tuotespesifikaatiotaso on yksi tärkeimmistä vaihtoehdoista missä tahansa putkitilauksessa. X70:lle PSL2 on lähes yleisesti määritelty suurissa lähetysprojekteissa. Tässä on suora vertailu tärkeimmistä eroista:

Vaatimus X70 PSL1 X70 PSL2
Hiiliekvivalentti (CE IIW ) Ei määritelty Maksimi 0,43 (sauma) / 0,42 (putken runko)
CVN-iskutestaus Ei pakollinen Pakollinen (runko + hitsaus + HAZ hitsatulle putkelle)
DWTT (pudotuspainon repeytymistesti) Ei vaadita Vaaditaan putken ulkohalkaisijaltaan ≥ 508 mm (20')
Saanto/vetolujuussuhde Ei rajoitettu Enintään 0,93
Mittatoleranssit Vakio Tiukempi — esim. OD-toleranssi ±0,75 % vs ±1,0 %
Hitsisauma NDE Perus UT tai RT 100 % UT/RT + laminointiskannaus levyllä/kelalla
Jäljitettävyys Lämpönumero Täysi lämpö + putkinumeroiden jäljitettävyys
Hapan palveluvaihtoehto Ei saatavilla X70QS / X70MS (liite H)
Offshore-vaihtoehto Ei saatavilla Liitteen J lisävaatimukset

Lisätietoa PSL-vaatimuksista: PSL1 vs PSL2 Kemiallinen koostumus ja mekaaniset ominaisuudet →  ja API 5L PSL1 vs PSL2 saumaton putki: teknisiä vaatimuksia verrattu →

4. Kemialliset ja mekaaniset ominaisuudet

4.1 Kemiallinen koostumus (API 5L, 46. painos)

Elementti X70 PSL1 saumaton (max %) X70 PSL1 hitsattu (max %) X70 PSL2 saumaton (max %) X70 PSL2 hitsattu (max %)
Hiili (C) 0.28 0.26 0.18 0.18
Mangaani (Mn) 1.40 1.40 1.85 1.85
Fosfori (P) 0.030 0.030 0.025 0.025
rikki (S) 0.030 0.030 0.015 0.015
Pii (Si) 0.45 0.45 0.45 0.45
Nb + V + Ti (kokonaismikroseos) 0.15 0.15 0.15 0.15
CE IIW — — 0,43 max 0,43 max
Pcm — — 0,25 max 0,25 max

4.2 Mekaaniset ominaisuudet

Property X70 PSL1 X70 PSL2 X70QS/MS (Sour, PSL2)
Pienin myötöraja (SMYS) 485 MPa / 70 300 psi 485 MPa / 70 300 psi 485 MPa / 70 300 psi
Max myötöraja 635 MPa / 92 100 psi 635 MPa / 92 100 psi 635 MPa / 92 100 psi
Minimaalinen vetolujuus (SMTS) 570 MPa / 82 700 psi 570 MPa / 82 700 psi 570 MPa / 82 700 psi
Tuotto/vetolujuussuhde (max) Ei rajoitettu 0.93 0.93
Pienin venymä (Af, 50 mm GL) Katso API 5L -taulukko 7 Katso API 5L -taulukko 7 Katso API 5L -taulukko 7
Kovuus (max) Ei määritelty Ei määritelty 250 HV10 / 22 HRC
CVN-iskutestin lämpötila Ei pakollinen 0 °C standardi; alempi liitteen J mukaisesti offshoreille 0 °C vähintään; projektikohtainen alempi lämpötila
DWTT leikkausalue (OD ≥ 508 mm) — ≥ 85 % -15 °C:ssa ≥ 85 % -15 °C:ssa
Engineering Insight — Y/T-suhteen raja PSL2:n suurin myötö-lujuussuhde 0,93 on usein huomiotta jätetty, mutta kriittinen vaatimus. Korkea Y/T-suhde tarkoittaa, että putkella on rajoitettu plastinen muodonmuutoskyky ennen vikaa. Tämä on tärkeää maan liikkeen, seismisen tai routanousukuormituksen skenaarioissa. Jos reittisi kulkee epävakaan maan läpi, vahvista Y/T-yhteensopivuus MTR:ssä ja harkitse tiukemman projektikohtaisen rajan määrittämistä (esim. 0,90 max).

5. Valmistustyypit ja kokoalue

5.1 Valmistusmenetelmät

Prosessi OD -alue Seinän paksuus Paras
Saumaton (SMLS) ½' – 24' (jopa 610 mm) Jopa ~65 mm Korkeapaineinen pieni poraus, offshore-sivut, kriittinen huolto
ERW (Electric Resistance Welded) 2' – 24' (jopa 610 mm) Jopa ~19 mm Kokoonpanolinjat, alemman paineen jakelu, kustannusherkät sovellukset
LSAW / DSAW (pituussaha) 16' – 60' (406–1524 mm) 6-60 mm Suurihalkaisijainen päälinjan voimansiirto, offshore, korkeapaine
SSAW / HSAW (spiraalisaha) 16' – 120' (406–3048 mm) 6-25 mm Vedensiirto, matalapaineinen kaasu, rakenteellinen kotelo

Useimmissa korkeapaineisissa X70-päälinjaprojekteissa (käyttöpaine > 8 MPa, halkaisija ≥ 24')  LSAW on hallitseva valmistusvaihtoehto . JCOE/UOE-levytaivutusprosessi tarjoaa tiukan mittojen hallinnan, täyspitkän sauman hitsauksen UT ja mahdollisuuden tuottaa paksuseinäisiä putkia, joita SSAW ei pysty vastaamaan tässä paineluokassa.

Aiheeseen liittyvää luettavaa: LSAW vs saumaton suuren halkaisijan X70-projekteihin → | LSAW vs SSAW: kumpi on parempi korkeapainelinjoille? → | LSAW JCOE vs spiraaliputki vedenalaisille nousuputkille →

5.2 Vakiokokoalue

OD (tuumaa) OD (mm) Tyypillinen WT-alue (mm) Yhteinen prosessi
4' – 16' 114,3 – 406,4 6.0 – 19.1 Saumaton / ERW
18' – 24' 457,2 – 609,6 8.0 – 25.4 Saumaton / LSAW
26' – 36' 660,4 – 914,4 9.5 – 38.1 LSAW
38' – 48' 965,2 – 1219,2 12.7 – 50.8 LSAW / SSAW
50' – 60' 1270-1524 14,3 - 60,0 LSAW

Mukautetut seinäpaksuudet vakioaikataulujen ulkopuolella ovat saatavilla tilauksesta. Ota yhteyttä ZC:hen tehdasaikatauluista ja vähimmäistilausmääristä ei-standardimitoissa.

6. Hitsaus ja kenttävalmistus

X70:n mikroseostettu TMCP-kemia tekee siitä hitsattavamman kuin Q&T-laadut vertailukelpoisilla saantotasoilla – mutta se vaatii tiukkaa pätevien hitsausmenetelmien noudattamista. Esilämmityksen tai kulutustarvikkeiden valinnan pikavalinnat ovat yleisin syy HAZ-halkeamiseen ja pehmenemiseen X70-projekteissa.

6.1 Tärkeimmät hitsausparametrit

Parametrivaatimus / opastus
Hallitseva standardi API 1104 (kenttäympäryshitsaukset); ASME IX (paineastian/laitoksen putkisto)
Esilämmitä lämpötila Tyypillisesti 50-100 °C; nosta lämpötila 100–150 °C, jos WT > 25,4 mm tai kylmässä ympäristössä (<5 °C)
Vedyn ohjaus Vähävetyiset elektrodit pakolliset (diffundoituva H₂ ≤ 5 ml/100g hitsausmetallia). Paista ja säilytä elektrodit valmistajan ohjeiden mukaan.
Lämmönsyöttöalue 1,0 – 3,5 kJ/mm TMCP-laaduille. Liiallinen lämmöntuotto heikentää HAZ:n sitkeyttä karkearakeiden vyöhykkeiden muodostumisen vuoksi.
Välilämpötila (max) 250 °C. Tämän ylittäminen ylikuumentaa TMCP-mikrorakennetta ja voi aiheuttaa HAZ:n pehmenemistä SMYS:n alapuolella.
PWHT Ei vaadi standardi WT TMCP -luokissa. Vaaditaan WT > 38 mm tai projektikohtaisesti. Kysy tehtaalta PWHT:n vaikutusta TMCP:n mekaanisiin ominaisuuksiin.
WPS-uudelleenkelpoisuuden liipaisin Putken valmistajan, lämmön tai erän muutos vaatii WPS:n uudelleenkelpoisuuden API 1104 §5:n mukaisesti.
Kriittinen suunnittelupiste – HAZ-pehmennys X70:ssä TMCP HAZ-pehmennys TMCP X70:ssä on todellinen vikatila – ei teoreettinen huolenaihe. TMCP-mikrorakenne (neulamainen ferriitti / bainiitti) vahvistetaan termomekaanisella käsittelyllä, ei pelkästään seostamalla. Suuri lämmöntuotto hitsauksen aikana voi luoda pehmeän vyöhykkeen alikriittiseen HAZ:iin, jossa myötöraja putoaa perusputken SMYS alapuolelle. Venymäpohjaisissa suunnitteluprojekteissa (esim. ikirouta, seismiset vyöhykkeet) tämä on potentiaalinen rajatila. Määritä lämmöntuontirajat WPS:ssä ja vaadi poikittaislujuus- ja kovuustestaus HAZ:n yli osana WPQ:ta.

Lue lisää: X70 Line Pipe: Vianetsintä ympäryshitsauksen halkeilu ja HAZ-pehmennys → | Putken soikeus ja Hi-Lo -toleranssit suuren halkaisijan ympäryshitsauksissa →

7. Hapan palvelu: X70QS & X70MS

Standardi API 5L X70 PSL2  ei sovellu  putkiin, jotka kuljettavat märkää H₂S:tä – korkea lujuus ja mikroseostettu kemia aiheuttavat alttiutta sulfidijännityshalkeilulle (SSC) ja vedyn aiheuttamalle halkeilulle (HIC). Hapan palvelu vaatii erilliset Annex H -luokat:  X70QS  (karkaistu ja tempered) tai  X70MS  (termomekaaninen muotoiltu).

7.1 Liite H Vaatimusten yhteenveto

Vaatimuksen yksityiskohta
Maksimikovuus 250 HV10 (22 HRC) — putkirunko, hitsaus, HAZ
HIC-testi NACE TM0284 — CLR ≤ 15 %, CTR ≤ 5 %, CSR ≤ 2 % (Ratkaisu A, ellei projekti toisin ilmoita)
SSC testi NACE TM0177 menetelmä A – ei halkeilua 72 % SMYS:ssä NACE-liuoksessa A
Hiiliekvivalentti Tiukemmat CE IIW-  ja Pcm-rajat verrattuna standardiin PSL2 – sovittu tilausvaiheessa
Rikkipitoisuus Tyypillisesti ≤ 0,003 % (vs 0,015 % standardin PSL2:n tapauksessa) – vaaditaan alhaiselle HIC-herkkyydelle
Hallitseva viitestandardi API 5L Liite H + NACE MR0175 / ISO 15156-2
Kenttähuomautus – Kun NACE MR0175 ja API 5L liitteen H ristiriita NACE MR0175 / ISO 15156-2 asettaa palvelupuolen vaatimukset (altistusolosuhteet, kovuusrajat, hyväksyttävät materiaalit). API 5L Liite H asettaa putken valmistusvaatimukset. Ne täydentävät toisiaan, eivät keskenään vaihdettavissa. Jotkut projektit määrittävät toisen ilman toista – varmista aina, että molempia kutsutaan MR:ssäsi ja tehtaan QCP:ssä. Katso:  PSL2:n lisäksi: Liite H Metallurgy for Sour Gas →

Aiheeseen liittyvä: API 5L X70 PSL2 Sour Servicelle: NACE MR0175 Technical Deep Dive → | API 5CT vs NACE MR0175: Kotelon kovuusvaatimukset selitetty →

8. Sovellukset ja projektiesimerkit

X70 on valinta missä projektit vaativat korkeaa käyttöpainetta, suurta halkaisijaa tai aggressiivisia ympäristöjä – ja missä X65 vaatisi epätaloudellisen paksuja seiniä.

Sovellus Tyypillinen OD × WT- luokka Miksi X70?
Pitkän matkan kaasun siirto 36'–48' × 14–22 mm X70M PSL2 Seinäsäästö vs X65; todistettu MAOP > 10 MPa suorituskyky
Offshore syvänmeren virtauslinjat 8'–24' × 20–40 mm X70Q PSL2 + liite J Korkea ulkoinen paine, matalan lämpötilan CVN-vaatimukset
Hapan kaasun kerääminen 6'–16' × 9,5–19 mm X70QS/MS PSL2 H₂S-vastus + korkea paineluokitus
Maastossa kulkevat öljynvientiputket 24'–36' × 12–19 mm X70M PSL2 Optimaalinen putken paino-paineluokitus; Afrikan infrastruktuuristandardi
Vetysekoitusvaihteisto 24'–48' × 14–25 mm X70M PSL2 + projekti SR Korkean syklin väsymiskestävyys; murtolujuus H₂-haurastumisen hallintaan
Arktiset / ikiroudan putkistot 30'–48' × 16–28 mm X70Q PSL2 (−40°C CVN) Korkea murtolujuus alhaisessa lämpötilassa; jännityspohjaisen suunnittelun yhteensopivuus
Engineering Insight — X70 vs. X65: seinämän paksuusyhtälö Samalla putken ulkohalkaisijalla ja käyttöpaineella X70 mahdollistaa noin 7–8 % ohuemmat seinät verrattuna X65:een (485 MPa vs. 450 MPa SMYS). 500 km:n, halkaisijaltaan 42':n projektissa tämä ero merkitsee tuhansia tonneja terästä – ja suhteellisesti suuria säästöjä materiaalikustannuksissa, kuljetuksessa ja kenttähitsauksessa. Taloudellisuus suosii jatkuvasti X70:tä kaikissa siirtoputkissa, jotka ylittävät ~8 MPa MAOP:n ja 24' OD:n. Tämän kynnyksen alapuolella hintapreemio ja WPS-kelpoisuuskustannukset voivat ylittää seinäsäästöt.

Katso myös: X70 vs X65: hitsattavuus ja kustannustodellisuudet → | X70 vs X80 Line Pipe: mikä laatu valita? →

Vetyputkisovelluksiin: Teräsputki vetyputkille: Grades & hitsing Guide →

Offshore-hitsattujen putkien tiedot: Offshore vs onshore hitsattu putki: miksi LSAW on standardi meriympäristöissä →

Pinnoitteiden valinta X70-projekteissa: 3LPE vs FBE vs 3LPP: Oikean putkipinnoitteen valinta → | 3LPE-pinnoite Standardi DIN 30670 →

9. Usein kysytyt kysymykset

Mikä on API 5L X70 -putki?

API 5L X70 (ISO 3183 L485) on erittäin luja hiili-mangaani linjaputkilaatu, jonka vähimmäismyötölujuus on 485 MPa (70 300 psi). Sitä valmistetaan saumattomissa ja hitsatuissa muodoissa (ERW, LSAW, SSAW) kahdelle tuotespesifikaatiotasolle – PSL1 ja PSL2 – ja se on hallitseva laatu suuriläpimittaisissa, korkeapaineisissa öljy- ja kaasunsiirtoputkissa maailmanlaajuisesti.

Mitä eroa on X70 PSL1:llä ja PSL2:lla?

PSL2 asettaa huomattavasti tiukemmat vaatimukset: pakollinen CVN-iskutestaus putken rungolle, hitsille ja HAZ:lle; DWTT-testaus putkelle, jonka ulkohalkaisija on ≥ 508 mm; suurin myötö-lujuussuhde on 0,93; tiukemmat hiiliekvivalenttirajat; tiukemmat mittatoleranssit; ja täydellinen lämmön ja putkien jäljitettävyys. PSL2 on myös edellytys hapan palvelu (liite H) ja offshore (liite J) luokille. PSL1 on hyväksyttävissä vain vähävaikutteisissa, ei-happamissa maasovelluksissa.

Mitä X70M, X70Q ja X70QS tarkoittavat?

Nämä jälkiliitteet osoittavat toimitustilan. M = termomekaaninen ohjattu prosessi (TMCP); Q = sammutettu ja karkaistu; QS = jäähdytetty ja temperoitu hapanpalvelua varten (liite H); MS = lämpömekaaninen, joka on muodostettu happamaa palvelua varten. Tavallisissa päähankkeissa X70M on yleisin. Määritä paksuseinäisille tai hapanpalvelusovelluksille X70Q tai X70QS/X70MS.

Voidaanko X70-putkea käyttää happamassa palvelussa (H₂S-ympäristöt)?

Standardi X70 PSL1 ja PSL2 eivät sovellu märkävesihuoltoon. Hapan palvelu vaatii liitteen H luokkien X70QS tai X70MS, jotka asettavat maksimikovuuden 250 HV10 putken rungon, hitsin ja HAZ:n poikki, sekä pakollisen HIC-testauksen (NACE TM0284) ja SSC-testauksen (NACE TM0177). Rikkipitoisuus on tyypillisesti rajoitettu ≤ 0,003 %:iin verrattuna PSL2:n standardirajaan 0,015 %.

Mikä hitsausstandardi pätee X70 ympärysmyötäisiin hitseihin?

Kenttäympäryshitsausta säätelee API 1104. X70 vaatii pätevän WPS:n, jossa käytetään vähän vetyä sisältäviä elektrodeja (≤ 5 ml/100 g diffuusiota H₂), esilämmitystä 50–100 °C (korkeampi paksulle seinälle tai kylmälle säälle) ja kontrolloitua lämmönsyöttöä HAZ-pehmenemisen välttämiseksi. Välilämpötila ei saa ylittää 250°C. PWHT:ta ei vaadita vakiopainoisille TMCP-putkille, mutta se tulee arvioida yli 38 mm:n seinämäpaksuuksille.

Mikä on API 5L X70:n ISO 3183 -vastaava?

ISO 3183 -vastaava on L485. Muita vastineita ovat EN 10208-2 Grade L485MB (eurooppalainen standardi) ja CSA Z245.1 Grade 485 (Kanadalainen). Kaikki määrittävät saman 485 MPa:n myötörajan, mutta lisätestausvaatimuksissa voi olla pieniä eroja. Varmista vastaavuus tehtaan kanssa ennen kuin vaihdat projektin spesifikaatioon, joka viittaa erityisesti yhteen standardiin.

Lähde API 5L X70 Line Pipe ZC Steel Pipe -putkesta

ZC Steel Pipe valmistaa ja vie API 5L X70 -linjaputkia saumattomassa ja hitsatussa muodossa – ERW, LSAW ja SSAW – PSL1:een ja PSL2:een, mukaan lukien liitteen H laatuluokat. Meillä on API 5L -tehtaan sertifiointi ja toimitusprojektit Afrikassa, Lähi-idässä ja Etelä-Amerikassa, joissa on täydellinen MTR-jäljitettävyys ja kolmannen osapuolen tarkastus.

Saatavana FBE-, 3LPE- tai 3LPP-korroosionestopinnoitteella standardin ISO 21809 / DIN 30670 mukaan. Mukautettu ulkohalkaisija, seinämän paksuus ja pituus tilauskohtaisesti.

 mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Pyydä tarjous


Ota yhteyttä

Pikalinkit

Tukea

Tuoteluokka

Ota yhteyttä

Lisää: nro 42, ryhmä 8, Huangke Village, Sunzhuang Street, Hai'an City
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Sähköposti:  mandy. w@zcsteelpipe.com
Jätä viesti
Ota yhteyttä
Copyright © 2024 Zhencheng Steel Co.,Ltd. Kaikki oikeudet pidätetään. Tukee leadong.com