Vaatamised: 0 Autor: saidi toimetaja Avaldamisaeg: 2026-03-12 Päritolu: Sait
API 5L X70 – ISO 3183 järgi tähistatud ka L485 – on kõrgsurve ja pikamaa ülekandetorustike tööjõuklass. Minimaalse voolavuspiiriga 485 MPa (70 300 psi) asub see API 5L klassi redeli ülemises otsas, võimaldades õhemaid seinu ja väiksemaid torusid sama töörõhu jaoks võrreldes X65 või X60-ga – see on otsustav eelis suure läbimõõduga maastikuprojektides, kus terase tonnaaž on peamine kulutegur.
ZC Steel Pipe toodab ja ekspordib API 5L X70 torujuhtmeid õmblusteta ja keevitatud kujul (ERW, LSAW, SSAW) PSL1 ja PSL2, sealhulgas haputeenindusklassidesse X70QS ja X70MS. Meie ettevõttesisesed kvaliteedikontrollid ja API 5L veski sertifikaat toetavad projekti spetsifikatsioone Aafrikas, Lähis-Idas ja Lõuna-Ameerikas. See juhend hõlmab kõike, mida hankeinsenerid peavad X70 õigesti määrama ja hankima.
Mis on API 5L X70?
Hinded ja tarnetingimused
PSL1 vs PSL2 – mis muutub?
Keemilised ja mehaanilised omadused
Tootmistüübid ja suurusvahemik
Keevitus ja välitöötlemine
Hapu teenus: X70QS ja X70MS
Rakendused ja projektinäited
KKK
API 5L X70 on süsinik-mangaani kõrgtugeva madala legeeritud (HSLA) torutoru, mis on määratletud API spetsifikatsioonis 5L / ISO 3183. Tähis 'X70' tähendab, et toru voolavuspiir (SMYS) on 70 000 psi (483 MPa) . minimaalne
X70 asub API 5L klassi redelil X65 ja X80 vahel. Selle kombinatsioon suurest tugevusest, heast vastupidavusest madalal temperatuuril ja väljakujunenud keevitusprotseduuridest on muutnud selle domineerivaks valikuks:
Kõrgsurvegaasi pikamaa ülekanne (MAOP > 10 MPa)
Suure läbimõõduga magistraaltoru (≥ 24' OD)
Avamere süvavee vooluliinid ja tõusud
Arktika ja suure mõjuga piirkonna torujuhtmed, mis nõuavad PSL2 + CVN testimist
Praegused X70 terased on mikrolegeeritud süsinik-mangaanterased . Peamised mikrolegeerivad elemendid on nioobium (Nb), vanaadium (V) ja titaan (Ti), mille mikrosulamite kogusisaldus ei ületa 0,15%. Saadud nõelakujuline ferriidi ja bainiidi mikrostruktuur tagab tugevuse, sitkuse ja keevitatavuse tasakaalu, mida tavalised süsinik-mangaanterased selle saagise taseme juures ei suuda saavutada.
Vaata ka: Mis vahe on torul ja liinitorul? →
API 5L X70 ei ole üks toode – see hõlmab mitut alamklassi, mis on määratletud nende tarnetingimuste (kuumtöötlemise/valtsimise praktika) ja toote spetsifikatsiooni taseme järgi . Nende erinevuste mõistmine on enne ostutellimuse väljastamist ülioluline.
Toote spetsifikatsiooni tase on üks olulisemaid valikuid mis tahes torujuhtme tellimuses. X70 puhul on PSL2 suurte edastusprojektide puhul peaaegu üldiselt määratud. Siin on peamiste erinevuste otsene võrdlus:
| Nõue | X70 PSL1 | X70 PSL2 |
|---|---|---|
| Süsiniku ekvivalent (CE IIW ) | Määratlemata | Maksimaalselt 0,43 (õmblusõmblus) / 0,42 (toru korpus) |
| CVN-i löögitestid | Ei ole kohustuslik | Kohustuslik (keevitatud toru jaoks kere + keevisõmblus + HAZ) |
| DWTT (kaalu langetamise rebenemise test) | Ei nõuta | Nõutav torude läbimõõt ≥ 508 mm (20') |
| Saagise/tõmbe suhe | Pole piiratud | Maksimaalselt 0,93 |
| Mõõtmete tolerantsid | Standardne | Tihedam – nt OD tolerants ±0,75% vs ±1,0% |
| Keevisõmblus NDE | Põhiline TÜ või RT | 100% TÜ/RT + lamineerimisskaneerimine plaadil/poolil |
| Jälgitavus | Kuumuse number | Täielik soojus + toru numbri jälgitavus |
| Hapu teenindusvõimalus | Ei ole saadaval | X70QS / X70MS (lisa H) |
| Avamere valik | Ei ole saadaval | Lisa J täiendavad nõuded |
PSL-i nõuete kohta lisateabe saamiseks: PSL1 vs PSL2 keemiline koostis ja mehaanilised omadused → ja API 5L PSL1 vs PSL2 õmblusteta toru: tehniliste nõuete võrdlus →
| Element | X70 PSL1 õmblusteta (max %) | X70 PSL1 keevitatud (max %) | X70 PSL2 õmblusteta (max %) | X70 PSL2 keevitatud (max %) |
|---|---|---|---|---|
| Süsinik (C) | 0.28 | 0.26 | 0.18 | 0.18 |
| Mangaan (Mn) | 1.40 | 1.40 | 1.85 | 1.85 |
| Fosfor (P) | 0.030 | 0.030 | 0.025 | 0.025 |
| Väävel (S) | 0.030 | 0.030 | 0.015 | 0.015 |
| Räni (Si) | 0.45 | 0.45 | 0.45 | 0.45 |
| Nb + V + Ti (kogu mikrosulam) | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.15 |
| CE IIW | — | — | 0,43 max | 0,43 max |
| Pcm | — | — | 0,25 max | 0,25 max |
| Property | X70 PSL1 | X70 PSL2 | X70QS/MS (Sour, PSL2) |
|---|---|---|---|
| Minimaalne voolavuspiir (SMYS) | 485 MPa / 70 300 psi | 485 MPa / 70 300 psi | 485 MPa / 70 300 psi |
| Maksimaalne voolavuspiir | 635 MPa / 92 100 psi | 635 MPa / 92 100 psi | 635 MPa / 92 100 psi |
| Minimaalne tõmbetugevus (SMTS) | 570 MPa / 82 700 psi | 570 MPa / 82 700 psi | 570 MPa / 82 700 psi |
| Saagise/tõmbe suhe (max) | Pole piiratud | 0.93 | 0.93 |
| Minimaalne pikenemine (Af, 50 mm GL) | Vaadake API 5L tabelit 7 | Vaadake API 5L tabelit 7 | Vaadake API 5L tabelit 7 |
| Kõvadus (max) | Määratlemata | Määratlemata | 250 HV10 / 22 HRC |
| CVN löögikatse temperatuur | Ei ole kohustuslik | 0°C standardne; madalam avamere J lisa järgi | 0°C miinimum; projektipõhine madalam temp |
| DWTT nihkepindala (OD ≥ 508 mm) | — | ≥ 85% –15°C juures | ≥ 85% –15°C juures |
| Protsessi | OD vahemik | Seina paksus | sobib kõige paremini |
|---|---|---|---|
| Õmblusteta (SMLS) | ½' – 24' (kuni 610 mm) | Kuni ~65 mm | Kõrgsurve väike puurauk, avamere küljed, kriitiline teenindus |
| ERW (elektritakistiga keevitatud) | 2' – 24' (kuni 610 mm) | Kuni ~19 mm | Kogumisliinid, madalama rõhu jaotus, kulutundlikud rakendused |
| LSAW / DSAW (pikisuunaline SAW) | 16–60 tolli (406–1524 mm) | 6-60 mm | Suure läbimõõduga põhiliini ülekanne, avamere, kõrgsurve |
| SSAW / HSAW (spiraalsaag) | 16–120 tolli (406–3048 mm) | 6-25 mm | Veeülekanne, madalama rõhuga gaas, struktuurne korpus |
Enamiku kõrgsurvega X70 põhiliiniprojektide puhul (töörõhk > 8 MPa, läbimõõt ≥ 24') on LSAW domineeriv tootmisvalik . JCOE/UOE plaadi painutusprotsess tagab tiheda mõõtmete kontrolli, täispika õmbluse UT ja võime toota raske seinaga torusid, mida SSAW ei suuda selle rõhuklassiga võrrelda.
Seotud lugemine: LSAW vs õmblusteta suure läbimõõduga X70 projektide jaoks → | LSAW vs SSAW: kumb on parem kõrgsurveliinide jaoks? → | LSAW JCOE vs spiraaltoru veealuste tõusutorude jaoks →
| OD (tolli) | OD (mm) | Tüüpiline WT vahemik (mm) | Ühine protsess |
|---|---|---|---|
| 4'–16' | 114,3 – 406,4 | 6,0 – 19,1 | Õmblusteta / ERW |
| 18'–24' | 457,2 – 609,6 | 8,0 – 25,4 | Õmblusteta / LSAW |
| 26'–36' | 660,4 – 914,4 | 9,5 – 38,1 | LSAW |
| 38'–48' | 965,2 – 1219,2 | 12,7 – 50,8 | LSAW / SSAW |
| 50'–60' | 1270-1524 | 14,3 – 60,0 | LSAW |
Tavapäraste graafikute välised kohandatud seinapaksused on saadaval tellimuse alusel. Võtke ühendust ZC-ga veski ajakavade ja mittestandardsete mõõtmete minimaalsete tellimuste koguste saamiseks.
X70 mikrolegeeritud TMCP keemia muudab selle võrreldava saagikuse tasemel Q&T klassidest keevitatavamaks, kuid see nõuab kvalifitseeritud keevitusprotseduuride ranget järgimist. Eelsoojenduse või kulumaterjali valiku otseteed on X70 projektides HAZ-i pragunemise ja pehmenemise kõige levinum põhjus.
| Parameetri | nõue / juhend |
|---|---|
| Reguleeriv standard | API 1104 (väljaümbermõõtkeevitus); ASME IX (surveanuma/rajatise torustik) |
| Eelsoojenda temperatuur | Tavaliselt 50–100 °C; suurendada temperatuurini 100–150 °C, kui WT > 25,4 mm või külmas keskkonnas (<5 °C) |
| Vesiniku juhtimine | Madala vesinikusisaldusega elektroodid on kohustuslikud (hajuv H₂ ≤ 5 ml/100g keevismetalli kohta). Küpsetage ja hoidke elektroode vastavalt tootja juhistele. |
| Soojussisendi vahemik | 1,0 – 3,5 kJ/mm TMCP klasside puhul. Liigne soojussisend halvendab HAZ-i sitkust jämedateralise tsooni moodustumise tõttu. |
| Läbipääsu temperatuur (max) | 250 °C. Selle ületamine tingib TMCP mikrostruktuuri ja võib põhjustada HAZ-i pehmenemist SMYS-i all. |
| PWHT | Ei nõuta standardsete WT TMCP klasside jaoks. Nõutav WT > 38 mm või projekti spetsifikatsiooni järgi. Konsulteerige veskiga PWHT mõju kohta TMCP mehaanilistele omadustele. |
| WPS-i ümberkvalifitseerimise päästik | Toru tootja, soojuse või partii muutmine nõuab WPS-i ümberkvalifitseerimist vastavalt API 1104 lõikele 5. |
Lisalugemist: X70 Line Pipe: vöö keevisõmbluse pragude ja HAZ-i pehmenemise tõrkeotsing → | Toru ovaalsus ja hi-Lo tolerantsid suure läbimõõduga vöökeevisõmblustes →
Standardne API 5L X70 PSL2 ei sobi märga H₂S-i kandvate torustike jaoks – kõrge tugevus ja mikrolegeeritud keemia tekitavad vastuvõtlikkuse sulfiid-pingepragudele (SSC) ja vesinikust põhjustatud pragunemisele (HIC). Hapu teenus nõuab spetsiaalseid lisa H klasse: X70QS (karastatud ja karastatud) või X70MS (termomehaaniliselt vormitud).
| Nõude | üksikasjad |
|---|---|
| Maksimaalne kõvadus | 250 HV10 (22 HRC) — torukere, keevisõmblus, HAZ |
| HIC test | NACE TM0284 — CLR ≤ 15%, CTR ≤ 5%, CSR ≤ 2% (lahendus A, kui projektis ei ole sätestatud teisiti) |
| SSC test | NACE TM0177 meetod A – pragunemine 72% SMYS juures NACE lahuses A |
| Süsiniku ekvivalent | Rangemad CE IIW ja Pcm piirangud võrreldes standardse PSL2-ga – lepiti kokku tellimisetapis |
| Väävlisisaldus | Tavaliselt ≤ 0,003% (vs 0,015% standardse PSL2 puhul) – vajalik madala HIC-tundlikkuse korral |
| Reguleeriv võrdlusstandard | API 5L lisa H + NACE MR0175 / ISO 15156-2 |
Seotud: API 5L X70 PSL2 Sour Service jaoks: NACE MR0175 Technical Deep Dive → | API 5CT vs NACE MR0175: selgitatud korpuse kõvadusnõuded →
X70 on valik, kus projektid vajavad kõrget töörõhku, suurt läbimõõtu või agressiivset keskkonda – ja kus X65 vajaks ebaökonoomselt pakse seinu.
| Rakendus | Tüüpiline OD × WT | klass | Miks X70? |
|---|---|---|---|
| Gaasi kaugülekanne | 36'–48' × 14–22 mm | X70M PSL2 | Seina kokkuhoid vs X65; tõestatud MAOP > 10 MPa jõudlus |
| Avamere süvavee voolujooned | 8'–24' × 20–40 mm | X70Q PSL2 + lisa J | Kõrge välisrõhk, madala temperatuuri CVN nõuded |
| Hapu gaasi kogumine | 6'–16' × 9,5–19 mm | X70QS/MS PSL2 | H₂S vastupidavus + kõrge rõhu reiting |
| Riiklikud naftaekspordi torujuhtmed | 24'–36' × 12–19 mm | X70M PSL2 | Optimaalne toru kaalu ja rõhu hinnang; Aafrika infrastruktuuri standard |
| Vesinikusegu jõuülekanne | 24'–48' × 14–25 mm | X70M PSL2 + projekt SR | Kõrge tsükli väsimuskindlus; purunemiskindlus H₂ rabeduse juhtimiseks |
| Arktika / igikeltsa torujuhtmed | 30'–48' × 16–28 mm | X70Q PSL2 (−40°C CVN) | Kõrge purunemiskindlus madalal temperatuuril; tüvepõhine disaini ühilduvus |
Vaata ka: X70 vs X65: keevitatavus ja tegelikud kulud → | X70 vs X80 Line Pipe: millist klassi valida? →
Vesiniku torujuhtme rakenduste jaoks: Vesinikutorustike terastoru: klassid ja keevitusjuhend →
Avamere keevitatud torude eripärade jaoks: Avamere vs maismaa keevitatud toru: miks LSAW on merekeskkonna standard →
X70 projektide katte valimiseks: 3LPE vs FBE vs 3LPP: kuidas valida õiget torukatet → | 3LPE kate Standard DIN 30670 →
API 5L X70 (ISO 3183 L485) on ülitugev süsinik-mangaan liinitoru, mille minimaalne voolavuspiir on 485 MPa (70 300 psi). Seda toodetakse õmblusteta ja keevitatud vormides (ERW, LSAW, SSAW) kahel spetsifikatsioonitasemel – PSL1 ja PSL2 – ning see on kogu maailmas domineeriv suure läbimõõduga kõrgsurve nafta- ja gaasiülekandetorustike puhul.
PSL2 seab oluliselt rangemad nõuded: kohustuslik CVN löögikatsetus toru kerele, keevisõmblusele ja HAZile; DWTT testimine torule ≥ 508 mm OD; maksimaalne saagise ja tõmbe suhe on 0,93; rangemad süsiniku ekvivalendi piirmäärad; rangemad mõõtmete tolerantsid; ja täielik soojuse ja torude jälgitavus. PSL2 on ka eeltingimuseks sour service (lisa H) ja offshore (lisa J) klassidele. PSL1 on vastuvõetav ainult madalate tagajärgedega ja mittehaputavate maismaarakenduste jaoks.
Need järelliited näitavad tarnetingimust. M = termomehaaniline juhitav protsess (TMCP); Q = karastatud ja karastatud; QS = karastatud ja karastatud hapuks kasutamiseks (H lisa); MS = termomehaaniline, mis on moodustatud hapu teenindamiseks. Tavaliste põhiliiniprojektide jaoks on X70M kõige levinum. Paksuseinaliste või haputeenuste rakenduste jaoks määrake vastavalt X70Q või X70QS/X70MS.
Standardsed X70 PSL1 ja PSL2 ei sobi märja H₂S teenuse jaoks. Hapu teenus nõuab spetsiaalset lisa H klassi X70QS või X70MS, mis kehtestab toru korpuse, keevisõmbluse ja HAZ maksimaalse kõvaduse 250 HV10, koos kohustusliku HIC-testiga (NACE TM0284) ja SSC-testiga (NACE TM0177). Väävlisisaldus on tavaliselt piiratud ≤ 0,003% ja standardne PSL2 piirmäär 0,015%.
Põllu ümbermõõtkeevitust reguleerib API 1104. X70 vajab kvalifitseeritud WPS-i, mis kasutab madala vesinikusisaldusega elektroode (≤ 5 ml/100 g difundeeruvat H₂), eelsoojendust 50–100 °C (paksu seina või külma ilma korral kõrgem) ja kontrollitud soojussisendit, et vältida HAZ-i pehmenemist. Läbipääsu temperatuur ei tohiks ületada 250 °C. PWHT-d ei nõuta standardkaaluga TMCP torude puhul, kuid seda tuleks hinnata seinapaksusega üle 38 mm.
ISO 3183 ekvivalent on L485. Teised ekvivalendid on EN 10208-2 Grade L485MB (Euroopa standard) ja CSA Z245.1 Grade 485 (Kanada). Kõik määravad sama minimaalse voolavuspiiri 485 MPa, kuid täiendavates katsenõuetes võivad esineda väikesed erinevused. Kinnitage samaväärsust veskiga enne asendamist projekti spetsifikatsiooni alusel, mis viitab konkreetselt ühele standardile.
ZC Steel Pipe toodab ja ekspordib API 5L X70 torujuhtmeid õmblusteta ja keevitatud kujul – ERW, LSAW ja SSAW – PSL1 ja PSL2, sealhulgas lisa H klassidesse. Meil on API 5L veski sertifitseerimine ja tarneprojektid kogu Aafrikas, Lähis-Idas ja Lõuna-Ameerikas koos täieliku MTR-i jälgitavuse ja kolmanda osapoole kontrolliga.
Saadaval FBE, 3LPE või 3LPP korrosioonivastase kattega vastavalt standardile ISO 21809 / DIN 30670. Kohandatud läbimõõt, seina paksus ja pikkus vastavalt tellimusele.
mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813