Тел.: +86-139-1579-1813 Електронна пошта: Менді. w@zcsteelpipe.com
API 5L X70 Line Pipe — марки, специфікації та посібник постачальника
Ви тут: додому » Блоги » Новини продукції » Лінійна труба API 5L X70 — класи, технічні характеристики та посібник постачальника

API 5L X70 Line Pipe — марки, специфікації та посібник постачальника

Перегляди: 0     Автор: Редактор сайту Час публікації: 2026-03-12 Походження: Сайт

Запитуйте

кнопка спільного доступу до Facebook
кнопка спільного доступу до Twitter
кнопка спільного доступу до лінії
кнопка спільного доступу до wechat
кнопка спільного доступу в Linkedin
кнопка спільного доступу на pinterest
кнопка спільного доступу до WhatsApp
поділитися цією кнопкою спільного доступу

API 5L X70 — також позначений як  L485  відповідно до ISO 3183 — є найкращим сортом для магістральних трубопроводів високого тиску. З мінімальною межею текучості  485 МПа (70 300 фунтів на квадратний дюйм) він займає верхню сходинку основної драбини класу API 5L, забезпечуючи тонші стінки та меншу вагу труби за того самого робочого тиску порівняно з X65 або X60 — це вирішальна перевага для проектів великого діаметру, що перетинають місцевість, де тоннаж сталі є основним фактором витрат.

ZC Steel Pipe виробляє та експортує магістральні труби API 5L X70 у безшовних і зварних формах (ERW, LSAW, SSAW) до PSL1 і PSL2, включаючи кислі марки X70QS і X70MS. Наш внутрішній контроль якості та сертифікація млинів API 5L підтримують специфікації проектів в Африці, на Близькому Сході та в Південній Америці. Цей посібник охоплює все, що потрібно інженерам із закупівель, щоб визначити та правильно вибрати X70.

ЗМІСТ

  1. Що таке API 5L X70?

  2. Сорти та умови доставки

  3. PSL1 проти PSL2 — що змінилося?

  4. Хімічні та механічні властивості

  5. Типи виробництва та розмірний ряд

  6. Зварювання та польове виготовлення

  7. Сервіс Sour: X70QS і X70MS

  8. Застосування та приклади проектів

  9. FAQ


1. Що таке API 5L X70?

API 5L X70 — це вуглецево-марганцева високоміцна низьколегована труба (HSLA), визначена в специфікації API 5L / ISO 3183. Позначення 'X70' означає, що труба має  мінімальну встановлену межу текучості (SMYS) 70 000 фунтів на квадратний дюйм (483 МПа)  — округлено до 485 МПа в метричному позначенні SI L485.

СТАНДАРТНЕ ПОЗНАЧЕННЯ API 5L X70 (британський) = ISO 3183 L485 (метричний) = EN 10208-2 L485MB (європейський) = CSA Z245.1 клас 485 (канадський). Переглядаючи специфікації міжнародних проектів, усі чотири позначення стосуються однакових мінімальних вимог до межі текучості 485 МПа.

X70 знаходиться між X65 і X80 на сходах класу API 5L. Його поєднання високої міцності, високої міцності при низьких температурах і встановлених процедур зварювання зробило його домінуючим вибором для:

  • Передача газу високого тиску на великі відстані (MAOP > 10 МПа)

  • Магістральна труба великого діаметру (≥ 24' OD)

  • Морські глибоководні потоки та стояки

  • Трубопроводи в Арктиці та регіоні з високим ступенем наслідків, які потребують тестування PSL2 + CVN

Сучасні сталі X70 — це  мікролеговані вуглецево-марганцеві сталі . Основними мікролегуючими елементами є ніобій (Nb), ванадій (V) і титан (Ti), загальний вміст мікросплавів яких не перевищує 0,15 %. Отримана в результаті мікроструктура голчастого фериту та бейніту забезпечує баланс міцності, міцності та зварюваності, з яким не можуть зрівнятися звичайні вуглецево-марганцеві сталі за такого рівня плинності.

Дивіться також: Яка різниця між трубою та магістральною трубою? →

2. Оцінки та умови доставки

API 5L X70 не є окремим продуктом — він охоплює кілька підкласів, визначених  умовами їх доставки  (термічна обробка / практика прокатки) і  рівнем специфікації продукту . Розуміння цих відмінностей має вирішальне значення перед оформленням замовлення на купівлю.

X70 / L485 (PSL1)

Стан поставки:   у згорнутому вигляді (R) або N
Випробування на удар:   не обов'язкове
Кислий сервіз:   не підходить
Типове використання:   на суші, без кислих речовин, з низьким рівнем наслідків

X70M / L485M (PSL2)

Стан поставки:   Термомеханічний (TMCP)
Випробування на удар:   CVN обов'язковий
Кислий сервіз:   не підходить (стандарт)
Типове використання:   більшість магістральних проектів великого діаметру

X70Q / L485Q (PSL2)

Умови доставки:   загартовані та відпущені (Q&T)
Випробування на удар:   CVN обов'язковий
Кислий сервіз:   не підходить (стандарт)
Типове використання:   труба високого тиску з товстішою стінкою

X70QS / X70MS (PSL2 + додаток H)

Стан доставки:   Q&T або TMCP
Випробування на удар:   CVN + HIC + SSC обов'язкові
Кислий сервіс:   Так — відповідає Додатку H
Типове використання:   кислий газ, вологий H₂S, впорскування кислого газу
Примітка до закупівлі — вказівка ​​правильного підкласу На багатьох проектах в Африці та на Близькому Сході в запитах просто вказується 'X70 PSL2' без суфікса умови доставки. На практиці більшість труб LSAW великого діаметру для цих проектів виробляється як X70M (TMCP). Якщо ваш проект вимагає Q&T для товстостінної труби (>25,4 мм) або відповідності вимогам Додатку H для використання з кислими кислотами, ви повинні чітко вказати X70Q або X70QS/X70MS у MR. Неоднозначні специфікації є основною причиною суперечок щодо замовлення заводу.

3. PSL1 проти PSL2 — що змінилося?

Рівень специфікації продукту є одним із найбільш послідовних виборів у будь-якому замовленні трубопроводу. Для X70 PSL2 майже повсюдно вказується на великих трансмісійних проектах. Ось пряме порівняння ключових відмінностей:

Вимога X70 PSL1 X70 PSL2
Вуглецевий еквівалент (CE IIW ) Не вказано Максимум 0,43 (зварний шов) / 0,42 (корпус труби)
Випробування на удар CVN Не обов'язковий Обов'язковий (корпус + зварний шов + HAZ для зварної труби)
DWTT (випробування на розрив при падінні ваги) Не вимагається Необхідно для труби OD ≥ 508 мм (20')
Співвідношення текучості/розтягнення Не обмежена Максимум 0,93
Допуски на розміри Стандартний Більш жорсткий — наприклад, допуск OD ±0,75% проти ±1,0%
Зварний шов NDE Базовий UT або RT 100% UT/RT + сканування ламінування на пластині/котушці
Простежуваність Теплове число Повне тепло + відстеження номерів труб
Кислий варіант подачі Не доступний X70QS / X70MS (Додаток H)
Офшорний варіант Не доступний Додаткові вимоги Додатку J

Для додаткового читання щодо вимог PSL: PSL1 проти PSL2 Хімічний склад і механічні властивості →  і Безшовна труба API 5L PSL1 проти PSL2: порівняння технічних вимог →

4. Хімічні та механічні властивості

4.1 Хімічний склад (API 5L 46-е видання)

Елемент X70 PSL1 Безшовний (макс. %) X70 PSL1 Зварний (макс. %) X70 PSL2 Безшовний (макс. %) X70 PSL2 Зварний (макс. %)
Вуглець (C) 0.28 0.26 0.18 0.18
Марганець (Mn) 1.40 1.40 1.85 1.85
Фосфор (P) 0.030 0.030 0.025 0.025
Сірка (S) 0.030 0.030 0.015 0.015
Кремній (Si) 0.45 0.45 0.45 0.45
Nb + V + Ti (загальний мікросплав) 0.15 0.15 0.15 0.15
CE IIW — — 0,43 макс 0,43 макс
Pcm — — 0,25 макс 0,25 макс

4.2 Механічні властивості

Властивість X70 PSL1 X70 PSL2 X70QS/MS (кислий, PSL2)
Мінімальна межа текучості (SMYS) 485 МПа / 70 300 psi 485 МПа / 70 300 psi 485 МПа / 70 300 psi
Максимальна межа текучості 635 МПа / 92 100 psi 635 МПа / 92 100 psi 635 МПа / 92 100 psi
Мін. міцність на розрив (SMTS) 570 МПа / 82 700 psi 570 МПа / 82 700 psi 570 МПа / 82 700 psi
Коефіцієнт текучості/розтягнення (макс.) Не обмежена 0.93 0.93
Мінімальне подовження (Af, 50 мм GL) Див. таблицю 7 API 5L Див. таблицю 7 API 5L Див. таблицю 7 API 5L
Твердість (макс.) Не вказано Не вказано 250 HV10 / 22 HRC
CVN температура випробування на удар Не обов'язковий 0°C стандарт; нижче за Додаток J для офшору мінімум 0°C; нижча темп
Площа зсуву DWTT (OD ≥ 508 мм) — ≥ 85% при -15°C ≥ 85% при -15°C
Інженерна думка — Обмеження співвідношення Y/T. Максимальне співвідношення плинності до розтягування PSL2, що становить 0,93, є критичною вимогою, якою часто не враховують. Високе співвідношення Y/T означає, що труба має обмежену здатність до пластичної деформації перед руйнуванням, що важливо для сценаріїв руху ґрунту, сейсмічних чи морозних навантажень. Якщо ваш маршрут проходить по нестабільному ґрунту, підтвердьте відповідність Y/T у MTR і подумайте про встановлення жорсткішого обмеження для конкретного проекту (наприклад, 0,90 макс.).

5. Типи виробництва та діапазон розмірів

5.1 Методи виготовлення

Діапазон процесу зовнішнього діаметра Товщина стінки Найкраще для
Безшовні (SMLS) ½' – 24' (до 610 мм) До ~65 мм Малий канал високого тиску, офшорні борти, критична експлуатація
ERW (електрорезистивне зварювання) 2' – 24' (до 610 мм) До ~19 мм Лінії збирання, розподіл із низьким тиском, економічні застосування
LSAW / DSAW (поздовжня пилка) 16' – 60' (406–1524 мм) 6–60 мм Магістральна передача великого діаметра, морська, високого тиску
SSAW / HSAW (спіральна пилка) 16' – 120' (406–3048 мм) 6–25 мм Передача води, газ низького тиску, конструкційна оболонка

Для більшості проектів магістральних магістралей високого тиску X70 (робочий тиск > 8 МПа, діаметр ≥ 24')  LSAW є домінуючим виробничим вибором . Процес згинання листів JCOE/UOE забезпечує суворий контроль розмірів, повну довжину зварного шва UT і можливість виробляти товстостінні труби, з якими SSAW не може зрівнятися в цьому класі тиску.

Пов'язане читання: LSAW проти Seamless для проектів X70 великого діаметру → | LSAW проти SSAW: що краще для ліній високого тиску? → | LSAW JCOE проти спіральної труби для підводних стояків →

5.2 Стандартний діапазон розмірів

OD (дюйми) OD (mm) Типовий діапазон WT (mm) Загальний процес
4' – 16' 114,3 – 406,4 6,0 – 19,1 Безшовні / ERW
18' – 24' 457,2 – 609,6 8,0 – 25,4 Безшовні / LSAW
26' – 36' 660,4 – 914,4 9,5 – 38,1 LSAW
38' – 48' 965,2 – 1219,2 12,7 – 50,8 LSAW / SSAW
50' – 60' 1270 – 1524 роки 14,3 – 60,0 LSAW

Нестандартна товщина стін поза стандартними графіками доступна на основі замовлення. Зв’яжіться з ZC для отримання графіків виробництва та мінімальної кількості замовлень для нестандартних розмірів.

6. Зварювання та польове виготовлення

Хімічний склад мікросплавів TMCP X70 робить його більш придатним для зварювання, ніж марки Q&T, при порівнянних рівнях продуктивності, але це вимагає суворого дотримання кваліфікованих процедур зварювання. Ярлики під час попереднього нагріву або вибору витратних матеріалів є найпоширенішою причиною розтріскування та розм’якшення ЗТВ у проектах X70.

6.1 Основні параметри зварювання

Параметр Вимога / Керівництво
Керівний стандарт API 1104 (зварні зварні шви); ASME IX (посудини під тиском/трубопроводи об'єктів)
Попередня температура Зазвичай 50–100°C; підвищення до 100–150°C для WT > 25,4 мм або в холодних умовах навколишнього середовища (<5°C)
Контроль водню Електроди з низьким вмістом водню обов’язкові (дифузійний H₂ ≤ 5 мл/100 г металу шва). Випікайте та зберігайте електроди відповідно до інструкцій виробника.
Діапазон підведення тепла 1,0 – 3,5 кДж/мм для марок TMCP. Надмірне підведення тепла погіршує в'язкість ЗТВ через утворення крупнозернистої зони.
Міжпрохідна температура (макс.) 250°C. Перевищення цього перегартує мікроструктуру TMCP і може спричинити розм’якшення HAZ нижче SMYS.
PWHT Не потрібно для стандартних марок WT TMCP. Необхідно для WT > 38 мм або відповідно до специфікації проекту. Проконсультуйтеся з млином щодо впливу PWHT на механічні властивості TMCP.
Тригер перекваліфікації WPS Зміна виробника труби, опалення або партії вимагає повторної кваліфікації WPS відповідно до API 1104 §5.
Критична технічна точка — Пом’якшення ЗТВ у X70 TMCP Пом’якшення ЗТВ у TMCP X70 є реальним режимом відмови, а не теоретичним занепокоєнням. Мікроструктура TMCP (гольчастий ферит / бейніт) зміцнюється термомеханічною обробкою, а не лише легуванням. Високе підведення тепла під час зварювання може створити м’яку зону в докритичній зоні ЗТВ, де межа текучості падає нижче SMYS основної труби. У проектах, заснованих на деформаціях (наприклад, вічна мерзлота, сейсмічні зони), це потенційний граничний стан. Вкажіть ліміти підведення тепла в WPS і вимагайте випробування на поперечний розтяг і твердість у HAZ як частину WPQ.

Додаткова інформація: Лінійна труба X70: усунення несправностей, пов’язаних з розтріскуванням зварного шва та розм’якшення ЗТВ → | Овальність труби та допустимі відхилення у зварювальних швах великого діаметра →

7. Сервіс Sour: X70QS & X70MS

Стандарт API 5L X70 PSL2  не підходить  для трубопроводів, по яких транспортується вологий H₂S — висока міцність і хімічний склад мікросплавів створюють сприйнятливість до сульфідного розтріскування (SSC) і розтріскування, спричиненого воднем (HIC). Для використання в кислих середовищах потрібні спеціальні марки за Додатком H:  X70QS  (загартована та відпущена) або  X70MS  (термомеханічна формованість).

7.1 Додаток H Короткий опис вимог

вимоги Деталі
Максимальна твердість 250 HV10 (22 HRC) — корпус труби, зварний шов, ЗТВ
HIC тест NACE TM0284 — CLR ≤ 15%, CTR ≤ 5%, CSR ≤ 2% (Рішення A, якщо в проекті не вказано інше)
SSC тест NACE TM0177 Метод A — відсутність розтріскування при 72% SMYS у NACE Solution A
Вуглецевий еквівалент Більш суворі обмеження CE IIW  і Pcm порівняно зі стандартом PSL2 — узгоджено на етапі замовлення
Вміст сірки Зазвичай ≤ 0,003% (проти 0,015% для стандартного PSL2) — необхідний для низької чутливості до HIC
Керуючий еталонний стандарт API 5L Додаток H + NACE MR0175 / ISO 15156-2
Польова примітка — коли NACE MR0175 і API 5L Додаток H конфліктують. NACE MR0175 / ISO 15156-2 встановлює вимоги до обслуговування (умови впливу, межі твердості, прийнятні матеріали). API 5L Додаток H встановлює вимоги до виробництва труб. Вони доповнюють один одного, а не взаємозамінні. Деякі проекти вказують одне без іншого — завжди підтверджуйте, що обидва викликаються у вашому MR і QCP заводу. Дивіться:  Крім PSL2: Додаток H Металургія для кислого газу →

пов'язані: API 5L X70 PSL2 для Sour Service: NACE MR0175 Technical Deep Dive → | API 5CT проти NACE MR0175: Пояснення вимог до твердості корпусу →

8. Приклади програм і проектів

X70 є вибором там, де проекти потребують високого робочого тиску, великого діаметру або агресивних середовищ — і там, де X65 вимагатиме неекономічно товстих стін.

Застосування Типовий OD × WT Клас Чому X70?
Транспортування газу на великі відстані 36'–48' × 14–22 мм X70M PSL2 Економія на стіні порівняно з X65; доведена продуктивність MAOP > 10 МПа
Морські глибоководні потоки 8'–24' × 20–40 мм X70Q PSL2 + додаток J Високий зовнішній тиск, низька температура CVN
Збір кислого газу 6'–16' × 9,5–19 мм X70QS/MS PSL2 Опір H₂S + рейтинг високого тиску
Міжнаціональні експортні нафтопроводи 24'–36' × 12–19 мм X70M PSL2 Оптимальне співвідношення маси труби до тиску; Стандарт африканської інфраструктури
Передача водневої суміші 24'–48' × 14–25 мм X70M PSL2 + проект SR Стійкість до багатоциклової втоми; в'язкість до руйнування для управління H₂ крихкістю
Трубопроводи Арктика / вічна мерзлота 30'–48' × 16–28 мм X70Q PSL2 (–40°C CVN) Висока в'язкість до руйнування при низьких температурах; сумісність конструкції на основі штамів
Інженерна думка — X70 проти X65: Рівняння товщини стінки Для однакового зовнішнього діаметра труби та робочого тиску X70 дозволяє отримати приблизно на 7–8% тонші стінки порівняно з X65 (485 МПа проти 450 МПа SMYS). У проекті протяжністю 500 км і діаметром 42 дюйми ця різниця означає тисячі тонн сталі — і пропорційно велику економію витрат на матеріали, транспортування та зварювання в польових умовах. Економіка постійно віддає перевагу X70 для будь-якого транспортного трубопроводу, що перевищує ~8 МПа MAOP і зовнішній тиск 24'. Нижче цього порогу надбавка до ціни та вартість кваліфікації WPS можуть переважити економію стіни.

Дивіться також: X70 проти X65: зварюваність і вартість → | Труба X70 проти X80: який сорт вибрати? →

Для водневих трубопроводів: Сталеві труби для водневих трубопроводів: марки та посібник із зварювання →

Специфіка морських зварних труб: Офшорні проти берегових зварних труб: чому LSAW є стандартом для морських середовищ →

Для вибору покриття для проектів X70: 3LPE проти FBE проти 3LPP: Як вибрати правильне покриття для труб → | Стандарт покриття 3LPE DIN 30670 →

9. Часті запитання

Що таке труба API 5L X70?

API 5L X70 (ISO 3183 L485) — це високоміцна вуглецево-марганцева труба з мінімальною межею текучості 485 МПа (70 300 psi). Він виробляється в безшовних і зварних формах (ERW, LSAW, SSAW) за двома рівнями специфікації продукту — PSL1 і PSL2 — і є домінуючим сортом для нафто- та газотранспортних трубопроводів великого діаметру високого тиску в усьому світі.

Яка різниця між X70 PSL1 і PSL2?

PSL2 висуває значно суворіші вимоги: обов’язкове випробування CVN на удар корпусу труби, зварного шва та ЗТВ; Випробування DWTT для труб ≥ 508 мм OD; максимальне співвідношення плинності до розтягування 0,93; суворіші межі вуглецевого еквівалента; більш жорсткі допуски на розміри; і повне відстеження тепла та труб. PSL2 також є обов’язковою умовою для кислих сортів (Додаток H) і офшорних (Додаток J). PSL1 прийнятний лише для низьких наслідків, без кислих берегових застосувань.

Що означають X70M, X70Q і X70QS?

Ці суфікси вказують на умови доставки. M = термомеханічний контрольований процес (TMCP); Q = загартований і відпущений; QS = загартований і загартований для кислого подачі (Додаток H); MS = термомеханічна форма для кислого обслуговування. Для стандартних магістральних проектів X70M є найпоширенішим. Для товстостінних або кислих застосувань вкажіть X70Q або X70QS/X70MS відповідно.

Чи можна трубу X70 використовувати в кислих середовищах (H₂S)?

Стандартні X70 PSL1 і PSL2 не підходять для мокрого H₂S обслуговування. Для використання в кислих умовах потрібні спеціальні класи X70QS або X70MS згідно з Додатком H, які встановлюють максимальну твердість 250 HV10 по тілу труби, зварному шву та HAZ, а також обов’язкове випробування HIC (NACE TM0284) і випробування SSC (NACE TM0177). Вміст сірки зазвичай обмежується до ≤ 0,003% проти стандартного обмеження PSL2 0,015%.

Який зварювальний стандарт застосовується до кільцевих швів X70?

Зварювання в польових умовах регулюється API 1104. X70 вимагає кваліфікованого WPS з використанням електродів з низьким вмістом водню (≤ 5 мл/100 г дифузійної H₂), попереднього нагрівання 50–100 °C (вище для товстих стін або холодної погоди) і контрольованого підведення тепла, щоб уникнути розм’якшення ЗТВ. Міжпрохідна температура не повинна перевищувати 250°C. PWHT не вимагається для труб стандартної ваги TMCP, але її слід оцінювати для товщини стінок понад 38 мм.

Який еквівалент ISO 3183 API 5L X70?

Еквівалентом ISO 3183 є L485. Іншими еквівалентами є EN 10208-2 клас L485MB (європейський стандарт) і CSA Z245.1 клас 485 (канадський). Усі вказують однакову мінімальну межу текучості 485 МПа, але можуть мати незначні відмінності у вимогах до додаткових випробувань. Підтвердьте еквівалентність із млином перед заміною під специфікацію проекту, яка посилається конкретно на один стандарт.

Джерело API 5L X70 Line Pipe від ZC Steel Pipe

ZC Steel Pipe виробляє та експортує магістральні труби API 5L X70 у безшовній та зварній формі — ERW, LSAW та SSAW — до PSL1 та PSL2, у тому числі для кислих марок Додатку H. Ми маємо сертифікацію заводів API 5L і постачаємо проекти в Африці, на Близькому Сході та в Південній Америці з повним відстеженням MTR і інспекцією третьої сторони.

Доступний з антикорозійним покриттям FBE, 3LPE або 3LPP відповідно до ISO 21809 / DIN 30670. Індивідуальний зовнішній діаметр, товщина стінки та довжина на основі замовлення.

 Менді. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Запит про ціну


Зв'яжіться з нами

Швидкі посилання

Підтримка

Категорія товару

Зв'яжіться з нами

Додати: No. 42, Group 8, Huangke Village, Sunzhuang Street, Hai'an City
Cell/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Електронна пошта:  Менді. w@zcsteelpipe.com
Залиште повідомлення
Зв'яжіться з нами
Авторське право © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Всі права захищено. За підтримки leadong.com