Tel: +86-139-1579-1813 E-mail: Mandy. w@zcsteelpipe.com
Rura przewodowa API 5L X70 — gatunki, specyfikacje i przewodnik dostawcy
Jesteś tutaj: Dom » Blogi » Nowości produktowe » Rura przewodowa API 5L X70 — gatunki, specyfikacje i przewodnik dostawcy

Rura przewodowa API 5L X70 — gatunki, specyfikacje i przewodnik dostawcy

Wyświetlenia: 0     Autor: Edytor witryny Czas publikacji: 2026-03-12 Pochodzenie: Strona

Pytać się

przycisk udostępniania na Facebooku
przycisk udostępniania na Twitterze
przycisk udostępniania linii
przycisk udostępniania wechata
przycisk udostępniania na LinkedIn
przycisk udostępniania na Pintereście
przycisk udostępniania WhatsApp
udostępnij ten przycisk udostępniania

API 5L X70 — oznaczony także jako  L485  zgodnie z normą ISO 3183 — to gatunek najwyższej jakości do stosowania w wysokociśnieniowych rurociągach przesyłowych na duże odległości. Dzięki minimalnej granicy plastyczności wynoszącej  485 MPa (70 300 psi) plasuje się na górnym końcu głównego nurtu drabiny klasy API 5L, umożliwiając zastosowanie cieńszych ścian i mniejszych ciężarów rur przy tym samym ciśnieniu roboczym w porównaniu do X65 lub X60 – zdecydowana zaleta w projektach przełajowych o dużej średnicy, gdzie tonaż stali jest głównym czynnikiem wpływającym na koszty.

ZC Steel Pipe produkuje i eksportuje rury przewodowe API 5L X70 w formie bezszwowej i spawanej (ERW, LSAW, SSAW) do PSL1 i PSL2, w tym gatunki X70QS i X70MS. Nasze wewnętrzne kontrole jakości i certyfikacja młyna API 5L wspierają specyfikacje projektów w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej. W tym przewodniku opisano wszystko, co inżynierowie ds. zaopatrzenia muszą prawidłowo określić i pozyskać X70.

ZAWARTOŚĆ

  1. Co to jest API 5L X70?

  2. Stopnie i warunki dostawy

  3. PSL1 vs PSL2 — jakie zmiany?

  4. Właściwości chemiczne i mechaniczne

  5. Rodzaje produkcji i zakres rozmiarów

  6. Spawanie i produkcja w terenie

  7. Kwaśna usługa: X70QS i X70MS

  8. Zastosowania i przykłady projektów

  9. Często zadawane pytania


1. Co to jest API 5L X70?

API 5L X70 to gatunek rur przewodowych o wysokiej wytrzymałości i niskiej zawartości stopów węgla i manganu (HSLA) zdefiniowany w specyfikacji API 5L / ISO 3183. Oznaczenie „X70” oznacza, że ​​rura ma  minimalną określoną granicę plastyczności (SMYS) wynoszącą 70 000 psi (483 MPa)  – w zaokrągleniu do 485 MPa w oznaczeniu metrycznym SI L485.

OZNACZENIE STANDARDOWE API 5L X70 (imperialne) = ISO 3183 L485 (metryczne) = EN 10208-2 L485MB (europejskie) = CSA Z245.1 Grade 485 (kanadyjskie). Przeglądając specyfikacje projektów międzynarodowych, wszystkie cztery oznaczenia odnoszą się do tego samego minimalnego wymagania dotyczącego granicy plastyczności wynoszącej 485 MPa.

X70 plasuje się pomiędzy X65 a X80 w drabince klasy API 5L. Połączenie wysokiej wytrzymałości, dobrej wytrzymałości w niskich temperaturach i ustalonych procedur spawania sprawiło, że jest to dominujący wybór w przypadku:

  • Przesyłanie gazu pod wysokim ciśnieniem na duże odległości (MAOP > 10 MPa)

  • Rura główna o dużej średnicy (≥ 24 OD)

  • Morskie rurociągi głębinowe i piony

  • Rurociągi w Arktyce i w obszarach o dużych konsekwencjach wymagające testów PSL2 + CVN

Obecne stale X70 to  stale węglowo-manganowe mikrostopowe . Niob (Nb), wanad (V) i tytan (Ti) to główne pierwiastki mikrostopowe, których całkowita zawartość mikrostopów nie przekracza 0,15%. Powstała mikrostruktura igiełkowatego ferrytu i bainitu zapewnia równowagę wytrzymałości, wytrzymałości i spawalności, której konwencjonalne stale węglowo-manganowe nie są w stanie dorównać przy tym poziomie plastyczności.

Zobacz także: Jaka jest różnica między rurą a rurą przewodową? →

2. Gatunki i warunki dostawy

API 5L X70 nie jest pojedynczym produktem — obejmuje kilka podgatunków zdefiniowanych na podstawie  warunków dostawy  (obróbka cieplna/praktyka walcowania) i  poziomu specyfikacji produktu . Zrozumienie tych rozróżnień ma kluczowe znaczenie przed złożeniem zamówienia.

X70 / L485 (PSL1)

Stan dostawy:   walcowany (R) lub N
Badanie udarności:   Nieobowiązkowe
Usługa kwaśna:   Nieodpowiednia
Typowe zastosowanie:   Na lądzie, nie kwaśne, o niewielkich konsekwencjach

X70M / L485M (PSL2)

Stan dostawy:   Termomechaniczny (TMCP)
Badanie udarności:   CVN obowiązkowe
Usługa kwaśna:   Nieodpowiednia (standard)
Typowe zastosowanie:   Większość projektów linii głównych o dużej średnicy

X70Q / L485Q (PSL2)

Stan dostawy:   ulepszone cieplnie (Q&T)
Badanie udarności:   CVN obowiązkowe
Usługa kwaśna:   Nieodpowiednia (standard)
Typowe zastosowanie:   Wysokociśnieniowa rura o grubszych ściankach

X70QS / X70MS (PSL2 + załącznik H)

Warunki dostawy:   Q&T lub TMCP
Testowanie udarności:   CVN + HIC + SSC obowiązkowe
Usługa kwaśna:   Tak – zgodna z załącznikiem H
Typowe zastosowanie:   Kwaśny gaz, mokry H₂S, wtrysk kwaśnego gazu
Nota przetargowa — określenie odpowiedniego podgatunku W przypadku wielu projektów w Afryce i na Bliskim Wschodzie w zapytaniach należy po prostu podać „X70 PSL2” bez przyrostka warunku dostawy. W praktyce większość rur LSAW o dużej średnicy do tych projektów jest produkowana jako X70M (TMCP). Jeśli Twój projekt wymaga kontroli i kontroli dla rur grubościennych (>25,4 mm) lub zgodności z załącznikiem H, musisz wyraźnie określić X70Q lub X70QS/X70MS w MR. Niejednoznaczne specyfikacje są główną przyczyną sporów dotyczących zamówień w walcowni.

3. PSL1 vs PSL2 — jakie zmiany?

Poziom specyfikacji produktu jest jednym z najważniejszych wyborów przy każdym zamówieniu rur przewodowych. W przypadku X70, PSL2 jest prawie powszechnie stosowany w dużych projektach transmisji. Oto bezpośrednie porównanie kluczowych różnic:

Wymaganie X70 PSL1 X70 PSL2
Ekwiwalent węgla (CE IIW ) Nie określono Maksymalnie 0,43 (spoina szwalna) / 0,42 (korpus rury)
Testy wpływu CVN Nie obowiązkowe Obowiązkowe (korpus + spoina + HAZ dla spawanej rury)
DWTT (test rozdarcia przy upuszczeniu ciężaru) Nie jest wymagane Wymagane dla rur o średnicy zewnętrznej ≥ 508 mm (20')
Stosunek plastyczności do rozciągania Nieograniczony Maksymalnie 0,93
Tolerancje wymiarowe Standard Węższy — np. tolerancja średnicy zewnętrznej ±0,75% w porównaniu z ±1,0%
Szew spawalniczy NDE Podstawowy UT lub RT 100% UT/RT + skan laminowania na płycie/cewce
Identyfikowalność Liczba ciepła Pełna kontrola ciepła + identyfikowalność numerów rur
Opcja usługi kwaśnej Niedostępne X70QS / X70MS (załącznik H)
Opcja zagraniczna Niedostępne Wymagania dodatkowe załącznika J

Dalsze informacje na temat wymagań PSL: Skład chemiczny i właściwości mechaniczne PSL1 vs PSL2 →  i Rura bez szwu API 5L PSL1 vs PSL2: porównanie wymagań technicznych →

4. Właściwości chemiczne i mechaniczne

4.1 Skład chemiczny (API 5L, wydanie 46)

Element X70 PSL1 Bez szwu (maks. %) X70 PSL1 Spawane (maks. %) X70 PSL2 Bez szwu (maks. %) X70 PSL2 Spawane (maks. %)
Węgiel (C) 0.28 0.26 0.18 0.18
Mangan (Mn) 1.40 1.40 1.85 1.85
Fosfor (P) 0.030 0.030 0.025 0.025
Siarka (S) 0.030 0.030 0.015 0.015
Krzem (Si) 0.45 0.45 0.45 0.45
Nb + V + Ti (całkowity mikrostop) 0.15 0.15 0.15 0.15
CE IIW — — maks. 0,43 maks. 0,43
szt — — maks. 0,25 maks. 0,25

4.2 Właściwości mechaniczne

Właściwość X70 PSL1 X70 PSL2 X70QS/MS (kwaśny, PSL2)
Minimalna granica plastyczności (SMYS) 485 MPa / 70 300 psi 485 MPa / 70 300 psi 485 MPa / 70 300 psi
Maksymalna granica plastyczności 635 MPa / 92 100 psi 635 MPa / 92 100 psi 635 MPa / 92 100 psi
Minimalna wytrzymałość na rozciąganie (SMTS) 570 MPa / 82 700 psi 570 MPa / 82 700 psi 570 MPa / 82 700 psi
Stosunek plastyczności do rozciągania (maks.) Nieograniczony 0.93 0.93
Minimalne wydłużenie (Af, 50 mm GL) Patrz API 5L Tabela 7 Patrz API 5L Tabela 7 Patrz API 5L Tabela 7
Twardość (maks.) Nie określono Nie określono 250 HV10 / 22 HRC
Temperatura próby udarności CVN Nie obowiązkowe norma 0°C; niższa zgodnie z załącznikiem J dla obszarów morskich minimum 0°C; specyficzna dla projektu niższa temp
Powierzchnia ścinania DWTT (OD ≥ 508 mm) — ≥ 85% przy -15°C ≥ 85% przy -15°C
Spostrzeżenie inżynieryjne — granica stosunku Y/T Maksymalny stosunek plastyczności do wytrzymałości na rozciąganie w PSL2 wynoszący 0,93 jest często pomijanym, ale krytycznym wymaganiem. Wysoki stosunek Y/T oznacza, że ​​rura ma ograniczoną zdolność do odkształcenia plastycznego przed uszkodzeniem – jest to ważne w przypadku scenariuszy związanych z ruchami gruntu, obciążeniami sejsmicznymi lub obciążeniami spowodowanymi mrozem. Jeśli Twoja trasa przebiega przez niestabilny grunt, potwierdź zgodność Y/T w MTR i rozważ określenie bardziej rygorystycznego limitu specyficznego dla projektu (np. maks. 0,90).

5. Rodzaje produkcji i zakres rozmiarów

5.1 Metody produkcji

Zakres procesu średnicy zewnętrznej Grubość ścianki Najlepsza dla
Bez szwu (SMLS) ½” – 24” (do 610 mm) Do ~65 mm Wysokociśnieniowy mały odwiert, boczne strony przybrzeżne, usługi krytyczne
ERW (spawane oporem elektrycznym) 2” – 24” (do 610 mm) Do ~19mm Linie zbierające, dystrybucja pod niższym ciśnieniem, zastosowania wrażliwe na koszty
LSAW / DSAW (Piła wzdłużna) 16” – 60” (406–1524 mm) 6–60 mm Przekładnia główna o dużej średnicy, offshore, wysokociśnieniowa
SSAW / HSAW (piła spiralna) 16” – 120” (406–3048 mm) 6–25 mm Przesył wody, gaz niskociśnieniowy, obudowa konstrukcyjna

W przypadku większości projektów linii głównych X70 wykorzystujących wysokie ciśnienie (ciśnienie robocze > 8 MPa, średnica ≥ 24'),  dominującym wyborem produkcyjnym jest LSAW . Proces gięcia płyt JCOE/UOE zapewnia ścisłą kontrolę wymiarową, spoinę UT na całej długości oraz możliwość produkcji rur o grubych ściankach, których SSAW nie może dorównać w tej klasie ciśnienia.

Powiązana lektura: LSAW kontra bez szwu w projektach X70 o dużej średnicy → | LSAW vs SSAW: co jest lepsze dla linii wysokiego ciśnienia? → | LSAW JCOE vs rura spiralna do pionów podmorskich →

5.2 Standardowy zakres rozmiarów

OD (cale) OD (mm) Typowy zakres WT (mm) Typowy proces
4” – 16” 114,3 – 406,4 6,0 – 19,1 Bez szwu / ERW
18” – 24” 457,2 – 609,6 8,0 – 25,4 Bezszwowe / LSAW
26” – 36” 660,4 – 914,4 9,5 – 38,1 ŁSAW
38” – 48” 965,2 – 1219,2 12,7 – 50,8 ŁASZA / SSAW
50” – 60” 1270 – 1524 14,3 – 60,0 ŁSAW

Niestandardowe grubości ścian poza standardowymi zestawieniami są dostępne na zamówienie. W celu uzyskania harmonogramów walcowni i minimalnych ilości zamówienia w przypadku wymiarów niestandardowych należy skontaktować się z ZC.

6. Spawanie i produkcja w terenie

Skład chemiczny mikrostopów TMCP sprawia, że ​​X70 jest lepiej spawalny niż gatunki Q&T przy porównywalnym poziomie plastyczności, ale wymaga ścisłego przestrzegania kwalifikowanych procedur spawania. Najczęstszą przyczyną pękania i mięknięcia HAZ w projektach X70 są skróty w zakresie podgrzewania wstępnego lub wyboru materiałów eksploatacyjnych.

6.1 Kluczowe parametry spawania

dotyczące parametrów Wymagania / wytyczne
Obowiązująca norma API 1104 (spoiny obwodowe); ASME IX (zbiornik ciśnieniowy/rurociąg obiektu)
Rozgrzej temperaturę Zwykle 50–100°C; zwiększyć do 100–150°C dla WT > 25,4 mm lub w zimnych warunkach otoczenia (<5°C)
Kontrola wodoru Obowiązkowe elektrody niskowodorowe (dyfuzyjny H₂ ≤ 5 ml/100g metalu spoiny). Upiecz i przechowuj elektrody zgodnie z instrukcjami producenta.
Zakres dopływu ciepła 1,0 – 3,5 kJ/mm dla gatunków TMCP. Nadmierne doprowadzenie ciepła pogarsza wytrzymałość SWC poprzez tworzenie strefy gruboziarnistej.
Temperatura międzyściegowa (maks.) 250°C. Przekroczenie tej wartości powoduje przegrzanie mikrostruktury TMCP i może spowodować zmiękczenie HAZ poniżej SMYS.
PWHT Nie wymagane dla standardowych gatunków WT TMCP. Wymagane dla WT > 38 mm lub zgodnie ze specyfikacją projektu. Skonsultuj się z młynem w sprawie wpływu PWHT na właściwości mechaniczne TMCP.
Wyzwalacz ponownej kwalifikacji WPS Zmiana producenta rur, rodzaju lub partii wymaga ponownej kwalifikacji WPS zgodnie z API 1104 §5.
Krytyczny punkt inżynieryjny — Zmiękczanie HAZ w X70 TMCP Zmiękczanie HAZ w TMCP X70 to rzeczywisty tryb awarii — a nie problem teoretyczny. Mikrostruktura TMCP (ferryt iglasty/bainit) jest wzmacniana w wyniku obróbki termomechanicznej, a nie samego stopowania. Wysokie ciepło doprowadzone podczas spawania może stworzyć miękką strefę w podkrytycznej strefie HAZ, gdzie granica plastyczności spada poniżej rury macierzystej SMYS. W projektach projektowych opartych na naprężeniach (np. wieczna zmarzlina, strefy sejsmiczne) jest to potencjalny stan graniczny. Określ limity dopływu ciepła w WPS i wymagaj przeprowadzenia testów rozciągania poprzecznego i twardości w strefie SWC w ramach WPQ.

Dalsza lektura: Rura przewodowa X70: rozwiązywanie problemów z pękaniem spoiny obwodowej i mięknięciem SWC → | Owalność rur i tolerancje Hi-Lo w spoinach obwodowych o dużych średnicach →

7. Kwaśna usługa: X70QS i X70MS

Standardowy API 5L X70 PSL2  nie nadaje się  do rurociągów przewożących mokry H₂S — wysoka wytrzymałość i skład chemiczny mikrostopów powodują podatność na pękanie naprężeniowe siarczkowe (SSC) i pękanie indukowane wodorem (HIC). Do zastosowań kwaśnych wymagane są specjalne gatunki z załącznika H:  X70QS  (hartowane i odpuszczane) lub  X70MS  (formowane termomechanicznie).

7.1 Załącznik H Podsumowanie wymagań

wymagań Szczegóły
Maksymalna twardość 250 HV10 (22 HRC) — korpus rury, spoina, HAZ
Test HIC NACE TM0284 — CLR ≤ 15%, CTR ≤ 5%, CSR ≤ 2% (Rozwiązanie A, chyba że projekt stanowi inaczej)
Test SSC NACE TM0177 Metoda A — brak pęknięć przy 72% SMYS w roztworze NACE A
Odpowiednik węgla Węższe limity CE IIW  i Pcm w porównaniu ze standardowym PSL2 – ustalane na etapie zamówienia
Zawartość siarki Zwykle ≤ 0,003% (w porównaniu z 0,015% dla standardowego PSL2) — wymagane w przypadku niskiej podatności na HIC
Obowiązujący standard odniesienia API 5L Załącznik H + NACE MR0175 / ISO 15156-2
Notatka terenowa – Kiedy NACE MR0175 i API 5L Załącznik H powodują konflikt NACE MR0175 / ISO 15156-2 ustalają wymagania po stronie obsługi (warunki narażenia, granice twardości, dopuszczalne materiały). API 5L Załącznik H określa wymagania dotyczące produkcji rur. Są one komplementarne, a nie zamienne. Niektóre projekty określają jedno bez drugiego — zawsze upewnij się, że oba są przywoływane w Twoim MR i QCP młyna. Widzieć:  Poza PSL2: Załącznik H Metalurgia kwaśnego gazu →

Powiązany: API 5L X70 PSL2 dla usługi Sour: NACE MR0175 Głębokie nurkowanie techniczne → | API 5CT vs NACE MR0175: Wyjaśnienie wymagań dotyczących twardości obudowy →

8. Przykłady zastosowań i projektów

X70 to gatunek z wyboru wszędzie tam, gdzie projekty wymagają wysokiego ciśnienia roboczego, dużej średnicy lub agresywnego środowiska – i gdzie X65 wymagałby nieekonomicznie grubych ścian.

Zastosowanie Typowa średnica zewnętrzna × klasa WT Dlaczego X70?
Przesyłanie gazu na duże odległości 36 ”–48 ” × 14–22 mm X70M PSL2 Oszczędności na ścianie w porównaniu z X65; sprawdzona wydajność MAOP > 10 MPa
Morskie rurociągi głębinowe 8 ”–24 ” × 20–40 mm X70Q PSL2 + załącznik J Wysokie ciśnienie zewnętrzne, wymagania CVN w niskiej temperaturze
Gromadzenie się kwaśnych gazów 6 ”–16 ” × 9,5–19 mm X70QS/MS PSL2 Odporność na H₂S + wysokie ciśnienie
Międzykrajowe rurociągi eksportujące ropę naftową 24”–36” × 12–19 mm X70M PSL2 Optymalny stosunek ciężaru rury do ciśnienia; Standard infrastruktury w Afryce
Przekładnia mieszanki wodorowej 24”–48” × 14–25 mm X70M PSL2 + projekt SR Odporność na zmęczenie wysokocyklowe; odporność na pękanie w celu zarządzania kruchością H₂
Rurociągi arktyczne/wiecznej zmarzliny 30 ”–48 ” × 16–28 mm X70Q PSL2 (-40°C CVN) Wysoka odporność na pękanie w niskiej temperaturze; zgodność projektu w oparciu o odkształcenia
Spostrzeżenie inżynieryjne — X70 vs X65: Równanie grubości ścianki Przy tej samej średnicy zewnętrznej rury i ciśnieniu roboczym X70 pozwala na uzyskanie cieńszych ścianek o około 7–8% w porównaniu do X65 (485 MPa w porównaniu z 450 MPa SMYS). W przypadku projektu o długości 500 km i średnicy 42 cali różnica ta przekłada się na tysiące ton stali — i proporcjonalnie duże oszczędności w kosztach materiałów, transporcie i spawaniu w terenie. Ekonomika niezmiennie faworyzuje X70 w przypadku każdego rurociągu przesyłowego powyżej ~8 MPa MAOP i średnicy zewnętrznej 24 cali. Poniżej tego progu wyższa cena i koszt kwalifikacji WPS mogą przewyższyć oszczędności na ścianie.

Zobacz także: X70 vs X65: Spawalność i realia kosztów → | Rura przewodowa X70 vs X80: jaki gatunek wybrać? →

Do zastosowań w rurociągach wodoru: Rura stalowa do rurociągów wodorowych: Przewodnik po gatunkach i spawaniu →

Specyfikacje rur spawanych na morzu: Rury spawane na morzu a na lądzie: dlaczego LSAW jest standardem dla środowisk morskich →

Aby wybrać powłokę w projektach X70: 3LPE vs FBE vs 3LPP: Jak wybrać odpowiednią powłokę do rur → | Norma powłokowa 3LPE DIN 30670 →

9. Często zadawane pytania

Co to jest rura API 5L X70?

API 5L X70 (ISO 3183 L485) to gatunek rur przewodowych o wysokiej wytrzymałości, wykonany z węgla i manganu, o minimalnej granicy plastyczności wynoszącej 485 MPa (70 300 psi). Jest produkowany w formie bezszwowej i spawanej (ERW, LSAW, SSAW) zgodnie z dwoma poziomami specyfikacji produktu — PSL1 i PSL2 — i jest gatunkiem dominującym w przypadku wysokociśnieniowych rurociągów przesyłowych ropy i gazu o dużej średnicy na całym świecie.

Jaka jest różnica między X70 PSL1 i PSL2?

PSL2 nakłada znacznie bardziej rygorystyczne wymagania: obowiązkowe badania udarności CVN na korpusie rury, spoinie i SWC; Badanie DWTT dla rur o średnicy zewnętrznej ≥ 508 mm; maksymalny stosunek plastyczności do wytrzymałości na rozciąganie wynoszący 0,93; bardziej rygorystyczne limity równoważnika węgla; węższe tolerancje wymiarowe; oraz pełną identyfikowalność ciepła i rur. PSL2 jest również warunkiem wstępnym dla klas usług kwaśnych (załącznik H) i offshore (załącznik J). PSL1 jest akceptowalny tylko w przypadku zastosowań lądowych o niewielkich konsekwencjach i nie powodujących kwaśności.

Co oznaczają X70M, X70Q i X70QS?

Te przyrostki wskazują stan dostawy. M = proces kontrolowany termomechanicznie (TMCP); Q = ulepszony i odpuszczony; QS = ulepszony i odpuszczony do kwaśnego użytkowania (załącznik H); MS = termomechaniczny, przeznaczony do serwowania na kwaśno. W przypadku standardowych projektów głównych, najczęściej stosowany jest X70M. W przypadku zastosowań grubościennych lub w trudnych warunkach należy wybrać odpowiednio X70Q lub X70QS/X70MS.

Czy rurę X70 można stosować w środowisku kwaśnym (środowisko H₂S)?

Standardowe X70 PSL1 i PSL2 nie nadają się do pracy z mokrym H₂S. Usługa kwaśna wymaga dedykowanych gatunków X70QS lub X70MS z załącznika H, ​​które nakładają maksymalną twardość 250 HV10 na korpus rury, spoinę i HAZ, wraz z obowiązkowymi testami HIC (NACE TM0284) i testami SSC (NACE TM0177). Zawartość siarki jest zwykle ograniczona do ≤ 0,003% w porównaniu ze standardowym limitem PSL2 wynoszącym 0,015%.

Jaka norma spawania dotyczy spoin obwodowych X70?

Spawanie na obwodzie podlega normie API 1104. X70 wymaga kwalifikowanej instrukcji WPS wykorzystującej elektrody o niskiej zawartości wodoru (≤ 5 ml/100 g dyfuzyjnej H₂), podgrzewania wstępnego do temperatury 50–100°C (wyższej w przypadku grubych ścian lub zimnej pogody) i kontrolowanego doprowadzania ciepła, aby uniknąć zmiękczenia HAZ. Temperatura międzyściegowa nie powinna przekraczać 250°C. PWHT nie jest wymagana w przypadku rur TMCP o standardowej masie, ale należy ją oceniać dla grubości ścianek powyżej 38 mm.

Jaki jest odpowiednik API 5L X70 w normie ISO 3183?

Odpowiednikiem normy ISO 3183 jest L485. Inne odpowiedniki to EN 10208-2, klasa L485MB (norma europejska) i CSA Z245.1, klasa 485 (kanadyjska). Wszystkie określają tę samą minimalną granicę plastyczności 485 MPa, ale mogą wykazywać niewielkie różnice w dodatkowych wymaganiach testowych. Potwierdź równoważność z hutą przed zastąpieniem zgodnie ze specyfikacją projektu, która odnosi się konkretnie do jednej normy.

Źródło rury przewodowej API 5L X70 z rury stalowej ZC

ZC Steel Pipe produkuje i eksportuje rury przewodowe API 5L X70 w formie bezszwowej i spawanej — ERW, LSAW i SSAW — do PSL1 i PSL2, w tym gatunki z załącznika H. Prowadzimy projekty certyfikacji młynów API 5L i dostaw w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej, z pełną identyfikowalnością MTR i kontrolą strony trzeciej.

Dostępne z powłoką antykorozyjną FBE, 3LPE lub 3LPP zgodnie z ISO 21809 / DIN 30670. Niestandardowa średnica zewnętrzna, grubość ścianki i długość na zamówienie.

 Mandy. w@zcsteelpipe.com
WhatsApp: +86-139-1579-1813

→ Poproś o wycenę


Skontaktuj się

Szybkie linki

Wsparcie

Kategoria produktu

Skontaktuj się z nami

Dodaj: nr 42, grupa 8, wioska Huangke, Sunzhuang Street,
komórka miasta Hai'an/WhatsApp: +86 139-1579-1813
Zostaw wiadomość
Skontaktuj się z nami
Prawa autorskie © 2024 Zhencheng Steel Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez leadong.com